اهواز - ایرنا - سرپرست فرمانداری دشت آزادگان گفت: سطح آب رودخانه کرخه در سوسنگرد در چند روز اخیر تا 1.5متر کاهش یافته و پیش بینی می شود کاهش سطح آب به صورت تدریجی ادامه داشته باشد.

عزیز ساعدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دبی آب رودخانه کرخه که از میان شهر سوسنگرد می گذرد بین 480 تا 510 متر مکعب در ثانیه متغیر است در حالی که پیشتر تا 2 هزار متر مکعب در ثانیه نیز رسیده بود.
وی با بیان اینکه دبی رودخانه کرخه در سوسنگرد که سبب آبگرفتگی بخشی از بوستان های اطراف و به زیر آب رفتن کامل هشت روستای دشت آزادگان شده است همچنان با وضعیت عادی بسیار فاصله دارد ابراز امیدواری کرد با کاهش بیشتر دبی رودخانه ، سیلاب و آب سرگردان که از مسیر رودخانه منحرف شده به رودخانه برگردد تا راهی تالاب هورالعظیم شود.
وی با بیان اینکه در جریان سیلاب اخیر 65درصد مساحت شهرستان دشت آزادگان به زیر آب رفته گفت:بر اساس بازدیدهای میدانی از مجموع 52هزار هکتار زمین کشاورزی این شهرستان ، حدود 40هزار هکتار آن زیر آب رفته و به طور کامل از بین رفته است.

** ازسرگیری فعالیت اداری در مرکز شهرستان دشت آزادگان
سرپرست فرمانداری دشت آزادگان گفت: فعالیت اداری در سوسنگرد مرکز شهرستان دشت آزادگان از روز شنبه 24فروردین پس از 2 هفته تعطیلی از سرگرفته شده و هم اکنون مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.
وی افزود: با دستور رسمی 2 هفته پیش استاندار خوزستان برای تخلیه هفت شهر خوزستان که در معرض سیلاب قرار داشتند اداره های دولتی این شهرستان تجهیزات خود را به مرکز استان منتقل کرده بودند ولی هم اکنون فعالیت اداری در سوسنگرد از سرگرفته شده است.
ساعدی ، بازگشایی فعالیت اداری در این شهرستان را در تقویت روحیه مردم و کمک به کاهش آلام مردم و خروج تدریجی از بحران موجود موثر دانست و بیان کرد: در صورت ادامه وضعیت کنونی و عبور از بارش های پیش رو ، هفته اول ماه مبارک رمضان وضعیت عادی در این شهرستان برقرار خواهد شد و مردم به خانه و کاشانه بازگردند.

** وضعیت قرمز همچنان برقرار است
سرپرست فرمانداری دشت آزادگان گفت: با وجود بهبود وضعیت کنونی و از سرگیری فعالیت اداری ، این شهرستان به دلیل خطرات ناشی از سیلاب ، همچنان در وضعیت قرمز به سر می برد.
ساعدی با اشاره به اینکه 2 هزار و 256نفر از اهالی روستایی این شهرستان در اردوگاه ها اسکان یافته اند و بسیاری از روستاییان درمعرض سیلاب خانه و کاشانه خود را ترک نکرده اند افزود: ساکنان شهرهای سوسنگرد ، کوت سید نعیم ، بستان و ابوحمیظه به کمک های گروه های جهادی و دستگاه های اجرایی در حال تحکیم بخشی سیل بندهای منطقه هستند.
عزیز ساعدی سرپرست فرمانداری دشت آزادگان که پیش تر معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری خرمشهر بود 6 روز پیش با حکم استاندار خوزستان جایگزین غلامعباس هزاریان شد.
به گزارش ایرنا بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر خوزستان تاکنون حدود 170هزار نفر اهالی مناطق سیل زده یا در معرض سیلاب این استان در 92 اردوگاه اسکان موقت مستقر شده اند.
هم اکنون حدود 400 هزار نفر ساکنان هفت شهرو بیش از 250روستای 12 شهرستان خوزستان واقع در حاشیه رودخانه های کرخه ، دز و کارون در معرض سیلاب هستند.
6065/ 6037

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سنگ تمام جهادگران برای جنوبی‌ها/ همراه همراه همراهیم؛ خوزستان، خوزستان، خوزستان!

