معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نسبت به تبدیل شدن افزایش وام ازدواج به عاملی برا ی معامله دختران ابراز نگرانی کرد.

 محمد مهدی تندگویان در نشست خبری خود که به مناسبت هفته جوان برگزار شد     با ابراز نگرانی از تبدیل شدن افزایش وام ازدواج به عاملی برا ی معامله دختران گفت: در برخی از نقاطی که با فقر فرهنگی روبه رو هستند افزایش بیش از این وام ازدواج ممکن است باعث معامله دختران زیر ۱۸ سال شود.

وی با بیان این که از ابتدای دولت تنها ۱۰۰ تشکل در کشور وجود داشت اظهار کرد: در حال حاضر تعداد تشکل‌ها به ۲۵۰۰ مورد رسیده است و پیش بینی می‌کنم تا پایان این دولت به مرز ۶۰۰۰ تشکل در سراسر کشور برسند.

وی با بیان اینکه سازمانهای مردم نهاد حوزه جوانان در عرصه ارائه خدمات امدادی به مردم سیل زده نیز به شکل تخصصی و هدایت شده وارد کار شده است، اظهار کرد: در بخش مشاوره ازدواج نیز در ابتدای دولت وزارت ورزش و جوانان اساساً دفاتری در این حوزه نداشت این در حالی است که با همکاری با سازمان بهزیستی تعداد دفاتر مشاوره ازدواج این وزارت خانه به ۴۰۰ مورد رسیده است. این دفاتر به ارائه آموزش‌های حین، قبل و بعد از ازدواج به جوانان می پردازند.

تندگویان با بیان اینکه معتقدیم مبلغ ۶۰ میلیونی وام ازدواج کافی نیست اما تا حدی برای تشکیل زندگی به ویژه در شهرستانها و روستاها مبلغی معقولی است، خاطر نشان کرد: آنچه در ازدواج و تسهیل آن اهمیت دارد اشتغال ایمن و مسکن ارزان است. انتظار داریم با توجه به مصوبات ستادهای استانی، نهادهای دیگری مثل وزارت رفاه و وزارت مسکن پای کار بیایند و قوانین تسهیل ازدواج را عملی کنند.

تندگویان با انتقاد از نهادهایی که مانع از تفریحات سالم و شرعی جوانان می‌شود گفت: برای مثال علیرغم این که یک تشکل برای اجرای موسیقی مجوزهای مختلفی را از ما وزارت ارشاد و … دریافت می‌کنند شاهدیم که شب اجرا، این کنسرت پلمب می‌شود و نهادهایی جلوی برگزاری آن را می‌گیرند؛ وقتی شرع و قانون اجازه چنین تفریحاتی را به جوانان می‌دهند این نهادها نباید در این خصوص دخالت کرده و مانع تفریحات جوانان شود.

وی در ادامه اظهار کرد: شاهد هستیم که برای حضور خانواده‌ها در اماکن ورزشی تا چه حد دچار مشکل هستیم؛ در حوزه ورزش بانوان حضور آنها در ورزشگاه‌ها و یا حتی دوچرخه سورای آنها مشکلات زیادی داریم. برخی از این مشکلات به وجود آمده از سوی نهادهای فرادست دولت است./ایسنا

 

منبع: ایران آنلاین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بزرگترین چالش علم و فناوری چیست؟

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حال حاضر بزرگترین چالشی که کشور در حوزه علم و فناوری دارد این است که فارغ التحصیلان هر رشته با عدم تناسب شغلی مواجه هستند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام سعیدرضا عاملی صبح امروز در نشست اعضای کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی در دانشگاه تربیت مدرس گفت: عدم تناسب شغلی فارغ التحصیلان و نیازهای اساسی کشور مهمترین چالش‌های علم و فناوری در کشور به شمار می‌رود.

وی افزود: تناسب شغل و فارغ التحصیلان ۷ تا ۷۰ درصد است و به طور مثال در رشته معماری تناسب شغلی فارغ التحصیلان این رشته حدود ۱۷ درصد است که این رقم بسیار پایین است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: اگر رشته‌ها تناسبی با شغل نداشته باشند یعنی در آموزش عالی کشور با مشکل مواجه هستیم.

عاملی اظهار داشت: ۷۰ درصد شغل‌های موجود در جهان در سال ۲۰۲۵ از بین می‌رود چرا که فناوری‌های نوین به وجود آمده و این فناوری‌ها جای مشاغل را می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دانشگاه‌ها و صنعت کشور از فناوری‌های جدید عقب افتاده است و ما همچنان با سنت‌های چندین ساله گذشته رشته‌های دانشگاهی فعالیت می‌کنیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حال حاضر رشته‌های مختلفی متناسب با فناوری‌های جدید ایجاد شده اما اینکه ما چقدر توانسته ایم این رشته‌ها را وارد حوزه کاری کنیم، جای سوال دارد. بنابراین در علم و فناوری و آموزش عالی کشور نیازمند تحول کیفی هستیم.

وی یادآور شد: ۱۴ میلیون فارغ التحصیل در ایران وجود دارد و سهم تولید علم ایران ۲.۶ در جهان است که بر این اساس می‌توانیم در حال حاضر به جهت گیری کیفی توجه داشته باشیم.

