مشاهده اخبار داغ روز

به گزارش فارس از آبادان، دو نماینده قدرتمند خوزستان در لیگ برتر بسکتبال ایران حالا به دو رقیب سنتی و دو حریف سرسخت تبدیل شده‌اند، دو تیمی که دیگر هیچکدام از آنها از پیش بازنده و برنده نیستند.

تا دو فصل قبل برای بسکتبال ایران عادت شده بود که دو نماینده خوزستان را در فینال لیگ برتر ببیند، تا اینکه فصل پیش دو تیم در دیدار رده بندی با یکدیرگ مواجه شدند، اما اکنون شرایط به گونه ای دیگر برای دو تیم رقم خورده و تیم‌های پتروشیمی و پالایش حالا باید برای رسیدن به فینال کمر به حذف دیگری ببندند.

مصافی که دیگری هیچ تیمی از پیش برنده یا بازنده نیست

دو  دیدار ابتدایی دو تیم در مرحله نیمه نهایی به واسطه صدارت پترو و دو پیروزی این تیم مقابل پالایش در مرحله مقدماتی، به ماهشهر سپرده شد.

دیدار اول را دو تیم پایاپای آغاز کردند، گرچه پتروشیمی بارها برتری عددی خود را به رخ حریف آبادانی کشید، اما نفتی‌ها به هیچ عنوان چهره یک تیم بازنده را از خود نشان ندادند.  

آبادانی‌ها بارها در این دیدار بازی باخته را جبران و حتی از میزبان خود پیش افتادند، اما در نهایت با دو پرتابی که تیم داوری به سود پترو اعلام کرد، بازی با همان دو امتیاز اختلاف به سود میزبان خاتمه یافت، گرچه نیمکت نفت به شدت معترض به تصمیمات داوران بود، اما اگر ستارگان این تیم همچون حسن زاده و داور پناه، فقط یکی از توپ‌های ۱۰۰ درصدی خود را که از دست داده بودند، وارد سبد می‌کردند، نفت برنده بازی نخست می‌شد.

یک کارشناس بسکتبال در آنالیز دو تیم در اولین دیدار، گفت: مهران حاتمی سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام ، در این مسابقه، از ۹ نفر از بازیکنان خود استفاده کرد و هماد سامری سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان نیز از همین تعدا بازیکن بهره برد.

شاخص استفاده از ستارگان در دو تیم

مهدی چاروسیایی به فارس گفت: صف شروع ( استارتر ها ) تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام ، در این مسابقه مجموعأ ۵۷ امتیاز کسب کرد و استارترهای تیم بسکتبال نفت آبادان، در این مسابقه ۶۰ امتیاز کسب کردند، همچنین نیمکت نشینان( ذخیره ها ) تیم بسکتبال وپتروشیمی بندر امام ، در این مسابقه مجموعأ ۱۸امتیاز کسب کرد و نیمکت نشینان ( ذخیره ها) تیم بسکتبال نفت آبادان، در این مسابقه ۱۳امتیاز کسب کرد.

وی افزود: شاگردان حاتمیدرپتروشیمی بندرامام، آمار۱۵ پرتاب پنالتی موفق از۱۹ پرتاب زده شده را معرفی کردند (۴پنالتی را نزدند ) اما در تیم پالایش نفت بازیکنان این تیم از۱۲ پرتاب پنالتی خود،۹امتیاز را به ثبت رساندند!

این کارشناس بسکتبال یادآور شد: در بخش توپ ربایی تیم پتروشیمی بهتر از تیم نفت عمل کرد و ۱۱ توپ ربایی سهم تیم پتروشیمی بندرامام درمقابل، ۸ توپ ربایی نفت آبادان بود، همچنین در بخش بسیار مهم توپ‌های از دست رفته سهم نفت آبادان، بیشتر از پتروشیمی بندرامام بود و‌ نفت آبادان ۱۷ توپ از دست رفته داشت در حلی که در این شاخص، تعداد Turnover های تیم پتروشیمی بندرامام ۱۶ بود که دقیقاً یک توپ از دست رفته کمتر از حریف بود.

وی با بیان اینکه آنالیز مربوط به ریباند دو تیم هم ۳۳ در مقابل ۲۸، به سود نفت آبادان تمام شد، گفت: دربخش مربوط به پاس منجر به گل، آمار ، نفت آبادان ۲۳در مقابل ۱۳پاس منجر به گل پتروشیمی بندرامام بود، همچنین در عرصه پرتاب های سه امتیازی هم بازیکنان پتروشیمی، از۲۷ پرتاب، ۱۰ پرتاب موفق داشتند و در مقابل نفتی ها، ۸ پرتاب موفق از ۲۰ پرتاب سه امتیازی خود را درون سبد جای دادند.

