به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، رضا علیاری در خصوص دیدار سایپا مقابل پرسپولیس اظهار داشت: بازی خیلی خوبی بود و تیم ما خیلی خوب بازی کرد ولی شانس با ما یار نبود و در نهایت نتوانستیم به آنچه می‌خواهیم برسیم و به ناچار دست خالی زمین را ترک کردیم.

 

وی افزود: زدن 2 گل به پرسپولیس فکر نمی‌کنم کار راحتی باشد ولی تیم ما با جنگندگی بالای خودش توانست این کار را انجام دهد که متاسفانه نتیجه بخش نبود. مشخص بود که آنها برای قهرمانی می‌جنگند و همه جوره برای حمله مقابل ما ظاهر می‌شوند و برای ایستادگی مقابل این حملات هم برنامه داشتیم ولی آنطور که باید بشود نشد.

 

مدافع سایپا در مورد اینکه چشم امید تیم‌های مدعی قهرمانی به سایپا بود تا پرسپولیس را متوقف کند گفت: چرا باید چشم امید آنها به ما باشد؟ مگر این تیم‌ها بازی مستقیم با پرسپولیس ندارند که چشم امیدشان به سایپاست؟ استقلال مگر با پرسپولیس بازی نکرد؟ چرا پرسپولیس را نبردند؟ چرا ما را نبردند که حالا بخواهند ما با این بضاعت و پتانسیل مقابل پرسپولیس نتیجه بگیریم. ما در جدول شرایطی داریم که نه سهمیه می‌گیریم و نه سقوط می‌کنیم ولی فقط به این انگیزه وارد بازی شدیم که از شرافتمان دفاع کنیم.

 

علیاری در مورد اشتباهات خط دفاع در این دیدار عنوان کرد: هر تیمی روز خوب و بد دارد. من خودم روی گل دوم دید خوبی روی توپ نداشت وگرنه نمی‌گذاشتم وارد دروازه شود. باور کنید بعضی وقت‌ها اتفاقاتی دست به دست هم می‌دهد که آدم باورش نمی‌شود. من 25 هفته بدون اشتباه بازی کردم ولی در این بازی یک اشتباه کردم حالا همه به من حمله ور شده‌اند.

 

وی افزود: از بعد بازی به صفحه من حمله کردند و فحش ناموس می‌دهند که لیاقت خودشان و خانواده خودشان است. می‌گویند شرافت ندارید. این چه حرفی است مگر می‌شود یک فوتبالیست به عمد کاری بکند که دروازه تیمش باز شود. چرا خود استقلال از پرسپولیس شکست خورد؟

 

مدافع سایپا ادامه داد: فقط در مورد خودم حرف نمی‌زنم. ببینید چه حمله‌هایی به محسن فروزان انجام شده است. مگر او کلین شیت‌های زیادی برای تراکتورسازی انجام نداد؟ کدام فوتبالیست را می‌شناسید که در عمر ورزشی‌اش اشتباه نداشته باشد. مطمئن باشید هیچ فوتبالیستی شرافتش را نمی‌فروشد که به تیمش ضربه بزند.

 

علیاری در مورد حمله‌هایی که به علی دایی شد هم عنوان کرد: این هم یک نمونه دیگر. اصلاً به علیاری هرچه می‌خواهید بگویید ولی چطور یکی مثل دایی را زیر سوال می‌برید؟ مالیات او اگر پرداخت شده چیزی بوده که حقش بوده و اضافه نگرفته است که این صحبت‌ها مطرح می‌شود. اگر قرار بود تبانی کنیم یک بر صفر شکست می‌خوردیم و نیازی نبود این همه تلاش کنیم و 2 گل به آنها بزنیم.

 

وی در پایان گفت: امیدوارم این مشکل بزرگ فضای مجازی و استفاده از آن در کشور ما حل شود و هرکسی به خودش اجازه ندهد هر رفتاری داشته باشد.

 

ایلنا

451

منبع: جام نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

14 عامل خطرآفرین برای بیماری قلبی!

به گزارش عصر ایران به نقل از "پریونشن"، فشار خون بالا، کلسترول بالا و سیگار کشیدن از مقصران اصلی در پس ابتلا به بیماری قلبی هستند. اما عوامل خطر آفرین غیر منتظره دیگری نیز وجود دارند که می توانند سلامت قلب را در معرض تهدید قرار دهند.

