قائم مقام جمعیت رهپویان گفت: برخی قوانین دست و پا گیر به جای اینکه کار تولید را تسهیل کنند، سنگی بر پای آنها هستند که شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا می تواند حمایت از تولید را تسهیل کند. ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵ رسانه ها خواندنی نظرات - اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، زهره الهیان قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفتگو با مهر، با تأکید بر نقش وزارت خارجه در رونق تولید کشور گفت: یکی از ابعاد رونق تولید بازاریابی کالاهای ایرانی است که امروز به جهت کیفیت بالا، این کالاها خریداران خود را کم و بیش جذب کرده‌اند. از این جهت نیاز است با توجه به شرایط اقتصادی کشور و وجود تحریم‌ها تلاش‌های دستگاه دیپلماسی به صورت جدی و با مدیریت جهادی در جهت تعاملات اقتصادی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه با توجه به تحریم‌ها باید به موضوع تبادلات اقتصادی با همسایگان در بعد تبادل کالاهای ایرانی تقویت شود، تصریح کرد: البته تلاش‌هایی داشتیم که موجب شده کالاهای ایرانی خریدارانی پیدا کنند ولی کالاها به دلیل نبود بازاریابی صحیح در رقابت با برندهای بین المللی به فروش نمی‌رسند.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در مورد اهمیت مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای رونق گرفتن تولید خاطر نشان کرد: یکی از عوامل مهمی که می‌تواند به رونق تولید کمک شایان داشته باشد، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین مقابله با واردات بی رویه است. در این رابطه ستاد مبارزه با قاچاق و ارز باید نقش منحصر به فرد خود را ایفا کند. البته نباید از این موضوع غافل شد که این موضوع فراتر از فعالیت یک یا چند دستگاه است و نیازمند عزم ملی در این حوزه هستیم.

وی همچنین تاکید کرد: هیئت دولت و شخص آقای رئیس جمهور باید تصمیمات جدی تری در حوزه واردات بی رویه کالاهای خارجی بگیرند و در این ارتباط مقام معظم رهبری تأکیدات جدی به مسئولین در مورد قاچاق کالا داشته‌اند. اما متأسفانه کوتاهی در این حوزه هنوز وجود دارد. شاهدیم امروز کالاهایی وارد می‌شود که مشابه داخلی آنها تولید می‌شود ولی با ورود این کالاها تولید انجام نمی‌شود.

الهیان همچنین درباره وظایف شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا در حوزه رونق تولید گفت: امروز در کشور و در حمایت از تولید کنندگان داخلی متأسفانه با برخی مشکلات مواجه هستیم. قوانین موجود بعضاً به خوبی اجرا نمی‌شود و کارایی لازم را ندارند. امروز برخی قوانین دست و پا گیر به جای اینکه کار تولید را تسهیل کنند، سنگی بر پای آنها هستند و در اصل وجود این قوانین مانعی بر سر راه تولید کنندگان است. تدبیر مقام معظم رهبری در ایجاد شورای هماهنگی اقتصادی قوا می‌تواند به حل این معضل کمک کند و حمایت از تولید کنندگان را تسهیل کنند.

وی خاطر نشان کرد: قوانینی در کشور وجود دارند که می‌توانند به صورت مستقیم تولید را در کشور رونق بخشند. قانون بهبود فضای کسب و کار و قانون حمایت از مشاغل خانگی قوانینی هستند که اگر دولت برای اجرای دقیق آنها اهتمامورزد و در مسیر اجرای آنها خلاءها را شناسایی کند، خواهد توانست رونق تولید را به خوبی رقم بزند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی همچنین خاطر نشان کرد: موضوعی دیگری که بسیار موجب آزار تولید کنندگان شده است و باید در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا مورد بررسی قرار گیرد، کاهش نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌های تولیدی است. اصلاح این موضوع خود می‌تواند فضای تولید را بهبود بخشد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

R41383/P/S9,1299/CT12

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

رونق تولید باید در عمل محقق شود

رئیس کمیسون گردشگری اتاق بازگانی، صنایع و معادن بیرجند گفت: تلاش ما بر این است که برخورد با شعار امسال شعاری نباشد و در عمل رونق تولید را نشان دهیم. ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰ استانها خراسان جنوبی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدرضا مجیدی ظهر امروز در نشست هم اندیشی کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند اظهار داشت: مسئولیت ما در این کمیسیون حمایت و پشتیبانی از کارهای بخش خصوصی است که انرژی و توان خودمان را معطوف به این کار می‌کنیم.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازگانی، صنایع و معادن بیرجند بیان کرد: در یک سال گذشته کارگاه‌های آموزشی خوبی در حوزه‌های دیپلماسی گردشگری و کارآفرینی گردشگری و همچنین همایش بین‌المللی بیابان لوت برگزار شد.

