به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: ساعت ۱۰:۳۰ روز جمعه ۲۳ فروردین ماه امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ سرقت منزلی همراه با تیراندازی در خیابان ظفر، خیابان دانشور به کلانتری ۱۰۳ گاندی اعلام شد؛ با حضور مأموران در محل مشخص شد مردی حدوداً ۶۰ ساله با سر و صورت خون آلود در راه پله‌های مابین طبقات اول و دوم در یک مجتمع مسکونی ۵ طبقه از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و فوت کرده است.

با اعلام خبر وقوع جنایت به پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی، تیم تشخیص هویت و قاضی کشیک دادسرای امور جنایی در محل حاضر شده؛ پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل و تحقیقات جهت شناسایی عاملان جنایت در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات همسر مقتول

با حضور کارآگاهان در محل، بلافاصله تحقیقات از همسر مقتول به عنوان شاهد اصلی جنایت در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت؛ همسر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به همراه همسرم قصد خارج شدن از خانه را داشتیم که صدای زنگ واحد به صدا درآمد؛ شخصی که لباس آبی رنگی به تن داشت، خودش را مأمور اداره آب معرفی کرد و من نیز درب آپارتمان را برایش باز کردم؛ مرد جوانی عنوان داشت که با همسرم کار داد؛ این شخص کاملا همسرم را می‌شناخت، به دلیل آنکه پس از اطلاع از حضور همسرم عنوان داشت که به آقای باستانی بگویید بیاد دم درب منزل؛ من هم همسرم را صدا زدم، اما به محض حاضر شدن همسرم در مقابل درب آپارتمان، ناگهان دو نفر مرد جوان با اسلحه و شوکر به او حمله ور شده و وارد آپارتمان شدند؛ در هنگام ورود آن‌ها همسرم را با شوکر زدند و او بیحال روی مبل افتاد؛ در حالیکه همسرم از ناحیه سر دچار خونریزی شدیدی شده بود، این دو نفر به من گفتند که هرچه طلا و پول داری باید به ما بدهی و من نیز از ترس جان خود و همسرم به داخل اتاق رفته و کیف حاوی طلاجات را به آن‌ها تحویل دادم.

همسر مقتول در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به محض خارج شدن سارقین مسلح از داخل خانه، همسرم به دنبال آن‌ها بیرون رفت و با فریاد «دزد – دزد» از همسایه‌ها درخواست کمک کرد که متعاقب آن صدای تیراندازی شنیدم؛ همسرم را خون آلود روی پله‌ها دیدم که روی زمین افتاده بود که بلافاصله از همسایه‌ها درخواست کمک کردم، اما همسرم فوت کرده بود.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که مقتول، به نام محمود باستانی (۶۲ ساله) است که برابر اظهارات همکارانش تا سال ۱۳۹۲ به عنوان مدیر بیمارستان فیروزگر مشغول به کار بوده و از سال ۱۳۹۲ به بعد به عنوان مشاور عالی مشغول به کار بوده است؛ برابر اظهارات همکاران، همسایگان، دوستان و اعضای خانواده محمود باستانی، ایشان فردی بسیار آرام بودند که در بسیاری از مواقع نسبت به کمک رسانی به افراد نیازمند بویژه بیماران نیازمند نیز فعالیت مستمر و مؤثر داشتند.

با انجام اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی توانستند تا در کمتر از ۲۴ ساعت نسبت به شناسایی هویت عاملان جنایت اقدام کند.

در اولین مرحله از دستگیری سارقان مسلح، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با شناسایی مخفیگاه احدی از متهمان به نام مهرداد. م (۲۶ ساله) در منزل پدرش در خیابان مطهری، در ساعت ۱۸:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۲۵ فروردین ماه موفق به دستگیری او شده و در بازرسی از مخفیگاهش تمامی طلاجات مسروقه نیز کشف شد.

