مشاهده اخبار داغ روز


فقط شش قسمت از سریال پرطرفدار بازی تاج‌و‌تخت باقی مانده است و پیش‌بینی‌های بسیاری دربارهٔ آنچه در این شش قسمت روی خواهد داد، منتشر شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، بازی تاج‌و‌تخت یکی از محبوب‌ترین سریال‌های تلویزیونی در جهان است و برای شش هفتهٔ آینده، زندگی بینندگانش را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

پخش آخرین قسمت‌های فصل پایانی سریال بازی تاج‌و‌تخت از یکشنبه ۱۴ آوریل شروع می‌شود، شش قسمتی که نقطهٔ پایانی بر هشت فصل شگفت‌انگیز با ساختار پیچیدهٔ این ماجرا خواهد بود.فصل پایانی ممکن است کوتاه باشد، اما اپیزود‌ها کوتاه نیستند. دو قسمت اول فصل هشتم ۵۴ و ۵۸ دقیقه هستند و قسمت سوم یک ساعت است و قسمت چهارم ۷۸ دقیقه است. دو اپیزود نهایی که روز ۱۹ ماه مه پخش خواهند شد، ۸۰ دقیقه هستند.

مسلم است که هواداران دو‌آتشهٔ این سریال، مشتاقانه دل‌شان می‌خواهد بدانند چه اتفاقی قرار است بیفتد و می‌خواهند بدانند که آیا ماجرای این قسمت‌ها از کتاب‌های جرج آرآر مارتین فراتر خواهد رفت؟

در وقفهٔ ۱۸ ماهه میان فصل ماقبل آخر و این فصل، اینترنت پرشده ازانبوه نظریه‌ها و پیش‌بینی‌ها در مورد آنچه رخ خواهد داد، چه کسی زنده خواهد ماند و چه کسی می‌میرد و چه کسی در نهایت بر تخت آهنین خواهد نشست.

مهم‌ترین و آخرین پیش‌بینی‌ها کدامند؟ ما خیلی از آن‌ها را بررسی کردیم و ۵ تا از هیجان‌انگیز‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین و جذاب‌ترین آن‌ها را انتخاب کردیم و در اینجا آورده‌ایم. بدون هیچ نظم و ترتیب خاصی:

۱. برن استارک نایت‌کینگ (پادشاه شب) است
این یکی از قوی‌ترین پیش بینی‌هاست که برخی آن را مطرح کرده‌اند. حتماً هوادارانی در این میان هستند که نمی‌خواهند بپذیرند برن (کلاغ سه چشم) با عبور از ترکیب سرنوشت‌ساز سفر در زمان و نیرو‌های شهودی خویش، درواقع وایت واکر شروری باشد.

این نظریه این جنبه را آشکار می‌کند که دخالت نیک‌خواهانه، اما فاجعه‌آمیز برن در گذشته باعث همه این مصیبت‌ها شده است. ما همه می‌دانیم که سفر‌های او در زمان در‌هم‌آمیختگی‌هایی با ذهن هودور داشته است.    

حالا احتمال دارد، طبق یک پیش‌بینی، برن تلاش کند تا پادشاه ایریس تارگارین دوم را از خطر احتمالی وایت واکر‌ها (با صدا‌هایی در ذهنش) خبردار کند و او را دیوانه کند و به "پادشاه دیوانه" تبدیلش کند. البته نظریهٔ دیگری هم مربوط به سفر برن در زمان وجود دارد که منجر به این می‌شود که او همان کسی باشد که از اول دیوار را بنا کرده است.

هیچ‌کس نمی‌داند چه روی خواهد داد، اما آنچه هواداران انتظار دارند این است که برن نقش اصلی و کلیدی در ماجرا‌های این بخش‌های پایانی داشته باشد و شاید با نیروی "وارگ" بتواند به اژد‌ها تبدیل شود.

