به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد احمدی عصر دوشنبه در حاشیه اعزام کاروان کمک‌های مردمی استان به مناطق سیل زده کشور، افزود: این کاروان به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان و شامل ۳۱ خودرو بوده و به عنوان چندمین محموله کمک‌های استان به مناطق هدف خوزستان و لرستان اعزام می‌شود.

احمدی با بیان اینکه بررسی دیگر نیازهای مناطق سیل زده انجام خواهد شد، عنوان داشت: با پوشش نیازهای لوازم خانگی در مرحله بعد، فاز بازسازی نیز در حد توان اجرایی می‌شود.

وی افزود: امید است که این همدلی که بین مردم ایران است، تداوم داشته و برای پیشرفت و آبادانی جای جای کشور تلاش کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این آئین گفت: اینکه این استان از جمله استان‌هایی بود که در بحث سیل آسیب دید و امروز اعزام کمک‌ها به مناطق سیل زده را دارد، این نوع دوستی و همبستگی بسیار جالب است.

ستاری فر تصریح کرد: اعزام کاروان کمک‌های این استان اتفاقی بزرگ و شایسته تقدیر است.

وی افزود: این مهم جلوه‌ای از شکوه اقدام مردم و مدیریت استان است.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین گفت: سومین کاروان کمک‌های استان عازم مناطق سیل زده است.

سرهنگ حمید خرمدل افزود: امروز اعزام سومین محموله کمک‌های مردم استان به مناطق سیل زده در قالب ۳۱ کامیون انجام شد.

خرمدل با اشاره به اینکه تخریب بسیاری از خانه‌های مناطق سیل زده را شاهدیم، عنوان داشت: برنامه ریزی برای پوشش ۵۰۰ خانوار در مناطق سیل زده را خواهیم داشت.

وی افزود: تلاش می‌شود که امکانات اولیه زندگی برای مناطق هدف را تأمین کنیم.

کد خبر 4591870

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بلاتکلیفی کمیته برای کاروان ساحلی/ اعزام به آمریکا در اولویت نیست

خبرگزاری مهر - گروه ورزش: بازی‌های ساحلی جهان جزو رویدادهایی بود که سال گذشته و با مصوبه آذرماه ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک جزو برنامه کمیته ملی المپیک برای سال ۹۸ قرار گرفت.

نخستین دوره این بازی‌ها ۱۸ تا ۲۲ مهرماه سال جاری (۱۰ تا ۱۴ اکتبر) به میزبانی سن دیگو آمریکا برگزار می‌شود. هزینه حضور در بازی‌های ساحلی جهان که زیر نظر اتحادیه کمیته‌های ملی المپیک برگزار می‌شود، همچون المپیک جوانان برعهده برگزارکننده بازی‌ها و کشور میزبان است. از این حیث کمیته ملی المپیک مشکلی برای اعزام کاروان به آمریکا ندارد با این وجود و به خاطر مسائل سیاسی و وضعیت بلاتکلیف در کسب سهمیه، این اعزام فعلاً از اولویت‌های کمیته خارج شده است.

همچنان لنگِ سهمیه؛ وضعیت «صفر» است
‌بسکتبال، والیبال، کشتی، کاراته و فوتبال رشته‌هایی هستند که اعزام ورزشکاران آنها به محل برگزاری نخستین دوره بازی‌های ساحلی جهان در آمریکا تصویب شد اما تا به امروز اعزام کشتی به دلیل غیبت در میادین گزینشی به طور کل منتفی شده است.

