استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با استفاده از توان علمی دانشگاه‌ها و با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور می‌توانیم این استان را به عنوان قطب گیاهان دارویی در کشور معرفی کنیم. ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳ استانها کهگیلویه و بویراحمد نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، علی‌محمد احمدی امروز در دومین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد هنوز در تب و تاب جمع‌بندی و مدیریت نزولات آسمانی است که استان را سیراب اما در کنار آن به برخی حوزه‌ها خسارت وارد کرد.

وی با بیان اینکه برآوردهای اولیه از میزان خسارت سیل به استان صورت گرفته و به ستاد مدیریت بحران کشور ارسال شده، از معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خواست با توجه به ضعف زیرساخت‌های استان این موضوع را در هیئت دولت مورد تاکید قرار دهد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته با وجود محدودیت‌های کشور، ده‌ها پروژه بزرگ و کوچک که اولویت‌های استان بود به نتیجه رسید و با افتتاح بیمارستان‌های جدید حدود 400 تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان اضافه شد.

احمدی عنوان کرد: در حوزه اقتصادی هم بخش قابل توجهی از واحد‌های تولیدی راکد استان ساماندهی و به مدار تولید بازگشت و عملیات اجرایی برخی واحد‌ها مانند نیروگاه 500 مگاواتی دهدشت و فسفات چرام  هم شروع شد که تاثیر بسزایی در اقتصاد استان دارند.

وی با بیان اینکه در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی هم جزو سه استان اول کشور بودیم و تلاش کردیم از انحراف منابع در این حوزه جلوگیری شود، گفت: همچنین سال گذشته از ظرفیت‌های قانون بودجه برای پیشرفت استان استفاده کردیم و در بحث تهاترهای مالیاتی و بانکی جزو چند استان اول کشور بودیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد واگذاری طرح‌های عمرانی و خصوصی‌سازی را از مهم‌ترین اولویت‌های استان در بحث اقتصاد مقاومتی عنوان و بیان کرد: در چند سال گذشته طرح‌های قابل واگذاری استان را شناسایی کردیم و در این زمینه نسبت به استان‌های هم تراز به لحاظ عملکرد در وضعیت بهتری قرار داریم.

معاون علمی رئیس‌جمهور در یاسوج: تعطیل کردن شرکت‌های دانش‌بنیان در شرایط فعلی خیانت به کشور استمعاون علمی رئیس جمهور در یاسوج: 4300 شرکت‌ دانش بنیان ایران 90 هزار میلیارد تومان فروش داشتندباغ گیاهان دارویی یاسوج با حضور معاون علمی رئیس‌جمهور کلنگ‌زنی شد+تصاویر

احمدی از پیگیری ساز و کار اجرایی برای فراهم ساختن زیرساخت‌های راه‌اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی در استان خبر داد و از معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور خواست که به ایجاد بسترهای استقرار این صندوق که می‌تواند در بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی تاثیر بسزایی داشته باشد، کمک کند.

وی با اشاره به سند توسعه گیاهان دارویی استان، گفت: ما ذخایر خوبی در حوزه گیاهان دارویی داریم که گاهی به استان‌های دیگر می رود و باید از توان علمی دانشگاه‌ها و حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این حوزه استفاده کنیم تا بتوانیم این استان را به عنوان قطب گیاهان دارویی در کشور معرفی کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اتمام طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد را از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان عنوان و بیان کرد: پتروشیمی گچساران از اولویت‌های مهم استان است که برای حل مشکلات این پروژه به دنبال دور زدن شرایط موجود هستیم و تلاش می‌کنیم راهکارهایی را برای حل مشکلات آن پیدا کنیم که در این زمینه نیاز به همکاری بانک مرکزی داریم.

احمدی با بیان اینکه پروژه جاده پاتاوه_دهدشت تاثیر به‌سزایی در رشد اقتصادی استان دارد، گفت: 70 درصد این مسیر تکمیل شده اما به دلیل عدم پیگیری‌های دستگاه تخصصی و بخش عمده‌ای هم به دلیل کم کاری پیمانکار اتفاق مطلوبی در مورد این پروژه رخ نداده است و به علت اینکه سال‌های زیادی از شروع این پروژه می‌گذرد بخشی از آسفالت آن دارد از کیفیت می‌افتد.

مقام ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد همچنین خواستار افزایش تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج شد و گفت: پروازهای موجود کفایت نمی‌کند و باید افزایش یابد.

انتهای پیام/ح

R41452/P1357/S6,69/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پای شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد بیخ گلوی رونق تولید؛ حساب کارخانه آجر دهدشت مسدود شد

شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد حساب کارخانه آجر دهدشت بزرگ‌ترین واحد اقتصادی فعال شهرستان‌ کهگیلویه را به علت بدهی گاز مسدود کرد. ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶ استانها کهگیلویه و بویراحمد نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، کارخانه آجر دهدشت(شرکت نماسازان مروارید) بزرگ‌ترین واحد تولیدی و صنعتی شهرستان کهگیلویه است که توانسته سهم مهمی در اشتغال و تامین مصالح ساختمانی استان کهگیلویه و بویراحمد داشته باشد.