بعد از وقوع سیل در خوزستان و بحرانی‌تر شدن اوضاع این استان، گروه‌های جهادی دانشجویی و مردمی بسیاری برای کمک به مردم گرفتار در سیل این استان دست به کار شدند.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هانا چراغی؛* سیل، بلایی طبیعی است که از اوایل سال جاری بسیاری از استان‌های کشورمان را درگیر خود کرد و از ۹ فروردین وارد استان خوزستان شد و خانه و کاشانه بسیاری از مردم را غرق در آب کرد و باعث زیر آب رفتن روستا‌های غرب کارون و اطراف سد‌های کرخه و دز و سایر روستا‌ها شد.
سرعت ورود سیلاب به شهرهای این استان با تلاش جهادگران و مردم تا حدی کنترل شد، اما ساخت سیل بند به تنهایی گره گشای مشکل مردم نبود. برای جلوگیری از ورود آب به اهواز سیل بند‌های بزرگی ایجاد شد و از زیر آب رفتن اهواز جلوگیری شد. با این حال در تمام این مدت دانشجویان و نیرو‌های جهادی هیچگاه مردم را تنها نگذاشتند و از جان و دل مایه گذاشتند و هنوز هم در حال خدمت رسانی به سیل زدگان خوزستانی هستند.
در همان روز‌های ابتدایی اعلام خطر احتمال وقوع سیل در استان، بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز سریعا برای خدمت رسانی به مردم اعلام آمادگی کرد. به گفته حیدری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز از همان ابتدا، گروهی از جهادگران به منطقه اروند کنار اعزام شدند و با توجه به اینکه سطح آب این منطقه بالاتر از حد معمول بود و آب به منازل مردم نفوذ کرده بود، به بررسی شرایط موجود و سرکشی تعدادی از خانه‌ها پرداختند و مشغول کمک رسانی به مردم خسارت دیده شدند.  
با بحرانی‌تر شدن اوضاع سیل خوزستان و درگیری مناطق بیشتری از این استان با سیل، دو گروه ۳۰ نفره از دانشجویان بسیجی و جهادگر دانشگاه آزاد آبادان به اروندکنار و خرمشهر اعزام، و سعی در تهیه اقلام مورد نیاز اولیه برای تامین مایحتاج مردم داشتند.
البته گروه‌های جهادی دانشگاه‌های آزاد خوزستان هم با بحرانی‌تر شدن اوضاع، دست به کار شدند. فروتن، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خوزستان مسئولیت این گروه را برعهده داشت. او به خبرنگار ما گفته بود: گروه‌های جهادی دانشگاه‌های آزاد استان از ۱۷ فروردین فعالیت خود را در منطقه سیل زده سوسنگرد آغاز کردند و کمک رسانی به سیل زدگان دو روستای این منطقه را در دستور کار قرار دادند. آنها علاوه بر انجام فعالیت‌های جهادی، با برپایی غرفه‌هایی در دانشگاه‌های اهواز اقدام به جمع آوری کمک‌های مردمی و دانشجویی برای سیل زدگان سوسنگرد کردند و در حوزه‌های ترمیم و ایجاد سیل بند‌ها و تخلیه منازل سیل زدگان در کنار سایر جهادگران به فعالیت خود ادامه دادند.

 بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آبادان هم با دو گروه جهادی همان روزها  در روستای مکسر در خرمشهر و اروندکنار و دارخوین شادگان در حال فعالیت بود. مسیول بسیج این دانشگاه گفته بود که یکی دیگر از گروههای جهادی شان در منطقه پلدختر لرستان فعالیت دارد. به گفته او هر گروه متشکل از ۱۶ جهادگر است که همه هزینه‌های امدادرسانی گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی این واحد آبادان به سیل زدگان به صورت شخصی توسط جهادگران تقبل می‌شود.  
امدادرسانی به سیل زدگان خوزستانی محدود به دانشجویان نبود و از دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های اصفهان، اراک، کردستان، تبریز، کرمان و همدان نیز تعداد ۳۰ دستگاه آمبولانس به این استان اعزام شد. علاوه بر آن بیمارستان صحرایی ۵۰ تختخوابی با ۲۰ نفر نیروی پزشکی از کردستان برای امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل در نظر گرفته شد.

طبق اعلام نایب فدایی، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر از ابتدای وقوع سیل در خوزستان تا ۱۹ فروردین، تعداد ۱۹۰ نیروی بهداشتی این دانشکده در قالب ۱۱ اکیپ سلامت در مناطق سیل زده شعیبیه به سیل زدگان خدمت رسانی کردند که همچنان در برخی مناطق مشغول خدمت رسانی هستند.
به گفته معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر، این تیم‌های سلامت شامل ۹ تیم ثابت و ۲ تیم سیار در ۳ محل کمپ واقع در روستای بنه کاظم و کمپ اسکان شماره ۱ و ۲ گوریه اسکان موقت می‌شدند و که مشغول خدمت رسانی جامع به مردم شدند و همه اکیپ‌ها به تجهیزات مورد نیاز مجهز شده و روزانه ده‌ها مورد پایش آب و مواد غذایی، سلامت محیط، بهداشت خانواده و آموزش‌های لازم، پایش سلامت مادران باردار، کودکان و سالمندان، مشاوره روانشناسی و پایش از نظر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها و جلوگیری از وقوع اپیدمی‌ها انجام می‌دادند.
بیشتر بخوانید:
۷ دستگاه نیسان باری مایحتاج سیل زدگان به شوش ارسال شده است     از طرفی گروه جهادی شهید بقایی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از همان روز‌های ابتدایی وقوع سیلاب مشغول فعالیت در مناطق سبحانیه سوسنگرد و شهر ال‌هایی شدند. مهدی شرفیان، مسئول گروه جهادی بسیج دانشجویی این دانشگاه در مورد فعالیت‌های این گروه در این مناطق به خبرنگار ما گفته بود: تیم درمانی گروه در مناطق سبحانیه سوسنگرد و شهر ال‌هایی مستقر شده و در حال خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان است. پزشک عمومی ما به صورت ۲۴ ساعته در حال خدمت رسانی به سیل زدگان و ویزیت مردم است و اکیپ‌های پزشکان متخصص نیز در این اردوی جهادی حضور دارند و مشغول درمان سیل زدگان شده اند و این تیم روزانه حدود ۱۷۰ نفر از سیل زدگان را در این مناطق ویزیت می‌کند.
بیشتر بخوانید:
حضور تیم‌های درمانی گروه جهادی شهید بقایی در مناطق صعب‌العبور خوزستان
سنگ تمام جهادگران شهید بقایی برای مردم خوزستان/ اسهال و شپش در کمین سیل‌زدگان   کد ویدیو دانلود فیلم اصلی فعالیت گروه جهادی شهید بقایی در مناطق سیل زده خوزستان
با وجود همه این امداد رسانی‌ها، مسایل روحی و نگرانی از آینده زندگی و شغلی مردم سیل زده در حال افزایش بود و این به مشکلات جهادگران اضافه می‌کرد. مهدی طرفی، فعال دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز  می گوید: آب به منازل اهالی نفوذ کرده و زمین‌های کشاورزی به طور کلی زیرآب رفته و نابود شده اند. یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که در مناطق سیل زده با آن مواجه هستیم مربوط به مسائل روحی مردم مناطق سیل زده است. اهالی به شدت از نظر روحی در شرایط نامساعدی به سر می‌برند و نگران آینده خود هستند؛ چرا که بعد از اتمام جریان سیلاب خوزستان و بازگشت مسئولین و نیرو‌های امدادی، اهالی این مناطق با خساراتی که به اموالشان وارد شده تنها می‌مانند و دیگر کسی جویای حالشان نمی‌شود. به مسئولین توصیه می‌کنیم که رفع مشکلات سیل زدگان را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهند؛ چرا که بیشترین خسارات سیلاب، گریبان این قشر را می‌گیرد.
به گفته طرفی، استان خوزستان در سال ۹۵ نیز وقوع سیلاب را تجربه کرده و خسارات آن به تازگی به سیل زدگان پرداخت شده و قطعا اگر سیل اخیر اتفاق نمی‌افتد، پرداخت خسارات سیل ۹۵ همچنان به تعویق می‌افتاد. او حتی بدقولی مسئولین در پرداخت خسارات سیل را عامل مقاومت مردم روستاهای محصور در سیل در مقابل تخلیه منازلشان می‌داند.   بیشتر بخوانید:
خوزستان در بحران/ سرعت ورود سیلاب به حمیدیه و سوسنگرد افزایش قابل توجهی داشته!
مقاومت بی‌بدیل خوزستانی‌ها در برابر سیلاب/ تشکل‌های دانشجویی تا آخرین لحظات در کنار سیل‌زدگان می‌مانند  
اما جهادگران بسیج دانشجویی دانشگاه رامین خوزستان نیز در روستا‌های غرب کارون و شهرستان باوی حضور داشته و در زمینه تامین غذای سیل زدگان این شهرستان و کمک به جابجایی وسایلشان به نقاط امن فعالیت میکردند. آنها توانسته بودند با همکاری و همراهی سایر جهادگران و نیرو‌های مردمی برخی از سیل زدگان را به مناطق امن شهرستان ملاثانی و سایر کمپ‌های اضطراری انتقال دهند.
بیشتر بخوانید: اسکان ۱۲۰۰ نفر از سیل زدگان شهرستان باوی در ملاثانی