مهرداد در همان تحقیقات اولیه، صراحتا به سرقت مسلحانه‌ی منجر به جنایت اعتراف کرد و عنوان داشت که دو نفر از دوستانش به نام حمید (۲۷ ساله) و مرتضی (۳۵ ساله) نیز در قتل و سرقت مسلحانه حضور داشتند.

مهرداد در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان بیان کرد: به درخواست خانم جوانی به نام حمیده اقدام به این کار کرده است؛ وی پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: حدود یک سال قبل در ایستگاه مترو با خانمی آشنا شدم که پس از مدتی متوجه شوم نام واقعی اش حمیده است؛ ابتدا به صورت تلفنی با هم ارتباط داشتیم؛ او چندین بار به من گفته بود که می‌توانم کسی را برایش بکشم یا نه؟ و من نیز به او گفتم باید فکر کنم؛ بعد از چند ماه قبول کردم و به او گفتم باید ۱۰ میلیون تومان پول پرداخت کند و او نیز قبول کرد؛ چند ماهی با او ارتباط نداشتم؛ چون ترسیده بودم تا اینکه پیش از عید امسال (۱۳۹۸) به من پیام داد و در ادامه به او گفتم که باید همدیگر را ببینیم تا سر قیمت با هم صحبت کنیم؛ در ایستگاه مترو همدیگر را ملاقات کردیم و گفت برای کشتن یا مادر و دختر مبلغ ۳۰ میلیون تومان می‌دهد؛ من اصلا این دو خانم را نمی‌شناختم؛ همان شب به همراه حمیده به شهرک اکباتان رفتیم و او خانه‌ای را به من نشان داده و گفت این منزل مادرِ خانم ... است؛ روز بعد نیز مرا به منزلی در میرداماد (محل جنایت) برد و گفت اینجا نیز باید خانم ... (همسر مقتول پرونده) را به قتل برسانی.

وی افزود: یک بار [ برای ارتکاب قتل]رفتم، اما ترسیدم و فرار کردم؛ به دروغ به حمیده گفتم که قتل را انجام دادم و یک عکس هم از درب خانه‌ی خانم ... برای حمیده فرستادم، اما نمی‌دانم حمیده از کجا فهمید که دروغ می‌گویم.

مهرداد در خصوص انگیزه سرقت و نحوه همراه کردن یکی از دوستانش به نام حمید با خود به کارآگاهان گفت: حمیده بار‌ها در صحبت هایش عنوان کرده بود که خانم ... و همسرش شرایط مالی بسیار خوبی دارند و طلاجات زیادی را در خانه نگهداری می‌کنند و علاوه بر پولی که از کشتن خانم ... و مادرش به دست می‌آوریم، می‌توانیم طلاجات زیادی را نیز سرقت کنیم. موضوع را از چند روز قبل، با یکی از دوستانم به نام حمید که قبلا در یک شرکت با هم همکار بودیم در میان گذاشته و او هم قبول کرد؛ به او گفته بودم که ما کسی را نمی‌کشیم و فقط برای سرقت طلاجات می‌رویم و خانم ... را نیز مخفی می‌کنیم تا پول دستمزدمان را از حمیده بگیریم و بعد از گرفتن پول، خانم ... را نیز رها می‌کنیم و حمید هم قبول کرد.

مهرداد در خصوص همراه شدن یکی دیگر از دوستانش به نام مرتضی در سرقت مسلحانه‌ی منجر به جنایت به کارآگاهان گفت: به راننده و ماشین نیاز داشتیم؛ به همین علت با مرتضی که از قبل دوست بودم تماس گرفتم؛ به مرتضی گفتم که برای سرقت مسلحانه نیاز به ماشین و راننده داریم؛ ابتدا قبول نکرد، ولی بعد از اینکه با او صحبت کردم قرار شد تا ۵ میلیون تومان به او بدهیم و پس از آن، قبول کرد.

