هیچ قدرت یا طرفی هرگز توان آن را ندارد که توطئه معامله ترامپ را بر فلسطینیان تحمیل کند و مادامی که هیچ طرف فلسطینی آن را نپذیرد، چنین طرحی هرگز عملی نخواهد شد. ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰ بین الملل آسیای غربی نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد ابراهیم المدهون در تحلیلی درباره توطئه آمریکایی صهیونیستی ارتجاع عرب موسوم معامله قرن نوشته است نسخه جدید توطئه حذف مسئله فلسطین در بلعیدن قدس شریف و جولان اشغالی سوریه و دره اردن و بخش های بزرگی از کرانه باختری و از بین بردن حق بازگشت آوارگان فلسطینی نمایان شده است.

چه بسا صحنه بحران های به هم پیوسته در نوار غزه در واقع ترجیع‌بند پذیرش هرگونه معامله باشد یا شاید حرکت به سمت و سوی تحمیل راه حل های اجباری با قدرت نظامی علیه نوار غزه باشد که به نظر می رسد یک خار و مانع سخت در مقابل معامله قرن ترامپ باشد.

تحرکات کوشنر و گرینبلات( از مقامات دولت آمریکا و طراحان اصلی طرح موسوم به معامله قرن) با سفرهای سری و علنی به ریاض و قاهره و تل آویو به منظور کارگردانی طرح معامله ترامپ رو به افزایش است . به زعم گرینبلات این معامله مراحل پایانی را طی می کند و اعلان آن به بعد از انتخابات رژیم صهیونیستی موکول شده بود(انتخابات رژیم صهیونیستی روز نهم آوریل برابر با بیستم فروردین برگزار شد) و قرار است برای تحقیر بیشتر، به صورت رسمی در سالروز نکبت(روز اشغال سرزمین فلسطین) امسال اعلام شود.

به همین جهت(از سوی طراحان و بانیان توطئه معامله قرن) برای بسیج نخبگان رسانه‌ای و علمی برای تسریع در تبلیغ روابط با اشغالگران از طریق عادی‌سازی علنی روابط در زمینه‌های مختلف از جمله نظامی تلاش می‌شود.

معاون اسماعیل هنیه: حماس هرگز اجازه عملی شدن توطئه «معامله قرن» را نخواهد داد

در این میان ، برخی کشورهای عربی منطقه تحت توهم مقابله با ایران و حفظ حاکمیت شان با این طرح(توطئه معامله قرن) همراهی نشان می‌دهند در حالی که برخی دیگر مانند اردن از این می ترسند که دره اردن به سرنوشت جولان گرفتار شود(اشغالگری رژیم صهیونیستی بر آن)، اردن همچنین از سرنوشت مقدسات با توجه به قیمومیت خود بر آن و نیز خطرات وطن جایگزین برای آوارگان فلسطینی یا الحاق کرانه باختری چه با فرمول فدرالی یا کنفدرالی می ترسد، در حالی که ابومازن در موضع دشواری قرار دارد و در حالی که سقوط طرح سیاسی‌اش را می‌بیند برای دیدار با هر سیاستمدار صهیونیست از خود اشتیاق نشان می‌دهد.

هیچ قدرت یا طرفی هرگز توان آن را ندارد که توطئه معامله ترامپ را بر فلسطینیان تحمیل کند و مادامی که هیچ طرف فلسطینی آن را نپذیرد، چنین طرحی هرگز عملی نخواهد شد، این مسئله را برخی مؤسسات علمی و دانشگا‌هی رژیم صهیونیستی مورد تاکید قرار می‌دهند که به آمریکا و اسرائیل و برخی طرف‌های عربی همدست در این طرح هشدار داده اند که (در صورت اجرای چنین طرحی) با انتفاضه سوم فلسطین روبرو خواهند شد،‌ همانطور که در کمپ دیوید طرحی بسیار پیشرفته‌تر از معامله ترامپ به یاسرعرفات پیشنهاد شد، ولی وی نپذیرفت و فلسطینیان هم آن را نپذیرفتند و نتیجه آن شعله ور شدن انتفاضه الاقصی بود.