جهادگران بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دزفول نیز با اعزام تیم ۱۰ نفره‌ای به منطقه شوش مشغول خدمت رسانی به سیل زدگان اسکان داده شده در کمپ‌های این منطقه شدند و سعی در ایجاد یکسری امکانات بهداشتی ضروری همچون حمام و سرویس بهداشتی برای سیل زدگان کردند.
بیشتر بخوانید:
اسکان ۵۰۰۰ نفر از سیل‌زدگان در شوش/ بسیج دانشجویی واحد دزفول مشغول خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان این منطقه است  
اما قطعا اسکان این حجم از مردم سیل زده کار سختیست. بسیج دانشجویی استان خوزستان با همکاری سپاه یادمان شهدای هویزه را یکی از محلها برای اسکان اضطراری سیل زدگان در نظر گرفت. ۲۰ فروردین بود که نیروی دریایی سپاه هم در راستای تجهیز این یادمان اقدام به برپایی بیمارستان درمانی مجهزی کرد.
بیشتر بخوانید: اسکان سیل‎زدگان ۵ شهر خوزستان در یادمان شهدای هویزه فعالیت جهادگران دانشگاه صنعت نفت آبادان در مناطق سیل‌زده/ در یادمان شهدای هویزه به مردم خدمت می‌کنیم جشن اعیاد شعبانیه برای سیل‌زدگان مستقر در کمپ یادمان شهدای هویزه برگزار شد دانشجویان خوزستانی در کمیته خادمین یادمان شهدای هویزه به سیل‌زدگان خدمت‌رسانی می‌کنند

