پویشی با عنوان «الرد الجمیل» باهدف جمع‌آوری کمک‌ها و اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان ایران اسلامی در کشور عراق با هدف پاسخی به حمایت ایران در برابر داعش راه‌اندازی شده است. ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷ استانها خوزستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، ابوحیدر التمیمی امروز در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد مردمی کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده خوزستان اظهار داشت: در چند روز گذشته کمک‌ها و اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان ایران اسلامی در قالب پویش «الرد الجمیل» توسط مردم عراق جمع‌آوری و برای مردم سیل‌زده ارسال شدند.

وی جمع‌آوری اقلام موردنیاز سیل‌زدگان را پاسخی نسبت به حمایت‌های همه جانبه ملت ایران در برابر داعش برشمرد و بیان کرد: این کمک‌ها اقدامی ناچیز در برابر بزرگترین خدمات ملت و دولت ایران در دفاع از عراق است.

این فعال فرهنگی با اشاره به ارسال چندین تن و کامیون حامل کمک‌های مردم عراق خاطرنشان کرد: در روزهای آینده کمک‌های بیشتری برای کمک به سیل‌زدگان ایران توسط مردم عراق ارسال می‌شود.

فصل برادری؛ ورود نیروهای عراقی به پلدختر و کمک به مردم سیل‌زده + فیلمتقدیر معاون لاریجانی از عراق برای کمک به سیل‌زدگانادامه کمک‌های لبنانی‌ها و عراقی‌‌ها به سیل‌زدگان ایران+تصاویر

وی از برپایی مواکب و کاراون‌های کمکی مردم عراق استان خوزستان در روزهای آینده خبرداد و اظهار داشت: در حمایت و کمک‌رسانی به سیل‌زدگان از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.

به گزارش تسنیم پویش‌های مردمی «سیول المحبه» و «سیول الحنان» با رویکرد جمع‌آوری کمک‌های مورد نیاز سیل‌زدگان ایران در کشور عراق با همکاری مرکز فرهنگی جهادی عصرظهور اهواز و مجمع تشکل‌های بین‌المللی ایجاد شده است.

انتهای پیام/ح

R41468/P/S6,57/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

راه‌اندازی ایستگاه مترو پرند تا پایان سال/ صدور ۲۰ هزار شناسنامه برای سیل‌زدگان لرستان/ تمایل دانش‌آموزان به هنرستان‌ها به خاطر تامین شغل

خبرگزاری میزان- راه‌اندازی ایستگاه مترو پرند تا پایان سال، صدور ۲۰ هزار شناسنامه برای سیل‌زدگان استان لرستان، تمایل دانش‌آموزان به هنرستان‌ها به خاطر تامین شغل و... گزیده از اخبار درج شده در بسته اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، راه‌اندازی ایستگاه مترو پرند تا پایان سال، صدور ۲۰ هزار شناسنامه برای سیل‌زدگان استان لرستان، تمایل دانش‌آموزان به هنرستان‌ها به خاطر تامین "شغل"، ۲۳۵ شهر و ۴۳۰۴ روستا تحت تاثیر سیل قرار گرفتند و... گزیده از اخبار درج شده در بسته اجتماعی است که در ادامه می‌خوانید.

 

• راه‌اندازی ایستگاه مترو پرند تا پایان سال
مدیرعامل شرکت مترو تهران از راه‌اندازی ایستگاه مترو پرند تا پایان سال در صورت تحقق منابع خبر داد. علی امام درباره مترو پرند اظهار داشت: مترو پرند ادامه خط یک مترو است که قبلا تا فرودگاه حضرت امام (ره) راه‌اندازی شده است و ۱۹ کیلومتر دیگر باید راه‌اندازی شود تا این مترو به پرند برسد. به گزارش ایلنا، وی افزود: قریب ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی فعالیت‌هایی است که در مترو پرند انجام شده، اما، چون بودجه مترو پرند صددرصد دولتی است و از شهرداری اعتبار دریافت نمی‌کند و معمولا سالانه حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبارش بوده، به دلیل همین محدودیت اعتبار به اتمام نرسیده است. البته پیمانکار ما که قرارگاه خاتم‌الانبیاست، چندین سال است که پای کار بوده و آماده اتمام کار است.
• صدور ۲۰ هزار شناسنامه برای سیل‌زدگان استان لرستان
مدیر کل ثبت احوال استان لرستان از صدور شناسنامه به‌صورت رایگان برای سیل‌زدگان استان لرستان خبر داد و گفت: بر اساس برآورد صورت گرفته ۲۰ هزار شناسنامه جدید برای سیل‌زدگان صادر می‌شود. به گزارش تسنیم، مصطفی امانی‌پور با اشاره به فرایند صدور شناسنامه برای سیل‌زدگان استان لرستان اظهار کرد: افرادی که شناسنامه هایشان در سیل اخیر مفقود شده است، می‌توانند با مراجعه به اداره کل ثبت احوال خرم آباد مراجعه و نسبت به اخذ شناسنامه جدید خود اقدام کنند.

