پارچه باف گفت: در جشن گلریزان مردم قم حدود ۶۳۰ میلیون تومان به سیل زدگان کمک کردند و از سوی دیگر کمک های غیرنقدی خود را نیز به ستاد تحویل می دهند.

«محمود پارچه باف» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در قم، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای کمک به مردم لرستان گفت: بعد از تاکید مقام معظم رهبری به منظور خدمات رسانی و بسیج نیروهای مردمی در راستای خدمات رسانی به مردم سیل زده، این ستاد مردمی در قم تشکیل و اقدام به جمع آوری کمک ها می کند.

 

مسئول ستاد مردمی کمک‌رسانی به سیل‌زدگان در قم عنوان داشت: یکی از اقدامات صورت گرفته برگزاری جشن گلریزان در کنار مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه(س) در میدان آستانه قم بود که با حضور پرشور مردم برگزار شد.

 

وی عنوان داشت: در این جشن مردم قم حدود ۶۳۰ میلیون تومان به سیل زدگان کمک کردند و از سوی دیگر کمک های غیرنقدی خود را نیز به ستاد تحویل می دهند.

 

پارچه باف بیان داشت: در مراسم جشن گلریزان در کل ۶۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به صورت نقدی جمع آوری شد که البته برخی از مبالغ به صورت تعهدات است که در حال جمع آوری هستیم.

 

وی گفت: موسسات قرض الحسنه استان نیز 2 میلیارد تومان قرار است به صورت تسهیلات بدون بهره و با هدف کمک به سیل زدگان در اختیار آنها قرار دهند که با ارقام 3 تا 5 میلیون تومان است.

پایان پیام/343

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

عجیب و غریب‌ترین واردات سال ۹۷ با دلار ۴۲۰۰ تومانی/ از شاخ و استخوان تا و سیفون و سنجاق قفلی

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دلار ۴۲۰۰ تومانی حماسه ای در اقتصاد ایران بود. حماسه ای که دولت تدبیر و امید برای خروج از بحران ارائه کرد و فرجامش، بهتر از برجام فعلی نشد واکنون، رییس کل جدید بانک مرکزی، از منتقدانش اصلی آن محسوب می شود.

قرار شده است از‌ سال ٩٨، دلار ٤٢٠٠تومانی با کوپن الکترونیک ‏کالاهای اساسی مستقیم به دست مردم برسد که این هم هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد. ٦٣٧ شرکت یا ‏شخص حقیقی چگونه توانسته‌اند در این مدت کوتاه بدون داشتن مشخصات دقیق مالی ارز دولتی دریافت ‏کنند، که به همان موضوع ثبت شرکت‌های صوری مرتبط است.

جالب است بدانید که در فهرست شرکت‌‏هایی که ارز ٤٢٠٠تومانی دریافت کرده‌اند، به وفور شرکت‌هایی با زمینه کاری طبخ غذا، ‏درختکاری، نظافت منزل، گاوداری و… دیده می‌شود. عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفته بود که فردی در سال ۹۲ فوت می کند، اما در سال ۹۷، برایش ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته می شود! 

گزارش‌های ٩ ماهه گمرک ایران از واردات سال ٩٧ نشان می‌دهد که کالاهای عجیب و غریبی به جای کالای اساسی با دلار ٤٢٠٠ تومانی به ایران وارد شده است که در ادامه مشاهده می کنید.

سنگ پا با دلار ۴۲۰۰ تومانی

ایران در ٩ ماهه اول ‌سال ٩٧ بیشتر از ١٣ تن سنگ پا از کشورهای هند، چین و ترکیه وارد کرده است. براساس گزارشی که گمرک از آمار واردات ٩ ماهه منتشر کرده است، در این مدت ١٣‌هزار و ٧٣٣ کیلوگرم سنگ پا به ارزش ٧٠٠‌میلیون و ٣٣٤‌هزار و ٦١٩ ریال به ایران وارد شده است. ارزش دلاری این میزان واردات ١٨‌هزار و ٤٢٨ دلار تخمین زده شده است که اگر بخواهیم ارزش ریالی را بر ارزش دلاری تقسیم کنیم، متوجه می‌شویم که واردات سنگ پا به‌طور متوسط با دلار ٣‌هزار و ٨٠٠ تومانی انجام شده است.

