شیراز-ایرنا- مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این بنیاد برای سال 98 اجرای 15هزار طرح اشتغالزا را در قالب طرح های اجتماع محور، تسهیلات محور و بنگاه محور، هدف گذاری کرده است.

روابط عمومی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گزارش روز دوشنبه خود به نقل از سعید جعفری که در نشست بررسی و پیگیری چگونگی اجرای مفاد تفاهم نامه منعقده میان این ستاد و استانداری فارس سخن می گفت، افزود: این بنیاد در سال 97 در قالب طرح اجتماع‌ محور سرمایه گذاری حمایتی اشتغالزایی برکت موسوم به 'سحاب' بیش از 10هزار طرح اشتغالزا را در 18 استان کشور اجرایی کرده که منجر به ایجاد افزون بر 40 هزار فرصت شغلی شده است.
وی بیان داشت: طرح‌ها و الگوهای اشتغالزایی بنیاد برکت، از جمله الگوی اجتماع‌ محور، حاصل مطالعه و تحقیق روی تجربه‌های موفق داخلی و خارجی است.
جعفری ادامه داد: این بنیاد افزون بر اینکه هم افزایی گسترده ای با همه دستگاه های اجرایی دارد هم اکنون در سه هزار روستای کشور نیز فعال است.

**پیش بینی اجرای 450 طرح اشتغالزایی در فارس
مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این بنیاد در بحث اشتغالزایی اجتماع‌ محور در شهرستان کازرون فارس، فراتر از برنامه های از پیش تعیین‌ شده خود فعالیت داشته و تمام 150 طرح پیش‌ بینی شده در 20 روستای این شهرستان تا پایان سال 98 به بهره‌ برداری کامل می‌رسد.
جعفری افزود: همچنین این بنیاد اجرای 450 طرح اشتغالزایی اجتماع‌ محور را برای سایر شهرستان‌های استان فارس از جمله نی‌ریز، استهبان، آباده، بوانات، خرم‌ بید و ممسنی برای سال 98 پیش‌بینی کرده‌ که امیدواریم تا شهریورماه به بهره‌برداری برسند.
وی، بر شتاب بخشیدن به روند ساخت 500 واحد مسکونی برای محرومان استان فارس که در قالب تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با استانداری فارس منعقد شده نیز تاکید کرد.
جعفری، با اظهار امیدواری برای تکمیل هر چه زودتر طرح های نیمه تمام این بنیاد در فارس، اظهار داشت: به زودی یک گروه از مدیران و معاونان بنیاد برکت برای بررسی و پالایش اولیه این طرح‌ها به استان فارس سفر خواهند کرد.

**اجرای طرح های بنیاد برکت به رونق اقتصادی فارس کمک می کند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ منابع استانداری فارس نیز در این نشست بیان کرد: تفاهم‌نامه 6 هزار و 500 میلیارد ریالی که بین این استانداری و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه های مختلف از جمله محرومیت زدایی، اشتغالزایی، عمرانی، زیربنایی، اقتصادی و حمایتی، تدوین شده با پیشرفت مناسبی در حال انجام است.
یدالله رحمانی، فعالیت‌های اشتغالزایی بنیاد برکت را در قالب این تفاهم ‌نامه ارزشمند دانست و افزود: از چنین فرصت‌هایی باید به خوبی بهره گیریم به‌ ویژه اینکه اشتغال، دغدغه‌ رهبر معظم انقلاب و سایر مسئولان اجرایی کشور است.
او اظهار داشت: بدون تردید فعالیت‌های منجر به ایجاد کسب‌ و کار که از سوی بنیاد برکت در استان فارس دنبال می شود به رونق اقتصادی و توانمندسازی این استان کمک شایانی می‌کند.
به گفته رحمانی، هم اینک طرح های اشتغالزایی، زیربنایی و عمرانی این تفاهم‌نامه در شهرستان کازرون با سرعت مناسبی در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود در زمان مقرر به بهره‌برداری برسند.
در این نشست، معاونان بنیاد برکت، روسای دستگاه های اجرایی و جمعی از فرمانداران استان فارس حضور داشتند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در سفر مرداد ماه سال 97 به استان فارس، با استانداری این استان تفاهم نامه ای برای توانمند سازی اقتصادی، اجتماعی و محرومیت زدایی فارس منعقد کرد.
بر اساس این تفاهم‌نامه،‌ ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در طرح‌های اقتصادی و زیر بنایی فارس تا مبلغ 6 هزار و 500 میلیارد ریال مشارکت دارد.
این طرح ها شامل، توانمندسازی اقتصادی با رویکرد تولید و اشتغال، اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی، زیربنایی، فرهنگی، اجتماعی و حمایتی در بخش‌های مختلف استان فارس، از جمله در شهرستان کازرون است.
شهرستان کازرون در 120 کیلومتری غرب شیراز واقع است.
9873 /6118 /2027