• تمایل دانش‌آموزان به هنرستان‌ها به خاطر تامین "شغل"
رئیس اداره فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش آموزش و‌پرورش شهر تهران با اشاره به شرایط ثبت‌نام هنرستان‌های نمونه‌دولتی گفت:گرایش به هنرستان‌ها به خاطر مساله "شغل" رو به افزایش است، چرا که در شاخه نظری، فرد پس از لیسانس و فوق‌لیسانس باز هم شغلی ندارد.
احسان‌ا... جمالی اظهار کرد: ۱۵ هنرستان نمونه دولتی دخترانه و پسرانه در ۱۹ منطقه شهر تهران فعالیت می‌کنند که تابع قوانین مدارس نمونه‌دولتی هستند و از طریق آزمون ورودی اقدام به جذب دانش‌آموز می‌کنند. وی افزود: داوطلبان علاقه‌مند برای ورود به هنرستان‌های نمونه دولتی باید برای ثبت‌نام در آزمون ورودی به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه کنند.

• پرداخت ۱۰۰۰ وام ۲۰ میلیون تومانی برای ازدواج فرزندان بازنشستگان
مدیر عامل صندوق بازنشستگی از پرداخت ۱۰۰۰ وام ۲۰ میلیون تومانی ازدواج، جهت تسهیل ازدواج فرزندان بازنشستگان خبر داد. سیدمیعاد صالحی گفت: این وام با سود ۹ درصد بوده و به ۱۰۰۰ نفر از بازنشستگان محترم کشوری که عقدنامه‌ی فرزند آن‌ها در سال ۱۳۹۷ به ثبت رسیده است، اعطا خواهد شد.

• بنیادی‌ترین مبانی ارتقای سلامت، در مدارس رقم می‌خورد

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت هفته سلامت با اشاره به اینکه یکم تا هفتم اردیبهشت هفته سلامت نامیده شده است، گفت: با شعار پوشش همگانی سلامت از طریق ارائه مراقبت‌های بهداشتی اولیه می‌توان برای دانش‌آموزان بنیادی‌ترین مبانی ارتقای سلامت را رقم زد. «سید محمد بطحایی» در این پیام بر اهمیت ارتقای سلامت مدارس تاکید کرد و اظهار داشت: بیش از ۱۳ میلیون نفر از جمعیت کشور با آمادگی کامل برای یادگیری در مدارس حضور می‌یابند که این امر دسترسی به گروه‌های هدف و رسیدن به اهداف بهداشتی را تسهیل می‌سازد.
• ۲۳۵ شهر و ۴۳۰۴ روستا تحت تاثیر سیل قرار گرفتند
مدیرکل روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در زمان وقوع سیلاب‌های اخیر در کشور، ۲۵ استان از ۳۱ استان کشور به طور همزمان یا در فاصله زمانی کوتاه دچار سیل شدند و ۲۳۵ شهر و ۴۳۰۴ روستا تحت تاثیر خسارات سیل قرار گرفتند. به گزارش ایرنا، علی بختیاری اظهار داشت: همچنین ۷۸ کشته و هزار نفر زخمی شدند و تخمین زده شده حدود ۱۰ میلیون نفر تحت تأثیر مستقیم و غیرمسستقیم این سیل قرار گرفتند.
• تسهیلات ویژه برای دانش‌آموزان دوره متوسطه در مناطق سیل‌زده
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان از در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای دانش‌آموزان دوره متوسطه در مناطق سیل‌زده خبر داد. محمد تقی‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت مدارس مناطق سیل‌زده گفت: استان خوزستان از چهارم فروردین درگیر سیل است و اکنون این سیلاب به بخش‌های جنوبی شادگان رسیده است. سیل اکنون ۹ تا ۱۱ روستای شادگان را درگیر کرده و از آنجایی که بستر جغرافیایی خوزستان شیب کمی به سمت جنوب دارد، از این رو حرکت آب بسیار کند است.

