خبرگزاري آريا - بجنورد-ايرنا- مديرکل امور مالياتي خراسان شمالي گفت: مردم اين خطه از کشورمان پارسال دو هزار و 720 ميليارد ريال ماليات پرداخت کردند که اين ميزان در مقايسه با سال 96، بيش از 13 درصد رشد داشته است.

يوسف يعقوبي نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: از اين ميزان يک هزار و 740 ميليارد ريال ماليات مستقيم و ماليات بر عملکرد و 980 ميليارد ريال ماليات غيرمستقيم و ماليات بر ارزش افزوده است.
يعقوبي نژاد اظهار داشت: از مجموع ماليات دريافتي 36 درصد از محل ماليات بر ارزش افزوده، 25 درصد از محل اشخاص حقوقي غيردولتي، 18 درصد از حقوق بخش دولتي و پنج درصد از محل مشاغل غيردولتي اخذ شده است.
وي افزود: همچنين 6 درصد ماليات از محل مشاغل، پنج درصد از محل املاک و مستغلات، يک درصد از ماليات بر ارث و مابقي از محل هاي متفرقه وصول شده است.
مديرکل امور مالياتي خراسان شمالي در ادامه گفت: بر اساس برنامه ريزي انجام گرفته 15 فروردين ماه آخرين مهلت تسليم اظهار نامه مالياتي دوره زمستان بود که به دليل قرار گرفتن در ايام تعطيلات نوروزي اين زمان تا پايان فروردين ماه تمديد شد.
وي با اشاره به تسليم دو هزار و 800 اظهارنامه دوره زمستان در سال گذشته، افزود: بر اين اساس تاکنون يک هزار و 200 مودي اظهارنامه مالياتي خود را تسليم کرده اند.
يعقوبي نژاد گفت: در صورتي که موديان نسبت به تسليم اظهارنامه خود در زمان مقرر اقدام نکنند علاوه بر پرداخت ماليات مشمول پرداخت جريمه مي شوند.
ط/ 6042
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دو محرک مالیاتی و تاثیر آن بر درآمد و فروش شرکت های بورسی/عواقب خروج زیر مجموعه های بورسی از شرکت مادر چیست؟ شتاب نقدینگی برای هجوم به بازار سرمایه

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به دو موضوع کاهش مالیات بر ارزش افزود و نیز مالیات شرکت‌های تولیدی تاثیر این دو موضوع را بر میزان فروش و درامد شرکت‌ها قابل توجه دانست و گفت: با توجه به الزام قانونی برای خروج زیر مجموعه‌ها از ترکیب سهامداری شرکت‌های مادر تا آذر ماه شاهد تغییرات در مالکیت برخی شرکت‌ها و یک صنعت خاص خواهیم بود.

مهدی افشار اعلم در گفتگو با تابناک اقتصادی در خصوص چشم انداز بازار تا پایان فصل بهار گفت: نکته‌ای که باید بحث مورد توجه قرار گیرد بحث کاهش مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های از ۰.۹ درصد است و مسئله دیگر بحث کاهش مالیات بنگاه‌های تولیدی از بیست و پنج درصد است.

وی در خصوص کاهش سود بانکی گفت: علی رغم تاکید مقامات بانکی شاهد هستیم که برخی از بانک‌ها به هیچ عنوان این موضوع را رعایت نمی‌کند و با انواع روش‌ها از گردن نهادن به قانون طفره می‌روند و متاسفانه بانک مرکزی نیز به آن‌ها تذکر نمی‌دهد و این بانک‌ها با وعده سود بیشتر در حال جذب منابع هستند و با این اقدام بانک‌های دیگر را نیز به رقابت نامبارک افزایش سود بانکی می‌کشانند.

افشار اعلم با بیان تردید‌ها در مورد کاهش مالیات با توجه به بودجه وجود دارد، گفت:، ولی با فرض اجرایی شدن کاهش مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بنگاه‌های تولیدی، این دو موضوع روی درآمد و میزان فروش شرکت‌ها بسیار تاثیر مثبت خواهد داشت.

وی ادامه داد: به هر حال کاهش مالیات و حداقل ارزش افزوده تاثیرات مثبتی بر فروش شرکت‌ها خواهد داشت و کاهش مالیات خود شرکت بر درآمد زایی اثر مستقیم دارد.

