به گزارش خبرگزاری برنا ، امین شاکری رئیس کمیته علمی سمینار ملی منطقه ای جوان خلاق، ایران پیشرو در جمع خبرنگاران گفت: سمینار ملی منطقه ای جوان خلاق، ایران پیشرو که به میزبانی بیرجند در هتل سپهر به همت اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از 26 اردیبهشت لغایت 29 اردیبهشت ماه سالجاری برگزار می شود. وی گفت: در این سه روز میهمان از 5 استان منطقه ای شرق کشور به بیرجند سفر خواهند کرد و در کلاس ها و ایده های نو، خلاقیت و چگونگی کارآفرینی و نحوه ایجاد شغل آشنا خواهند شد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این گونه سمینارها و جلسات گفت: داشتن دغدغه برای آینده ای هدفمند و رسیدن به رویاهایی که سال ها شخصیت جوان را شکل داده و نقطه سعادتی برایش بوده است. وی افزود: بارها در موردش انشاء نوشته و امید و شور زندگی را در دلش افروخته است.

وی با بیان اینکه شاید دغدغه های یک فرد جوان با دیگری متفاوت باشد گفت:  طی بررسی ها و گفتگوهایی که با جوانان داشته ایم نقطه مشترک همه این دغدغه و نگرانی ها، اشتغال بوده است.

 شاکری افزود: شاید کلمه اشتغال دربرگیرنده دو بخش از جوانان شود، یعنی بخش اول که شغل دارند و بخش دوم افرادی که شغل ندارند و بیکار هستند.

وی با تاکید براینکه بدون تردید، بیکاری و معضل اشتغال یکی از جدی ترین چالش های فعلی کشور بخصوص در طیف جوانان به شمار می رود تصریح کرد: چالشی که به اعتقاد برخی کارشناسان میل و علاقه جوانان به مشاغل پشت میز نشینی این عارضه را بیش از پیش تشدید کرده است و موجب بالا رفتن انتظارات و بی رغبتی به مشاغل یَدی از پیامدهای مدرک گرایی به شمار می رود.

وی دنیای امروز را «عصر خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی» دانست و عنوان کرد: در این عصر ابداع و خلق محصولات و خدمات میسر نیست مگر توسط افراد کارآفرین که با استفاده از خلاقیت خود دست به نوآوری زده و با ایجاد تحول در سازمان ها و با تاسیس شرکت های نو این امر را محقق می سازند.

رئیس کمیته علمی سمینار ملی منطقه ای جوان خلاق، ایران پیشرو  اهمیت و نقش خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی به جدی‌ دانست و یادآورشد: زندگی و تمدن انسان بدون خلاقیت و نوآوری هرگز قابل تصور نیست.  

شاکری تصریح کرد: ترویج و اشاعه مفهوم کارآفرینی، توجه به نقش مهم خلاقیت و نوآوری در کارآفرینی و مهم تر از همه تربیت افراد (به ویژه تحصیل کردگان) نوآور و کارآفرین برای ایجاد سازمان های کار آفرین در تمامی جوامع به خصوص جوامع درحال توسعه مانند ایران از اهمیت و ضرورت حیاتی برخوردار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: چهارشنبه میهمانان سمینار موفقیت و کارآفرینی از کارخانه بزرگ کویرتایر بازدید خواهند کرد.

 

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امام جمعه بیرجند: ملت ایران به نیروهای مسلح افتخار می کند

