سیدمهدی سیدصالحی می گوید امیرقلعه نویی و فرهاد مجیدی هر دو اسطوره هستند و در واقع اطرافیان آنها آتش بیار معرکه شده اند.

سیدمهدی سیدصالحی بازیکن سابق تیم های سپاهان، تراکتورسازی، استقلال و پرسپولیس تهران در گفتگو با خبرنگار "ورزش سه" در مورد جدال جذاب و هیجانی دو تیم سپاهان و استقلال در چارچوب هفته 25 ام رقابت های لیگ برتر که با گل دقایق پایانی پاتوسی به سود آبی پوشان خاتمه یافت، اینگونه حرف هایش را آغاز کرد: بازی جذابی بود. هر دو تیم مدعی بودند. لیگی داریم که 5 تیم مدعی هستند و مساوی به درد هیچ یک از دو تیم نمی خورد. برد برای سپاهان خوب بود، چون اختلافش با پرسپولیس کم می شد و در بازی مستقیم می توانست این تیم را بگیرد و به صدر برود.
وی حرف هایش در مورد بازی دو تیم سپاهان و استقلال را ادامه داد و گفت: نیمه اول پایاپای بود. هر دو تیم موقعیت داشتند. سپاهان بیشتر توپ های مستقیم برای کی روش می فرستاد با کمک شهباززاده و مهرداد محمدی و همینطور استفاده از توپ های سوم که به مسلمان و کومان می رسید.

 

سیدصالحی در مورد شیوه بازی استقلال، افزود: سیستم استقلال 1-4-1-4   بود و برنامه آنها کارهای ترکیبی پاتوسی ایسما و حرکات بازیکنان میانی بود تا به دروازه سپاهان نزدیک شوند. نیمه دوم هم بازی پایاپایی بود تا دقیقه 80 و اگر توپ شهباززاده گل می شد، شرایط برعکس می شد. ولی استقلال از هوش و درایت پاتوسی استفاده کرد و به سه امتیاز رسید.

 

سوال بعدی ما از سیدصالحی در مورد تعویض های نیمه دوم امیرقلعه نویی بود و او پاسخ داد: آقای قلعه نویی در میان مربیان سابقه دار و مقام دار بوده است. بیشتر روی سیستم مستقیم تاکید می کند و بازیکنانی را جذب می کند که قدرت بیشتری در سرزنی داشته باشند. اولین سیستم امیرخان بازی مستقیم است. سال های قبل زمین های خوبی نداشتیم ولی الان زمین های بهتری داریم. در آن زمان تیم ها روی زمین نمی توانستند کار کنند و به ضربات ایستگاهی روی می آوردند و امیرخان تبحر خاصی روی این موضوع داشت. امیرخان هدفی که نیمه دوم داشت این بود که بیشتر از بازی مستقیم استفاده کند و از ضربات ایستگاهی به هدفش برسد ولی استقلالی ها هم کمتر خطا دادند.

 

وی اضافه کرد: بازی مستقیم باعث می شود تیم حریف عقب بنشیند و ضربات ایستگاهی بیشتری به تیم حریف می دهد. وقتی سه مهاجم هدف داشته باشید استقلال باید 6 مدافع در دفاع باشد و نتواند حمله کند. امیرخان می خواست از ضربات سوم و ایستگاهی استفاده کند. جلال را برای همین موضوع به زمین آورد تا بتواند از سرعت او هم استفاده کند. هدف درستی بود ولی اشتباهات فردی نتیجه بازی را تعیین کرد. گل استقلال به خاطر اشتباه بازیکن سپاهان بود و پاتوسی هم کار تیمی نکرد و تکنیک فردی اش بود که گل ساخت.

حرف های سیدصالحی با تمجید از قلعه نویی ادامه یافت و گفت: یک سال قهرمانی شاید شانسی باشد یا دو سال ولی نمی توان بیشتر از این شانسی قهرمانی شد. این قهرمانی ها نشان از هوش و درایت است. در ابتدای فصل هم قلعه نویی دست روی بازیکنانی گذاشت که با او کار کرده اند و برنامه او را می دانند. بازیکنانی در اختیار گرفته که زودتر او را به هدف می رسانند. این ها می دانند امیرخان چه چیزی برای موفقیت از آنها می خواهد.