مهرداد در خصوص روز سرقت مسلحانه منجر به جنایت و قتل همسر خانم ... (مرحوم محمود باستانی) نیز به کارآگاهان گفت: یک روز قبل از روز جنایت همه چیز را با حمیده هماهنگ کرده بودم؛ ساعت ۰۴:۳۰ صبح روز جمعه مورخه ۲۳/۰۱/۱۳۹۸ از خواب بیدار شدم و راه افتادم؛ ساعت ۵ صبح در سه راه گوهردشت مرتضی به دنبالم آمد؛ سوار ماشین شدیم و رفتیم ونک، حمید هم آمده بود؛ او را هم سوار کردیم و به سمت خانه مقتول رفتیم. چند ساعتی همان اطراف بودیم تا اینکه من و حمید تحت پوشش مأمور آب به درب ساختمان (مجتمع) رفته و پس از معرفی خود به عنوان مأمور آب، ساکنان ساختمان نیز درب مجتمع را برایمان باز کردند.

به همراه حمید به طبقه پنجم ساختمان رفتیم؛ هر کدام یک اسلحه کمری داشتیم؛ من کنار درب آپارتمان ایستادم و حمید زنگ زد؛ خانم ... در را باز کرد؛ حمید گفت با آقای باستانی (مقتول) کار دارد؛ زمانیکه مقتول به در آپارتمان مراجعه کرد با شوکر به او حمله کردم؛ مقتول چند قدم عقب رفت و پایش به میز گیر کرد و افتاد روی مبل؛ از حال رفته بود و تکان نمی‌خورد، ولی هنوز نفس می‌کشید. حمید به خانم ... گفت: هر چه طلا و پول داری بردار بیار؛؛ زمانیکه از خانه خارج شدیم ناگهان متوجه شدیم که مقتول پشت سر ماست و فریاد می‌زد دزد – دزد و از همسایه‌ها درخواست کمک می‌کرد؛ مقتول با من درگیر شد و نمی‌گذاشت که فرار کنم؛ اسلحه را به طرفش گرفتم و تیر اول را زدم و در ادامه تیر دوم را شلیک کردم. گلوله به سر مقتول اصابت کرد؛ مقتول روی زمین افتاد و من هم فرار کردم. رفتیم پایین سوار ماشین مرتضی شدیم؛ به سمت فلکه دوم صادقیه رفیتم و حمید اسلحه خودش را داخل کانال آب صادقیه انداخت و در میدان آزادی از ما جدا شد؛ من با مرتضی به طرف خانه رفتیم و من نیز اسلحه خودم را در کانال آب فردیس انداختم و طلا‌ها را نیز با خانه خودم بردم.

با اعترافات صریح مهرداد به انجام سرقت مسلحانه و ارتکاب جنایت با همدستی دو تن از دوستانش، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ طی دو عملیات دو جداگانه در "اندیشه، فاز یک" و "رضوانیه" اقدام به دستگیری حمید و مرتضی کردند؛ حمید و مرتضی نیز با اعتراف صریح به مشارکت در سرقت مسلحانه منجر به جنایت، اظهارات مهرداد در خصوص نقش حمیده را در سرقت و همچنین درخواست برای ارتکاب دو جنایت با انگیزه انتقام گیری تأیید کردند که در ادامه حمیده نیز در منطقه گوهرداشت شناسایی و او نیز به همراه دیگر متهمان، دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

حمیده در اظهاراتش منکر هرگونه آشنایی با متهمان پرونده شده، اما شواهد و دلایل بدست آمده صراحتا مشارکت وی در این پرونده را تأیید می‌کند؛ همچنین خانم ... (همسر مقتول) نیز با اطلاع از نقش حمیده در پرونده عنوان داشت که سال‌ها پیش او و مادرش با حمیده اختلاف شدیدی داشته اند.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات از متهمین پرونده در مراحل اولیه قرار دارد و روز جاری با صدور قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی، متهمان جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