ابزار بازی بولینگ با دلار ۴۲۰۰ تومانی

دلار ٤٢٠٠ تومانی برای واردات ابزار بازی بولینگ یکی دیگر از پدیده‌های فهرست واردات گمرک در ‌سال ٩٧ است. براساس گزارش گمرک، نزدیک به ٤٠ تن ابزار بولینگ به ایران وارد شده است. ارزش ریالی این ابزار معادل ٦‌میلیارد و ٦٩٦‌میلیون و ٩٣‌هزار و ١٩ ریال بوده است. معادل دلاری این میزان واردات ١٥٩‌هزار و ٤٣٠ دلار برآورد شده که با این حساب تمام ابزار بولینگ با دلار ٤٢٠٠ تومانی وارد شده است. گفتنی است، ادوات بازی بولینگ از چین و ترکیه خریداری شده است.

کیسه ادرار و سیفون توالت با دلار ۴۲۰۰ تومانی

کیسه ادرار که به نظر نمی‌رسد فناوری تولید پیچیده‌ای داشته باشد و سیفون موارد جالب دیگری است که در فهرست واردات ‌سال ٩٧ دیده می‌شود. براساس گزارش گمرک، در ٩ ماه ابتدای‌ سال ٩٧ چیزی حدود ٩ تن کیسه ادرار به ارزش یک‌میلیارد و ٣١٩‌میلیون و ٥٨٠‌هزار ریال به ایران وارد شده است.

کیسه‌های ادرار از چین خریداری شده و اگر بخواهیم ٣٥‌هزار و ٢٦٩ دلار را بر معادل ریالی آن تقسیم کنیم، متوجه می‌شویم که کیسه‌های ادرار با دلار ٣‌هزار و ٧٤٠ تومانی وارد شده است. همچنین براساس گزارش گمرک، ١٢٩ کیلوگرم سیفون توالت از پرتغال به ایران وارد شده است که ارزش ریالی آن ٢٢‌میلیون و ٦٠٨‌هزار ریال تخمین زده شده است. ارزش دلاری سیفون‌ها در گزارش گمرک ٦٠٤ دلار است که اگر بخواهیم آن را بر معادل ریالی تقسیم کنیم، متوجه می‌شویم که سیفون‌های توالت هم با دلار ٣‌هزار و ٧٤٠ تومانی به ایران آمده است.

چوب اسکی روی آب با دلار ۴۲۰۰ تومانی

واردات عجیب چوب اسکی روی آب و وسایل ورزش‌های آبی از دیگر پدیده‌های فهرست واردات‌ سال ٩٧ با دلار ٤٢٠٠ تومانی است. براساس گزارش گمرک، واردات ٩ماهه بالغ بر ٤٦٥ تن چوب اسکی و وسایل ورزش‌های آبی به ارزش ٦٥‌میلیارد و ٨٦٢‌میلیون و ٢٠٤‌هزار ریال بوده است که معادل دلاری آن یک‌میلیون و ٥٦٨‌هزار و ٧٤٠ دلار تخمین زده شده است. حاصل تقسیم ارزش ریالی و دلاری نشان می‌دهد که این ادوات هم با دلار ٤٢٠٠ تومانی وارد شده است. کشورهایی که ایران از آن چوب اسکی آبی و وسایل ورزش‌های آبی وارد کرده است شامل سوئد، امارات، چین، هنگ‌کنگ، لهستان، اتریش، امارات، ترکیه و تایوان است.

گل و میوه مصنوعی با دلار ۴۲۰۰ تومانی

آمار واردات گل و میوه مصنوعی با دلار ٤٢٠٠ تومانی حیرت‌آور است. براساس گزارش مقدماتی واردات ٩ماهه ‌سال ٩٧ چیزی حدود ٤٠٠‌هزار کیلوگرم گل و میوه مصنوعی از کشورهای چین، امارات، ترکیه و فرانسه و همین‌طور از منطقه آزاد اروند وارد شده است. ارزش این میزان واردات گل و میوه مصنوعی ٤٤‌میلیارد و ٣٥٩‌میلیون و ٢٥٠‌هزار و ٤٠ ریال تخمین زده شده است و معادل دلاری آن یک‌میلیون و ١٠٩‌هزار و ٩٠٤ دلار است.

حاصل تقسیم معادل ریالی و دلاری واردات گل و میوه مصنوعی به تفکیک نشان می‌دهد که غالب این محموله‌ها با دلار ٤٢٠٠ تومان وارد شده ‌است و در مجموع نیز بهای دلاری که برای واردات این نوع کالا در نظر گرفته شده است به‌طور میانگین ٣‌هزار و ٩٩٦ تومان است.