سپس از سیدصالحی در مورد درگیری غیرمستقیم فرهاد مجیدی و امیرقلعه نویی پرسیدیم. او توضیح داد: فرهاد مجیدی و امیرخان دو اسطوره هستند. این اطرافیان هستند که آتش بیار ماجرا می شوند. من با فرهاد دو سال زندگی کرده ام. بازیکنی منضبط است که همیشه حرمت بزرگ تر را نگاه می دارد و شک ندارم این ماجراها به خاطر اطرافیان دو اسطوره استقلال است.
هواداران سپاهان اختلال زیادی در بازی سپاهان و استقلال ایجاد کردند. آیا این رفتار از نظر شما قابل توجیه است؟ سیدصالحی درباره این موضوع می گوید: ببینید این یک واقعیت است. سپاهان 10 سال پرمقام ترین تیم ایران بوده. هواداران سپاهان به نتیجه خوب، بازی خوب و قهرمانی عادت کرده اند. حالا هواداران انتظار دارند. سپاهان طی سال های گذشته بازیکنان خوبی نگرفته بود و هواداران خسته شده اند. هواداران هر بازی حمایت می کنند ولی انتظار دارند و سپاهان الکی به این ها پول نداده. می خواهد بیایند بزرگی کنند. بازیکن بزرگ باید بازی دربیاورد. اگر می خواستند بازی ساده بکنند، بازیکنان جوان می آوردند و جام هم که نمی گرفتند، می گفتند جوان بوده اند و در حال کسب تجربه.

 

سیدصالحی در ادامه با انتقاد از رفتارهایی که در نقش جهان شاهدش بودیم، عنوان کرد: الان برای شما یک مثال می زنم. سال 86 ما قهرمانی را به خاطر نارنجک از دست دادیم. درگیر چند جام در ایران و آسیا بودیم. ولی 6 ماه مارکوپولو بودیم. من خودم 3 ماه زن و بچه ام را ندیدم. آن هوادار نما باعث شد قهرمانی از دست برود. خود هواداران سپاهان هم می دانند، اگر بازی وقفه پیدا نمی کرد، شاید اینطوری نمی شد. اگر شما بازی رفت را ببینید در تهران خیلی بهتر بازی کردند. آن زمان فشاری روی سپاهان نبود و برعکس این استقلالی ها بودند که فشار زیادی را تحمل می کردند. باید بازیکنان سپاهان بدانند که این تیم بزرگ است. من سال 90 در سپاهان بودم و هیچ کس فکر نمی کرد با تغییراتی که انجام شد و بازیکنان بزرگی که از تیم رفتند، برای سومین مرتبه تیم قهرمان شود ولی نشان دادیم که سپاهان همیشه سپاهان است و می تواند موفق باشد. حالا هم حرفم این است که امیرخان کارش را بلد است و خواهش می کنم هواداران در بازی های باقی مانده هم فقط حمایت کنند.

 

سیدصالحی که در ترکیب 4 مدعی فعلی جدول لیگ برتر بازی کرده، در مورد این موضوع و اینکه چه تیمی شانس بیشتری برای قهرمانی دارد، می گوید: خداوند به من لطف کرد و عنایت پرودگار است؛ اگر من در هر 4 تیم بالای جدول بوده ام. پرسپولیس الان بازی با سایپا را برده و به نفعش است. استقلال هم برده و نزدیک شده. تنها راه سپاهان و تراکتورسازی گرفتن امتیاز است. ضمن اینکه پرسپولیس سه بازی با با ذوب آهن، سپاهان و تراکتورسازی دارد. پرسپولیس همه چیز دست خودش است. پرسپولیس اگر در این دو بازی امتیاز بگیرد، قهرمان می شود ولی اگر امتیاز از دست بدهد، قهرمان لیگ در هفته آخر مشخص می شود.

دسته یک گسترش فولاد تبریز سیدمهدی سید صالحی فرهاد مجیدی امیر قلعه نویی(سرمربی) فولادمبارکه سپاهان استقلال تهران

منبع: ورزش 3

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بازی با ماشین سازی برای استقلال سخت‌تر از بازی با سپاهان است

محمد مؤمنی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نتایج هفته گذشته استقلال را در لیگ احیا کرد و به همین دلیل بازی مقابل ماشین سازی برای آبی پوشان بسیار حساس شد. شاگردان شفر الان در رتبه سوم قرار دارند و با توجه به بازی مستقیم پرسپولیس و تراکتورسازی، می‌توانند در صورت کسب امتیازات کامل در بازی‌های پیش رو از جمله بازی با ماشین سازی، به رسیدن به رده‌های بالاتر امیدوار باشند.

پیشکسوت آبی پوشان اضافه کرد: فوتبال یک بازی بدون فرمول و بدون قاعده است و نمی‌توان گفت تیمی که الهلال و سپاهان را خارج از خانه برده حتماً می‌تواند ماشین سازی را در خانه ببرد. در این بازی نه استقلال از پیش برنده است و نه ماشین سازی از پیش بازنده.

وی اضافه کرد: ماشین سازان دو ویژگی در این بازی دارند که کارشان را به مراتب نسبت به استقلال راحت تر می‌کند. اول اینکه آنها استرس و دغدغه جدولی ندارند و امتیازات بازی برای آنها در جدول خیلی مهم و تأثیرگذار نیست. دوم اینکه بازی مقابل استقلال و پخش مستقیم باعث می‌شود بازیکنانش انگیزه‌ای مضاف گرفته و با انرژی بیشتری به میدان بروند.