۲. جان اسنو هویت دیگری پیدا می‌کند
نام قهرمان اسطوره‌ای آزور آهای (شاهزادهٔ وعده‌داده شدهٔ آکا) در تارو‌پود اسطوره‌های بازی تاج‌و‌تخت تنیده شده است. با کمک شمشیری به نام لایت برینگر، آهای هزاران سال پیش "تاریکی را شکست داده است" و حالا چنین به نظر می‌رسد که قرار است بازگردد و در شکل دیگری ظاهر شود و تلاش کند تا وستروس را از چنگ وایت‌واکر‌ها نجات دهد. اما کدام یک از شخصیت‌های سریال بازی تاج‌و‌تخت به او تبدیل خواهد شد؟  
یکی از کسانی که احتمال دارد، هرچند قطعی نیست، جان اسنو است. او امتیازات زیادی در این مورد دارد، دوباره زنده شده است، به راستی تارگرین است و شمشیر والریایی دارد و اگر بتواند شاه شب را شکست دهد، جان می‌تواند "برنده" "بازی تاج‌و‌تخت" باشد.

هر چند بسیاری از هواداران این پیش‌بینی را نمی‌پسندند، چون یکی از عواقب اصلی آن این خواهد بود که اگر نظریه جان (آزور) درست از آب درآید، عشق، متحد و عمه او کالیسی، دنریس تارگرین، باید به دلیل از خود‌گذشتگی و فداکاری که ضرورت رسیدن به مقام رسالت است، بمیرد...

۳. کالیسی قهرمان اصلی فصل پایانی خواهد بود و احتمالاً بد‌ذات و شریر
دلایل زیادی وجود دارد که دنریس در پایان سریال نابود شود و راه‌های زیادی برای این رخداد وجود دارد. اما اگر اهل شرط بندی باشید، شاید بدانید که به همان اندازه هم احتمال دارد که زنده بماند و برندهٔ کل ماجرا شود. درست مثل جان اسنو، بسیاری از هواداران فکر می‌کنند که روح آزور آهای در او حلول خواهد کرد و او همان کسی است که همه را از شر وایت‌واکر‌ها نجات خواهد داد.

در واقع سرنوشت او، نقش مهمی در پیش رفتن تمام جنبه‌های داستان تا رسیدن به این بخش‌های نهایی داشته است. آیا او فرزندی از جان اسنو خواهد داشت؟ و اگر چنین شود، نقش نهایی آن فرزند در کل داستان چه خواهد بود؟ آیا دنریس ممکن است در پایان پادشاه یا ملکهٔ شب شود؟

۴. جیمی، سرسی را می‌کشد
سرسی لانیستر، هیولای بی‌رحم، حیله‌گر و تشنهٔ قدرتی است که همهٔ ما دوستش نداریم و یکی از محبوب‌ترین پیش‌بینی‌ها دربارهٔ بخش‌های آیندهٔ سریال این است که او در پایان این داستان زنده نماند.  
هواداران به رسالتی که در کودکی به سرسی بخشیده شده بود، اشاره می‌کنند و در میان باقی پیش‌بینی‌ها که تا به حال شده است، یکی این است که "برادر کوچک‌تر" او را خفه می‌کند تا بمیرد. هر دو تیریون هستند و خواهر دوقلو و معشوق جیمی، برادر کوچک‌ترش است و یادمان هست که بخش ماقبل آخر سریال، با جدایی و قطع رابطهٔ جیمی با خواهرش به پایان رسید، و چنین به نظر می‌رسد که پیش‌بینی‌ها مبنی بر این است که جیمی در پایان داستان کار سرسی را تمام می‌کند.

نظر دیگر این است که آریا استارک، جیمی را می‌کشد و بعد در حالیکه صورت جیمى رو به چهره زده است، سرسى رو مى‌کشد، به همان شکلى که با تبدیل چهره‌اش به والدر فری، همهٔ اهل خانهٔ او را به قتل رساند.

۵. بانو استون‌هارت و هشدار‌های جدی دیگر...
صحبت از سرنوشت خواهران قدرتمند، آریا و سانسا، بیشترین بحث و توجه هواداران این سریال در روز‌های پیش از نمایش اپیزود‌های آخر است.