تنها هستید

پژوهشگران در دانشگاه یورک طی یک مطالعه دریافتند، خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی در افرادی که روابط اجتماعی کمی داشته یا احساس تنهایی می کردند، در مقایسه با افرادی که این گونه نبودند به ترتیب 29 درصد و 32 درصد بیشتر بود.

مطالعه ای دیگر که توسط دانشگاه آکسفورد و طی یک بازه زمانی هشت ساله انجام شد و به بررسی شرایط 700 هزار زن پرداخت نیز نشان داد، افرادی که تنها زندگی نمی کردند، در مقایسه با آنهایی که تنها زندگی می کردند، 28 درصد احتمال کمتری داشت مرگ ناشی از بیماری قلبی ایسکمیک را تجربه کنند.

تنهایی یا استرس تنها ماندن می تواند موجب التهاب در بدن شده و شرایطی را شکل دهد که به بیماری قلبی یا افسردگی، یک عامل خطرآفرین اصلی برای بیماری قلبی، منجر شود.

از نخ دندان استفاده نمی کنید

وضعیت سلامت دندان ها و لثه های شما با سلامت قلب مرتبط است. مطالعات مختلف ارتباط بین سلامت دهان و دندان و بیماری قلبی را نشان داده اند. خونریزی و التهاب لثه ها به باکتری ها اجازه می دهد تا از دهان وارد جریان خون شوند. این شرایط می تواند موجب بروز التهاب و در نهایت بیماری قلبی شود. پس دندان های خود را به طور منظم مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید و مراجعه منظم به دندانپزشک را نیز فراموش نکنید.

با عوارض بارداری مواجه بوده اید

اگرچه آنچه طی دوران بارداری رخ می دهد به نظر نمی رسد بر سلامت قلب تاثیرگذار باشد، برخی پژوهش ها خلاف این مساله را نشان داده اند. پرفشاری خون بارداری، پره اکلامپسی، اکلامپسی، زایمان زودرس، و دیابت بارداری همگی خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را افزایش می دهند. اگر با هر یک از این عوارض مواجه بوده اید، با بزشک خود درباره سابقه بارداری و غربالگری منظم برای دیابت و پرفشاری خون صحبت کنید.

یک رویداد آسیب‌زا را تجربه کرده اید

یک رویداد آسیب‌زا، مانند مرگ یکی از اعضای خانواده یا تصادف خودرو می تواند قلب شما را به دردسر بیندازد. استرس زیاد می تواند به افزایش حاد آدرنالین منجر شود که ضربان قلب و فشار خون را افزایش داده و بالا نگه می دارد.

مطالعه ای در سال 2017 نشان داد، دیواره داخلی رگ های خونی زنانی که سه یا تعداد بیشتری رویداد آسیب‌زا را در زندگی خود تجربه می کرده اند، در مقایسه با زنانی که تعداد کمتری از این رویدادها را تجربه کرده اند، عملکرد ضعیف‌تری دارد. این رویدادهای آسیب‌زا می توانند به بیماری سرخرگ کرونری، فشار خون بالا و آترواسکلروز (سخت شدن دیواره رگ های خونی) منجر شوند.

رئیس بدی دارید

تنها استرس ناشی از یک رویداد آسیب‌زای ناگهانی نیست که می تواند قلب شما را با مشکل مواجه سازد. سطوح کم استرس ناشی از تعامل روزانه با یک رئیس منفی نگر، زورگو نیز می تواند اثر منفی بر سلامت قلب انسان داشته باشد.

طی یک مطالعه 10 ساله، پژوهشگران سوئدی دریافتند که احتمال تجربه حمله قلبی بین افرادی که رئیس بدی داشتند، 40 درصد بیشتر بود. حملات قلبی می توانند به واسطه استرس چشمگیر در محل کار شکل بگیرند. و زمانی که استرس با عوامل خطرآفرین دیگر، مانند خواب ضعیف و رژیم غذایی نامناسب همراه می شود، به طور مداوم با ترشح هورمون آدرنالین مواجه می شوید که خطر ابتلا به بیماری سرخرگ کرونری را افزایش می دهد.