موج ردصلاحيت‌ها و آینده یک انتخابات مهم| مهره‌چینی اصولگرایانه برای مجلس

مداح مشهور: انتقام سخت شامل داخل کشور هم بشود

عکس| کفش‌های وزیر ارتباطات چقدر قیمت دارد؟

واکنش‌ها به توییت غیرمتعارف کدخدایی علیه روحانی؛ از حالا نتیجه انتخابات مجلس روشن است؛ مبارکتان باشد

گریه‌ و زاری یک کشاورز پس از حمله ملخ‌ها به مزرعه‌اش + فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۹۲۴۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: نیروی انتظامی حوادث

خبر بعدی:

دستبردهای هیجانی با وینچستر!

رکنا: اعضای یک باند سرقت مسلحانه نقابدار که مدعی هستند فقط به خاطر هیجانات جوانی به فروشگاه های مواد غذایی دستبرد می زدند پس از یک ماه تلاش گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در چنگ قانون گرفتار شدند و راز چندین فقره زورگیری و سرقت مسلحانه را فاش کردند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته پس از دستگیری آخرین عضو این باند مخوف در عملیات ضربتی کارآگاهان پلیس آگاهی و در گفت وگویی اختصاصی با خراسان گفت: در راستای ابلاغ ویژه به بخش های تخصصی نیروهای انتظامی برای برخورد قاطعانه با جرایم مسلحانه و عاملان اخلال در نظم عمومی، پرونده های شرارت و انواع جرایمی که با سلاح‌های سرد و گرم انجام می شود، به طور ویژه و شبانه‌روزی در دستور کار ماموران انتظامی قرار می گیرد و پلیس برای «آرامش شهروندان» از همه توان خود به منظور ردیابی باندهای تبهکاری تا رسیدن به نتیجه کامل استفاده می کند.

سردار محمدکاظم تقوی افزود: در عین حالی که با تدابیر اتخاذ شده و هماهنگی های صمیمانه اضلاع سه گانه پیشگیری از وقوع جرم (پلیس، دستگاه قضا و اصناف) سرقت های مسلحانه در مراکز حساس تجاری مانند بانک و طلافروشی به صفر رسیده است اما سرقت های بامدادی از چندین فروشگاه مواد غذایی که توسط چند جوان نقابدار و طی دو شب در مشهد رخ داد، نیروهای انتظامی را برای دستگیری اعضای این باند «پرایدسوار» به تکاپو واداشت چرا که باورمندان به «امنیت» در خراسان رضوی نباید احساس ناامنی کنند.

کلیددار امنیت سرزمین خورشید با اشاره به ماجرای سرقت های مسلحانه اعضای باند ادامه داد: اولین دستبرد مسلحانه به یک فروشگاه مواد غذایی در بولوار شهید رستمی مشهد و در ساعت 2 بامداد بیست و دوم آذر هنگامی رخ داد که راننده یک دستگاه پراید سفید رنگ، خودرو را در حاشیه خیابان پارک کرد و دو سرنشین نقابدار آن که یکی از آن ها سلاح وینچستر را در دست می فشرد از خودرو پیاده شدند و به سراغ متصدی فروشگاه رفتند که در حال چیدن نوشابه ها درون یخچال بود!

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: دزدان مسلح به محض ورود به فروشگاه و برای ایجاد رعب و وحشت، با لگد شانه های تخم مرغ و برخی اقلام خوراکی را کف فروشگاه ریختند که مغازه دار با دیدن دزدان نقابدار و لوله اسلحه ای که او را نشانه گرفته بود، از ترس فقط سکوت کرد. در این هنگام یکی از سارقان 20 ساله، او را به پشت پیشخوان کشید و با تهدید به مرگ از او خواست هیچ حرکتی نکند! این جوان 20 ساله سپس حدود 300 هزار تومان موجودی دخل فروشگاه را برداشت و به همراه همدستش که سلاح در دست داشت در حالی با پراید فرار کردند که جوان 19 ساله پشت فرمان منتظر آنان بود و بدین ترتیب اولین پرونده دستبرد مسلحانه با گزارش متصدی فروشگاه، تشکیل شد.