توطئه معامله قرن ترامپ در واقع به مسئله فلسطین به عنوان مسئله مرکزی که قدس شریف و کرانه باختری در قلب آن قرار دارد، ضربه وارد می کند، این توطئه، آگاهی ملت‌های عربی و ملت فلسطین به ویژه حق بازگشت را هدف قرار داده است و به همین سبب هوشیاری عمومی در خصوص محوریت داشتن مسئله فلسطین و اتخاذ یک موضع یکپارچه و مستحکم فلسطینی و تحقق آشتی جدی برای مقابله با این طرح(معامله قرن) ضرورت دارد، طرحی که هدف از آن حذف مسئله فلسطین است، بیداری و آگاهی فلسطینیانی که آواره خارج از فلسطین هستند و مبارزه قانونی و بین المللی وانسانی هم یکی دیگر از مسائل ضروری برای مقابله با چنین طرحی است.

در سطح میدانی، قدس، کرانه باختری و نوار غزه نقش ویژه‌ای در فعال کردن همه ابزارهای مقاومت چه با انتفاضه قدس یا راهپیمایی‌های بازگشت یا دیگر شیوه های مبارزاتی دارند که حق ملت های تحت اشغال است و از نظر سیاسی باید پیمان قدس را به عنوان یک جبهه خارجی قدرتمند با مشارکت کشورهای دارای وزن و جایگاه در رویارویی و مقابله با هیمنه و سلطه طلبی آمریکا که برای تحمیل معامله قرن تلاش می‌کند، ایجاد کرد،معامله قرنی که به حقوق اعراب و فلسطینیان خدشه وارد می‌کند.

لذا برای طرف های توطئه گر پیشبرد و اجرای هر طرح مشکوکی که به حقوق فلسطینیان خدشه وارد می‌کند، هرگز آسان نخواهد بود و ملت فلسطین از طریق راهپیمایی های بازگشت قادر است فعالیت ها و تلاش هایی مانند توطئه معامله قرن را حنثی کند و آنها را برای همیشه دفن کند . رسالت و پیام راهپیمایی های بازگشت از غزه تا کرانه باختری این است که همکاری امنیتی(تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی) نمی تواند نمی تواند سبب تعطیلی و توقف این راهپیمایی ها شود و استقامت و صبر حکیمانه در راهپیمایی های بازگشت که هر هفته بر قدرت و تراکم آن افزوده می‌شود، می تواند به مرحله آغاز چنین تحرکات و راهپیمایی‌ها در کرانه باختری برای قیام علیه چنین طرح هایی شود که به نفع حق بازگشت و قدس در رویارویی مستقیم با اشغالگران تا اعاده اعتبار انتفاضه قدس و انقلاب آزادگان در کرانه باختری منجر خواهد شد.

انتهای پیام/

R36361/P/S8,90/CT10 واژه های کاربردی مرتبط دونالد ترامپ بنیامین نتانیاهو

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ثبت الکترونیکی نسخه ها مراجعه غیرضروری را کاهش می دهد

همدان- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت همدان گفت: ثبت الکترونیکی نسخه، 20 تا 30 درصد از مراجعه غیرضروری، تکراری و حتی تداخل‌های دارویی جلوگیری می کند.