عاملی ادامه داد: تحقیقی در شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شد که جمع بندی تحقیق نشان داد مؤلفه‌های مهم مرتبط با علم و فناوری شامل توسعه رشته دانشگاهی متناسب با نیاز کشور، اثربخشی مقالات در حل مشکلات و نیازهای جامعه، تولید محصولات فناورانه، انتشار تولیدات علمی و مقالات با کیفیت، بسط عدالت آموزشی و توسعه منطقه‌ای، افزایش ثبت اختراعات و ایجاد کسب و کارها از ثروت دانش بنیان است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: علم عنصری فرامحل، مکان و فرازمان است ضمن اینکه ما محدودیتی برای کسب علم و تولید علم در جهان نداریم اما باید برنامه ریزی کنیم که علم برای مردم را نیز تولید کنیم.

عاملی تصریح کرد: اگر در تولید داروها که اکنون ۹۵ درصد آنها در داخل کشور تولید می‌شود، به موفقیت دست نیافته بودیم، در تحریم‌ها با مشکلات جدی مواجه می‌شدیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری تأکید دارند که ایران به مرجعیت علمی دست یابد و بر این اساس افراد نیاز داشته باشند برای دریافت علم، زبان فارسی را بیاموزند. بنابراین باید مراکز علمی و دانشگاهی کشور در این زمینه برنامه ریزی داشته باشند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: از ۶۹ قومی که در امریکا زندگی می‌کنند، ایرانی‌ها رتبه نخست متوسط تحصیلات را به خود اختصاص داده اند که پراکندگی دانشمندان ایرانی در جهان نشان دهنده توسعه ظرفیت ایران به شمار می‌رود.

عاملی تصریح کرد: ۱۰ سال متوالی است که شعار سال با محوریت اقتصادی انتخاب می‌شود چرا که اگر قدرت اقتصادی نداشته باشیم نمی‌توانیم در دیگر حوزه‌ها به دستاوردهایی برسیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه عمیق‌ترین لایه عدالت، در تخصص گرایی است، خاطرنشان کرد: اگر دولت و شهر هوشمند ایجاد شود بسیاری از فسادها از بین می‌رود چرا که بوروکراسی پر فرآیند منشأ فساد به شمار می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه در نظام دانشگاهی باید بر اساس فناوری‌های جدید، تحول ایجاد شود، گفت: لازم است کمیته بین رشته‌ای ایجاد شود و مسیر جدیدی برای فناوری‌ها ترسیم شود و در این راستا ممیزی دانشگاه‌ها نیز توجه بیشتری به فناوری داشته باشد.

عاملی ادامه داد: امروز کشور در شرایطی قرار دارد که اگر بخواهد به نقطه هدف خود دست یابد باید به موضوع قدرت اقتصادی توجه کند. کشور ۴۰ سال است در شرایط تحریم قرار دارد و توانستیم در این شرایط رشد کنیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: ایران طی ۴۰ سال گذشته پیشرفت قابل توجهی در علم و فناوری داشته است. در واقع می‌توان گفت مهمترین رشد کشور در این حوزه بوده است اما در سایر بخش‌ها پیشرفت محسوسی نداشته ایم.

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

آیا شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ تعطیل است ؟

منبع این خبر، وبسایت www.ion.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۱۷۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • از میانگین سن ازدواج عروس و داماد‌های ایرانی تا مهمترین علل مرگ جوانان
 • مجموعه‌شعر «دختران سپیدار» چاپ شد
 • لزوم استفاده از ظرفیت تشکل‌های صنفی برای حل مشکلات آموزش و پرورش
 • وزیر آموزش و پرورش: تشکل های صنفی برای حل مشکلات راه حل ارائه کنند
 • تکرار/سومین نشست هم‌اندیشی تشکل‌های انقلاب با جامعه روحانیت مبارز برگزار شد
 • جزئیات سومین نشست جامعه روحانیت با تشکل‌های اصولگرا
 • جمال عرف: حضور ویژه احزاب و تشکل‌های صنفی و سیاسی در حوادث اخیر ضروری است
 • گزارش 28 بندی معاونت امور زنان رئیس جمهوری به روحانی
 • جمال عرف: حضور و نقش آفرینی ویژه احزاب و تشکل‌های صنفی و سیاسی در حوادث اخیر ضروری است
 • دختران بسکتبال ایران در اردن گل کاشتند/ کسب مدال تاریخی در غرب آسیا
 • کسب مدال تاریخی دختران بسکتبال در غرب آسیا
 • دختران بسکتبال ایران در اردن گل کاشتند
 • سومین نشست هم‌اندیشی تشکل‌های انقلابی با جامعه روحانیت مبارز برگزار شد
 • سومین نشست هم‌اندیشی تشکل‌های انقلاب با جامعه روحانیت مبارز برگزار شد
 • سومین هم اندیشی تشکل‌های ارزشی با جامعه روحانیت مبارز برگزار شد/ استمرار جلسات ماهانه برای انسجام و وحدت ببیشتر/ تشکیل گارگروهی برای تدوین جزییات منشور نیرو‌های انقلابی و ولایی
 • افزایش همباشی سیاه، پیامد قانون‌گذاری بی‌دقت
 • کل منطقه خاورمیانه مدیون سپاه معظم است / ارتش در دوران سخت در کنار ملت ایران
 • سنگ اندازی حامیان کودک انگاری در تسهیل ازدواج جوانان ازدواج جوانان
 • عدم اعزام به مالزی پاداش نتایج خوب دختران کاراته بود!/ انگیزه برای ادامه همکاری ندارم/ می‌خواستیم کاپ قهرمانی را به مردم سیل‌زده بدهیم اما حیف!