بندرعباس - ایرنا- مدیرعامل منطقه ویژه صنعتی معدنی خلیج فارس گفت: هم اکنون 9 قرارداد سرمایه گذاری در سه ماه گذشته برای صنایع پایین دستی فولاد در این منطقه منعقد شده است.

به گزارش ایرنا، حسن خلج تهرانی روز دوشنبه در پنل صنعت، معدن و تجارت سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در هرمزگان اظهارداشت: هم اکنون افزون بر 30 شرکت در منطقه صنعتی معدنی خلیج فارس فعال هستند که از بین آن ها 11 شرکت تولیدی با زمینه های مختلف فعالیت دارند.
وی بیان داشت: هم اکنون شرکت های فولادی چهار و نیم میلیون تن فولاد تولید می کنند که تا افق 1404 باید به 10 میلیون تن برسد.
مدیرعامل منطقه ویژه صنعتی معدنی خلیج فارس اظهارداشت: این منطقه دارای مزیت های فراوانی برای سرمایه گذاری است که می توان به همجواری با آب های آزاد، اتصال به شبکه ریلی سراسری، سایت دپوی مواد معدنی به وسعت 40 هکتار، اسکله نفتی با ظرفیت 15 میلیون تن، فراهم بودن پایانه دریایی صادرات و واردات و همجواری با پالایشگاه نفت اشاره کرد.
خلج تهرانی ادامه داد: اسکله برای کشتی هایی با ظرفیت بالای 300 هزار تن در آینده ارتقاء می یابد و اکنون در حال انعقاد قرارداد آب شیرین کن با ظرفیت تولید روزانه 100 هزار مترمکعب در روز هستیم.
استان هرمزگان دارای 2 منطقه آزاد کیش و قشم و 6 منطقه ویژه اقتصادی قشم، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، کشتی سازی خلیج فارس، منطقه ویژه بندرشهید رجایی، انرژی بر پارسیان و منطقه ویژه نفتی لاوان است.
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با 13هزار نفر شاغل (صنایع فعال در این منطقه) در 13کیلومتری غرب شهر بندرعباس قرار دارد.
سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان امروز دوشنبه با حضور 500 نفر از مهمانان داخلی و خارجی در تالار شهید آوینی بندرعباس آغاز شد.
در این همایش 2 روزه مهمانان زیادی از داخل و خارج کشور در حوزه های اقتصادی، انرژی، گردشگری، شیلات و کشاورزی حضور دارند.
این همایش با 6 محور صنعت و معدن، انرژی، حمل و نقل و عمران شهری، شیلات و کشاورزی، گردشگری و مناطق آزاد در حال برگزاری است.
در این همایش بین المللی رییس سازمان جهانی آتیک، انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه، رسولی معاون وزیر و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و موسوی رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران سخنرانان اولیه نخستین روز از همایش هستند.
در بخش عصر گاهی این همایش نیز پنل های مختلف سرمایه گذاری حمل و نقل و عمران شهری، صنعت، معدن و تجارت و مناطق ویژه اقتصادی، سرمایه گذاری گردشگری، شیلات و کشاورزی توسط مدیران کل دستگاه های اجرایی استان ارائه می شود.
برپایی نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان در هتل هرمز از بخش های جانبی عصرگاهی دومین روز این همایش خواهد بود
7195/6048

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

استاندار خراسان جنوبی: همه ظرفیت ها در استان به کار گرفته می شود

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: اولویت ما این است که همه ظرفیت های استان را پای کار بیاوریم تا عقب افتادگی استان ثروتمند و دارای ظرفیت ها و مواهب الهی خراسان جنوبی را کاهش داده و عنوان محرومیت را برداریم.

