کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که بیش از دو میلیون نفر از ساکنان مناطق سیل زده در ایران نیاز به کمک های فوری بشردوستانه دارند.

به گزارش یورونیوز؛ این نهاد جهانی و غیردولتی که مقر آن در سوئیس است روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر نیاز حادثه دیدگان سیل در ایران به کمک های فوری انسانی تصریح کرد: «از دیدگاه فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر جاری شدن سیلاب های گسترده در ایران خسارات بسیار زیادی را برجای گذاشته که طی پانزده سال اخیر در این کشور بی سابقه بوده است.»

بر اساس این گزارش کارشناسان فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمرمیزان تلفات سیل و حوادث ناشی از آن را در ایران از نوزدهم مارس، زمان شروع قهر طبیعت، ۷۸ نفر عنوان کرده اند که این میزان نسبت به آمار رسمی ارائه شده از سوی دولت ایران دو نفر بیشتر است.

در این گزارش همچنین تاکید شده است که حوادث اخیر ناشی از سیل در ایران بیش از یک هزار مجروح برجای گذاشته است.

در بیانیه کمیته بین المللی صلیب سرخ همچنین تاکید شده است که سرویس های هلال احمر با بیش از ۴۵۷ هزار تن از حادثه دیدگان ارتباط برقرار کرده و ۲۳۹ هزار نفر از این افراد موفق به دریافت سرپناه های اضطراری شده اند.

تاکید کمیته بین المللی صلیب سرخ بر نیاز فوری سیل زدگان ایرانی به کمک های انسانی در حالی مطرح می شود که سازمان های هلال احمر عربستان سعودی و امارات، دو رقیب منطقه ای ایران که روابط دیپلماتیک خود را با تهران قطع و یا در پایین ترین سطح ممکن کاهش داده اند به تازکی اعلام کرده اند که در قالب ابتکاری مشترک در صدد کمک رسانی به حادثه دیدگان سیل در ایران هستند.

منبع: عصر ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هفته سلامت فرصتی است برای پاس داشتن سلامتی/دسترسی به جهانی عادلانه و سالم، هدف اصلی کمپین بهداشت و سلامت

خبرگزاری میزان- وزارت بهداشت به مناسب هفته ملی سلامت (اول تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸) از ملزومات پویش (کمپین) هفته ملی سلامت خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هدف از این کمپین جهانی را اینطور تشریح کرد:هفته سلامت فرصتی است برای پاس داشتن سلامتی و همچنین یادآوری این نکته به رهبران جهان که همه افراد باید در موقع لزوم به مراقبت‌های بهداشتی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

دراین راستا کمپین # بهداشت و سلامت همه رویداد‌های تبلیغاتی در سراسر جهان و ایران با مضمون برجسته کردن هدف اصلی این کمپین یعنی دسترسی به جهانی عادلانه و سالم می‌شود.

تمرکزکمپین هفته سلامت بر عدالت و همبستگی وبالا بردن استاندارد سلامت برای همه از طریق رفع شکاف و بی عدالتی درارائه خدمات بهداشتی وجلوگیری ازجا ماندن افراد از دریافت این خدمات محقق می‌شود.

به این منظور شعار روزجهانی سلامت و به تبع هفته سلامت «مراقبت¬های بهداشتی اولیه راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» انتخاب شده است.

پوشش همگانی سلامت و دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی اولیه

پوشش همگانی بهداشت به این معنی است که همه افراد به مراقبت‌ها و خدمات بهداشتی مورد نیازشان در هرزمان و مکان که ضرورت دارد، بدون تحمل هزینه‌های درمانی سنگین و طاقت فرسا دسترسی داشته باشند. براین باوریم که این هدف دستیافتنی است و آغاز این مسیر با فرآهم ساختن دسترسی افراد به خدمات درمانی وبهداشتی اولیه خواهد بود. مراقبت‌های بهداشتی اولیه و دسترسی به آن یک رویکرد کلی درجامعه با تمرکزبرنیاز‌های اساسی افراد، خانواده‌ها وگروه‌های مختلف نسبت به مسئله سلامت باید باشد.