مسابقات جهانی ترکیه اولین میدان توزیع سهمیه بازی‌های ساحلی جهان برای کشتی بود اما کشتی ایران هیچ نماینده‌ای در آن نداشت. فرصت حضور در مسابقات پرتغال (۹ و ۱۰ فرودین ماه ۹۸) به عنوان دیگر میدان گزینشی برای بازی‌های ساحلی جهان هم به دلیل عدم صدور روادید از دست رفت. البته فدراسیون کشتی می‌توانست با حضور در مسابقات جهانی برزیل به عنوان آخرین رویداد گزینشی برای بازی‌های آمریکا کسب سهمیه کند. این مسابقات ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود اما مسئولان این فدراسیون هفته گذشته به دلیل مشکلات مالی حضور در آن را منتفی کردند.

بدین ترتیب کاروان بازی‌های ساحلی ایران در کشتی که امید اول مدال آوری به حساب می‌آمد، هیچ نماینده‌ای ندارد و در سایر رشته‌ها هم وضعیت کسب سهمیه به دلایل مختلف کاملاً مبهم است مانند کاراته؛ از میان رشته‌های کاندیدِ اعزام به بازی‌های ساحلی، کاراته تنها رشته‌ای است که می‌تواند در بخش بانوان و برای کاتا انفرادی نماینده داشته باشد. اتفاقاً ایران در این بخش صاحب سهمیه هم شده اما هنوز تأیید رسمی نشده است.

بسکتبال ایران هم سهمیه شرکت در این بازی‌ها را کسب کرده اما در بخش بانوان؛ به همین دلیل و با توجه به تصویب اعزام تیم مردان به آمریکا، مسئولان کمیته ملی المپیک طی مکاتبه با برگزارکنندگان بازی‌های ساحلی جهان متقاضی شدند که در صورت امکان سهمیه کسب شده در بخش بانوان به تیم مردان اختصاص داده شود اما هنوز پاسخی به این درخواست داده نشده و اصلاً بعید است با آن موافقت شود.

در فوتبال و والیبال اما وضعیت سهمیه‌ها در این حد هم نیست؛ در فوتبال ساحلی و بر اساس شرایط اعلام شده برای کسب سهمیه، تخصیص سهمیه‌های قاره‌ای وضعیت ۱۶ تیم شرکت کننده را مشخص می‌کند ضمن اینکه سه سهمیه از طرف AFC به تیم‌های برتر قاره آسیا اختصاص پیدا می‌کند. تیم فوتبال ساحلی ایران پیش از این و به واسطه قهرمانی که در جام بین قاره‌ای به دست آمد برای اختصاص یکی از این سهمیه‌ها به خود شانس داشت اما حالا و با توجه به عملکرد ضعیفش در مسابقات اخیر قهرمانی آسیا که با ناکامی از کسب سهمیه جهانی همراه بود، وضعیت را برای خود مبهم کرده است. در هر صورت مسابقات گزینشی که احتمالاً تیرماه برگزار می‌شود، تعیین کننده خواهد بود.

در والیبال هم مسابقات قاره‌ای و ثبت نام در سایت فدراسیون جهانی که باید تا پیش از ۳۰ جون ۲۰۱۹ (۹ تیرماه) انجام شود ترکیب هشت تیم شرکت کننده هم را مشخص می‌کند. بنابراین وضعیت کسب سهمیه بازی‌های ساحلی جهان برای والیبال هم نامشخص است.

بدین ترتیب کاروان ورزش ایران برای بازی‌های ساحلی جهان تا به امروز که کمتر از ۶ ماه به آغاز آن باقی مانده همچنان بدون سهمیه است.

مسائل سیاسی، مانعِ احتمالی
‌به گزارش خبرنگار مهر، پیش از این عنوان شده بود که اعزام کاروان به بازی‌های ساحلی جهان در آمریکا به شرط موافقت نهادهای نظارتی باید انجام شود و اینکه این نهادها در صحبت‌های شفاهی مطرح شده، مخالفتی با این اعزام نداشته‌اند اما بعید نیست اتفاقات اخیر سیاسی و اینکه آمریکا سپاه پاسداران ایران را در گروه تروریستی قرار داده، این اعزام را تحت الشعاع قرار دهد.

