دارنده مدال طلا کشتی آزاد المپیک می گوید حدود 2 سال است که هیچ حقوقی نداریم، فدراسیون هم نمی‌تواند با بودجه محدودی که دارد حقوق‌ ها را پرداخت کند.

طرفداری - حسن یزدانی درباره شرایط آزادکاران پیش از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا،‌گفت:

آخرین اردوی تیم ملی را پیش از اعزام به مسابقات پشت سر می‌گذاریم که تلفیقی از کشتی‌گیران جوان و باتجربه حضور دارند. من هم شرایط خوبی دارم و بدنم در آمادگی نسبی قرار دارد؛ امیدوارم در هر میدانی که مورد نظر کادر فنی است بتوانم مردم را شاد کنم.

به نقل از فارس، وی درباره توجهات و امکانات در نظر گرفته شده برای کشتی گفت:

بارها و بارها گفته‌ایم شرایط به هیچ عنوان مناسب نیست؛ امروز هم دیدید که بچه‌ها در چه شرایطی تمرین می‌کنند. متأسفانه حمایت‌های لازم را از فدراسیون نداشته‌اند و با وجود اینکه یک سال از بازی‌های آسیایی گذشته است هنوز پاداش قهرمانان پرداخت نشده است. مگر یک ورزشکار در طول سال چقدر درآمد دارد که بخواهند این پاداش‌ها را هم ندهند؟ از مسئولین وزارت ورزش خواهش می‌کنم این جوایز را که حق ورزشکاران است هر چه زودتر پرداخت کنند.

دارنده مدال طلا کشتی آزاد المپیک تصریح کرد:

کشتی با وجود اینکه امید اول ایران در المپیک‌ها بوده و هست؛ آنطور که باید و شاید حمایت نمی‌شود. به رشته‌هایی مانند کشتی، وزنه‌برداری و تکواندو که شانس‌های اصلی مدال در المپیک هستند باید توجه ویژه‌تری شود که نمی‌شود. حدود 2  سال است که هیچ حقوقی نداریم، فدراسیون هم نمی‌تواند با بودجه محدودی که دارد حقوق‌ها را پرداخت کند. وزارت ورزش باید این موضوع را در نظر بگیرد که یک ورزشکار حرفه‌ای هزینه‌های بالایی دارد که باید تأمین شود نه اینکه تمام هزینه‌ها را از جیب خودش پرداخت کند. فدراسیون کشتی در حد توانش حمایت می‌کند، اما کافی نیست. امیدوارم شرایط کشتی با حمایت مسئولان بهتر شود.

یزدانی درباره بلاتکلیفی فدراسیون کشتی و اداره فدراسیون با سرپرست عنوان کرد:

تمرکز من روی تمریناتم است و خیلی دوست ندارم به این مسائل ورود کنم. امیدوارم هر فردی که لایق‌تر است و می‌تواند به کشتی کمک کند سکان هدایت فدراسیون را در دست بگیرد. مهمتر از همه آن است که رئیس بعدی بتواند پول به کشتی بیاورد تا کشتی‌گیران دغدغه مالی نداشته باشند. نه تنها کشتی بلکه دغدغه تمام ورزشکاران رشته‌های انفرادی مالی است. وقتی که مشکلات مادی مرتفع شود ورزشکار با شرایط بهتری تمرین و رقابت می‌کند.

وی درباره اضافه شدن همت مسلمی، مربی سازنده‌اش به اردوهای تیم ملی گفت:

محمدی شناخت خوبی از مربی من داشت و تشخیص داد حضور مسلمی می‌تواند کمک‌حال باشد. من از سنین کودکی با مسلمی تمرین می‌کردم و خوشحالم که بعد از 4، 5 سالی که در اردوی تیم ملی هستم به عنوان مربی در کنارم حضور دارد.

دارنده مدال طلا کشتی آزاد المپیک در پاسخ به این سوال که با توجه به اختلافی که با حریفان آسیایی دارد آیا حضور در این رقابت‌ها تأثیری در روند پیشرفتش دارد یا نه گفت:‌

البته امسال با توجه به قرار گرفتن این رقابت‌ها در طرح سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی سطح بالاتری خواهد داشت. تشخیص کادر فنی این بود که من نباشم و هر کجا که صلاح بدانند، به میدان خواهم رفت.