وی ادامه داد: حدود یک ساعت بعد در حالی که هنوز نیروهای انتظامی مشغول تحقیقات میدانی در بولوار شهید رستمی بودند ناگهان جوانی از منطقه قاسم آباد با پلیس 110 تماس گرفت و اظهار کرد که طعمه زورگیران مسلح شده است.

این جوان به پلیس گفت: سرنشینان نقابدار یک دستگاه پراید که فقط چشم هایشان دیده می شد با تهدید اسلحه وینچستر و چاقو گوشی تلفن همراهم را زورگیری کردند و گریختند! سردار تقوی اضافه کرد: این جوان عابر به دلیل شدت ترس از زورگیران مسلح نتوانسته بود مشخصات آنان یا شماره پلاک خودرو را به خاطر بسپارد اما با توجه به شباهت ظاهری متهمان با سارقان مسلح فروشگاه مواد غذایی، این ماجرا نیز در تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی مورد توجه جدی نیروهای انتظامی قرار گرفت.

رئیس پلیس خراسان رضوی با اشاره به سومین سرقت مسلحانه در بامداد بیست و دوم آذر خاطرنشان کرد: حدود 30 دقیقه بعد نیز گزارش مشابهی به پلیس رسید که نشان می داد دو جوان نقابدار مسلح به یک فروشگاه مواد غذایی در خیابان راهنمایی مشهد دستبرد زده اند و با تهدید متصدی فروشگاه مبلغی را بین 70 تا 100 هزار تومان (بنا به ادعای مال باخته) از درون دخل سرقت کرده اند.

سردار سرتیپ دوم محمدکاظم تقوی درباره چهارمین دستبرد مسلحانه بیست و دوم آذر نیز تصریح کرد: بعد از این ماجرا، دزدان نقابدار که با پلاک جعلی خودرو حرکت می کردند وارد بولوار امامت مشهد شدند و به یک فروشگاه مواد غذایی دیگر دستبرد زدند. آنان باز هم اسلحه وینچستر را به سوی دو نوجوان فروشنده گرفتند و با سرقت 150 هزار تومان پول درون دخل، گوشی تلفن همراه دو نوجوان را نیز زورگیری کردند و سپس با برداشتن دو کارتن کیک از محل گریختند. فرمانده باتجربه انتظامی خراسان رضوی که سابقه فرماندهی مشهد را نیز در کارنامه افتخارات انتظامی خود دارد، با تاکید بر آغاز جلسات کارشناسی و تحلیلی سرقت های مذکور در پلیس آگاهی استان افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت این گونه جرایم، بلافاصله گروه ورزیده ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی وارد عمل شدند و به تجزیه و تحلیل های کارشناسی پرداختند.