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی برگزاری جشن اعیاد شعبانیه در کمپ یادمان شهدای هویزه برای سیل زدگان
البته، محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز ۲۶ فروردین با سفر به خوزستان و بازدید از مناطق سیل زده دستور اعزام ۴ آمبولانس این دانشگاه برای کمک به سیل زدگان را به منطقه صادر کرده بود و بر فعالیت قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد خوزستان در این مناطق تاکید کرده بود.
بیشتر بخوانید:
قرارگاه‌های جهادی دانشگاه آزاد دریچه دیدمان به واقعیت جامعه است ارائه خدمات بهداشتی به بیش از ۴۰۰ خانواده در ایستگاه‌های سلامت واحد اهواز  
با بحرانی‌تر شدن اوضاع سیل خوزستان، تالاب هورالعظیم به یکی از بحث‌های داغ خوزستانی‌ها تبدیل شد و مردم نسبت به خشک بودن این تالاب در شرایطی که این استان درگیر سیل شده و برخی مناطق به زیر آب رفته اند معترض بودند. آنها از دولت و مسئولین تقاضای آبگیری این تالاب را داشتند تا شاید از این طریق مشکل سیل خوزستان حل شود. الیته آبگیری این تالاب موافقان و مخالفان بسیاری داشت. اما سرانجام آبگیری تالاب صورت گرفت و تمامی حوضچه‌های آن مملو از آب شد.
بیشتر بخوانید:
مشکل سیلاب خوزستان با آبگیری هورالعظیم حل نمی‌شود
آبگیری حوضچه‌های هورالعظیم تمام مشکلات را حل نکرد! هورالعظیم کاملا زیر آب   کد ویدیو دانلود فیلم اصلی آبگیری هورالعظیم     حالا بعد از گذشت حدود ۲۰ روز از شروع سیلاب در خوزستان با انجام لایروبی کانال سلمان و انفجارات هورالعظیم و زیرآب رفتن حوزه‌های نفتی این تالاب، اوضاع سیل اهواز بهبود پیدا کرد و این شهر از شرایط پرخطر گذر کرد.   طبق بررسی‌های جهادگران علوم پزشکی استان هم بیماری خاصی بین سیل زدگان رواج پیدا نکرده است. البته گروه‌های جهادی فعال استان  در کنار امدادرسانی به مردم سیل زده، از دام‌های مناطق سیل زده غافل نشدند و در قالب تیم‌های جهادی در مناطق سیل زده مشغول هستند. طبق اعلام حجت الاسلام براتی، رییس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد خوزستان، گروه دامپزشکی این قرارگاه از ۲۸ فروردین شروع به واکسیناسیون دام‌های منطقه سیل زده شعیبیه کرده است.
البته طبق اعلام سرپرست تیم دامپزشکی اعزام شده این قرارگاه به منطقه سیل زده شعیبیه، بسیاری از گوساله‌های تازه متولد شده و گوساله‌های ۲ ماهه منطقه سیل زده شعیبیه شوشتر، درگیر بیماری‌های شدید عفونی، تنفسی، اسهال و بیحالی شدید بودند که شرایط تغذیه‌ای و نگهداری نامناسب و رسیدگی نکردن به آن ها، وضعیت این گوساله‌ها را حادتر کرده بود. گوساله‌های بدحال سرم تراپی و بیوتیک تراپی شدند و دارو‌هایی با هدف ادامه دادن روند درمان، در اختیار دامداران قرار داده شده است.
بیشتر بخوانید:
دهمین اردوی جهادی دامپزشکی بسیج دانشجویی شهید چمران اهواز در روستای سیل‌زده بُنده برگزار شد   کد ویدیو دانلود فیلم اصلی برگزاری دهمین اردوی جهادی دامپزشکی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در روستای سیل زده بُنده
البته دانشجویان جهادگر استان‌های مختلف کشور پا به پای جهادگران خوزستانی در خدمت مردم استان بودند و با اعزام گروه‌های جهادی و کمک‌های مردمی در کنار سیل زدگان خوزستانی ماندند.
بیشتر بخوانید: دانشجویان جهادگر قمی به خوزستان اعزام شدند
جهادگران دانشجوی همدانی آماده اعزام به مناطق سیل‌زده خوزستان هستند موکب خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد استان بوشهر در خوزستان برپا شد گروه‌های جهادی بوشهر برای خدمت‌رسانی به سیل زدگان باوی اعلام آمادگی کردند دانشجویان استان فارس برای کمک به سیل‌زدگان عازم خوزستان شدند     از سویی، بسیج دانشجویی استان خوزستان با همکاری بسیج دانشجویی استان تهران و همراهی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه همچنان پیگیر رفع مشکل آبگیری هورالعظیم هستند و چند روزی می‌شود که با تشکیل کمیته وضعیت آب در حال انجام فعالیت‌های مطالعاتی مشترک برای ذخیره سازی آب در این تالاب هستند. در همین راستا، شادمان فر، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان خوزستان گفته: این کمیته با انجام فعالیت میدانی در تالاب به دنبال کنترل سیلاب است و قصد دارد آب شیرین را در مرز‌های داخلی و در هورالعظیم ذخیره سازی کند. جهادگران فعال در این کمیته در حال بازدید از حوضچه‌های ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ هورالعظیم هستند و تیم‌های مختلف این کمیته مشغول انجام فعالیت مطالعاتی در تالاب شده اند تا به راهکار‌های عملیاتی برای ذخیره سازی آب در هور دست پیدا کنند.   به گفته شادمان فر، برای بهره گیری از آب شیرین در سرزمینمان و استفاده از این سرمایه به دنبال پیدا کردن زمینی برای ذخیره سازی آب در هور هستیم؛ البته برای تحقق این امر بهتر است ابتدا آبگیری در تمامی حوضچه‌های تالاب به طور کامل انجام شود.