مجلس برای وضع قوانین تسهیل‌کننده جهت تحقق شعار رونق تولید آماده استگلستان| برخورد با بانک‌هایی که مانع رونق تولید هستند7000 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در اردبیل پرداخت می‌شود

مجیدی تصریح کرد: بعد از جمع‌بندی این نشست، یک یا دو جلسه در شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی درباره گردشگری استان برگزار می‌شود و  در حال بررسی طرحی برای سلامت گردشگری با کشورهای حوزه اکو و همسایه نیز هستیم.

وی تصریح کرد: تلاش ما بر این است که امسال، برخورد با شعار امسال شعاری نباشد و در عمل رونق تولید را نشان دهیم.

آموزش، گام موفقیت در عرصه تولید و گردشگری است

عضو کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند نیز در این نشست اظهار داشت: هر دانش آموزی که پا به مدرسه می‌گذارد یک پروفسور است بنابراین باید در این راستا تلاش کنیم و در مدارس ظرفیت‌های شهرستان بیرجند را برای دانش آموزان بشناسانیم.

شهریاری به عوامل موثر در رونق گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: اتصال حلقه‌های متعدد آموزش، خدمات و تولید، پر رنگ کردن آداب و رسوم کهن و غیره از جمله عوامل موثر در رونق تولید است.

وی با بیان اینکه گردشگری یکی از مهمترین منابع تولید سرانه ملی و ارزش افزوده اقتصادی است افزود: آموزش، گام موفقیت در عرصه تولید و گردشگری است.

دید سنتی برخی مدیران و عدم همکاری لازم از جمله موانع تولید است

عضو کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند تصریح کرد: توجه به زیرساخت‌های هدف با آموزش روستاییان و تشکیل تیم یا گروه و سپس قطبندی روستاها و انتخاب یک نفر با عنوان تسهیلگر برای رساندن به هدف و برگزاری دوره‌های آموزشی برای روستاییان ضروری است.

وی به موانع تولید اشاره کرد و اظهار داشت: کمبود مواد اولیه با کیفیت و ارزان، کمبود کارگر متخصص و متعهد، کمبود سرمایه گذار علاقه‌مند و دارای انگیزه، نبود نظام بانکی پویا، ضعف ریسک پذیری، عدم توجه به پتانسیل‌های سرمایه‌های خرد و سرگردان، دید سنتی برخی مدیران و عدم همکاری لازم از جمله موانع تولید است.

یکی از موانع گردشگری عدم خودباوری فرهنگی عمومی است

شهریاری گفت: برپایی مراسم نمادین برخی سنت‌های قدیمی، تبدیل گردشگران عبوری به گردشگران ماندگار، طراحی ماهنامه‌های گردشگری مختص استان و ارسال به ادارات میراث فرهنگی دیگر استان‌ها، راوی‌گری توسط ریش سفیدان محلی به گردشگران و فراهم کردن امکانات تفریحی محل یا اقامتگاه با در نظر گرفتن گروه سنی گردشگران از جمله عوامل موثر در رونق گردشگری است.

عضو کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند با بیان اینکه یکی از موانع گردشگری عدم خودباوری فرهنگی عمومی است خاطرنشان کرد: رونق بخشی به امر تولید و گردشگری مستلزم برگزاری کلاس‌های آموزش صنایع دستی، برگزاری نمایشگاه‌های فصلی و محلی، افزایش کیفیت محصولات تولیدی، راه‌اندازی کمیته فروش و بازاریابی به صورت منطقه‌ای و راه‌اندازی سایت فروش و ارتباط استان‌ها با یکدیگر است.

وی یادآور شد: توانمندسازی روستاییان و ایجاد کارگاه‌های کوچک دستیابی به کارهای بزرگ است.

ظرفیت‌های رونق صنعت گردشگری

شهریاری به پیشنهاداتی برای رونق تولید و گردشگری در خراسان جنوبی اشاره و بیان کرد: ایجاد بازارچه صنایع دستی و منسجم کردن کارگاه‌های تولیدی و غرفه‌های فروش، جلوگیری از خام فروشی مواد و تبدیل به صنایع مصرفی، راه‌اندازی گردشگری معدن با توجه به وجود معادن خاص در استان، راه‌اندازی مرکز گردشگری سلامت با منسجم کردن اطباء طب سنتی و همچنین آب درمانی و استفاده از چشمه‌های معدنی از جمله مواردی است که در بحث رونق تولید و گردشگری پیشنهاد داده می‌شود.