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: امروز مردم ما به نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار می کند و نیروهای مسلح هم به این مردم عزیز افتخار می کنند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز پنجشنبه در مراسم رژه یگان های نمونه نیروهای مسلح خراسان جنوبی به مناسبت روز ارتش افزود: به مردم و نیروهای مسلح عرض می کنم در اوج تبلیغات و جنگ های روانی اگرچه بیگانه فضا را به گونه ای پر می کند که مردم ارزش ها را احساس نکنند اما مردم ما هوشیارند.
وی گفت: ایالات متحده آمریکا به دنبال شکست های پیاپی اش با تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که نور چشم ملت است، در واقع عقده گشایی می کند.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی افزود: به محض این اقدام احمقانه آمریکا، فرمانده عظیم الشان ارتش جمهوری اسلامی بلافاصله لباس سپاه را پوشیده و در کنار فرمانده سپاه پاسداران قرار می گیرد و می گوید من یک پاسدارم که این یک بصیرت است.
وی بیان کرد: نیروهای مسلح کشور ما ارتش قدرتمند جمهوری اسلامی، سپاه عزیز پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی امین و مقتدر و نیروی پربرکت بسیج امروز دشمن را به وحشت انداخته است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: 40 سال است که در بحران های سخت مردم ما نیروهای مسلح خود را تنها نگذاشتند و از روز اول که دشمن هجوم آورد، این مردم بودند که در مقابل هجومی که همه جهان علیه ما ایجاد کرده بود به نیروهای مسلح کمک کردند و این کمک های مردمی همچنان ادامه دارد.
وی گفت: نیروهای مسلح نیز در این 40 سال هرجا نیاز بوده در سال های اخیر و آنچه در زلزله کرمانشاه و سیل اخیر در استان های کشور پیش آمد، کنار مردم بوده اند و مقام معظم رهبری فرمودند پیش از ابلاغ دستور من نیروهای مسلح چه ارتش و چه سپاه خودشان به حمایت از مردم شتافته بودند.
امام جمعه بیرجند اضافه کرد: مردم برای این نیروی مسلح مکتبی و توحیدی هرچه سرمایه گذاری کنند، جا دارد و نیروهای مسلح هم با قدردانی از این مردم شایسته کم نمی گذارند.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نیروهای مسلح در دنیا از نظر نوع تعلیمات نظامی، سلسله مراتب، شکل ظاهری و نوع لباس و درجات شبیه هم هستند اما به لحاظ ماهیت متفاوت اند.
وی اظهار داشت: بر هیچ کسی پوشیده نیست در کشورهای مختلف نیروهای مسلح و ارتش ها برای حفظ منافع شخصی یا طبقاتی به کار گرفته شده و گاهی برای سرکوب ملت های خود ابزار می شوند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ارتش توحیدی را نیروی مکتبی توصیف کرد و افزود: این نیرو براساس انگیزه راسخ خود و در حمایت از مردم و مسئولان و در مقابله با مستکبران است.
وی گفت: ایران قبل از انقلاب و ارتش شاهنشاهی در مقابل مردم با کمال خشونت برای حفظ منافع عده ای خاص و استکبار جهانی بود و در به خاک و خون کشیدن مردم سلاحش تند و تیز اما مقابل بیگانه ترسو و ذلیل بود.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: در دوران پهلوی دوم ارتش شاهنشاهی در مقابل دشمن ذلیل بود و یک گروهبان آمریکایی وقتی وارد پادگان می شد، فرمانده پادگان جلو در به حالت خبردار می ایستاد.
وی تصریح کرد: همان نظامیانی که مقابل دشمن ترسو بودند اما در میدان ژاله تهران برای مردم خود و زن هایی که بچه در بغل داشتند، رگبار به دست بسیار شجاع بودند.
امام جمعه بیرجند گفت: اما ارتش پرافتخار مکتبی و توحیدی نه تنها هشت سال در دفاع مقدس و جنگ تحمیلی بلکه 40 سال مقابل دشمن ایستاد و خط و نشان کشید که حتی یک وجب از خاک ایران مود طمع دشمن قرار نگرفت.
وی افزود: امروز آثار تفکر شهید صیاد شیرازی همه ارتش را فرا گرفته و تنها یک صیاد شیرازی نداریم بلکه او جبهه ارتش است و ارتش جمهوری اسلامی امروز در قلب مردم است و این نیرو به تعبیر امام علی(ع) هدفمند، مکتبی و بابصیرت است.
همزمان با 29 فروردین روز ارتش و نیروی زمینی یگان های نمونه نیروهای مسلح مستقر در استان مرزی خراسان جنوبی رژه رفتند.
این آیین در مرکز استان با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندهان نظامی و انتظامی و قشرهای مختلف مردم در بلوار پاسداران بیرجند برگزار شد.
7559*3028

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

تعطیلی مدارس شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ صحت دارد؟

کلیدواژه: اداره کل ورزش و جوانان ایران بیکاری خراسان جنوبی خلاقیت

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۸۳۲۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برگزاری استارتاپ کارآفرینی اجتماعی، 11 تا 13 اردیبهشت در دانشگاه شهید چمران
 • خلاقیت و نوآوری مدارس نباید از بین برود/ سنجش شایستگی مدیر مدرسه
 • واحد تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی افتتاح شد
 • تمرکز تصمیم گیری خلاقیت و نوآوری مدارس را از بین می‌برد/مدیر مدرسه برای راهبری برنامه‌های آموزشی و پرورشی باید دارای شایستگی‌های کافی باشد
 • رونمایی از سامانه ملی آنلاین آموزشی کارآفرینی ایران در بیرجند
 • رویکرد برنامه ها در هرمزگان اشتغالزایی و ایجاد زیرساخت های مناسب جهت شکوفایی استعدادهای جوانان است/خانه جوان هرمزگان با معماری بومی ساخته می شود/از منبع عظیم ایده ها و نوآوری های جوانان جهت توسعه هرمزگان استفاده می کنیم
 • صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تفاهم‌نامه امضا کردند
 • 18 میلیارد ریال طرح کارآفرینی در کرمان افتتاح شد
 • زیست‌بوم استارتاپی و دانش‌بنیان اولویت دولت در تحقق رونق تولید است/ قرارداد تولید بیش از ۲۰۰ واکسن و دارو
 • زیست‌بوم استارتاپی‌ و دانش‌بنیان اولویت دولت در تحقق رونق تولید
 • دوره آموزشی کارآفرینی فعالین فرهنگی روستا و عشایر
 • زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان، مولود دولت یازدهم است
 • اهتمام ویژه رئیس جمهور به شرکت های دانش بنیان/ ایجاد بستر مناسب برای جوانان خلاق
 • انعقاد تفاهم‌نامه بین صندوق نوآوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی
 • بهره برداری از طرح‌های اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید در کرمان+ تصاویر
 • برگزاری تور بیرجند گردی با حضور شرکت کنندگان کنفرانس ملی منطقه ای جوان خلاق ایران پیشرو
 • بیست و دومین سمینار دانشجویان داروسازی ایران در زنجان آغاز به‌کار کرد‌
 • سمینار دانشجویان داروسازی کشور به میزبانی زنجان برگزار شد
 • بیست ودومین سمینار دانشجویان داروسازی کشور به میزبانی زنجان برگزار شد