یزدانی درباره حریفان با کیفیت داخلی در وزن 86 کیلوگرم و رقابت با نفراتی مانند بذری، کریمی و قاسم‌پور برای رسیدن به دوبنده تیم ملی، گفت:

هدف همه رسیدن به دوبنده تیم ملی است هر کسی که لایق باشد به آن خواهد رسید. امیدواریم هر کسی که انتخاب می‌شود در مسابقات مهم پرچم ایران را به اهتزاز درآورد.

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بنی‌تمیم: وزارت ورزش نه روبه‌روی من است و نه حامی من/ با امیر خادم ائتلاف نکرده‌ام

سرپرست فدراسیون کشتی گفت: تا امروز هیچ ائتلافی بین من و امیررضا خادم نبوده، اما اینکه آینده چه خواهد شد، مشخص نیست. ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵ ورزشی کشتی و وزنه برداری نظرات - اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، این روزها کشتی بستر اخبار و اتفاقات زیادی است. فدراسیون رئیس ندارد و بعد از استعفای رسول خادم، مجمع کشتی نایب‌رئیسِ او را به عنوان سرپرست انتخاب کرد و سپس در روزهای پایانی سال ثبت‌نام از کاندیداها انجام شد. حالا ریاست فدراسیون مدعیان جدی و سرشناسی دارد. از علیرضا دبیر گرفته تا حمید بنی‌تمیمی که سال‌ها با فدراسیون خادم همکاری کرده و حالا سرپرست فدراسیون است. امیررضا خادم دیگر مدعی این انتخابات است، ضمن اینکه علیرضا حیدری هم می‌گوید جدی و بابرنامه به انتخابات آمده است. از کنار نام‌هایی چون مجید خدایی و عباس جدیدی هم نمی‌شود به سادگی گذشت.

حمید بنی‌تمیم دبیر و نایب‌رئیس سابق فدراسیون خادم و جانشین او بعد از استعفا، گفت‌وگویی تفصیلی با خبرنگار تسنیم انجام داد که در زیر می‌خوانید:

* تسنیم: در روزهای اخیر بحث انتخاب سرپرست جدید برای فدراسیون با توجه به ثبت‌نام شما در انتخابات مطرح شد، چنین اتفاقی چقدر نزدیک به واقعیت است؟

چیزی که من اعتقاد دارم این است که هر مجموعه‌ای یک بزرگتر دارد و برای فدراسیون‌ها، وزارت ورزش بزرگتر ما است. اینکه اساسنامه ما چه می‌گوید و مجمع تا چه حد تصمیم‌گیرنده است، جای بحث دارد اما من اعتقاد دارم الان موقع این حرف‌ها نیست و نباید خانواده ورزش رودرروی هم قرار بگیرند. اگر واقعا قانون می‌گوید که باید انتخابات با این شرایط برگزار شود، باید تابع بود. فرقی نمی‌کند بنی‌تمیم باشد یا هر فرد دیگری. باید اتفاقی بیافتد که به صلاح کشتی باشد.

ابلاغ کنند بروم، حتما خواهم رفت

* تسنیم: حتی اگر وزارتخانه بخواهد استعفا بدهید و سرپرست معرفی شود؟

من تابع قانون هستم و هر چیزی که قانون بگوید انجام می‌دهد. چون من به پیشنهاد اعضای مجمع کشتی و حکم وزیر، سرپرست شدم و اعتقاد دارم من به تنهایی نمی‌توانم کاری از پیش ببرم، تمام همکارانم در فدراسیون تلاش می‌کنند که با وجود همه کم و کاستی‌ها کار را به جلو ببریم و باری روی زمین نماند. هر وقت عزیزان به من ابلاغ کنند که باید بروم، هیچ اصراری بر ماندن ندارم و مدعی هم نیستم. من کارمند وزارت ورزش هستم، عملکردم هم مشخص است و نشان داده‌ام در کار آدم دست و پا بسته‌ای نیستم.

* تسنیم: می‌گویند شما گزینه وزارت ورزش در انتخابات هستید؟

من گزینه وزارت ورزش نیستم و صادقانه می‌گویم که هیچ صحبتی دال بر حمایت وزارتخانه از من یا اینکه آنها روبه‌روی من قرار داشته باشند، نشده است. هیچ‌گاه حتی کوچک‌ترین اتفاقی رخ نداده که من احساس کنم وزارت ورزش در انتخابات حامی یا علیه من است. این بحث‌ها که مطرح می‌شود موج تبلیغاتی است.