مؤمنی تاکید کرد: با همه اینها باید بگویم استقلال هم دو هفته است که راه افتاده و انگیزه‌های جدولی آنها نیز بسیار زیاد است.

مدیر آکادمی باشگاه استقلال در خصوص انتصابات اخیر در تیم‌های پایه این باشگاه گفت: در انتخاب مربیان تیم‌های پایه چند هدف را همزمان دنبال کردیم که «نتیجه گیری» تنها یکی از این اهداف است. ما در وهله اول به دنبال این بودیم تا با انتخاب پیشکسوتان خوشنام و بزرگ تاریخ استقلال شخصیت را به تیم‌های پایه برگردانیم و بعد از آن به دنبال سازندگی در تیم‌های پایه باشگاه بودیم.

وی ادامه داد: از مربیان سابق تیم‌های پایه که آنها هم در این باشگاه زحمت کشیدند تشکر می‌کنم و برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم.

مدیر آکادمی آبی پوشان افزود: حضور نفراتی مثل حسن زاده، نوازی، اکبرپور و حسینی در تیم‌های پایه باعث می‌شود تا آکادمی استقلال بیشتر هویت «استقلالی» بگیرد و مکتب و فرهنگ غنی این باشگاه از مربیانی با اصالت آبی به بازیکنان جوان منتقل شود.

مؤمنی بیان داشت: من از رضا حسن زاده که سابقه حضور در سه فینال آسیا با استقلال و یک فینال آسیا با تیم ملی را دارد تشکر می‌کنم که در تیم امید قبول مسئولیت کرد. محمد نوازی یکی بهترین بازیکنان دهه هشتاد استقلال است و هواداران نیز او را دوست دارند. علیرضا اکبرپور ملقب به هرکول جیبی افتخار باشگاه استقلال است و داود حسینی هم از پیشکسوتان خوش‌نامی است که در عرصه سازندگی رده‌های پایه دستی بر آتش دارد.

مهاجم پیشین آبی پوشان گفت: امیدوارم هواداران و اصحاب رسانه که همیشه زحمت استقلال را می‌کشند هم از این انتخاب‌ها راضی باشند و زمان هم ثابت می‌کند که در این انتخاب‌ها اشتباهی صورت نگرفته است.

کد خبر 4592545 علی خلف

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

تعطیلی مدارس شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ صحت دارد؟

کلیدواژه: دسته یک گسترش فولاد تبریز فرهاد مجیدی امیر قلعه نویی سرمربی فولادمبارکه سپاهان استقلال تهران

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۰۹۹۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کری‌خوانی هواداران سپاهان برای استقلال و پرسپولیس
 • حاشیه دیدار سایپا - سپاهان| تشویق کی‌روش و شعار علیه دایی/ فروش پرچم‌ پرسپولیس و استقلال! + عکس
 • سپاهان مانند استقلال در دوران پسادربی
 • صبر بازیکنان پرسپولیس لبریز شد
 • کاپیتان سپاهان: چیزی تمام نشده، هنوز هم می‌توانیم قهرمان شویم
 • انتقاد منتظری از زندگی مجردی بازیکنان استقلال!
 • منتظری: صبور بودیم و توپ را به خوبی حفظ کردیم/ باشگاه باید مراقب بازیکنان جوان تیم باشد
 • درخواست شفر از بازیکنان استقلال/ شادی جالب‌توجه دانشگر با شجاعیان
 • شفر: هواداران امروز عالی بودند/ باید به بازیکنان شانس دوباره داد/ می‌خواهیم زود به ابوظبی برویم و در زمین خوب تمرین کنیم
 • منتظری: فرشید باقری ستاره ما است/ وقتی تیم خوب می‌شود بازیکنان‌مان را از دست می‌دهیم
 • انتقاد منتظری از زندگی مجردی بازیکنان جوان استقلال
 • ادعای سپاهان درباره جیمی‌جامپ‌های بازی با استقلال
 • پاداش پیروزی استقلال مقابل سپاهان به حساب اعضای تیم واریز شد
 • ادعای مسئولان باشگاه سپاهان درباره جیمی‌جامپ‌های بازی با استقلال
 • بازی با تیم‌های بالای جدولی مثل سپاهان سخت است/ می‌خواستیم پرسپولیس را شکست دهیم اما نشد
 • مومنی: بازی با ماشین سازی برای استقلال سخت‌تر از بازی با سپاهان است
 • پاداش شکست سپاهان در حساب آبی ها
 • شفر: این بازیکن یک میلیون دلار می‌ارزد
 • نمایش موفق شماره یک سپاهان برابر استقلال؛ ناکام سربلند!