شب نمی توانید بخوابید

زمانی که موضوع خواب مطرح می شود، هفت تا هشت ساعت خواب شبانه می تواند نقش ویژه ای در حفظ سلامت قلب شما داشته باشد. کمبود خواب و بیدار ماندن های مکرر شبانه می تواند فشار خون و ضربان قلب انسان را افزایش داده و بدن را به جای حالت استراحت در حالت هشدار نگه دارد. افزون بر این، زمانی که خسته هستید، احتمال کمتری دارد عاداتی سالم را دنبال کنید.

بدن برای ریکاوری و بازیابی انرژی خود به خواب نیاز دارد. سیستم ایمنی زمانی که خواب هستید، هرچه بیشتر فعال شده و برای پاکسازی مشکلات موجود وارد عمل می شود. همچنین، ضربان قلب هنگام خواب کاهش می یابد که به استراحت و کسب انرژی دوباره این اندام کمک می کند.

به فشار خون بالا مبتلا هستید

ابتلا به یک بیماری مزمن دیگر می تواند احتمال ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد. بسیاری از بیماری ها دارای عوامل خطرآفرین مشابه با بیماری قلبی هستند که از آن جمله می توان به فشار خون بالا، قند خون بالا، چربی شکم، تری گلیسیرید بالا، و سطوح کم کلسترول خوب (HDL) اشاره کرد.

بی تردید، دیابت و پرفشاری خون خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهند. اما بیماری های خودایمنی نیز ممکن است شما را هرچه بیشتر مستعد ابتلا به بیماری قلبی سازند. بیماری هایی مانند آرتریت روماتوئید، لوپوس، سوریازیس، و سندرم شوگرن می توانند خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را افزایش دهند.

به سیب زمینی سرخ شده علاقه دارید

سیب زمینی، مرغ، و ماهی سرخ شده، و چیپس از جمله غذاهایی هستند که می توانند اثری منفی بر سلامت قلب شما داشته باشند. مصرف بیش از حد سیب زمینی سرخ شده خطر بیماری قلبی و مرگ، به ویژه در زنان یائسه که بیش از 50 سال سن دارند را افزایش می دهد. طی یک مطالعه در سال 2019 که در نشریه BMJ منتشر شد، پژوهشگران دریافتند، خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی در زنانی که حداقل هفته ای یک بار سیب زمینی سرخ شده مصرف می کردند، در مقایسه با آنهایی که سیب زمینی سرخ شده مصرف نمی کردند، 12 درصد بیشتر بود. همچنین، خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی برای زنانی که یک بار یا بیشتر در هفته ماهی یا نرمتنان صدفدار سرخ شده مصرف می کردند 13 درصد بیشتر بود. در شرایطی که مصرف گاه به گاه غذای سرخ شده مشکل آفرین نیست، اما نباید آن را به یک عادت تبدیل کنید.

از سیگار الکترونیک استفاده می کنید

سیگار الکترونیک اگرچه به عنوان جایگزینی برای سیگار معمولی معرفی شده است، اما گزینه بهتری برای سلامت انسان نیست. مطالعه ای که توسط انجمن سکته مغزی آمریکا انجام شد، نشان داد، افرادی که به طور منظم از سیگار الکترونیک استفاده می کردند، در مقایسه با افرادی که هرگز از سیگار الکترونیک استفاده نمی کردند، با 71 درصد خطر بیشتر برای سکته مغزی، 59 درصد خطر بیشتر برای حمله قلبی یا آنژین، و 40 درصد خطر بیشتر برای بیماری سرخرگ کرونری مواجه بودند.

سابقه خانوادگی ابتلا به بیماری قلبی دارید

سابقه خانوادگی ابتلا به مشکلات قلبی پیش از 55 سالگی در مردان و 65 سالگی در زنان می تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبی در شما را نیز به میزان قابل توجهی افزایش دهد. حتی افرادی که دارای سطوح پایین کلسترول هستند، یک سبک زندگی سالم را دنبال می کنند و تناسب اندام خوبی دارند نیز در صورت داشتن سابقه خانوادگی ابتلا به بیماری قلبی در معرض خطر بیشتری برای مواجهه با مشکلات قلبی در سنین پایین‌تر هستند. افزون بر این، سابقه خانوادگی می تواند تاثیر عوامل خطرآفرین دیگر برای بیماری قلبی را نیز افزایش دهد.