وی گفت: بررسی های کارشناسی با توجه به سرنخ ها و اظهارات مال باختگان نشان می داد که اعضای باند چند جوان حدود 19 تا 22 ساله هستند که در همه سرقت ها یک نفر سلاح در دست داشت و همدست او نیز به زورگیری و دخل زنی می پرداخت و سپس به همراه راننده پراید سفید از محل می گریختند. سردار تقوی با اشاره به هماهنگی های قضایی و رصدهای اطلاعاتی دزدان مسلح اضافه کرد: در حالی که تحقیقات میدانی و غیرمحسوس کارآگاهان با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) در این باره ادامه داشت، حدود شش روز بعد نیز گزارش های مشابهی از سرقت های مسلحانه، کارآگاهان را شبانه به محل های ارتکاب جرم کشاند. بررسی های میدانی کارآگاهان ویژه مبارزه با جرایم مسلحانه که به سرپرستی و فرماندهی سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی ( رئیس اداره جنایی آگاهی) آغاز شده بود، نشان می داد پرایدسواران نقابدار ساعت 1:30 بامداد به یک فروشگاه مواد غذایی در بولوار آزادی (بزرگراه مشهد- چناران) و با همان شیوه قبلی دستبرد زده اند و حدود 200 هزار تومان را به همراه گوشی فروشنده در حالی به سرقت برده اند که این بار جوان دیگری نیز با سارقان مسلح همراه شده بود! رئیس پلیس حافظان امنیت استان خراسان رضوی یادآور شد: حدود یک ساعت بعد از این ماجرا دوباره دزدان نقابدار به یک فروشگاه مواد غذایی در بولوار لادن مشهد یورش بردند اما بعد از زورگیری گوشی های تلفن همراه دو فروشنده و به خاطر توقف یک خودرو در محل، موفق به سرقت دخل نشدند و به سوی بولوار قائم(عج) در منطقه سیدی مشهد حرکت کردند. سردار محمدکاظم تقوی ادامه داد: حدود ساعت 3:30 بامداد «پرایدسواران مسلح» در حالی وارد فروشگاه مواد غذایی در بولوار قائم(عج) شدند که تصور می کردند فقط یک نفر فروشنده درون مغازه است اما وقتی با سر و صورت پوشیده و سلاح در دست به فروشگاه هجوم بردند ناگهان دو جوان دیگر که از بستگان فروشنده بودند از پشت ویترین بیرون آمدند و سارقان مسلح از ترس دستگیری بلافاصله گریختند و بدین ترتیب سومین سرقت مسلحانه آنان نافرجام ماند!

وی گفت: سارقان سپس به طرف میدان امام حسین(ع) حرکت کردند و قصد زورگیری مسلحانه از یک جوان عابر را داشتند که مرد جوان به محض پیاده شدن سارقان از پراید، به آنان مشکوک شد و با استفاده از پوشش درختان فضای سبز از چنگ آنان گریخت. دزدان مسلح که در دو سرقت مذکور نافرجام مانده بودند به سمت بولوار ابوطالب رفتند و دو جوان را دیدند که با ظرف 4 لیتری به سوی جایگاه سوخت می روند آنان پراید را پارک کردند تا از دو جوان یاد شده زورگیری کنند ولی آنان نیز که از فاصله حدود 100 متری متوجه موضوع شده بودند با سرعت به طرف جایگاه بنزین فرار کردند و بدین ترتیب سومین سرقت شبانه دزدان مسلح نیز با هوشیاری شهروندان ناکام ماند.