سنجاق قفلی با دلار ۴۲۰۰ تومانی

سنجاق قفلی یکی دیگر از کالاهای به ظاهر اساسی است! که مشمول دلار ٤٢٠٠ تومانی شده است. براساس آمار ٩ماهه گمرک در ‌سال ٩٧ چیزی حدود ١٥٠‌هزار و ٦٤٠ کیلوگرم سنجاق قفلی به ارزش ٧‌میلیارد و ٩٧٥‌میلیون و ٩٥‌هزار و ٦٠٠ ریال به کشور وارد شده است که بابت آن ٢٠٢‌هزار و ٢٨٢ دلار هزینه شده است. به‌طور میانگین بهای دلاری که به واردات این حجم از سنجاق قفلی اختصاص داده شده است، ٣‌هزار و ٩٤٢ تومان بوده است.

شاخ، استخوان و صدف

مورد جالب توجه دیگر، واردات شاخ و استخوان و صدف با دلار ٤٢٠٠ تومانی است. براساس گزارش منتشرشده گمرک، در ٩ ماه ابتدای امسال رقمی معادل ٢٩‌میلیارد و ٣٤١‌میلیون و ٥٣٠‌هزار ریال صرف واردات این نوع کالای عجیب شده که معادل دلاری آن ٨٦١ هزاردلار اظهار شده است. تقسیم معادل ریالی به دلاری نشان می‌دهد که این کالا به صورت میانگین با دلار ٣‌هزار و ٤٠٠ تومان به کشور وارد شده است.

عینک آفتابی

١٠ تن عینک آفتابی در ٩ماهه اول ‌سال ٩٧ به کشور وارد شده است. براساس گزارشی که گمرک منتشر کرده، برای واردات عینک آفتابی رقمی بالغ بر ٥٤‌میلیارد و ٩٩٨‌میلیون و ٦١٧‌هزار و ٣٥٠ ریال هزینه شده است که معادل ریالی آن در حساب و کتاب‌های گمرکی یک‌میلیون و ٣٠٣‌هزار دلار بوده است. اگر این رقم را بر معادل ریالی تقسیم کنیم، متوجه می‌شویم که عینک‌های آفتابی‌ وارداتی با دلار ٤٢٠٠ تومان وارد شده ‌است و دلارهای ارزان به کشورهای آلمان، اتریش، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، پرتغال، بلژیک، ترکیه، انگلیس، مالزی و چین رفته است.

دلار ۴۲۰۰ تومانی و داستان عدم شفافیت در اطلاع رسانی دریافت کنندگان آن، هم‌چنان تهدید برای آینده اقتصاد ایران عصر ۱۴۰۰ است.

منبع:روزیاتو

انتهای پیام/

مروری بر واردات سال ۹۷

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

کلیدواژه: سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم مسابقات قرآن سیل خسارت سیل سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم قرآن کریم مسابقات قرآن کریم خبرگزاری شبستان سپاه پاسداران بارندگی و سیلاب کمک به سیل زدگان خسارت سیل سیل

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۲۰۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کمک ۴۶ میلیون تومانی کارکنان دانشگاه محقق اردبیلی به سیل زدگان
 • گلریزان جامعه فوتبال برگزار می‌شود
 • ۳۲ جشن گلریزان برای آزادی زندانیان مالی در اردبیل برگزار می‌شود
 • برگزاری 200 برنامه در هفته جوان تا برگزاری جشن گلریزان توسط جامعه ورزشی استان در هفته آینده
 • جشنواره گلریزان، نشاط و همدلی در زاهدان برگزار شد.
 • 28 میلیارد تومان وام به دانشگاهیان زائر عتبات اعطا می شود
 • برگزاری جشن نیمه شعبان و گلریزان برای سیل‌زدگان در دینارآباد
 • چرا آمریکا در مقابله با ایران شکست خورد؟/ تهدید ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کشور
 • گلریزان و همدلی با سیل زده گان لرستان در البرز برگزار شد
 • افزایش ۳ تا ۱۰ میلیون تومانی خودروها در بازار
 • افزایش ۳ تا ۱۰ میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار + جدول
 • جشن بزرگ گلریزان نشاط و همدلی در زاهدان برگزار می شود
 • کمک ۴۳ میلیون تومانی کمیته امداد کردستان به سیل‌زدگان
 • جدول/ افزایش تا ۱۰ میلیون تومانی خودروها
 • جدول/ افزایش ۳ تا ۱۰ میلیون تومانی خودروهای داخلی
 • شش جشن گلریزان در چهارمحال و بختیاری برگزار شد
 • گلریزان جامعه ورزشی خراسان رضوی برای کمک به سیل‌زدگان
 • رانت ٧٥,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ تومانی
 • گلریزان پهلوانان تفرشی برای سیل زدگان