برای تحقق دسترسی آسان و یکسان عموم مردم به بهداشت و درمان، دولت‌ها باید روی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی اولیه باکیفیت و ارزان سرمایه گذاری کنند. درهمین رابطه کارکنان بخش سلامت باید همواره درجهت مراقبت و حمایت از یکایک افراد جامعه تلاش کرده وآنان را برای استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی و حفظ سلامت فردی شان آموزش دهند. همچنین توانمندسازی افراد و گروه‌های مختلف اجتماعی درجهت حفظ سلامت شخصی ازجمله دیگراقداماتی است که باید مورد توجه دست اندرکاران حوزه بهداشت و سلامت قرارگیرد.

دسترسی به بهداشت و درمان و سلامت فردی از حقوق اساسی بشراست. ما درکنار یکدیگر خواهیم توانست تا رویای دستیابی همه افراد به خدمات بهداشتی و درمانی را به واقعیت بدل کنیم.

اهداف

ایجاد درک بهتر از اهمیت پوشش همگانی سلامت و اهمیت مراقبت‌های بهداشتی اولیه به عنوان پایه و اساس آن.

تقویت فعالیت افراد، سیاست گذاران و کارکنان حوزه بهداشت و درمان به منظورتحقق پوشش همگانی سلامت برای همه افراد.

پیام‌های کلیدی

پوشش جهانی بهداشت و درمان شدنی است، پس همه با هم این هدف را به واقعیت بدل کنیم.

سلامت و دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی از حقوق اساسی بشراست. هم اکنون زمان آن است که همه افراد درهرکجای این جهان به خدمات بهداشتی و درمانی دسترسی داشته باشند.

پوشش همگانی سلامت به معنای آن است که همه افراد بشرهرکجا و هرزمان که لازم باشد به خدمات ارزان و با کیفیت بهداشتی و درمانی دسترسی داشته باشند.

درحال حاضر دست کم نیمی از جمعیت جهان به خدمات بهداشتی و درمانی موردنیاز خود دسترسی ندارند.

سالانه حدود ۱۰۰ میلیون نفر در جهان و به دلیل پرداخت هزینه‌های سنگین خدمات بهداشتی و درمانی دچار فقر شدید می‌شوند.

این افراد جه کسانی هستند و ما چگونه می‌توانیم به آن‌ها کمک کنیم؟ به منظوردرک بهترشرایط این افراد، به اطلاعات و داده‌هایی دررابطه با سن، جنسیت، درآمد، محل زندگی، آموزش ودیگر عوامل و معیار‌ها که دسترسی به خدمات درمانی را تحت تاثیرخود قرارمی دهند نیاز داریم.

بهداشت و سلامت از حقوق مهم و اساسی بشر است. همه گان باید به اطلاعات و خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز خود برای حفظ سلامت خود و خانوده شان دسترسی داشته باشند.

دسترسی به مراقبتهای بهداشتی اولیه اساس و پایه برنامه ایجاد پوشش همگانی سلامت است.

خدمات بهداشتی نامناسب وبی کیفیت موجب ازدست رفتن جان بسیاری از افراد شده و میلیارد‌ها دلار هزینه و خسارات به بار می‌آورد. ما باید برای بهبود کیفیت و امنیت خدمات بهداشتی و درمانی در سطح جهان اقدام کنیم.

خدمات و مراقبت‌های بهداشتی اولیه باید نخستین مرحله از تماس با نظام سلامت باشد. جایی که بسیاری از افراد، خانواده‌ها و گروه‌های مختلف اجتماعی عمده خدمات درمانی و بهداشتی موردنیاز خود را درآنجا دریافت می‌کنند. از پیشگیری تا درمان، توان بخشی و مراقبت‌های پرخطر همگی خدماتی هستند که افراد باید در نزدیک‌ترین مکان ممکن به محل زندگی یا کار خود دریافت کنند.

مراقبت‌های اولیه بهداشتی در مورد مراقبت از مردم است و به آن‌ها کمک می‌کند تا سلامت خود را بهبود بخشیده یا خود را حفظ کنند. به جای آنکه تنها به درمان یک بیماری یا شرایط خاص بپردازد.