 

باید امیر و رسول خادم را از هم تفکیک کرد، ابایی از مشورت گرفتن ندارم

* تسنیم: زمانی که امیررضا خادم به عنوان اولین نفر در انتخابات فدراسیون ثبت‌نام کرد، خیلی‌ها نظرشان این بود که دیگر شما ثبت‌نام نمی‌کنید اما شما هم در روزهای پایانی ثبت‌نام کردید. حالا اعتقاد بر این است که به نفع امیررضا خادم از انتخابات کنار می‌کشید. با توجه به اینکه شما نایب‌رئیس فدراسیون رسول خادم بودید و برخی مدعی‌اند امیررضا خادم با تاکید رسول خادم در انتخابات شرکت می‌کند، آیا ممکن است این اتفاق رخ دهد؟

من می‌خواهم یک تفکیکی بین رسول و امیر خادم داشته باشم. رسول خادم مدیر فوق‌العاده سالمی است که 6 سال کنارش کار کردم و قلبا دوستش دارم و خودم را مدیونش می‌دانم. از نزدیک شاهد سلامت و صداقت کاری‌اش بودم و به لحاظ کاری به او ایمان دارم و خیلی چیزها از او یاد گرفته‌ام. از اینکه بخواهم هر زمانی از رسول خادم مشورت بگیرم هیچ ابایی ندارم اما این بدین معنا نیست که در کار اجرایی اجازه دهم کسی در کارم دخالت کند و رسول خادم هیچ‌گاه در کارم دخالت نکرده است. من با بزرگترها و کسانی که در کشتی صاحب‌نظر هستند مشورت کرده و از نظرات‌شان بهره می‌برم اما در مورد امیر خادم، او یک چهره شناخته شده در کشتی است، مدال‌دار جهان و المپیک و معاون سابق وزیر که در زمان ریاستش بر فدراسیون کشتی، من کشتی‌گیر بودم و بازی‌های آسیایی 2002 پوسان را در زمان مدیریت او تجربه کردم. امیر خادم را کاملا می‌شناسم اما به صراحت می‌گویم تاکنون ائتلافی بین من و امیر خادم وجود نداشته و ما به خودمان اجازه نمی‌دهیم که خدای ناکرده خانواده کشتی را بازی بدهیم.

طلایی: حرفی داشته باشم خودم به امیر خادم می‌گویمحضور امیر خادم در آخرین مسابقه داخلی کشتی در سال 97

 

* تسنیم: تاکنون ائتلافی نبوده، ممکن است در آینده ائتلاف صورت بگیرد؟

اینکه آینده چه خواهد شد، مشخص نیست و هر اتفاقی که به نفع کشتی باشد، قطعا همان تصمیم را خواهیم گرفت. ممکن است هر تصمیمی بگیریم اما صادقانه می‌گویم تا امروز هیچ صحبتی در این خصوص مطرح نشده است.

جوری قدم برمی‌داریم که کشتی همچنان ورزش اول باشد

* تسنیم: تا امروز شما به صورت روتین برنامه‌ای که از فدراسیون رسول خادم وجود داشته را پیگیری کرده‌اید و صحبتی در مورد برنامه‌هایی که خودتان برای فدراسیون دارید، مطرح نکرده‌اید.

در همه بخش‌های مهم برنامه‌های ویژه‌ای داریم از مربیان سازنده گرفته تا کمیته بازاریابی که سعی داریم کمیته قوی و قَدَری تشکیل دهیم. در خصوص باقی امور و حتی پیشکسوتان هم برنامه‌هایی داریم که فکر می‌کنم می‌شود جوری قدم برداشت که کشتی همچنان ورزش اول کشورمان باشد.

* تسنیم: یک بحث مهم در شرایط موجود که همه کاندیداها در موردش صحبت می‌کنند، بخش اقتصادی و بهره‌مندی از اسپانسر است.