عضو کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند خاطرنشان کرد: گردشگری یکی از ابزارهای مهم رونق تولید است و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری باعث افزایش ایجاد اشتغال و درآمد ملی می‌شود.

وی به چالش‌های تولید صنایع دستی و محصولات محلی اشاره کرد و گفت: قیمت بالای مواد اولیه، ضعف در بازاریابی، عدم شناخت از نحوه قیمت گذاری، عدم پرداخت تسهیلات بدون دغدغه، عدم انسجام بازار صنایع دستی و خام فروشی مواد اولیه به افراد غیر متخصص از جمله چالش‌های تولید صنایع دستی و محصولات محلی است.

رسانه‌ها ظرفیت‌های خراسان جنوبی را به خوبی معرفی کنند

نماینده هتل داران بیرجند نیز در این نشست اظهار داشت: مشکلاتی که در بحث گردشگری وجود دارد به دوبخش عمده درونی و برونی تقسیم می‌شود.

آذرکار با بیان اینکه برای اینکه بتوانیم همه نقاط ضعف و قوت و فرصت‌ها را داشته باشیم باید مدلی برای بررسی داشته باشیم گفت: توسعه فرهنگ گردشگری ضروری است بنابراین باید ظرفیت‌های استان را معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در بحث اقامتگاه‌ها، دستگاه ها مکان‌هایی را برای اقامت دارند که مناسب نیست و این آثار سوء بر استان می‌گذارد.

نماینده هتل داران بیرجند با اشاره به نقش رسانه‌ها در بحث معرفی ظرفیت‌های خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها ظرفیت‌های استان را به خوبی معرفی کنند.

ورود سرمایه‌گذار به صنعت فرش بافی شهرستان درمیان

مدیر بهزیستی درمیان نیز در این نشست بیان کرد: در بحث صنعت فرش بافی سرمایه گذاری ورود پیدا کرده است که در این راستا زمینه اشتغال 26 نفر ایجاد شده است.

حسینی گفت: به طور میانگین ماهیانه 500 تا 700 هزار درآمد پرداخت می‌شود و در بخش درخش درمیان نزدیک به 30 نفر را در حوزه فرش فعال شدند.

انتهای پیام/ش

R41348/P/S6,56/CT11

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۶۶۷۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • راه‌اندازی آزمایشی سامانه تسهیل در 3 استان اصفهان، یزد و مازندران از 11 خرداد
 • ایجاد مرکز داوری برای تسهیل تجارت با ازبکستان
 • اصفهان| رونق تولید تنها راهکار خروج کشور از رکود اقتصادی تورمی است
 • فولادگر: نخستین گام رونق تولید تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی است
 • رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا سخنران روز قدس ایلام/ برگزاری راهپیمایی در ۳۵ نقطه استان
 • توصیه معاون استاندار هرمزگان به بانک‌ها
 • رونق تولید به عنوان گفتمان اجتماعی مطرح شود
 • رونق تولید به گفتمان اجتماعی در جامعه تبدیل شود
 • ضرورت اجرایی شدن مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان
 • مجلس برای وضع قوانین تسهیل‌کننده جهت تحقق شعار رونق تولید آماده است
 • راه دشوار سخنگویی/ انتخابات هیأت رئیسه مجلس و چند نکته/ رفراندوم علیه دموکراسی
 • دومین دوره انتخابات هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان ایلام برگزار شد
 • با تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی جدا مخالف هستیم/ شرایط ارزی و افزایش تعرفه واردات به رونق تولید ابریشم کمک کرد
 • معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان معرفی شد
 • ۳ دفتر تسهیل‌گری و توسعه محلی در گلستان راه‌اندازی شد
 • معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان منصوب شد
 • استان یزد از استان های برتر در حوزه اقتصادی است/ اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های تسهیل و رفع موانع تولید از سوی دولت
 • تایید 5 مصوبه حمایت از تولید در ستاد ملی تسهیل/تملیک 2000 واحد تولیدی توسط بانک‌ها
 • مشکلات ۱۱ واحد صنعتی و کشاورزی بررسی شد