به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نخستین نشست هم اندیشی استادان علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی عصر دوشنبه 26 فروردین به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه و با حضور دکتر سید محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و نمایندگان اساتید گروه علوم انسانی و هنر از واحدهای استان های مختلف کشور برگزار شد.

خسرو پناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست با تبریک اعیاد شعبانیه،اظهار داشت: در سفرهایی که به واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی داشتم، از اینکه اقبال زیادی در دانشگاه برای تعالی علوم انسانی و هنر وجود دارد و اساتید گروه های مختلف این دو حوزه از ایجاد معاونت علوم انسانی و هنر در دانشگاه آزاد اسلامی استقبال می کنند، خرسند شدم.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه از نظر زمانی نسبت به کارهایی که باید برای تعالی علوم انسانی و هنر انجام بدهیم عقب هستیم، گفت: کارهای ارزنده ای همچون تالیف کتب ومقالات متعدد در این دو حوزه ارائه شده است، اما نسبت به تحولاتی که در دنیا وجود دارد و حتی تحولات مربوط به علوم انسانی اسلامی عقب هستیم که باید این موضوع را جبران کنیم.

خسروپناه با بیان این پرسش که مقصود از تعالی علوم انسانی و هنر چیست؟ گفت: تعریف از تعالی این حوزه ها، کارآمدسازی، بومی سازی و اسلامی سازی علوم انسانی و هنر است تا بتواند در مسیر تحقق پیشرفت و تمدن نوین اسلامی قرار بگیرد. اکنون علوم انسانی و هنر متاثر از علوم پایه و علوم مهندسی است در صورتیکه باید علوم انسانی بر سایر علوم تاثیرگذار باشد و این تاثیرگذاری زمانی محقق خواهد شد که علوم انسانی و هنر کارآمد بوده، بومی سازی شده، مبتنی بر مبانی اسلامی و از جنس حکمت باشد.

وی تاکید کرد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که وقتی به دنبال علوم انسانی اسلامی هستیم نباید از آخرین دستاوردهای رشته های این حوزه غافل شویم.

معاون علوم انسانی وهنر دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاسیس این معاونت در ساختار جدید دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: از همان ابتدای حضور دکتر ولایتی در دانشگاه آزاد اسلامی بحث های مختلف درباره تحول آفرینی در علوم انسانی و تعالی علوم انسانی مطرح شد و با انتصاب دکتر طهرانچی به عنوان رئیس دانشگاه، پیشنهاد راه اندازی معاونت های علمی تخصصی مطرح و به این ترتیب معاونت علوم انسانی و هنر در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شد.

وی اظهار کرد: زمانی که دکتر طهرانچی پیشنهاد معاونت علوم انسانی و هنر را با بنده مطرح کردند، یک ماه منابع علوم انسانی در دانشگاه های مختلف جهان از جمله آمریکا، فرانسه، چین، ژاپن و... را مطالعه کردم تا از وضعیت علوم انسانی در دنیا اطلاع دقیق داشته باشم و نسبت به پیشرفت ها و تجربیات دانشگاه های دیگر در حوزه علوم انسانی آگاهی جامع تری داشته باشیم.

خسروپناه ادامه داد: بعد از مطالعات به این نتیجه رسیدم که باید یک سند راهبردی برای معاونت علوم انسانی و هنر داشته باشیم و ساختار این معاونت را بر اساس سند تدوین کنیم، شش ماه بصورت آزمایشی این سند و ساختار معاونت را اجرایی می کنیم و پس از آن تصمیم می گیریم که ساختار یا افراد چه تغییری پیدا کنند. در این سند تعریف معاونت، چشم انداز، اهداف، راهبردها، وظایف کلان و کارموردی به صورت مبسوط آمده است.