بیایید با آریا شروع کنیم. یکی از آخرین پیش‌بینی‌ها دربارهٔ او از صحنهٔ کوتاهی در ابتدای تیزر تبلیغاتی فیلم سرچشمه گرفته است که نشان می‌دهد او هراسان در حال دویدن در راه تاریکی است که به نظر می‌رسد از گذر‌گاه‌های وینترفل باشد.  
دلایل و عوامل بسیاری ممکن است باعث هراس و وحشت او شده باشد، برای مثال یک وایت‌واکر ترسناک که دنبالش کرده باشد، اما بعضی‌ها بر این باورند که آریا با اجساد اعضای خانواده که از دنیای مردگان بازگشته‌اند، روبرو شده است. پیش‌بینی می‌شود که شاه‌شب بعضی از استارک‌هایی که مرده‌اند را دوباره زنده می‌کند و ممکن است آریا، پدر مرده‌اش، ند یا برادرش راب را دیده باشد.

یکی از حدس‌های هواداران این است که آریا با بانو استون‌هارت شرور برخورد می‌کند، که به شکل زامبی‌شدهٔ مادر درگذشته‌اش کتلین درآمده است که البته در بخش معروف کشتار در "عروسی سرخ" در پایان فصل سوم سریال کشته شده بود.

نظرهولناک دیگری هم دربارهٔ آریا وجود دارد که او خودش مرده است. توضیح آن هم این است که آریا در نبرد سهمگینش با ویف (بی‌خانمان) مرده است و ویف با استفاده از چهرهٔ آریا در تمام این مدت به جای او نقش بازی کرده است.

هم‌چنین دربارهٔ سانسا، او در تمام طول این ماجرا و سریال تا به حال شرایط وحشتناکی داشته است، گاهی هم بسیار بحث‌برانگیز بوده است، اما یکی از پیش‌بینی‌ها این است که این شخصیت فیلم پایان خوشی داشته باشد (هرچند "خوش" در داستان بازی تاج‌وتخت هر معنایی ممکن است داشته باشد). سانسا، بنا به نظراتی ملکهٔ شمال در وینترفل می‌شود، اما فقط در صورتی که جان اسنو بمیرد و صلح پایداری با دنریس برقرار خواهد کرد.

پیش‌بینی‌ها و نظرات دیگر این است که سانسا قرار است بمیرد و حتی یک پیش‌بینی این است که او دوباره به همسر اولش، تیریون لنیستر، که به اجبار با او ازدواج کرده بود، می‌پیوندد؛ و البته به‌زودی همه این ماجرا‌ها روشن خواهد شد.

منبع: فرارو

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

درگیری در مجلس/ پایداری‌ها علیه نماینده اصلاح طلب/سلحشوری: به جز اقلیتی برخوردار از تبعیض و امتیاز، بقیه مردم را رها کرده‌ایم

سهم ائمه جمعه، شورای نگهبان، بسیج، تبلیغات اسلامی و حوزه‌های علمیه از بودجه ۹۹ چقدر است؟+جدول

تصور این نباشد که ماجرای اعتراضات بنزینی تمام شد| هشدار درباره تبدیل جامعه به «انبار باروت» و اعتراض پابرهنه‌ها و محرومین| اشتباه‌ مسئولان این است که دنبال پیداکردن دشمن خارجی هستند

خلاصه بازی اینتر 1-2 بارسلونا (لیگ قهرمانان اروپا - 2019/20)

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۱۵۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: گیم آف ترونز بازی تاج و تخت سریال

خبر بعدی:

تاج: سه ماه از ویلموتس خسارت خواهیم گرفت /قطعا به جام جهانی خواهیم رفت

وزیر ورزش و جوانان به همراه مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال امروز با حضور در مجلس شورای اسلامی نشستی را با کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی برگزار کردند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان به همراه مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال امروز با حضور در مجلس شورای اسلامی نشستی را با کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس پیرامون مسائل مختلف فوتبال از جمله بحث  فسخ قرارداد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی و استراماچونی سرمربی تیم استقلال برگزار کرد.