برای این بخش هم برنامه داریم، اگر قرار باشد در فدراسیون بمانم، طبیعتا با توجه به 6 سالی که در کنار رسول خادم حضور داشتم تجربیات زیادی در این زمینه به دست آوردم و اشراف خوبی روی نقاط ضعف و قوت کار به دست آوردم که فکر می‌کنم بتوانم اثرگذار باشم. در بحث اجرایی طبیعتا با توجه به اینکه وزارت ورزش تنها ارگان دولتی است که عدد مشخصی را به ما کمک کرده، اما بیشتر از 80 درصد اعزام‌ها با کمک اسپانسر و بخش خصوصی صورت گرفته است که من فکر می‌کنم از این نظر مشکل حادی نداشته باشیم.

اسپانسر گفته در صورت ماندن این مجموعه به حمایتش ادامه می‌دهد

* تسنیم: یکی از نگرانی‌ها بعد از استعفای رسول خادم این بود که اسپانسر اصلی و مهم فدراسیون دیگر به کشتی کمک نکند؟

آبان‌ماه سال گذشته قرارداد ما با بانک پاسارگاد تمدید شد، نمی‌خواهم از نام این اسپانسر استفاده تبلیغاتی بکنم اما آنها عنوان کرده‌اند در صورتی که این مجموعه بماند، کمک خواهند کرد. قطعا در کنار این اسپانسر یک سری ابزارهای درآمدی هم هست که به خوبی از آنها استفاده کرده‌ایم.

گروه موسوم به گروه تخریب، بی‌اخلاقی می‌کنند

* تسنیم: این روزها احراز ریاست فدراسیون کشتی چندین نامزد بزرگ دارد. دوست داریم نظر شما را در مورد تک تک این افراد بدانیم.

همه اینها برای من عزیز و بزرگ هستند. خوشحالم کشتی این قدر به لحاظ مدیریتی دارای گزینه‌های سرشناس است که می‌توانند فدراسیون را اداره کنند. برای من واقعا فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس بعدی فدراسیون می‌شود، چه خودم، چه بقیه. مهم انتخابی است که مجمع دارد و مطمئن هستم که هر کدام آنها انتخاب شوند کشتی را خوب اداره خواهند کرد اما یک دلخوری وجود دارد. احساس می‌کنم یکی دو نفر از عزیزان، کمیته‌هایی را تشکیل داده‌اند به اسم کمیته رسانه که دنبال تخریب سایر چهره‌ها هستند تا اینکه بخواهند توانایی فرد مورد نظرشان را نشان دهند. در این شرایط خاصی که کشتی به لحاظ اعزام‌های بین‌المللی‌اش دارد و هزار مدل دغدغه اقتصادی پیش روی‌مان قرار دارد، مهم این است که آرامش کشتی را حفظ کنیم اما متاسفانه برخی از دوستان بی‌اخلاقی می‌کنند. من واقعا نمی‌خواهم بگویم همه چیز آرام و خوب است اما تلاش‌مان را می‌کنیم و باید از صبر و حوصله کادرفنی‌مان تشکر کنم که حتی اگر کسری‌ای وجود دارد، اجازه نمی‌دهند آرامش تیم‌ها و اردوها برهم بخورد و شرایط را رسانه‌ای نمی‌کنند. آنها همگام با فدراسیون حرکت می‌کنند.

گزارش ویژه|‌ رمزگشایی از ریشه‌های اختلاف دیرینه رسول خادم و علیرضا دبیر

 

عملکردها بهتر و کامل‌تر در مورد مدیران حرف می‌زنند

* تسنیم: یک موضوع دیگری که خیلی‌ها در مورد شما می‌گویند اینکه همیشه نفر دوم خوبی در فدراسیون بوده‌اید.

به عقیده من نیاز نیست آدم‌ها از وضعیت‌شان صحبت کنند، عملکردها بهتر و کامل‌تر حرف می‌زنند. با استناد به عملکردی که در این 6 ماه همراه با همکارانم در فدراسیون داشتیم مشخص است که در دوره سرپرستی چطور کارها انجام شد. قبلا هم گفتم من تنها نیستم و اصلا هم ادعا ندارم که به تنهایی همه کارها را انجام داده‌ام، این همه اتفاق خوب که در این مدت رخ داده و 14 اعزام بدون مشکل داشتیم کار یک مجموعه خوب بوده است. درحالیکه عده‌ای می‌گفتند رسول خادم یک گروهِ بله قربان‌گو را دور خودش جمع کرده اما نشان دادیم اینطور نیست و همه بچه‌ها قابلیت‌های زیادی دارند که هر کاری به آنها سپرده شود به درستی انجام می‌دهند. ما در بخش برگزاری مسابقه شاید 7-8 نفر را داریم که می‌توانند به بهترین شکل ممکن مسابقاتی در حد آسیایی و حتی جهانی را برگزار کنند.