افشار اعلم تصریح کرد: رشد بازار از زمانی آغاز شد که نرخ دلار در مسیر صعودی قرار گرفت و دلیل آن را نیز باید در مسایلی همچون قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروه‌های حامی تروریست و همچنین نزدیک شدن به ایام پایانی معافیت ۸ کشور برای خرید نفت از ایران دانست، برخی نیز معتقدند که قیمت دلار افزایش خواهد یافت و به همین دلیل به سراغ سرمایه گذاری در سهام شرکت‌های با درآمد ارزی مثل فولادی ها، معدنی‌ها و پالایشی‌ها می‌روند.

وی با بیان اینکه یکی از دلایلی که می‌توان برای رشد بورس عنوان کرد مسئله ورود نقدینگی‌های راکد در سیستم بانکی به دلایلی از جمله نرخ سود بانکی به بازار سرمایه است.

افشاراعلم با بیان اینکه یک مسئله دیگر که برای آن الزام قانونی وجود دارد این است که تا پایان آذر ماه شرکت‌های زیر مجموعه دیگر اجازه ندارند سهام شرکت مادر را در اختیار داشته باشند و باید این سهام را واگذار کنند و با توجه به اینکه برخی شرکت‌ها و گروه‌های بخصوص خیلی درگیر این مسئله هستند باید فعالان بازار این موضوع را مد نظر داشته باشند.

وی با اشاره به حباب ایجاد شده در سهام شرکت‌های خودرویی در سال ۹۴ و حتی مطرح شدن بحث افزایش سرمایه از محل برندینگ این شرکت ها، ادامه داد: خروج شرکت‌های زیر مجموعه از ترکیب سهامداری به تغییر در ترکیب مالکیت و البته هیات مدیره این شرکت‌ها منجر خواهد شد.

افشار اعلم با اشاره به اینکه در زمان اعلام ارز تک نرخی گفته شد، دلار ۴۲۰۰ تومانی به همه صنایع اختصاص می‌یابد، ولی رفته رفته دایره شمولیت ارز ۴۲۰۰ تومانی محدودتر شد و شرایط فعلی د. دیگر به خودروساز‌ها نیز ارزی پرداخت نمی‌شود و گرنه قیمت خودرو نباید تا این حد افزایش یابد.

وی در خصوص تاثیر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بر شرکت‌های دارویی و قندی نیز گفت: حذف ارز دولتی تاثیر خود را در زمان کوتاه تری در نماد‌های قندی نشان خواهد داد، در خصوص گروه دارویی نیز در حال حاضر به بسیاری از دارو‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت نمی‌شود و از سال ۹۷ نیز شایعاتی در خصوص حذف تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به دارو‌های وارداتی شنیده می‌شد.

افشار اعلم ادامه داد:، ولی در مواد اولیه دارو به نظر می‌رسد با نزدیک شدن نرخ ارز مبادله‌ای و نیمایی به یه یکدیگر این موضوع نیز منتفی می‌شود یعنی یا قیمت ارز آزاد کاهش و به نرخ سامانه نیما نزدیک می‌شود و یا نرخ ارز نیمایی افزایش می‌یابد، ولی در هر صورت این دو نرخ یکسان سازی می‌شوند و چنانچه این اتفاق رخ دهد، طبیعی است که قیمت دارو افزایش یابد، ولی به طور طبیعی در ابتدا رایزنی‌های در این خصوص بین سندیکا و شرکت‌های دارویی و دولت انجام می‌شود، ولی در نهایت دولت افزایش نرخ دارو را می‌پذیرد.

وی در خصوص صادرات شرکت‌ها با توجه به تحریم‌ها با اشاره به ملی مس ایران گفت: این شرکت سال گذشته با سختی صادرات خود را انجام داد، ولی از اواخر بهمن ماه شاهد سرعت گرفتن در صادرات فملی بودیم و در بورس نیز اقبال به این سهم افزایش یافت، نهایتا شرکت‌ها با تدابیری در حال صادرات هستند.

افشار اعلم در خصوص نگرانی در مورد برخی محصولات شرکت‌های سنگ آهنی و صادرات آهن اسفنجی نیز گفت: آهن اسفنجی به واسطه اینکه به سرعت با اکسیژن ترکیب می‌شود قابلیت نگهداری بلند مدت ندارد، ولی با توجه به حجم فولادی تولید در داخل کشور مصرف می‌شود این نگرانی بی مورد است.