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بازدید مدیرعامل بانک کارآفرین از شعب اراک و قم

پول‌نیوز - حمید تهرانفر مدیرعامل بانک کارآفرین به منظور بررسی عملکرد شعب، دیدار نزدیک با همکاران و دریافت پیشنهادها و نقطه‌نظرات مسئولان و کارکنان به‌صورت مستقیم و بی‌واسطه، روز چهارشنبه 28 فروردین‌ماه از شعب اراک و قم بازدید به عمل آورد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، تهرانفر که در این بازدید عزمی معاون مدیرعامل در امور بانکی، خورسندی معاون مدیرعامل در امور ارزی و بین‌المللی، کریمی معاون مدیرعامل در امور اجرایی و برزنونی مدیر امور شعب وی را همراهی می‌کردند، با مسئولان و کارکنان این شعب دیدار کرد و در جریان امور جاری و عملکرد آنان قرار گرفت.


مدیرعامل و هیات همراه در بازدید از شعبه اراک در یک نشست کاری با رئیس و معاون شعبه، عملکرد آن را به لحاظ وضعیت منابع و مصارف، اعتبارات و تسهیلات، مطالبات غیرجاری، ضمانت‌نامه‌ها، امور ارزی و سایر آمارهای مربوطه و همچنین وضعیت مکانی مورد بررسی قرار دادند و راهکارها و پیشنهادهای لازم را در خصوص موارد مطرح‌ شده ارائه کردند.

تهرانفر در این بازدید طی سخنانی بر ضرورت مشتری‌مداری تأکید و تصریح کرد: ما مشتریان بسیار خوب و ارزشمندی داریم که علیرغم مشکلات اقتصادی موجود و رقابت بانک‌ها برای جذب مشتریان، بانک کارآفرین را برگزیده‌اند و آن را بانک خودشان می‌دانند.

وی افزود: در فرصت‌های پیش ‌آمده، بنده در دیدار و گفتگو با مشتریان، وفاداری و علاقه آنان را نسبت به بانک مشاهده کرده‌ام. برخی از آنان با دلسوزی و از سر علاقه پیشنهادها و نظرات و مشکلات خود را برای بهبود امور بانک مطرح می‌کنند. این مسئله نشانگر آن است که بانک کارآفرین خانواده بزرگی اعم از کارکنان و مشتریان دارد که در کنار یکدیگر تلاش می‌کنند بانک در عالی‌ترین و بهترین سطح ممکن قرار بگیرد.

تهرانفر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رویکرد بانک مبنی بر تنوع‌بخشی به سبد اعطای تسهیلات خرد تصریح کرد: اعطای تسهیلات خرد در دستور کار بانک قرار دارد. در همین راستا چندین طرح تسهیلاتی از جمله صبا و تندیس برای معرفی به مشتریان به شعب بانک ابلاغ‌ شده است که امیدوار هستیم این طرح‌ها با راهنمایی‌ها و توضیحات مدیران و پرسنل شعب از سوی مشتریان مورد استقبال قرار بگیرند.

بر اساس این گزارش حسین دولت‌خواه رئیس شعبه اراک با ابراز خرسندی از حضور مدیران ارشد بانک تصریح کرد: بازدید مدیران بانک از شعب موجب دلگرمی کارکنان می‌شود و همکاران می‌توانند بدون ‌واسطه مشکلات و پیشنهادهای خود را با مدیرعامل مطرح کنند.