• نرخ کرایه رسمی تاکسی امسال اعلام نشده است
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی با بیان این نکته که هنوز افزایش نرخ رسمی تاکسیرانی اعلام نشده و با اشاره به برگزاری جشنواره تاکسیرانی گفت: بنا داریم دستاورد‌های یک ساله سازمان تاکسیرانی را تحت عنوان جشنواره تاکسیرانی ارائه بدهیم. به گزارش برنا، علیرضا قنادان افزود: محاسبات نرخ کرایه بر مبنای قیمت تمام شده انجام می‌شود؛ لایحه به شورا ارسال می‌شود و پس از تصویب شورا و تایید فرمانداری به اجرا در می‌آید؛ سال کذشته این سیکل سبب شد تا اجرای نرخ با تاخیر انجام شود در سال گذشته مبنای نرخ تورم رسمی بود و ملاحظاتی فرمانداری برای افزایش نرخ داشت. در حال حاضر باید نرخ تورم رسمی استعلام می‌شد. اجرای رسمی نرخ‌های تاکسی زودتر از سال گذشته رخ خواهد داد و در حال رایزنی هستیم.
• کاهش هزینه سفر به عتبات
مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: رایگان شدن صدور ویزای زائران عتبات؛ کاهش ۲۰ درصدی هزینه سفر زمینی و ۱۵ درصدی هزینه سفر هوایی و همچنین افزایش تعداد زائران را به دنبال داشته است. مرتضی آقایی در مورد صدور ویزای رایگان برای زائران عتبات عالیات عراق افزود: ۴۸۶ هزار تومان مبلغی بود که برای صدور ویزا از زائران دریافت می‌شد که با رایگان شدن آن، این مبلغ از هزینه سفر زائران کم شده است. به گزارش مهر، او تاکید کرد: به همین دلیل ۲۰ درصد از هزینه اعزام زمینی عتبات و ۱۵ درصد از هزینه اعزام هوایی کاهش پیدا کرده است.
• «پراید» بیش‌ترین آمار انحراف فرمان را دارد
مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران گفت: بررسی‌های مراکز معاینه فنی نشان می‌دهد پراید بیش‌ترین آمار مردودی در انحراف فرمان را دارد و انحراف فرمان یکی از مهم‌ترین عوامل در تصادف خودروهاست. به گزارش فارس، سید نواب حسینی منش افزود: خودرو‌هایی همچون پراید بیشترین آمار تصادفات را دارد و این مسأله بار‌ها توسط بسیاری از مسئولان مورد انتقاد قرار گرفته به طور مثال سردار هادیانفر در سفر‌های نوروزی اعلام کرد که ۲۷ درصد تصادفات منجر به فوت مربوط به خودرو‌های پراید بوده و این نشان می‌دهد، نه اینکه تعداد خودروی پراید بیشتر از سایر خودرو‌ها بوده است، بلکه ناایمن و غیراستاندارد بودن آن مطرح است.

• تمهیدات اورژانس تهران برای نمایشگاه کتاب
رئیس اورژانس تهران، تمهیدات مربوط به برگزاری نمایشگاه کتاب را اعلام کرد. پیمان صابریان در مورد تمهیدات اورژانس در زمان برگزاری سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب گفت: مرکز اورژانس تهران همچون سال‌های گذشته در کنار سایر ارگان‌ها، خود را برای خدمت‌رسانی به همشهریان کتاب‌دوست آماده کرده است. وی توضیح داد: ضمن آماده‌باش پایگاه‌های اطراف مصلی امام خمینی (ره)، نیرو‌های اورژانس نیز در قالب، ۱۰ ایستگاه سلامت، ۱۲ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۵ دستگاه موتورلانس، ۲ دستگاه موتور ATV، دو خودروی پشتیبانی با ۵۰ نیروی عملیاتی در مصلی حضور دارند.
• سه‌شنبه آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری
مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: انتخاب کد رشته‌های آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز ۹۸ از ۳۱ فروردین آغاز و فردا، سه شنبه سه اردیبهشت پایان می‌پذیرد. حسین توکلی درباره آخرین مهلت انتخاب کد رشته محل‌های آزمون ورودی نیمه متمرکز دکتری افزود: انتخاب کد رشته‌های آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز ۹۸ از ۳۱ فروردین آغاز و فردا سه شنبه سوم اردیبهشت پایان می‌پذیرد.

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

روحانی: مجوزهای ساخت در جوار یا داخل رودخانه‌ها کار غلطی بود|دولت اجاره مسکن آسیب‌دیدگان را خواهد پرداخت| ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ما شده است

سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۱۹۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جمع اوری کمک های مردمی برای حمایت از سیل زدگان خوزستان
 • جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردم بیرجند برای مناطق سیل زده
 • جمع آوری امضای نمایندگان مجلس برای قدردانی از سرلشکر جعفری
 • پویش ملی «بهار همدلی» برای بازسازی خانه‌ سیل‌زدگان راه اندازی شد
 • دعوت به مشارکت دانشگاهیان وزارت بهداشت در «پویش ملی بهار هم‌دلی»
 • فراخوان دانشجویان علوم پزشکی به پویش ملی بازسازی خانه‌ سیل‌زدگان
 • تلاش بانوان خویی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان
 • پویش پیشنهاد کتاب به فامیل، دوست، دشمن و...
 • جمع آوری ۷۵ میلیون ریال کمک‌ برای سیل‌زدگان در حوزه شهید رجایی چنار
 • ۲.۳ میلیارد تومان صدقه در کردستان جمع آوری شد
 • پویش همزادم درخت در قلعه تل برگزار شد
 • 100 میلیارد ریال برای کمک به سیل زدگان جمع آوری شده است
 • فرمانداری شمیرانات: اتباع غیرمجار جمع آوری می شوند
 • اتباع افغان غیرمجاز شمیرانات امسال جمع آوری می شوند
 • ارسال دومین محموله کمک های جمع آوری شده به مناطق سیل زده
 • قطعات پل عابر پیاده رشت - انزلی از بستر خیابان جمع‌آوری شد
 • 3000 تن طیور تلف شده از سیل گلستان جمع‌آوری شد
 • جمع‌آوری 3000 تن طیور تلف شده از سیل گلستان
 • راه‌اندازی کاروان پویش بهار مهربانی در مناطق سیل‌زده استان گلستان