فرمانده سبزپوشان انتظامی خراسان رضوی در ادامه این ماجرا افزود: همزمان با گزارش سرقت های مسلحانه مذکور، این پرونده ها نیز توسط گروه ویژه کارآگاهان مبارزه با جرایم مسلحانه، مورد بررسی های تخصصی قرار گرفت و مشخص شد که سرقت های یاد شده نیز توسط نقابداران پرایدسوار مسلح بیست و دوم آذر صورت گرفته است بنابراین تلاش شبانه روزی کارآگاهان با ردیابی های علمی و فناوری های نوین وارد مرحله جدیدی شد تا این که 24 ساعت بعد کارآگاهان به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد یکی از سارقان مسلح، بهزاد نام دارد که به جرم سرقت در حال تحمل کیفر در زندان بوده ولی هنگام مرخصی از زندان گریخته و دیگر بازنگشته است. سردار تقوی خاطرنشان کرد: تحقیقات ویژه کارآگاهان در این باره متمرکز و مشخص شد که او در یکی از شهرهای مازندران و به طور مخفیانه زندگی می کند بنابراین کارآگاهان با نیابت و دستورات ویژه قضایی، عازم مازندران شدند و بعد از مدتی ردزنی های غیرمحسوس موفق شدند مخفیگاه وی را در قائم شهر شناسایی کنند اما از آن جایی که احتمال فرار دیگر همدستان وی وجود داشت، چند گروه دیگر از کارآگاهان با دستور سرهنگ شفیع زاده به طور همزمان و هماهنگ وارد عمل شدند چرا که بررسی های تخصصی بیانگر آن بود که متهمان دیگر در نقاط مختلف مشهد حضور دارند. رئیس پلیس خراسان رضوی ادامه داد: به همین دلیل کارآگاهان در یک عملیات ضربتی و هماهنگ و در یک ساعت مشخص وارد مخفیگاه بهزاد شدند و او را در حالی دستگیر کردند که هر نوع ارتباط خود با دوستان و بستگانش را قطع کرده بود. سردار محمدکاظم تقوی اضافه کرد: در همین حال و با اعترافات بهزاد در محل دستگیری، بلافاصله گروه های دیگر عملیاتی در مشهد به مخفیگاه های اعضای دیگر باند هجوم بردند و آنان را در مناطق مختلف شهر مشهد به دام انداختند. فرمانده انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: با کشف خودروی پراید، سلاح وینچستر و چاقوی مورد استفاده سارقان مسلح در سرقت از فروشگاه های مواد غذایی و زورگیری، تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز شده است. وی گفت: متهمان در اعترافات خود مدعی شدند که فقط به خاطر هیجانات جوانی دست به سرقت مسلحانه زده اند ونیاز مالی نداشتند! سردار تقوی با قدردانی از تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی و دستورات ویژه قضایی در پایان به مجرمان و تبهکاران جرایم مسلحانه هشدار داد: دست از این گونه اعمال بردارند و مسیر درست زندگی را پیش بگیرند چرا که پلیس با توان علمی و تجهیزاتی و ردیابی های تخصصی، مبارزه گسترده ای را با جرایمی آغاز کرده است که امنیت شهروندان را در معرض تهدید قرار می دهند و آنان در صورت دستگیری باید مجازات های سختی را تحمل کنند.

دیگر خبرها

 • سرقت مسلحانه از طلافروشی در کهگیلویه و بویراحمد
 • زخمی شدن 1 نفر در سرقت مسلحانه از طلافروشی قلعه‌رئیسی/سارقان متواری شدند
 • سرقت مسلحانه از طلافروشی قلعه رییسی. کهگیلویه
 • سرقت مسلحانه از طلافروشی قلعه رییسی
 • سرقت مسلحانه از طلافروشی در قلعه رئیسی
 • سرقت مسلحانه از طلافروشی در شهرک طالقانیِ بندر ماهشهر / 2 نفر زخمی شدند
 • فیلم دلهره آور از لحظه سرقت مسلحانه از طلافروشی در ماهشهر
 • سرقت مسلحانه از طلافروشی در شهرک طالقانیِ بندر ماهشهر
 • سرقت مسلحانه از طلافروشی بندر ماهشهر
 • راهکارهای حقوقی پیگیری ترور سردار سلیمانی/ انتقام سخت واکنشی قانونی بود
 • دستبردهای مسلحانه با بهانه هیجان جوانی!
 • دستبرد‌های هیجانی با وینچستر!
 • دستگیری قاتل فراری و اعضای باند سرقت مسلحانه در خوزستان
 • مریم به قتل مهندس در خانه مجردی اعتراف کرد
 • قتل مزاحم یک زن
 • راز قتل زن سالخورده در منزل ویلایی/ قتل با قفل آویز و استفاده از گوشی مقتول/ تناقض‌گویی قاتل برای کشتن پیرزن
 • جنایت وحشتناک در بناب/ قتل 4 عضو یک خانواده با اسلحه/ داماد خانواده مظنون اصلی
 • اعتراف مریم به قتل مهندس اصفهانی در خانه مجردی / یکبار تسلیم شدم ولی او ول کن نبود !
 • قتل مرد میانسال در محاصره پسرعمو‌ها در مرتضی گرد