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی درباره این نشست اظهار کرد: مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به انتقادات در باره تیم ملی و شرایط این تیم درباره صعود عنوان کرد که در زمان های کی‌روش نیز با مشکل مواجه بودیم ولی با وجود دو شکست از لبنان و ازبکستان به جام جهانی اعزام شدیم. اما علاوه بر اینکه امکان ادامه همکاری و عقد قرارداد مالی با کی‌روش با توجه به مبلغ گزاف درخواستی میسر نبود،  انتقادهایی هم  به عملکرد کی‌روش وارد بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: تاج معتقد است در مورد شفافیت قراردادها و بودجه‌ها نیز اگر نمایندگان به طور رسمی درخواست داشته باشند، قراردادها را در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد.

سیاوشی از قول تاج ادامه داد: کمیته فنی براساس حضور افرادی متخصص شکل می‌گیرد و تصمیمات آن کارشناسی است.  تیم ملی با مربی فعلی به جام جهانی نخواهد رفت و اگر مربیان داخلی استخدام کنیم ناسازگاری به وجود خواهد آمد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: رئیس فدراسیون فوتبال گفت که بهتر بود با ویلموتس در ایران قرارداد می بستیم ولی دلال و رابطه ای در این زمینه وجود نداشت؛ همچنین تاج این را هم پذیرفت که در بخش بین المللی و حقوقی ضعیف هستیم ولی در عین حال معتقد بود قرارداد ویلموتس کارشناسی شده و به بهترین نحو ممکن منعقد شد.

عضو فراکسیون ورزش با بیان اینکه بر اساس اظهارات تاج، رقم قرارداد ویلموتس و همکارانش دو میلیون و 200 هزار دلار قرارداد  است، گفت: تاج همچنین عنوان کرد که قطعا به جام جهانی خواهیم رفت چون تیم را تقویت می‌کنیم. تاج این اطمینان را داد که ما به مدت سه ماه از ویلموتس خسارت خواهیم گرفت.

دیگر خبرها

 • فصل دوم سریال «نون.خ» کلید خورد
 • آغاز فصل هیجان انگیز کاراته از سانتیاگو شیلی
 • ستارگان مدفون در تخت فولاد| عالمی که هیچ گاه روضه امام حسین (ع) را ترک نکرد
 • وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد/ تاج: با مربی فعلی به جام جهانی نمی ‎رویم
 • از تاج ریاست جمهوری تا تخت بیمارستان
 • بسکتبال NBA؛ خلاصه عملکرد درک رز مقابل نیواورلینز پلیکانز (21 امتیاز از جمله 17 امتیاز در کوارتر چهارم و زدن گیم وینر)
 • تاریخ برگزاری مسابقات مرحله یک هشتم نهایی کوپا ایتالیا مشخص شد
 • 11 دانستنی جالب و شگفت انگیز + فیلم
 • نمایش خاک و تاج| بازی تاج و تخت
 • بسکتبال NBA؛ گیم وینر ثانیه پایانی درک رز مقابل نیواورلینز پلیکانز (فصل 2019/20)
 • بررسی بازی های 9 دسامبر 2019 لیگ NBA؛ از گیم وینر درک رز تا شب درخشان ریکی روبیو مقابل تیم سابقش
 • بسکتبال NBA؛ دقایق پایانی جذاب دیدار هیوستون راکتس و ساکرامنتو کینگز و گیم وینر نمانیا بیلیتسا (فصل 2019/20)
 • رشد 11 درصدی ظرفیت تخت های اقامتی جزیره تا پایان سال 98
 • سرانه ۱.۵ درصدی تخت بیمارستانی در مازندران
 • ۸۵۰۰ تخت بیمارستانی به تخت‌های کشور اضافه می‌شود
 • افزوده شدن 8100 تخت بیمارستانی به مراکز درمانی کشور تا پایان سال جاری
 • وزیر بهداشت: ۶ هزار تخت به مراکز درمانی کشور اضافه می‌شود
 • ۲۷ هزار تخت در دولت تدبیر و امید به بیمارستان‌های کشور افزوده شد
 • اجمالی/ 6 هزار تخت به مراکز درمانی کشور اضافه می‌شود