* تسنیم: قطعا در این مدت روزهای سختی را با کشتی تجربه کرده‌اید، کدام روز و کدام اتفاق سخت‌تر از همه بود؟

روزهای سخت که خیلی زیاد داشتیم، اما جام باشگاه‌های جهان قرار بود سال 94 در خرمشهر برگزار شود که سالن محل برگزاری مسابقه به هیچ‌وجه مهیای برگزاری رقابت‌ها نبود، آن شب تا اذان صبح من و همکارانم کار کردیم تا توانستیم آن مسابقه را برگزار کنیم. البته روزهای خوب زیادی را هم تجربه کردیم که شیرین‌ترینش طلای حسن یزدانی در المپیک بود.

اگر در بوداپست نتیجه می‌گرفتیم شاید رسول خادم می‌ماند

* تسنیم: با توجه به شناختی که از رسول خادم دارید به نظر شما دلیل اصلی استعفای او شکست در بوداپست بود؟

خیلی چیزها تاثیر داشت و تنها بحث نتیجه مطرح نبود. از مسائل مالی گرفته تا مشکلاتی که سر موضوع تعلیق و محرومیت کشتی پیش آمد. ضمن اینکه ما فشار زیادی را از کمیته رسانه‌ای که در موردش صحبت کردم و من نامش را گروه تخریب گذاشته‌ام، احساس می‌کردیم.

* تسنیم: یعنی فکر می‌کنید اگر در بوداپست نتیجه بهتری می‌گرفتیم رسول خادم می‌ماند؟

بله، احساس من این است که اگر نتیجه بهتری می‌گرفتیم با وجود تمام مشکلات رسول خادم می‌ماند.

غلامرضا محمدی و محمد بنا مورد تایید رسول خادم بودند

* تسنیم: و خادم همچنان مسئول فنی تیم ملی به کار ادامه می‌داد؟

من احساس می‌کنم در ادامه تصمیم دیگری می‌گرفت.

* تسنیم: اشخاصی که از سوی رسول خادم برای سرمربیگری دو تیم کشتی آزاد و فرنگی انتخاب می‌شدند غلامرضا محمدی و محمد بنا بودند؟

سبد کشتی ما برای انتخاب سرمربی تیم‌های ملی بزرگسالان خیلی بزرگ نیست، چند تا اسم برای این تیم‌ها داریم چون چهره‌های شاخص جهانی‌‌مان که در زمینه هدایت تیم ملی باتجربه باشند زیاد نیستند و شاید به جرات به تعداد انگشتان یک دست برسند. هیچ بعید نبود که اگر رسول خادم می‌ماند غلامرضا محمدی و محمد بنا را برای هدایت دو تیم انتخاب می‌کرد.

بارها از خادم تعریف محمد بنا را شنیده بودم

* تسنیم: اما عده‌ای معتقد بودند که رسول خادم نمی‌خواهد محمد بنا در کار باشد؟

من بارها از رسول خادم تعریف محمد بنا را شنیده بودم، او به توانایی‌های بنا اعتقاد داشت.

* تسنیم: در مورد کنار گذاشته تقی اکبرنژاد از تیم ملی جوانان هم حاشیه‌هایی ایجاد شد.

تقی اکبرنژاد واقعا برای من عزیز است. او بعد از آن تغییرات گله‌مند بود و واقعا دوست نداشتم از من به دل بگیرد. احساس کردم ما در آن گروه سنی به همراهی و تعامل بیشتری نیاز داریم و در عین حال من مطئنم که می‌شود از تقی اکبرنژاد در جاهای دیگری استفاده کنیم.

* تسنیم: در دوره سرپرستی باز هم تغییراتی در تیم‌های ملی خواهیم داشت؟

نه، هیچ تغییری در کادرفنی تیم‌های ملی نداریم ولی شاید در بحث مدیریتی و شیوه اجرایی کار برگزاری مسابقات، با توجه به شرایط موجود تصمیماتی گرفته شود.