به گزارش ایرنا محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه در دیدار با آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) در قم افزود: در این خصوص طرح توسعه 1400 استان تحویل دولت شده است.
وی گفت: یکی از مشکلات در حوزه اجرایی نگاه به آینده است این در حالیست که برخی استان ها برنامه 1420 را ارایه داده اند.
استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه اسفندماه 97 به استان مقرر شد در مجموع حدود پنج هزار میلیارد تومان طی 2 سال به استان اختصاص یابد که از این میزان 800 میلیارد تومان مربوط به حوزه اشتغال است همچنین ساخت 10 هزار واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد و افراد نیازمند از دیگر مصوبات این سفر بود.
وی گفت: احداث مسکن یکی از نیازهای خراسان جنوبی است در حالیکه در سیل اخیر نیز بیش از 527 واحد مسکونی در استان دچار آسیب شد.
معتمدیان یکی از ظرفیت های مهم استان خراسان جنوبی را نیروی انسانی دانست و اظهار داشت: استفاده از این ظرفیت مقداری مغفول مانده و باید از آن در راستای کمک و توسعه همه جانبه استان بیشتر بهره مند شویم.
وی بیان کرد: در حال حاضر 2 هزار عضو هیات علمی در 14 دانشگاه اصلی استان با ظرفیت 50 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی تا دکترا وجود دارد.
معتمدیان یادآور شد: در حوزه های علمیه قم، مشهد و خراسان جنوبی نیز بیش از چهار هزار نفر طلبه و روحانی از خراسان جنوبی داریم که درخواست داریم توجه بیشتری به استان داشته باشید تا با همفکری و هم اندیشی بتوان در بحث توسعه استان از این ظرفیت نیز بهره مند شویم.
وی افزود: 14 سال از تاسیس استان خراسان جنوبی می گذرد و علیرغم محدودیت و محرومیت ها ولی یکی از استان های برخوردار محسوب می شود و مواهب و نعمت های الهی در مباحث مختلف جزو ظرفیت های بسیار خوب این استان است.
استاندار خراسان جنوبی وجود معادن را از ظرفیت های مهم این استان ذکر کرد و گفت: خراسان جنوبی رتبه چهارم کشور در زمینه تعداد معادن را داراست این در حالیست که کار سیستماتیک و فنی در این زمینه انجام نشده است.
وی ادامه داد: از بیش از 60 نوع ماده معدنی در کشور 49 ماده فلزی و غیرفلزی در خراسان جنوبی وجود دارد که یکی از مهمترین آنها وجود پنج پهنه محدود طلا است.
معتمدیان گفت: اخیرا استخراج معادن طلا توسط شرکت های خصوصی و دولتی در استان آغاز شده از جمله در شهرستان نهبندان که 20 تن طلای قطعی پیش بینی شده که به غیر از ذخایر احتمالی و پیش بینی شده است.
استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: در بخشی از معادن حتی برای استخراج کار نشده و در بخشی نیز مواد معدنی خام فروشی می شود زیرا صنایع فرآوری محصولات معدنی در استان مغفول مانده است.
وی ایجاد صنایع فرآوری محصولات معدنی را جزو اولویت ها و برنامه های استان دانست و افزود: از این طریق هم می توان تولید ثروت داشت هم برای اشتغال که یکی از دغدغه های ما در استان است گام برداشت.
استاندار خراسان جنوبی یکی از مشکلات استان را کمبود منابع آبی عنوان کرد و گفت: حدود 22 سال خشکسالی در استان ضررهای سنگینی به مردم وارد کرده است اما امسال به لطف خدا بارندگی ها مناسبی در استان داشتیم.
وی گفت: سال های گذشته هفت سد مخزنی با 58 میلیون مترمکعب ظرفیت و هزینه کرد حدود 400 میلیارد تومان در استان ایجاد شده که اکنون بیش از 25 میلیون مترمکعب آن آبگیری شده است.
معتمدیان یادآور شد: همچنین 2 هزار و 300 سازه آبخیزداری با هزینه کرد 60 میلیارد تومان و ظرفیت 80 میلیون متر مکعب در استان ایجاد شده که تاکنون 60 میلیون مترمکعب آب در این سازه ها ذخیره شده است.
وی با بیان اینکه آبخیزداری و آبخوان داری از اولویت های ما در استان است تصریح کرد: جهت گیری به سمت آبخیزداری و آبخوان داری است چون سریع نتیجه می دهند و در آبدهی قنوات نیز تاثیرگذار است.
استاندار خراسان جنوبی به وجود حدود هفت هزار رشته قنات در استان اشاره کرد و گفت: خراسان جنوبی رتبه دوم تعداد قنوات در کشور را دارد اما در خشکسالی های سال های گذشته 60 درصد قنوات خشک شد و امسال با بارندگی ها شاهد احیای برخی قنوات در استان بودیم.
وی بیان کرد: علیرغم همه محدودیت ها در محصولات کشاورزی در 10 محصول استان دارای رتبه ملی و جهانی هستیم که عناب، زرشک و زعفران جزو محصولات استراتژیک خراسان جنوبی است.
معتمدیان گفت: همچنین در زمینه گیاهان دارویی رتبه سوم کشور را داریم اما در زمینه وجود گلخانه به دلایل مختلف جزو استان هایی هستیم که کمترین میزان گلخانه ها را دارد.
وی با بیان اینکه یکی از آسیب های استان خام فروشی محصولات کشاورزی است افزود: چند برابر ارزش افزوده، سود و ثروت استان به استان های دیگر می رود.
استاندار خراسان جنوبی گفت: امسال 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی دریافت کردیم که اولویت ما ایجاد صنایع فرآوری معدنی و محصولات کشاورزی است تا در بحث صادرات ارزش افزوده برای مردم تلاش کنیم.
وی بیان کرد: یکی دیگر از ظرفیت های استان داشتن 331 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان است و در این زمینه چهار بازارچه مرزی از قبل در استان ایجاد شده اما افغانستان به دلیل برخی مشکلات چهار سال است به صورت یکطرفه سه مرز را بسته است.
معتمدیان گفت: مرز ماهیرود به عنوان یکی از مرزهای مهم استان نیز سال قبل بسته شد در حالیکه یک میلیارد دلار رقم صادرات جمهوری اسلامی ایران از این مرز بود لذا با رایزنی هایی که با فراه افغانستان داشتیم این مرز بازگشایی شد.
وی اضافه کرد: همچنین مذاکراتی با افغان ها انجام شده تا هر چهار مرز استان بازگشایی و تثبیت شود چراکه بخش قابل توجهی از معیشت مردم از این طریق تامین می شود.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: از ظرفیت فروش سوخت مرزی و واریز سود آن برای مرزنشینان تا شعاع 25 کیلومتر سال های قبل به درستی استفاده نشده بود و هفت میلیارد تومان عواید فروش سوخت مرزنشینان استان بوده که حدود سه میلیارد تومان به مردم مرزنشین داده شده است.
وی گفت: به دلیل خشکسالی ها و بسته شدن مرز یکهزار و 700 روستای شهرستان های مرزی استان خالی از سکنه و این موضوع سبب افزایش حاشیه نشینی در مرکز استان شده و این مردم با وضعیت اسفبار و اکثر آنها با مبلغ یارانه دولتی زندگی می کنند.
معتمدیان تصریح کرد: با رایزنی هایی که با مجموعه وزارت کشور و وزیر نفت انجام شد سهمیه سوخت مرزنشینان 10 برابر افزایش یافت و اسفندماه پارسال با فروش 10 میلیون لیتر سوخت، یک میلیون و 500 هزار تومان برای هر خانوار واریز شد در حالیکه درآمد خانواده چهار نفره شاید کمتر از 200 هزار تومان است.
وی افزود: فروردین امسال نیز این ظرفیت بالقوه را به بالفعل رساندیم و همه دستگاه های دخیل از جمله بازارچه های مرزی، گمرک، شرکت پخش فرآورده های نفتی و استانداری پای کار آمدند و با کار جهادی نشان دادیم این مسیر خوبی برای دور زدن تحریم هاست تا بتوانیم مرزهای غیر اصلی را فعال و فروش نفت داشته باشیم.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: فروردین ماه 15 میلیون لیتر سهمیه سوخت گرفتیم که 2 میلیون و 250 هزار تومان سود یک ماه برای یک خانوار است و این سهمیه همچنان افزایش می یابد.
وی گفت: در این زمینه ایده ای را به دولت ارسال کردیم تا در سایر استان ها نیز انجام شود چراکه با استفاده از ظرفیت های موجود در کشور می توان به مردم بیشتر کمک کرد.
7557*3028

