به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، صبح امروز چهارمین تیم تخصصی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با هدف رسیدگی به وضعیت بهداشتی، درمانی و ارائه خدمات مشاوره به هموطنان سیل زده همسو با قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی و با بدرقه هیات رئیسه عازم مناطق سیل زده شدند.

با توجه به تاکید ریاست و جلسات اضطراری تشکیل شده در روزهای گذشته هیات رئیسه مبنی بر استمرار و تداوم کمک رسانی و نیز تشریح وضعیت موجود منطقه توسط نیروهای بازگشتی، تعدادی از داوطلبان شامل متخصصان و طب اورژانس، متخصصان روانشناسی بالینی و بهداشت محیط به همراه تیم خبری و تجهیزات پزشکی و داروهای ضروری به سمت پلدختر اعزام شدند.

به گفته دکتر سیدعلی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تعدادی از داوطلبان و متخصصان با برنامه ریزی در گروههای بعدی اعزام خواهند شد تا به صورت مستمر پاسخگوی نیاز هموطنان باشند.

وی افزود: بسیاری از خواهران نیز داوطلب شرکت در این امر خداپسندانه بودند که با توجه به وضعیت فعلی مناطق سیل زده در گروههای بعدی اعزام خواهند شد و اینجانب از کلیه این عزیزان تشکر و قدردانی می نمایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از پزشکان متخصص خواست تا گزارشی از وضعیت منطقه و بررسی نیازها جهت تدوین و گردآوری رسیدگی به بحران تهیه و در دسترس قرار دهند تا در اتفاقات آتی نیز رهگشا باشد.

دکتر ابطحی حضور دانشجویان به همراه اساتید خود در منطقه را بزرگترین فیلد آموزشی بالینی عنوان کرد و افزود: حضور دانشجویان و دیدن نمونه های مختلف بیماری و روانی می تواند به تجربه و آموزش دانشجویان منجر شود تا درک کاملی از بحران و رفع موارد مشابه داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران ضمن تشکر از مشارکت بنیاد برکت در امر امدادرسانی با این دانشگاه اظهار کرد: با همکاری بنیاد برکت در مشارکت امدادرسانی و فراهم ساختن زمینه ارتباطات آنلاین، پزشکان متخصص و مدیران گروه دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران اعلام آمادگی جهت تشخیص نمونه های بیماری پیچیده را نیز دارند و در صورت لزوم پاسخگو می باشند.

بر اساس این گزارش تا کنون 4 تیم از دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران به مناطق سیل زده آق قلا، گمیشان، لرستان و

خوزستان اعزام شده اند و 5 امین گروه نیز 1 اردیبهشت ماه آماده اعزام می باشد. همچنین تعداد 4 دستگاه آمبولانس به همراه تجهیزات پزشکی از روز شنبه 24 فروردین ماه اعزام شده و با هماهنگی سازمانهای مربوطه بخش های مورد نیاز را تحت پوشش خود قرار داده است.

بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران نیز آمادگی خود را بابت پشتیبانی موارد اورژانسی و نیاز به اعزام اعلام کرده اند.

انتهای پیام /

167 / 167

منبع: ایسکانیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برگزاری کنفرانس بین‌المللی با هدف پیشرفت و توسعه علمی دانشگاه‌ کردستان و عراق

چهارمین کنفرانس بین‌المللی ریاضی و علوم کامپیوتر باهدف پیشرفت و توسعه علمی دانشگاه‌ کردستان و دانشگاه عراق در سنندج آغاز شد. ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷ استانها کردستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ظهر امروز چهارمین کنفرانس بین‌المللی ریاضی و علوم کامپیوتر با مشارکت دانشگاه «چه‌رمو و چیهان از اقلیم کردستان عراق» در محل تالار مولوی دانشگاه کردستان آغاز شد.

رئیس دانشگاه کردستان در این مراسم با بیان اینکه تشکیل سمینار و کنفرانس‌های علمی در دانشگاه‌های دنیا، فرصتی برای ارائه آخرین دستاوردها و تحقیقات و موقعیت‌های خوبی در راستای گسترش تخصص و ارتباط‌های علمی استادان به‌وجود می‌آورد، اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش‌های علمی ارتباط چهره به چهره استادان برجسته با دانشجویان است.

رحمت صادقی افزود: ریاضی و علوم کامپیوتری منشاء و سرچشمه همه علم‌هاست و در گذشته از آن به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین علم‌های دنیا نام برده می‌شد و اگر این دو رشته توسعه پیدا نکند، در هیچ زمینه‌ای موفق نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه علم ریاضی مادر کل علم‌هاست، گفت: پیشرفت و توسعه علم کامپیوتر در تمام علم‌های جهان نقش به‌سزا و بسیار کاربردی دارد و باید همواره به آن توجه شود.