در حالی که سال گذشته در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مصوب شده بود که شرکت‌ گاز تا تعیین تکلیف موضوع بدهی‌های کارخانه آجر از اقدامات قضایی و اجرایی علیه این واحد تولیدی خودداری کند به گفته دارا فرامرزی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نه تنها این مصوبه اجرایی نشد بلکه حساب شرکت نماسازان مروارید هم مسدود شده است.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کنندتکذیب هجوم ملخ‌های صحرایی به اراضی کشاورزی‌ کهگیلویه؛ گزارش‌ موردی داریمهزینه برپایی مراسم هفته سلامت کهگیلویه و بویراحمد در اختیار سیل‌زدگان قرار گرفت

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حمایت کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید از شرکت نماسازان مروارید برای همه مسجل است، اظهار داشت: مسدودکردن حساب‌های این واحد تولیدی چه سودی برای شرکت گاز دارد آیا با این اقدام کمکی به شرکت گاز یا حوزه تولید استان شده است؟

جعفر گوهرگانی با بیان اینکه مسدود کردن حساب‌ها دست سرمایه‌گذار را می‌بندد و اجازه نمی‌دهد ملزومات ضروری واحد تولیدی را تأمین کند، افزود: این نوع برخوردها با بزرگ‌ترین واحد اقتصادی یک شهرستان درست نیست.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذار این واحد اقتصادی یک فرد غیر بومی است که بیش از 300 یا 400 میلیارد در این استان سرمایه‌گذاری کرده، گفت: کدام یک از ما حاضریم پولمان را از تهران، کانادا و اصفهان جمع کنیم و در شهرستان کهگیلویه برای آجر سرمایه‌گذاری کنیم.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه شرکت گاز باید طبق مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید حساب این شرکت را باز کند، عنوان کرد: تسهیلاتی برای اجرای فاز دوم کارخانه آجر دهدشت در نظر گرفته شده که اگر کمک کنیم همه بدهی‌ها را در سال اول یا دوم پرداخت می‌کند.

گوهرگانی با بیان اینکه سرمایه گذار هم باید برای پرداخت رسوب کرده معوقات تلاش کند، ابراز کرد: از شرکت برق تشکر می‌کنیم که مطالباتش از شرکت گاز بیشتر بود اما همکاری کرد.

وی با اشاره به اینکه مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید طبق مکاتبه دادستان کشور لازم‌الاجرا است، گفت: در صورت عدم همکاری شرکت گاز، مصوبات کارگروه‌های استانی و ملی و دستور دادستان کشور را پیوست می‌کنیم و خواهان این می‌شویم که این موضوع در کارگروه صیانت از تولید مطرح شود.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: با هر واحد تولیدی که بخواهد از قانون سودجویی کند برخورد می‌کنیم اما حامی واحدهایی هستیم که واقعا تولید می‌کنند اما به دلیل مشکلات مالی، اقتصادی، نوسانات ارزی و مشکلاتی از این قبیل درآمدزایی آنها در حدی نیست که بتوانند همزمان هم حقوق کارگر و هم بدهی آب، برق، گاز و تامین اجتماعی را بدهد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج هم در این باره با بیان  اینکه امروز کسب و کار کشور شرایط پیچیده و سختی را تجربه می‌کند به طوریکه بخش خصوصی نمی‌داند جلویش را بپاید یا پشت سرش را، با انتقاد از مسدود کردن حساب شرکت نماسازان مروارید توسط شرکت گاز، گفت: لااقل محاکم قضایی این کار را نکنند و اجازه ندهند هر کسی دستوری بگیرد و حساب تولیدکنندگان را مسدود کند.

اما معاون حقوقی شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بدهی‌های آب، برق و گاز مشمول مصوبات کارگروه تسهیل نیست، گفت: من اگر از شرکت گاز اخراج هم شوم حساب این واحد تولیدی را آزاد نمی‌کنم.

انتهای پیام/ن

R41452/P/S6,69/CT7

محسن جهانگیری درگذشت

پزشکی که خودش را دیپلم معرفی کرد تا ببیند در بیمارستان با او چه می کنند؟

تهیه عکس های شبه پورن از کودکان توسط یک آتلیه/عکس

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۲۸۸۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مردم جیره خشک به سیل‌زدگان بدهند/ با دیدن محرومیت برخی مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد شرمسار می‌شوم
 • مخابرات کهگیلویه و بویراحمد بدهی مالیاتی ندارد
 • 10 مرکز در کهگیلویه و بویراحمد آماده خرید گندم است
 • بازار فروش گیاهان دارویی باید مورد توجه جدی قرار گیرد/ از ظرفیت‌های منطقه ماهنشان برای توسعه گیاهان دارویی استفاده می‌شود
 • 120 هزارتن گندم و جو در کهگیلویه و بویراحمد برداشت می شود
 • بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود
 • اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کنند
 • آسمان کهگیلویه و بویراحمد نیمه ابری تا ابری پیش بینی می شود
 • 4تیم امدادگر از کهگیلویه و بویراحمد در مناطق سیل زده حضور دارد
 • رتبه نخست ایران در صادرات 7 گیاه دارویی
 • رشد چشمگیر صادرات گیاهان دارویی در سال گذشته/۱۶۰ میلیون دلار گیاه دارویی وارد کشور شد
 • امید به مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد برگشت
 • برگزاری جشنواره خیران مدرسه‌ای در کهگیلویه و بویراحمد
 • خوب و بد آیین‌نامه ارتقای اساتید/ قطب‌های علمی هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند
 • خوب و بد آیین‌نامه ارتقاء اساتید/ قطب‌های علمی هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند
 • کشت برنج در کهگیلویه و بویراحمد محدود می شود
 • با راهکارهای طب سنتی به جنگ دیابت بروید +معرفی گیاهان دارویی کاهش قند خون
 • ارزش صادرات گیاهان دارویی به 520 میلیون دلار رسید
 • تدوین بسته‌های کارآفرینی گیاهان دارویی/ ۴۰ بسته با همکاری مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) منتشر شد