گفتنی است پس ‌از این نشست تهرانفر در دیداری صمیمانه با کارکنان این شعبه گفتگو کرد و همکاران شعبه با خوشامدگویی به مدیرعامل و هیات همراه، نظرات و پیشنهادهای خود را با مدیرعامل مطرح کردند.

تهرانفر و مدیران ارشد همچنین از بخش‌های مختلف شعبه و از جمله صندوق امانت بازدید کردند و رهنمودهای لازم را ارائه کردند.
بر اساس این گزارش مدیرعامل و مدیران ارشد در یک نشست کاری با رئیس و معاون شعبه قم، عملکرد این شعبه را مورد بررسی قرار دادند و پیشنهادها و راهکاری‌های لازم را به‌منظور عملکرد بهینه آن ارائه کردند.

عباس فروزش رئیس شعبه قم ضمن خوشامدگویی به مدیرعامل و هیات همراه، مسائل شعبه در بخش‌های مختلف را مطرح کرد و مدیرعامل و مدیران بانک راهکارهای لازم را ارائه کردند.

در ادامه این بازدید تهرانفر طی سخنانی با اشاره به وضعیت دشوار اقتصادی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی بانکداری به معنای واقعی خود سخت و دشوار است. رقابت فشرده و سنگین بانک‌ها و بنگاه‌داری برخی بانک‌ها موجب شده است که با سختی‌ها و دشواری‌هایی روبه‌رو باشیم، اما مطمئن هستم با همت عالی یکایک همکاران، همچنان بانکی خوش‌نام و دارای اعتبار در صنعت بانکداری کشور باقی خواهیم ماند.

مدیرعامل و هیات همراه پس از پایان نشست کاری، دیداری صمیمانه با همکاران شعبه قم داشتند و از نزدیک در جریان مسائل و پیشنهادهای همکاران در بخش‌های مختلف قرار گرفتند.

حذف صفرهای پول ملی کلید خورد

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

(تصاویر) درگیری در تبریز پس از باخت تراکتورسازی

کلیدواژه: اقتصاد بنياد بركت اشتغال اجراي طرح

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۲۱۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حضور یک مدیرعامل و ۲ مشاور در تیم پرطرفدار پایتخت
 • چرا قیام امام زمان(ع) پیش از قیامت روی می‌دهد؟/ ظهور، زمینه رجعت ائمه اطهار(ع) را فراهم می‌کند
 • بهره‌برداری از ۴۵۰ طرح اشتغال‌زایی برکت در خراسان رضوی
 • مدیرعامل شرکت مخابرات کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • پایان دوری مدیرعامل پرسپولیس از بازیکنان
 • ارائه خدمات الکترونیک سلامت در مناطق سیل زده
 • یک مدیرعامل و ۲ مشاور در تیم پرطرفدار پایتخت
 • تنها راه برون رفت از مشکلات، سرمایه گذاری در طرح های اشتغالزا است
 • خدمات سلامت الکترونیکی در مناطق سیل زده لرستان+تصاویر
 • مبارزه با ملخ مراکشی در ۱۵هزار هکتار از مزارع کشاورزی انجام می‌شود
 • رئیس ستاد بازسازی اصفهان:ساخت یک هزار و 590 واحد مسکونی در سرپل ذهاب پایان یافت
 • بنیاد برکت 150 طرح اشتغال‌زایی در نیکشهر راه‌اندازی می‌کند
 • کارگاه تولید نقل و نبات بنیاد تعاون زندانیان در ارومیه افتتاح شد
 • خراسان شمالی| ۳۰۰۰ غذای گرم در ۱۰ روستای سیل‌زده دهستان گیفان توزیع شد
 • جلوه‌ای از قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در خوزستان+تصویر
 • کشور به برکت نظام جمهوری اسلامی دارای امنیتی پایدار و مردمی است
 • برکت باران در همدان
 • کشور ما به برکت نظام جمهوری اسلامی دارای امنیتی پایدار و مردمی است
 • طرح هر مسجد یک خانه برای اجرایی کردن حضور مردم در صحنه است / مساجد محور اصلی حضور مردم هستند