چاروسایی گفت:  شاگردان مهران حاتمی، جمعأ ۲۵ پرتاب دوامتیازی را به مورد اجرا گذاشتند،که جمعاً ۱۵پرتاب آنها به گل تبدیل شد و شاگردان هماد سامری، جمعا ۳۸ پرتاب دو امتیازی را به مورد اجرا گذاشتند،که جمعا ۲۰ پرتاب آنها به گل تبدیل شد. بیشترین اعتماد مهران حاتمی، معطوف حضور ۳۷ دقیقه ای بهنام یخچالی  شد که۲۰امتیاز کسب کردف همچنین بیشترین اعتماد هماد سامری ، معطوف حضور ۳۸دقیقه ای سعید داورپناه  شد و او نهایتأ ۱۶ امتیاز کسب کرد.

وی خاطرنشان کرد: در امتیاز گیری، از بخش مربوط به تخلفات و یا به عبارتی ”ترن اوور» پتروشیمی بندرامام ۱۸ و نفت آبادان ۲۱امتیاز بود، در منطقه موسوم به ۳ ثانیه، نفت آبادان ۳۶ امتیاز کسب نمود و در این قسمت تیم پتروشیمی بندرامام هم ۲۴امتیاز بدست آورد. درنهایت دربخش موسوم به Points in the Paint نفت آبادان ۱۲امتیاز بیشتر بود!

تقابلی متفاوت در دیدار دوم

در دومین تقابل وضعیت متفاوت بود، آبادانی‌ها برای جبران پیروزی از دست رفته گام به این دیدار گذاشتند و پتروشیمی با قامتی مغرور در مقابل دیدگان هواداران خود بازی را آغاز کرد، اما پتروشیمی تیم روز اول نبود و نفت نیز اشتباهات روز اول را تکرار نمی‌کرد.

توپ‌های شاگردان سامری یکی پس از دیگر بر حلقه بوسه می‌زد، تا برای نخستین بار این آبادانی‌ها باشند که در تمام طول بازی از پتروشیمی قدرتمند جلو باشند.

در روزی که آرن داودی نفت را به رستگاری رساند، مدیریت داورپناه، ریباندها و امتیازات حسن زاده و دست بالای رستم‌پور، مهران حاتمی و شاگردانش را چنان کلافه کرد که این تیم در کوارتر چهارم باور کرده بود که بازنده میدان خواهد بود.

در نهایت پتروشیمی با انبوهی از ملی پوشان و بازیکن با کیفیت خارجی خود مقابل نفت در ماهشهر زانو زد تا کار به دو بازی در آبادان برسد.

هماد سامری پس از برد تیمش مقابل پتروشیمی بندر امامدر دومین دیدار از مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال، گفت: بازی امروز مقابل پتروشیمی همچون بازی دیروز به لحاظ فنی بسیار خوب و از سطح بالایی برخوردار بود.

سامری: روند داوری در بازی دوم بهتر بود

وی اظهار کرد: وقتی داوری که باید تجربه لازم را داشته باشد؛ آن‌هم برای بازی در سطح لیگ برتر که بتواند بازی را خوب مدیریت کند، نباشد بازی مثل دیدار دیروز مقابل پتروشیمی شکل مناسبی نخواهد داشت.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان تصریح کرد: روند بازی امروز کم اعتراض بود و تنها به بازی پرداخته شد و مشکل خاصی نبود، شاید اگر قضاوت بازی دیروز هم مثل امروز عادلانه تر بود و مدیریت خوبی داشت اکنون نتیجه دو هیچ به نفع ما بود که برای ما کاری بسیار بزرگی است اما به هر حال توانستیم سریع برگردیم.

سامری یادآور شد: ما روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در آبادان دو بازی سخت داریم که امیدواریم بتوانیم خوب مدیریت کنیم و نتیجه بگیریم.