حضور کاروان ایران در بازی‌های ساحلی جهان با تصویب ستاد ملی بازی‌های آسیایی و المپیک تصویب شد اما به نظر می‌رسد به خاطر این ادعای آمریکا که واکنش مقامات ایران را هم به همراه داشته، بازنگری این تصمیم و نهایی شدن آن برای اعزام قطعی خارج از مجموعه ورزش انجام شود. در هر صورت مسائل سیاسی هم دلیل دیگری شده برای بلاتکلیفی کاروان بازی‌های ساحلی.

کاروانِ بی سرپرست
‌کمیته ملی المپیک سال گذشته و در فاصله یک سال و نیم مانده به المپیک توکیو، برای کاروان اعزامی به این بازی‌ها سرپرست انتخاب کرد. این انتخاب به درستی و در عمل به مصوبات اساسنامه کمیته انجام شد با این حال هنوز برای بازی‌های ساحلی جهان و کاروانی که قرار است در این بازی‌ها شرکت داشته باشد، سرپرستی انتخاب نشده است.

قطعاً مسئولان کمیته ملی المپیک، خود نیز به زوایای مبهم برای حضور در بازی‌های ساحلی اشراف دارند که حتی هنوز در این هیچ تصمیمی نگرفته‌اند وگرنه اولین اقدام برای تشکیل هر کاروانی باید تعیین مسئول یا همان سرپرست باشد تا سایر کارها زیر نظر او دنبال شود.

اعزام به آمریکا در اولویت کمیته ملی المپیک نیست
‌به گزارش خبرنگار مهر، آنچه مسلم به نظر می‌رسد اینکه فعلاً و به دلیل نامشخص بودن وضعیت سهمیه‌ها و برخی اتفاقات سیاسی، اعزام کاروان به بازی‌های ساحلی از اولویت کمیته ملی المپیک خارج شده است مگر اینکه رایزنی‌هایی در این زمینه انجام شود و خلافِ این مسئله مورد تأیید قرار بگیرد.

کد خبر 4593256 زینب حاجی حسینی

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

کلیدواژه: سیل کهگیلویه و بویراحمد یاسوج

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۲۹۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 179 معلم نمونه کهگیلویه و بویراحمد تجلیل می‌شوند
 • جشنواره خیران مدرسه ای در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود
 • سومین کاروان کمک‌های دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد به خوزستان اعزام می‌شود/ کمبود امکانات اولیه بهداشتی در مناطق سیل زده
 • ماجرای استعفای استاندار کهگیلویه و بویراحمد چیست؟
 • الهلال برای دیدار با استقلال فردا عازم امارات می شود
 • ایجاد مدارس سبز برای نخستین بار در کهگیلویه و بویراحمد؛ دنبال جایگزین بخاری‌های نفتی هستیم
 • جشنواره خیرین مدرسه‌ای در ۱۰۰ آموزشگاه کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود
 • اجرای طرح «هر مسجد یک خانه» در کهگیلویه و بویراحمد
 • تیترهای 31 فروردین روزنامه های کهگیلویه و بویراحمد
 • کهگیلویه و بویراحمد و لرستان؛ دو استان پر بارش کشور
 • 700 اثر تاریخی کهگیلویه و بویراحمد؛ آیینه هنر و تمدن
 • ۳۰۵ نفر جذب آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد می‌شود
 • ماجرای استعفای استاندار کهگیلویه و بویراحمد چه بود؟
 • وقوع ۳ تصادف با ۲۰ مصدوم و ۲ کشته در محورهای مواصلاتی کهگیلویه و بویراحمد
 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد استعفا نمی‌دهد
 • سپاه فتح در کنار مردم و دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد است
 • راه ارتباطی ۶ روستای کهگیلویه و بویراحمد همچنان مسدود است
 • بارش پراکنده در کهگیلویه و بویراحمد ادامه می یابد
 • اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به کهگیلویه و بویراحمد سفر می کنند