بیشتر بخوانید:
تشکیل کمیته وضعیت آب در خوزستان/ به دنبال پیدا کردن زمینی برای ذخیره سازی آب در هورالعظیم هستیم  
با اینکه جهادگران و نیرو‌های مردمی از همان ابتدا، به خدمت رسانی به سیل زدگان خوزستانی پرداختند و در کنار آنان با سیل جنگیدند، اما هنوز این بحران رفع نشده و همچنان برخی روستا‌ها زیرآب هستند. از شدت سیل کاسته شده و حالا جهادگران در حال تجدید قوا و آماده سازی خود برای فاز بعدی خدمت، اردو‌های عمرانی در مناطق سیل زده استان هستند.

حمله تند زنوزی به وزیر و تاج

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

تبعید و شلاق برای مرد سینماگر به جرم رابطه نامشروع با دختر عاشق بازیگری!

کلیدواژه: اجتماعي سيل 98 دشت آزادگان

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۹۱۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • میزان فرونشست سالانه در دشت اراک حدود ۸.۱۶ سانتی متر است
 • سیلاب در روستاهای دشت آزادگان در حال فروکش کردن است
 • محور‌های مواصلاتی مسدود در خوزستان اعلام شد
 • دشت شقایق در اتوبان تهران- قـــم/تصاویر
 • خدمات رسانی مدیریت بحران تهران در دشت آزادگان تدارم دارد
 • بازداشت یک دهیار در دشت آزادگان
 • مقامات در جریان سیل چه کردند؟
 • استقرار خودروها و نیروهای شهرداری تهران در منطقه دشت آزادگان
 • اقدام ضربتی برای جلوگیری از بحران جدید در خوزستان / سد سیمره چطور نجات‌بخش شد؟
 • کاهش ورودی و خروجی آب سدهای خوزستان ادامه دارد
 • اقدام ضربتی برای جلوگیری از بحران جدید در خوزستان
 • اقدام ضربتی برای جلوگیری از بحران جدید در خوزستان / سد سمیره چطور نجات‌بخش شد؟
 • بنیادمسکن استان تهران به عنوان معین بازسازی دشت آزادگان انتخاب شد
 • آخرین وضعیت استان سیل‌زده خوزستان از زبان رئیس مجمع نمایندگان استان
 • تاکید بر لزوم مدیریت واحد و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی
 • تراز آب کرخه نسبت به سیل بندهای منطقه تا یک متر پایین آمده است
 • دپو ۲۰۰ تخته چادر سبب بازداشت یکی از دهیاران دشت آزادگان شد
 • بازدید عیسی فرهادی فرماندار تهران از محل ایجاد سیل بند در قدرت آباد دشت آزادگان
 • بنیاد مسکن تهران معین بازسازی شهرستان دشت آزادگان شد