به تلاشمان ادامه می دهیم

وی، درباره شانس فینالیست شدن تیمش گفت: به طور قطع تمام بازی‌ها سخت خواهد بود، دو بازی در آبادان بسیار سخت است و در حال حاضر بردمان یک به یک است، تنها حسن بازی امروز این بود که توانستیم برگردیم و دو هیچ از حریف عقب نمانیم، امیدوارم در دو بازی که در آبادان داریم برای برد تمام تلاشمان را خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دو دیداری که آبادانی‌ها را جری تر از همیشه ساخته تا یکبار برای همیشه به آقای بندرامامی‌ها در بسکتبال ایران پایان دهند و این بار خود به تنهایی راهی فینال شوند تا در آن مصاف به تقابل با برنده بازی شیمیدر و شهرداری گرگان بپردازند.

دو دیداری که روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در آبادان برگزار خواهد شد، به قدری حساس و البته جذاب خواهد بود که می‌تواند تماشاگران بسیاری را به سالن ۱۷ شهریور آبادان بکشاند. 

اوج حساسیت در دو دیدار آبادان

هماد سامری و شاگردان قطعا بر حساسیت این دیدار واقف هستند در آن سوی میدان، مهران حاتمی به بازیکنانش خواهد گفت که کوچکترین اشتباهات در آبادان تاوان بزرگی را به دنبال خواهد داشت و نتیجه آن خالی ماندن دست بندرامامی‌ها از جام خواهد بود.

نفت در این دو دیدار قطعا در زیر حلقه نیاز مبرمی به حسن زاده و رستم پور خواهد داشت تا این دو بتوانند بازیکنانی همچون پولکو، ارغوان، میرزایی و کاظمی را مهار کنند.

در مقابل نیز پتروشیمی حساب ویژه‌ای روی امتیازآورها و ریباندرهای خود باز می‌کند، جایی که یخچالی، اصلانی و پولکو می‌توانند مدام بر روی اسکوربورد سالن تغییری به سود پترو ایجاد کنند.

بدون شک این دیدار به واسطه حساسیت و کری های که بین بازیکنان و هواداران دو تیم است، از حواشی نیز برخوردار خواهد بود که امیدواریم، دو تیم به این درک رسیده باشند که در نهایت، استان خوزستان است که یک نماینده را در فینال خواهد داشت و پس از این رقابت، رفاقت‌هاست که پا برجا می‌ماند.

منبع: الف

سهم ائمه جمعه، شورای نگهبان، بسیج، تبلیغات اسلامی و حوزه‌های علمیه از بودجه ۹۹ چقدر است؟+جدول

تصور این نباشد که ماجرای اعتراضات بنزینی تمام شد| هشدار درباره تبدیل جامعه به «انبار باروت» و اعتراض پابرهنه‌ها و محرومین| اشتباه‌ مسئولان این است که دنبال پیداکردن دشمن خارجی هستند

مطهری لیست اموال خود را اعلام کرد/ یک خانه ۵۷۶ متری؛ یک پژو پارس و...

عکس| اعتراض مردمی در فرانسه، اغتشاش و آشوب در ایران!

موسوی قهار؛ مناجات‌خوان سحر‌های رمضان درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۲۱۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

مافیای داوری سد ایران در رسیدن به فینال بسکتبال آسیا واقیانوسیه

مسعود فلاح درگفتگو با خبرنگار مهر درآمل اظهار داشت: تیم ملی بسکتبال باویلچرایران یکی از تیم های مدعی درسطح آسیا واقیانوسیه محسوب می شود ودر سال های اخیر رشد قابل قبولی که در سطح جهانی وبازی های پارالمپیک داشته، سطح ایران را با دیگر تیم های منطقه آسیا واقیانوسیه ممتاز کرده است.

وی افزود: تیم ملی ایران درحالی نتیجه بازی مرحله نیمه نهایی این رقابتها را با امتیاز نزدیک ۶۵ بر ۷۷ به تیم استرالیا واگذار کرد که همه دیدند که داوری های هدفدار وسوت هایی که برعلیه تیم ما می زد، کاملا رو اعصاب بازیکنان تیم بوده وجالب تراینکه کارشناسان داوری هم از نحوه قضاوت داورمسابقه تعجب کرده بودند.

مربی تیم ملی بسکتبال باویلچرایران ادامه داد، داور مسابقه به خصوص دردست آخر مسابقه کاملا فاحش و به منظور کمک به استرالیا بوده است.

فلاح اضافه کرد: البته ایران در صورت صعود به دیدارنهایی مسابقات قهرمانی بسکتبال باویلچرآسیا واقیانوسیه، تاریخ ساز می شد ومتاسفانه حریفان کشورمان هم چشم دیدن وصعود ارزشمند ایران را به دیدارپایانی نداشتند.