وی گفت: این سند بر اساس اسناد بالادستی، منظومه فکری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، 20 تجربه شخصی خود در حوزه علوم دینی که 10 تجربه آن مربوط به تحقیق درباره فسفله علوم انسانی است و تاریخ تطور علوم انسانی اسلامی تدوین شده است. در واقع سند جامعی است که بر اساس آن ساختار معاونت علوم انسانی و هنر طراحی شده است.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ساختار این معاونت چابک و مبتنی بر تفویض اختیار و کارها به استان ها و واحدهای دانشگاهی است، افزود: معاونت علوم انسانی و هنر در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی کارهای ستادی انجام می دهد و امورات مربوط به واحدهای دانشگاهی تفویض می شود، البته کار ستادی هم از بالا به پایین نخواهد بود و واحدها باید کاستی ها، ضعف ها و پیشنهادات شان را به ما بگویند و این موارد در ستاد کارشناسی و ابلاغ خواهد شد.

خسروپناه خاطرنشان کرد: ساختار معاونت علوم انسانی و هنر در سه زیر مجموعه اداره کل آموزش، اداره کل پژوهش و مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر تعریف شده است.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی از اساتید علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی خواست که به سه موضوع «شناسایی نیازها، مسایل و پرسش های علوم انسانی»، «شناسایی نقاط قوت و ضعف اساتید، توانمندی ها، نیازها، خلأها، ظرفیت ها» و «توانمندسازی و تعالی اساتید» توجه داشتند و پیشنهادات خود را به معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ارائه کنند.

وی همچنین از برنامه ریزی برای ایجاد شبکه تعالی علوم انسانی و هنر خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی 10 هزار عضو هیات علمی گروه علوم انسانی و هنر دارد که برای اتصال آنها باید سامانه ای ایجاد کنیم تا رشته های تخصص به صورت حلقه ای به هم وصل شوند و اساتید بتوانند پیشنهادات خود را از طریق این سامانه به معاونت علوم انسانی و هنر ارجاع دهند و پس از بررسی در ستاده به صورت آیین نامه به واحدها ابلاغ شود و ارتقای مرتبه علمی اعضای هیات علمی این گروه ها بر اساس فعالیت های آنان بر مبنای این ابلاغیه ها باشد.

انتهای‌ پیام/

28 / 31 خسروپناه معاون علوم انسانی هنر دانشگاه آزاد اسلامی

منبع: ایسکانیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

از چگونگی انتصاب داماد رئیس جمهور در معاونت علمی تا بسیج تمام امکانات برای پیشبرد بیانیه گام دوم

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، هفته گذشته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اخباری متعدد داشت که در این بسته خبری آنها‌ را بازگو ‌می‌کنیم.

بهبود فضای علمی و فناوری کشور، هدف اصلی معاونت علمی

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در دیدار با دولا پنیا وزیر علوم فیلیپین  اظهار کرد: خوشحالم که فرصتی پیش آمد و تفاهم نامه‌ای با کشور دوست، فیلیپین به امضا رساندیم و تاکید ما توسعه علم و دانش و افزایش و همکاری شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری است، همکاری ۲ کشور در پنج حوزه خواهد بود و طرف فیلیپینی به افزایش همکاری در حوزه نانو و بیوتکنولوژی علاقه بیشتری دارد.

۷ ماه است داماد رئیس جمهور شده‌ام، اما سابقه علمی چندین ساله دارم

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های انرژی معاونت علمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به انتصاب خود در معاونت علمی گفت: هفت ماه است که داماد رئیس جمهور شده ‌ام اما سابقه علمی‌ چندین ساله دارم، اگر سابقه علمی مرا بخوانید متوجه می‌شوید که تجربه کار آکادمیک و اختراع داشته‌ام.

افزایش آمار اشتغال جوانان با راهکاری‌های بین المللی

مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به کنفرانس جامعه جهانی ارتباطات که در ژنو برگزار شد، اظهار کرد: این کنفرانس هر ساله توسط اتحادیه جهانی مخابرات که زیرمجموعه سازمان ملل است، برگزار می‌شود.

دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی با بیان اینکه برگزاری این پنل برای کشور ایران اتفاقی خوشایند محسوب می‌شود، اظهار کرد: مجموعه فعالیت‌های ما منجر شد تا برنامه‌های مشترکی را با سازمان بین‌المللی کار آغاز کنیم و همین برنامه‌ها سبب می‌شوند حوزه‌های شغلی اقتصاد دیجیتال که قابلیت اجرایی شدن در ایران را دارند مورد توجه قرار گیرند.