فدراسیون کشتی در زمان ما بزرگ نشد

* تسنیم: یک موضوع دیگر که در مورد فدراسیون رسول خادم مطرح شد و خیلی‌ها از آن خرده می‌گرفتند این بود که فدراسیون در آن دوره خیلی بزرگ شد و همین بار مالی زیادی برای کشتی دارد.

اتفاقا خوب است در این زمینه سرچ شود که ما در همان بدو کار چه تعداد تعدیل نیرو داشتیم. زمانی که من آمدم و رسول خادم از من خواست که چارت سازمانی را بازنگری کنیم، دیدیم 27 تا 28 نیرو داریم که هیچ کاری را نمی‌شود برای آنها تعریف کرد و ما آنها را برخلاف میل‌مان تعدیل کردیم. فدراسیون در زمان ما بزرگ نشد فقط مجموعا دو سه نفر افراد متخصص را در کمیته‌های مختلف به کار گرفتیم.

* تسنیم: تعداد پرسنل فدراسیون چند نفر است؟

70 نفر، این تعداد هم برای این است که ما تغذیه کشتی‌گیران را در آشپزخانه خودمان تامین می‌کنیم و نیاز است که چند پرسنل هم در آشپزخانه داشته باشیم. علاوه بر این با توجه به اینکه تقریبا در تمام ایام سال اردو داریم و کشتی‌گیران در خانه کشتی حضور دارند، نیاز به نیروهای خدماتی است.

* تسنیم: حرف پایانی؟

آرامش در کشتی هست اما این حرف به این معنا نیست که ما هیچ مشکلی نداریم. خوشبختانه سرمربیان رده‌های مختلف سنی، پرسنل فدراسیون و همه همکارانم شرایط ما را درک کرده و در این مسیر ما را همراهی می‌کنند تا با این شرایط اقتصادی، این روزها را به سلامت بگذرانیم. اینکه کارها خوب پیش می‌رود به خاطر همراهی و همکاری همه دوستان‌مان هست.

انتهای پیام/

R1435/P/S3,29/CT2 واژه های کاربردی مرتبط کشتی فرنگی کشتی آزاد کشتی

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

آیا شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ تعطیل است ؟

منبع این خبر، وبسایت www.tarafdari.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۱۷۵۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ثمربخش: تصمیم درباره سرپرست از اختیارات مجمع کشتی است/ کشتی را با خطر تعلیق مواجه نکنیم
 • تمجید سایت بازی‌های المپیک توکیو از حسن یزدانی
 • 49 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در محلات پرداخت شد
 • نقد یکی از مدعیان دورغین مهدویت در «پرچم‌های تاریکی»
 • نایب‌رئیس کنفدراسیون اسکیت آسیا: بانوان با حجاب اسلامی ‌پرچم ایران را در مسابقات جهانی به اهتزاز در آوردند‌
 • تشویق کی‌روش و شعار علیه دایی/ فروش پرچم‌ پرسپولیس و استقلال! + عکس
 • حاشیه دیدار سایپا - سپاهان| تشویق کی‌روش و شعار علیه دایی/ فروش پرچم‌ پرسپولیس و استقلال! + عکس
 • پیش بینی افزایش آورد آب به سد کرخه تا ۱۱ میلیارد مترمکعب
 • سیستم حمل و نقل حسن آباد فشافویه فاقد زیرساخت های مناسب است
 • پیگیری رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان
 • اجرای 10 حافظ در چهارمین روز مسابقات قرآن مالزی/ قوی در حسن حفظ، ضعیف در صوت و لحن
 • واکنش به نامگذاری جدید میادین تهران
 • محدودیت سنی از کشتی کلاسیک زنان برداشته شد
 • اهتزاز پرچم مزین بنام مبارک حضرت ولی عصر (عج) در آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد
 • محدودیت سنی در کشتی کلاسیک بانوان برداشته شد
 • دبیر فدراسیون: افت کشتی همدان قابل جبران است
 • یاری رئیس هیات کشتی همدان شد
 • واکنش به نامگذاری جدید میادین تهران| اعضای شورای شهر در شناخت الگوهای شاخص هنری، فقیرند
 • تعیین تکلیف سرپرستی فدراسیون‌های کشتی و وزنه‌برداری در هفته آینده