کسب سهمیه بازی های پارالمپیک برای تیم ملی

وی همچنین دربخش دیگری ادامه داد، تیم ملی با ترکیبی که دراین دوره به خصوص درپست های مختلف دراختیار داشت، یکی از بهترین تیم های حاضر دراین مسابقات بوده وتوانایی فنی ایران برای همه تیم ها ثابت شده بود ومتاسفانه ازنظرفنی حریف ایران نشده بودند، با اعمال کارهای خیراخلاقی ازجمله ناداوری وداوری های یک طرفه، حق مسلم ایران در صعود به دیدارنهایی وکسب جام قهرمانی را گرفتند.

مربی تیم ملی بسکتبال باویلچر ایران به بازی رده بندی تیم ملی نیز اشاره کرد گفت، هرچند برای تیم ملی حضور دردیدارنهایی جام ارزشمند بود، اما کسب پیروزی برابر تیم ژاپن که حکم کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را داشت، مهم بوده و خوشبختانه بازیکنان تیم با درک درست ومنطقی از شرایط با نتیجه قابل قبول ۶۶ بر۵۵ تیم ژاپن را شکست دادند وسهمیه حضور دربازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

کسب افتخار ارزشمند بهترین بازیکن برای تیم ملی ایران

فلاح همچنین انتخاب " حکیم منصوری" بازیکن آملی وکاپیتان تیم ملی بسکتبال باویلچر ایران درجمع برترین های جام را ارزشمند ونشان از لیاقت این بازیکن تاثیرگذار تیم ملی دانست وگفت: حکیم علاوه براینکه کاپیتن تیم بوده درعین حال تلاش زیادی از خود دراین جام داشته که خوشبختانه با درخشش خوبش دراین مسابقات در تیم منتخب بازی های کسب سهمیه پارالمپیک به عنوان ارزشمند ترین بازیکن ایران لقب گرفت.

"مسعود فلاح " مربی و"حکیم منصوری" به همراه " وحید سعادت پور" به عنوان ۳ نماینده از شهرستان آمل درتیم ملی بسکتبال باویلچرایران در مسابقات قهرمانی آسیا واقیانوسیه درراستای کسب سهمیه پارالمپیک۲۰۲۰ حضور داشتند.

" حکیم منصوری" بازیکن ارزشمند آملی که درچند سال گذشته عضو ثابت تیم ملی بسکتبال باویلچرایران بوهد، در دوره گذشته بازی های پارالمپیک ریونیز حضور داشت.

کد خبر 4791599

دیگر خبرها

 • نفت آبادان - شاهین ؛ جدال جنوبی‌های فوتبال ایران در بوشهر
 • دوره کمبود خوراک پتروشیمی‌ها پایان یافت
 • شارژ مالی بازیکنان صنعت نفت آبادان قبل از سفر به بوشهر
 • پیروزی بانوان بسکتبالیست سپاهان مقابل هیأت بسکتبال کرمان
 • صنعت نفت آبادان برابر شاهین بوشهر یک غایب دارد
 • جدال حساس شورا و شهرداری قزوین در لیگ بسکتبال/ تقلای شهرداری برای فرار از انتهای جدول
 • هشدار به تماشاگران «جنگ ستارگان»/ بیماران صرعی سکانس‌های رعد و برق را نبینند
 • شکایت مسئولان فدراسیون جانبازان و معلولان از داور بازی بسکتبال ایران و استرالیا
 • پیروزی تیم‌های مهروبان نوین و پتروشیمی بندرامام در لیگ یک بسکتبال کشور
 • بازگشت دریس به دروازه نفت آبادان
 • نفت آبادان و فولاد شانس صعود به رده‌های بالایی جدول
 • لیگ برتر بسکتبال| تقابل مدعیان جنوبی در بندر
 • سرمربی تیم بسکتبال اکسون: تمرکز نداریم
 • سرمربی تیم بسکتبال نفت‌آبادان: بازی بسیار دشواری برابر پتروشیمی داریم
 • لیگ برتر بسکتبال وارد ایستگاه یازدهم می‌شود
 • نبرد مدعیان جنوبی بسکتبال در هفته یازدهم لیگ برتر
 • تماشای دیدار تیم‌های شاهین و صنعت نفت آبادان رایگان شد
 • تماشای دیدار شاهین شهرداری بوشهر و صنعت نفت آبادان رایگان است
 • پورعلی‌گنجی، مدافع العربی مقابل الدحیل