مراقبت‌های بهداشتی اولیه اکثریت نیاز‌های بهداشتی شما در طول زندگی را پوشش می‌دهد. خدماتی مانند غربالگری برای مشکلات بهداشتی، واکسیناسیون، ارائه اطلاعات در مورد چگونگی جلوگیری از بیماری، برنامه ریزی بهداشتی و درمانی خانوادگی، ارائه خدمات درمانی کوتاه مدت و بلند مدت و هماهنگی با سایرسطوح مراقبتی و توانبخشی.

یک نظام بهداشتی با ارائه خدمات اولیه بهداشتی و درمانی با کیفیت و قدرتمند، نتایج بسیار بهتر و موثرتری دربهبود شرایط حوزه سلامت به دنبال خواهد داشت. صرفه جویی درهزینه‌ها و کیفیت بالای مراقبت و خدمات بهداشتی و درمانی از مشخصه‌های بارز این نظام بهداشتی است.

خدمات بهداشتی اولیه بسیار مقرون به صرفه بوده و عادلانه‌ترین راه برای ارائه خدمات مراقبتی، بهداشتی و درمانی به شمار می‌رود. استفاده از این روش کمک بزرگی به کشور‌ها به منظور پیشرفت در جهت تحقق هدف ایجاد پوشش همگانی سلامت به شمار می‌رود.

کارکنان حوزه سلامت نقش بسیار مهمی در آموزش بیماران به منظور مراقبت از سلامت فردی دارند. ایجاد هماهنگی در زمینه مراقبت و حمایت از نیاز‌های بیماران در مقابل مدیران مراکز درمانی و سیاست گذاران از جمله وظایف مهم این افراد است.

کارکنان حوزه سلامت به خوبی با فرهنگ و سبک زندگی جامعه خود آشنا هستند که این موضوع در شرایط بحرانی نظیرشیوع یک بیماری یا وضعیت اضطراری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.

برای تحقق هدف پوشش همگانی سلامت نیازمند دسترسی افراد و گروه‌های مختلف اجتماعی به خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت هستیم. این موضوع سبب می‌شود سلامت افراد و خانواده شان حفظ شود. همچنین استفاده از کارکنان ماهر و آموزش دیده حوزه بهداشت و درمان، ارائه خدمات درمانی با کیفیت را به دنبال داشته و تصمیم سازان و سیاست گذاران حوزه درمان را به سرمایه گذاری و تامین منابع لازم جهت تحقق پوشش همگانی سلامت ترغیب خواهد کرد.

مشارکت در رویداد هفته ملی سلامت

یکی از راه‌های مشارکت در رویداد هفته ملی سلامت پیوستن به جنبش زنجیره همبستگی سازمان بهداشت جهانی در سراسر جهان است. شما می‌توانید با جمع کردن همکاران، دوستان و اعضای خانواده تان دست یکدیگر را گرفته و از کارزار پوشش جهانی خدمات بهداشتی و درمانی حمایت کنید. با پیوستن به جنبش زنجیره همبستگی شما به همراه جمع زیادی ازافراد حاضر در این جنبش نظیر کارکنان بخش سلامت، سیاست گذاران، بیماران و سازمان‌های غیردولتی فعال درحوزه سلامت، شما حمایت خود را از کارزار پوشش همگانی سلامت اعلام خواهید کرد.

شما می‌توانید عکس‌ها و ویدئو‌های مربوط به این رویداد را با هشتگ # سلامت – برای - همه درشبکه‌های اجتماعی با سایرکاربران به اشتراک بگذارید.

دعوت به همکاری، عموم مردم

سلامت و بهداشت از حقوق اساسی شما و خانواده شما است. بیایید به سیاست¬گذاران بگوییم که شایسته دریافت خدمات باکیفیت بهداشتی و درمانی هستیم.

با کارکنان مراکز بهداشتی ودرمانی محل زندگی خود صحبت کرده و از آنان بخواهید اطلاعات لازم و ضروری برای مراقبت و حفظ سلامت خود و خانواده تان را در اختیارشما قرار دهند.

دریافت خدمات بهداشتی باکیفیت موجب بهبود سلامت جسمانی افراد شده و فواید اقتصادی و اجتماعی بسیارزیادی به همراه دارد. هم اکنون وقت آن رسیده است تا از سیاست گذاران تقاضا کنیم خدمات سلامت همگانی را به یک واقعیت عینی تبدیل کنند.