رئیس دانشگاه کردستان خاطرنشان کرد: اهمیت به حوزه علم ریاضی در کشور و علاقه‌مندی افراد مستعد و نخبه به این علم منجر شده که جایزه‌های نوبل ریاضی به جوانان ایرانی و حتی کردستانی‌ها اختصاص یابد اما متأسفانه در سال‌های اخیر به‌دلیل نبود فرصت شغلی، علاقه و گرایش جوانان به این رشته بسیار کاهش یافته و این زنگ خطر بزرگی برای علم ریاضی است.

صادقی بیان کرد: کنفرانس‌های علمی مشترک ایران و عراق می‌تواند زمینه همکاری و توسعه بیشتر علم‌ها را فراهم کند و امیدوارم موجب پیشرفت و دستاوردهای علمی برای دانشگاه‌های هر دو کشور شود.

ورود فارغ‌التحصیلان به بازار کار توسط دانشگاه‌ها نیازمند مدیریت استکرمان| سال جدید سال ریل‌گذاری تحولات در دانشگاه آزاد استاستاندار کرمان: دانشگاه‌های ما صرفا تولیدکننده علم هستند

دبیر چهارمین کنفرانس بین‌المللی ریاضی و علوم کامپیوتر در دانشگاه کردستان نیز اظهار داشت: این کنفرانس با همکاری مشترک میان دانشگاه کردستان و دانشگاه عراق برگزار شده و امیدواریم دانشجویان و استادان از این فرصت مناسب بهره لازم ببرند.

امجد علی‌پناه خاطرنشان کرد: اولین و دومین کنفرانس بین‌المللی ریاضی در سال 95 و 96 در دانشگاه چه رمو عراق، سومین کنفرانس بین‌المللی ریاضی سال 97 از طرف دانشگاه کردستان در کشور سلیمانیه و اکنون نیز چهارمین کنفرانس بین‌المللی ریاضی و علوم کامپیوتر در دانشگاه کردستان ایران برگزار می‌شود.

وی از ارسال 95 اثر به دبیرخانه چهارمین کنفرانس ریاضی و کامپیوتر خبر داد و افزود: این آثار از دانشگاه‌های مختلف ایران و اقلیم کردستان عراق به دبیرخانه ارسال شده و مقالات منتخب این کنفرانس در مجلات معتبر داخلی چاپ خواهد شد.

علی‌پناه گفت: در این کنفرانس بین‌المللی 4 کارگاه تخصصی با محوریت رشته‌های ریاضی و کامپیوتر برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه چرمو اقلیم کردستان عراق نیز در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه چرمو تازه‌ترین دانشگاه اقلیم کردستان است که در شهر چمچمال واقع شده و تاکنون دستاوردهای مهمی در عرصه بین‌المللی داشته است.

صلاح رضا سعید افزود: در دانشگاه چه‌رمو همه رشته‌ها و دروس مختلف به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و  همین امر موجب توسعه ارتباطات بین‌الملل و جذب دانشجویان خارجی بیشتر در این دانشگاه شده است.

وی خواستار تداوم و افزایش این همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف شد و گفت: امیدواریم برگزاری این کنفرانس آغازی برای همکاری جدی و مستمر علمی دانشجویان و اساتید دو کشور عراق و ایران باشد.

انتهای پیام/ش

R7848/P/S6,66/CT7

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۷۷۱۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نشریه «غیرمحرمانه» دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل منتشر شد
 • علمایی معاون علوم،مهندسی و کشاورزی آزاد شد
 • تیم‌های تخصصی درمانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان به مناطق سیل‌زده غرب کشور اعزام شدند
 • اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد/ کلینیک سیار دندانپزشکی در مناطق محروم
 • تحریم سپاه نشانه تضعیف کیست؟ / شماره سی و دوم نشریه «افق» علوم پزشکی تهران منتشر شد
 • رهایی عزل شد/ علمایی، سرپرست جدید «معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد»
 • زمان برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام شد
 • تصاویر چهارمین سالگرد جلسه علوم قرائات «ابراهیم آهور»
 • زمان برگزاری آزمون فلوشیپ پزشکی به تعویق افتاد
 • آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی 23 خرداد برگزار می شود
 • بیمه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا بدهی کلان دارند
 • ارائه خدمت علوم پزشکی سمنان به ۱۰۰۰ نفر سیل‌زده در لرستان
 • علوم پزشکی سمنان به ۱۰۰۰ نفر سیل‌زده در لرستان ارائه خدمت کرد
 • تیم اعزامی علوم پزشکی سمنان در لرستان خدمات درمانی ارائه می‌دهد
 • حدادی برای چهارمین بار تست دوپینگ داد
 • اعضای انجمن ورزشی فوتسال دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران انتخاب شدند
 • برگزاری دوره هاي آموزشي و سمينارهاي علمي تخصصي نظام مهندسي در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود
 • رشد ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۸
 • برگزاری دوره های آموزشی و سمینارهای علمی تخصصی نظام مهندسی در واحد شاهرود