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

روحانی: مجوزهای ساخت در جوار یا داخل رودخانه‌ها کار غلطی بود|دولت اجاره مسکن آسیب‌دیدگان را خواهد پرداخت| ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ما شده است

سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه

کلیدواژه: اقتصاد همايش فرصت هاي سرمايه گذاري پنل صنعت معدن و تجارت هرمزگان

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۱۸۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تصویب 903 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن
 • گذاشتن سنگ‌بنای احداث اولین معبد هندو در منطقه خلیج فارس در امارات
 • از سه شنبه تا آخر هفته خلیج فارس مواج است/شناورهای سبک صیادی و تفریحی از تردد دریایی خودداری کنند
 • بازدید ۵۴۰۰ نفر از ظرفیت‌های صنعتی و معدنی استان
 • انعقاد ۳۶۵ فقره تفاهم نامه طرح حفاظت مشارکتی در هرمزگان
 • 5400 نفر از ظرفیت های صنعتی و معدنی خراسان جنوبی بازدید کردند
 • تفاهم نامه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جیرفت منعقد شد
 • هواشناسی:خلیج فارس مواج می شود
 • هشدار نسبت به فعالیت مراکز غیرمجاز کشورهای حوزه خلیج‌فارس در زمینه سلول‌درمانی بیماری‌های چشم
 • حضور دانش آموزان و فرهنگیان فعال طرح مصباح الهدی فراهان به ششمین همایش آموزشی و زیارتی معرفت ویژه منتخبین و فعالین طرح مصباح الهدی+عکس
 • برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی خلیج فارس در سواحل مکران
 • ارتفاع موج از سه متر فراتر می‌رود/ دما کاهش می‌یابد
 • مهار ملخ‌ها در جنوب، حشره‌ای که طوفان به پا می‌کند
 • 19 فقره پروانه بهره برداری معدنی دراستان بوشهر صادرشد
 • گزارش ویژه از قرارداد بازیکنان پرسپولیس؛ هشتگ تا 1400
 • صالحی: اقتداری نقشی ماندگار در اشاعه نام خلیج فارس ایفا کرد
 • شکستن شاخ غول صنعتی کرمانشاه با واردات چینی
 • فولادگر: روش حمایت دولت از تولید «رانت‌پرور»است
 • از احداث منطقه صنعتی مشترک تا امضای تفاهمنامه ایجاد واحد تولید تریلی