بسیج تمام امکانات معاونت برای پیشبرد بیانیه گام دوم

اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره عملکرد مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و پیشبرد بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: ما در مجموعه معاونت علمی تمام امکانات، منابع و توان خود را بسیج کرده‌ایم تا بتوانیم به پیشبرد اهداف این بیانیه کمک کنیم و محور‌های آن را پیش ببریم.

رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی یادآوری کرد: تمام دغدغه و تلاش ما این است تا سال ۹۸ را پر قدرت پیش ببریم و بتوانیم گام‌هایی جدی در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان و بهبود فضای استارت آپی کشور برداریم.

بیمه تکمیلی به شرکت‌های خلاق و خدماتی رسید

محمدحسین سجادی‌نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: از امروز بیمه تکمیلی به افراد و کارکنان شرکت‌های خلاق و خدماتی اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه معاونت علمی در راستای کمک به شرکت‌های خلاق وارد عمل شده‌ است، بیان کرد: طبق مذاکراتی که با شرکت‌های بیمه گذار خصوصی داشتیم قرار شد تا بیمه خدمات تکمیلی به افراد شرکت‌های خلاق هم اختصاص یابد.

زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان، مولود دولت یازدهم است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دیدار نوروزی با حسن روحانی رئیس‌جمهور با بیان این‌که دغدغه و تلاش کاروان علمی و فناوری در راستای توجه جدی دولت به ویژه شخص رئیس جمهوری به محورهایی چون تحول اشتغال‌زایی و ارزش‌آفرینی با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌هاست، ادامه داد: در این جلسه پس از گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های معاونت علمی و فناوری، رئیس‌جمهوری محترم اهمیت تلاش، تاکید و اهتمام در حوزه دانش‌بنیان و نوآوری را بیان کردند.

انتهای پیام/

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

کلیدواژه: خسروپناه معاون علوم انسانی هنر دانشگاه آزاد اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۲۶۰۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • علمایی معاون علوم،مهندسی و کشاورزی آزاد شد
 • استفاده از جوانان متخصص و خلاق در اداره کل منابع انسانی و پشتیبانی بیمه سلامت
 • ایجاد امنیت در جامعه با مشارکت پلیس و مردم امکان پذیر است/سردار کریمی جانشین معاونت اجتماعی ناجا شد
 • رئیس جدید دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت معرفی شد
 • اختصاص ۱۶ هزار میلیارد ریال اعتبار به بخش صنعت/ لزوم توجه به "رونق تولید" در برنامه ریزی مدیران
 • رهایی عزل شد/ علمایی، سرپرست جدید «معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد»
 • تأکید ۱۲ تن از مراجع تقلید و بزرگان بر احیای شب نیمه شعبان
 • باید فقه و علوم انسانی را با هم جمع کنیم/ ظرفیت ها و چالش‌های فقه
 • راهبردسنجی از مصادیق رفتار هوش مصنوعی در تقلید از رفتار هوشمند انسانی است
 • اعمال شب نیمه‌ شعبان چیست؟
 • پذیرش ۱۴ هزار نفر در دکتری ۹۸/ بیشترین مجازین در علوم انسانی
 • بودجه حوزه پژوهش و فناوری کم و انتظارات از آن زیاد است / پژوهش‌ها با اثرگذاری اجتماعی، اصیل و کارآمد خواهند شد
 • برگزاری دوره هاي آموزشي و سمينارهاي علمي تخصصي نظام مهندسي در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود
 • نمودار تشکیل جامعه اسلامی جوانان هستند
 • لزوم برنامه‌ریزی منسجم دانشگاه‌ها برای حضور موثر دانشجویان در رقابت‌های ورزشی محلی و ملی
 • سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محدود به قشر خاصی نیست
 • موضوع‌شناسی وظیفه سازمانی فقیه نیست/ هستی و نیستی فقه در گرو تعیین تکلیف رابطه با علوم انسانی
 • توانایی کشور در گرو علم و دانش ما است/ معاونت فرهنگی وزارت علوم از خطا و اشتباه مصون نیست
 • گزارش 28 بندی معاونت امور زنان رئیس جمهوری به روحانی