به گزارش بورس تابناک، ارزش کل معاملات بورس در هفته‌ای که گذشت با رشد ۴۷ درصدی مواجه شد و از ۴۸۹۹ میلیارد تومان در هفته سوم فروردین به ۷۱۸۱ میلیارد تومان رسید، حجم کل معاملات نیز با جهش ۱۰۵ درصدی از ۱۶ هزار و ۶۹۷ میلیون سهم به بیش از ۳۴ هزار و ۲۸۲ میلیون برگه سهم رسید.

بیشترین اقبال را در معاملات هفته گذشته در بازار اول سهام شاهد بودیم که با رشد ۸۹ درصدی در ارزش معاملات (۴۸۵۶ میلیارد تومان)، رشد ۲۰۱ درصدی در حجم معاملات (۲۸ هزار و ۱۶۲ میلیون برگه سهم) و افزایش ۵۰ درصدی در دفعات معاملات (۹۸۲ هزارو ۹۳۷) نوبت بودیم.

بازاربدهی و صندوق‌های سرمایه گذاری نیز در هفته‌ای که گذشت کمتر مورد توجه فعالان بورسی بوده اند و با بررسی عملکرد این بازار‌ها حکایت از کاهش ارزش، حجم و تعداد معاملات در آن‌ها دارد.

شاخص کل در پایان معاملات هفته چهارم فروردین گرچه با رشد ۵۹۴۰ واحدی تا ارتفاع ۱۹۹ هزار و ۹۱۸ واحدی را نشان می‌دهد، ولی شاخص در این هفته رکورد زنی کرد و بر ارتفاع ۲۰۲ هزار واحدی نیز ایستاد لیکن در روز پایانی هفته عقبگرد ۳ هزار واحدی شاخص را مجددا از کانال ۲۰۰ هزار واحدی پایین کشاند.

شاخص قیمت وزنی ارزشی نیز با رشد ۱۷۱۳ واحدی مواجه و در ارتفاع ۵۷ هزار و ۶۵۰ واحدی قرار گرفت، شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۱۲۹۳ واحدی رقم ۳۹ هزار و ۴۷۰ واحدی را به نمایش گذاشت و شاخص قیمت هم وزن نیز با رشد ۹۰۱ واحدی بر ارتفاع ۲۷ هزار و ۵۴۴ واحدی جلوس کرد.

شاخص آزاد شناور نیز با جهش ۶۳۳۱ واحدی، رقم ۲۲۵ هزار و ۵۷۱ واحدی خود را به رخ کشید و شاخص بازار اول نیز با رشد ۵۵۱۶ واحدی در ارتفاع ۱۵۰ هزار و ۸۴ واحدی و شاخص بازار دوم با افزایش ۶۴۶۵ واحدی در کانال ۳۸۴ هزار و ۸۶۵ واحدی قرار گرفت.

حذف صفرهای پول ملی کلید خورد

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

(تصاویر) درگیری در تبریز پس از باخت تراکتورسازی

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۲۷۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تمام شد
 • آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده
 • مالیات بر دستمزد کشورهای پیشرفته چقدر است؟
 • مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده امروز پایان می یابد
 • اعلام شرایط جدید تقسیط بدهی‌های مالیاتی
 • قانون پرداخت مالیات تنها متعلق به پزشکان نیست
 • امروزآخرين مهلت ارايه اظهارنامه ماليات بر ارزش افزوده دوره زمستان 97
 • شرایط جدید تقسیط بدهی‌های مالیاتی و بخشودگی جرایم اعلام شد
 • شرایط جدید تقسیط بدهی‌های مالیاتی اعلام شد
 • امروز آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان 97
 • آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان ۹۷
 • تصمیم جدید درباره تقسیط و بخشودگی مالیاتی
 • درآمد شهرداریهای خراسان شمالی از مالیات حدود 25درصد رشد یافت
 • فولادگر: روش حمایت دولت از تولید «رانت‌پرور»است
 • معاون وزیر: کاهش قیمت خودرو در پایان سال ۹۷ محسوس بود؛ سیاست ۵ درصد زیر قیمت بازار در دراز مدت اثرگذار است/ خروج ارز برای واردات کالا‌ به صابون حمام رسید/ ثروتمندان آمریکایی چه قدر مالیات می‌پردازند؟
 • بیش از 3 هزار میلیارد ریال مالیات در کردستان وصول شد
 • روش حمایت دولت از تولید «رانت‌پرور»است/امیدی به دوپینگ اروپا نیست
 • ثروتمندان آمریکایی چقدر مالیات می دهند؟
 • ثروتمندان آمریکایی چه قدر مالیات می‌پردازند؟