سعید فرجی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: سال 97 را می توان با توجه به مدیریت هزینه و پرداخت بدهی های معوق سال های گذشته، سالی موفقیت آمیز برای سازمان بیمه سلامت دانست از آن جهت که در این سال گام های مهمی در راستای کاهش هزینه ها و استقرار سازمان الکترونیک اتفاق افتاد.
وی درباره آغاز طرح نسخه نویسی الکترونیک در شهر همدان همزمان با سراسر کشور اظهار داشت: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک، دستاوردهای مهمی به دنبال داشته است.
مدیرکل بیمه سلامت همدان افزود: با استقرار سیستم نسخه نویسی الکترونیکی در استان همدان از چاپ حدود 500 هزار جلد دفترچه در سال جلوگیری می شود.
فرجی اضافه کرد: با اجرای این طرح دیگر نیازی به ارایه دفترچه بیمه سلامت نیست و بیمه شدگان در زمان مراجعه به مراکز طرف قرارداد با ارایه کد ملی، استحقاق سنجی شده و ویزیت می شوند.
وی از امکانات دیگر این طرح را استحقاق سنجی، تجویز دارو و خدمات تشخیصی درمانی و دریافت دارو و خدمت در داروخانه ها و مراکز پاراکلینیکی بدون نیاز به دفترچه عنوان کرد.
مدیرکل بیمه سلامت همدان ادامه داد: همچنین اجرای این طرح امکان رسیدگی الکترونیکی به اسناد پزشکی را فراهم می کند.
فرجی افزود: در نظر داریم تسهیلاتی برای گروه پزشکی که مشارکت در طرح نسخه نویسی الکترونیک دارند ارایه دهیم از جمله پرداخت سریعتر مطالبات این گروه از پزشکان مد نظر است.
998 هزار و 531 تن از مردم همدان معادل 57 درصد از کل جمعیت زیر پوشش بیمه سلامت هستند.
7526/2087

حذف صفرهای پول ملی کلید خورد

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

حضور در مراسم افتتاح مسجد بازار بزرگ ایرانیان در برنامه آیت الله صدیقی نیست

کلیدواژه: دونالد ترامپ بنیامین نتانیاهو دونالد ترامپ بنیامین نتانیاهو

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۰۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افشای تلاش سعودی ها برای تحقق معامله صهیونیستی قرن
 • واکنش حماس به سخنان گرینبلات درباره معامله قرن
 • حذف عبارتی مهم از کتاب آبی ژاپن
 • فلسطین: هر طرحی بدون راهکار دودولتی به شکست می‌انجامد
 • طرح ترامپ با عنوان معامله قرن قابل اعتماد نیست/ هدف آمریکا تضعیف محور مقاومت است
 • فلسطین: طرحی که براساس راهکار تشکیل دو کشور نباشد به شکست می‌انجامد
 • چرا پروژه ایران مهم ترین مسئله در آستانه قرن ۱۵ خورشیدی است؟
 • فرستاده ترامپ: فلسطین و اسرائیل باید آماده مذاکره درباره معامله قرن باشند
 • با طرح نسخه نویسی الکترونیک سالانه در 500 هزار جلد دفترچه صرفه جویی می شود
 • معامله قرن ۹۹ درصد شکست می‌خورد
 • زندگی منتظر واقعی امام‌زمان(عج) چگونه است؟/ استقرار دولت اسلامی در گام دوم انقلاب
 • سخنان فرستاده آمریکا به خاورمیانه درباره «معامله قرن»
 • آرو: معامله قرن محکوم به شکست است / از خروج دولت ترامپ از برجام شوکه شدم
 • آمریکا اعطای بخشی از صحرای سینا به فلسطینیان طی معامله قرن را تکذیب کرد
 • معامله قرن به فضل الهی و جهاد مقاومت و سپاه شکست خواهد خورد/باید مساجد قوی و مردمی داشته باشیم
 • کمر تروریست در منطقه توسط سپاه شکست/ باید در راستای گسترش مساجد با طراز اسلامی کوشید/طرح معامله قرن از هم اکنون شکست خورده است
 • معامله قرن آمریکایی‌ها توسط جبهه مقاومت و سپاه شکست می‌خورد
 • شکست طرح معامله قرن آمریکا حتمی است/مساجد با وضعیت مطلوب فاصله دارند
 • امام‌جمعه قم: طرح معامله قرن آمریکا به دست امت اسلام و جبهه مقاومت شکست خواهد خورد