افسرده هستید

مطالعات نشان داده اند که افراد مبتلا به افسردگی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری قلبی عروقی قرار دارند. به نظر می رسد عدم مراقبت از خود، مانند سالم غذا نخوردن و عدم انجام ورزش، به ویژه اگر به فشار خون بالا یا دیگر مشکلات سلامت نیز مبتلا باشید، در این زمینه تاثیرگذار است. همچنین، درصورت تجربه حمله قلبی یا دیگر مشکلات مرتبط با قلب، افراد مبتلا به افسردگی به خوبی بهبود نمی یابند.

درمان سرطان را پشت سر می گذارید

در شرایطی که روش های درمان سرطان نسبت به گذشته از کارایی بیشتری برخوردار شده اند، اما همچنان می توانند در بروز مشکلات قلبی نقش داشته باشند.

برخی داروها که برای درمان سرطان و شیمی درمانی استفاده می شوند می توانند اثر منفی بر سلامت قلب داشته باشند و به کاردیومیوپاتی - بزرگ و سخت شدن ماهیچه قلب - منجر شوند. این شرایط می تواند به نارسایی قلبی، حمله قلبی، تورم قلب، و ضربان قلب غیرعادی منجر شود. پرتودرمانی نیز می تواند موجب انسداد در رگ های خونی انسان شود و فرد در معرض خطر بیشتری برای حمله قلبی و نارسایی قلبی قرار بگیرد. این در شرایطی است که مشکلات قلبی می توانند چند سال پس از پایان درمان سرطان پدیدار شوند.

وارد دوران یائسگی شده اید

با افزایش سن خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی نیز افزایش می یابد و این مساله برای زنانی که وارد دوران یائسگی می شوند، چشمگیرتر است. کاهش سطوح استروژن و افزایش احتمال سفت‌تر شدن رگ های خونی که به فشار خون بالا منجر می شود، از جمله دلایلی اصلی در این زمینه به نظر می رسند. همچنین، برخی مطالعات نشان داده اند که سطوح کلسترول و تری گلیسیرید با ورود به دوران یائسگی افزایش می یابند.

الکل مصرف می کنید

مصرف بیش از حد الکل می تواند فشار خون را افزایش دهد که از جمله عوامل خطرآفرین کلیدی برای بیماری قلبی محسوب می شود.

حذف صفرهای پول ملی کلید خورد

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

(تصاویر) درگیری در تبریز پس از باخت تراکتورسازی

کلیدواژه: بازیکن سایپا پرسپولیس استقلال سایپا علی دایی

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۰۲۳۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اظهارات یحیوی درباره برکناری از باشگاه پرسپولیس
 • حسین کلانی: نتایج کرانچار آنطور نبود که ما توقع داشته باشیم؛ مهدوی کیا می تواند جزو گزینه های خوب تیم امید باشد
 • مربی اخراجی پرسپولیس: به دلیل حمایت از استقلال کنار گذاشته شدم/ روی پرسپولیس تعصب دارم
 • تهوع‌آور‌های پنهانی را بشناسید
 • اظهارات مربی استقلالی بعد از اخراج از پرسپولیس
 • آمریکا توقع نداشت چنین حمایتی از سپاه صورت بگیرد
 • افزایش ۷۰ درصدی تعرفه‌ پزشکی شلاقی بر پشت مردم است
 • مربی استقلالی پرسپولیس اخراج شد
 • پرسپولیس مربی استقلالی را اخراج کرد
 • نباید توقع داشت پرسپولیس در تمام بازی‌هایش پیروز شود
 • توقع مقام‌معظم رهبری؛ تحول سازمان تبلیغات اسلامی است
 • مردم توقع داشتند رئیس‌جمهور هنگام سیل در لرستان حضور پیدا می‌کرد
 • پرسپولیس مربی استقلالی اش را اخراج می کند
 • نباید توقع داشت پرسپولیس در تمام بازی‌هایش پیروز شود/ شاگردان برانکو هنوز هم شانس اول قهرمانی هستند
 • درآمدهای مافیایی برخی پزشکان از طرح تحول سلامت
 • مربی استقلالی از پرسپولیس اخراج می‌شود؟
 • افزایش ۷۰ درصدی تعرفه‌ پزشکی شلاقی بر پشت مردم است / درآمد مافیایی برخی پزشکان در جریان طرح تحول سلامت
 • برانکو: بعدا خواهیم دید وضعیت چه می‌شود/ همه دوست دارند تیم قهرمان را ببرند
 • کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از انحصارطلبی است/ نباید توقع داشته باشیم حتماً قهرمان جهان شویم