کارکنان حوزه بهداشت و سلامت

شما صدای جامعه و بیماران¬تان هستید. با همکاران خود متحد شده و به مدیران و رهبران تان نشان دهید که ازایده خدمات بهداشتی و درمانی برای همه مردم حمایت می‌کنید.

کارکنان بخش سلامت می‌توانند با ارائه توصیه‌ها و خدمات درمانی با کیفیت به افراد زندگی آنان را تغییر داده و درجهت بهبود آن بکوشند. اجازه دهید تا همه به مهارت‌ها وتخصص شما فعالان و کارکنان حوزه بهداشت و درمان دسترسی داشته باشند.

با توانمندسازی افراد به آنان کمک کنید تا از سلامت شخصی خود به خوبی محافظت کنند. آموزش بیماران در رابطه با نیاز‌های شان و همچنین ارائه مشاوره‌های تخصصی برای حفظ سلامت شخصی آنان ازجمله اقدامات مهم و کلیدی شما کارکنان بخش بهداشت و درمان محسوب می‌شود.

سیاست گذاران

سلامتی و سالم بودن یک انتخاب سیاسی است. این اولویت باید درتمام تصمیمات و سیاست‌ها درنظر گرفته شود.

سرمایه گذاری روی مبحث ارائه خدمات بهداشتی و درمانی پایه ازجمله مهم‌ترین اقدامات برای تحقق بخشیدن به ایده پوشش همگانی سلامت است. شما می‌توانید با سیاست گذاری صحیح این ایده را محقق کنید.

رویداد امسال به دریافت و جمع آوری داده‌های موردنیاز درحوزه بهداشت و سلامت اختصاص یافته است. با استفاده ازاین داده‌ها می‌توان ضمن تامین منابع مورد نیاز، در صورت لزوم تغییرات مثبتی را درجایی که اعمال آن ضروری است، صورت داد.

انتهای پیام/

محسن جهانگیری درگذشت

پزشکی که خودش را دیپلم معرفی کرد تا ببیند در بیمارستان با او چه می کنند؟

تهیه عکس های شبه پورن از کودکان توسط یک آتلیه/عکس

کلیدواژه: صلیب سرخ ایران

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۲۸۹۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بررسی گزارش هلال احمر در خصوص سیل در کمیسیون امور داخلی کشور
 • پیامدهای ضدانسانی تحریم ها بر روند کمک های بشردوستانه به سیل اخیر
 • کمک ۶۰ میلیونی مردم کهگیلویه و بویراحمد به سیل‌زدگان/ انبارهای هلال‌احمر خالی است
 • چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا
 • قیمت جدید جک S۳؛ کرمان موتور ۱۹ میلیون گران کرد!
 • حداقل و حداکثر قیمت طلای سرخ اعلام شد
 • امدادرسانی و اسکان ۲۷۰۰۰ هزار نفر از مردم حمیدیه توسط هلال احمر کرمان
 • مصدوم شدن نیرو‌های هلال احمر بر اثر سانحه رانندگی
 • اعضای داوطلب خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدند
 • توضیح هلال احمر کویت درباره اجناس ایرانی دربسته های اهدایی
 • فروش فوری دو مدل پژو/ ۴۰۵بیش از ۶۳ میلیون قیمت خورد
 • آغاز فروش فوری پژو ۴۰۵ از امروز + جزئیات
 • «طلای سرخ» در رویای فرآوری/ کارگاه هایی که برچیده شدند
 • ◄ دلیل رفتار دوگانه جامعه جهانی با سیل ایران چه بود؟
 • بایکوت هلال احمر در کمک رسانی به سیل زدگان ماهیت آمریکا را نشان داد/ تروریستی بودن ایالات متحده هر روز بیشتر عیان می‌شود
 • بایکوت هلال احمر در کمک رسانی به سیل زدگان ماهیت پلید آمریکا را نشان داد/ هرچه پیش می‌رویم تروریستی بودن ایالات متحده عینیت بیشتری می‌یابد
 • اکران فیلم سینمایی سرخ پوست در چهارمین روز جشنواره/سرکوب برای نخستین بار روی پرده می‌رود
 • دفن صلیب در ورزشگاه برای کسب پیروزی!
 • ‎وضعیت استخدامی نیروهای داوطلب هلال‌احمر/ارائه تسهیلات به سربازان در ازای خدمات داوطلبانه