ساعت 24- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: گزارشی در حوزه تعاملات و همکاری‌های فنی و علمی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای پیشرو در عرصه علوم و فنون هسته‌ای به رییس جمهوری ارائه شد.

  علی اکبر صالحی در دیدار با رییس جمهوری گزارش مبسوطی از عملکرد و فعالیت های مجموعه سازمان انرژی اتمی ایران ارائه کرد و رییس جمهوری با توجه به برنامه های مصوب این دستگاه رهنمودهایی برای بهبود روند فعالیت ها ارائه کرد.


صالحی با اشاره به اینکه دیدار وزراء و روسای دستگاه ها با رییس جمهوری به صورت دوره ای و منظم انجام می شود، اظهار داشت: رییس جمهوری در این دیدار که به مناسبت فرارسیدن سال جدید و ایام شعبانیه انجام شد، با تخصیص وقتی مبسوط به تفصیل مطالب و موضوعات مطروحه در جریان فعالیت ها و برنامه های مجموعه سازمان انرژی اتمی قرار گرفتند.

وی افزود: رییس جمهوری ضمن ابراز خرسندی از دستاوردهای ارائه شده در جریان برگزاری سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای پرسش‌هایی را پیرامون برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت سازمان و نیز در زمینه پروژه‌های در دست اقدام در سال 98 مطرح کردند.

رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: به دلیل اشراف رییس جمهوری بر موضوعات هسته ای، وی همواره موضوعات و مسائل سازمان انرژی اتمی در حوزه هسته ای را پیگیری می کنند.

صالحی اضافه کرد: در این جلسه توضیحات لازم در باب فعالیت ها و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت سازمان ارائه شد و بنا بر صلاح دید رییس جمهوری مقرر شد تا مساعدت حداکثری در چارچوب امکانات میسور، جهت پیشبرد و اتمام طرح‌ها در زمان مقرر از سوی دولت اعمال شود.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: در پایان این دیدار، گزارشی نیز در حوزه تعاملات و همکاری‌های فنی و علمی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای پیشرو در عرصه علوم و فنون هسته‌ای به رییس جمهوری ارائه شد.

خبرآنلاین

منبع: ساعت24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تشریح عملکرد و برنامه های میراث فرهنگی در دیدار رییس جمهوری و رییس سازمان

به گزارش جماران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در ادامه دیدارهای رییس جمهوری با وزرا و ومعاونانش، «علی اصغر مونسان» رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در دیدار با رییس جمهوری ضمن ارائه گزارش عملکرد سازمان در سال 97، به تشریح برنامه های این سازمان برای سال 98 پرداخت.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این دیدار، اهمّ اقدامات سازمان را براساس ابلاغ ریاست جمهوری، در حوزه های توسعه گردشگری، رونق صنایع دستی و حفظ و صیانت از میراث فرهنگی، مطرح کرد.

رییس جمهوری، پس از استماع این گزارش از تلاش های انجام شده در این سازمان تقدیر کرد و با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت های گردشگری و به تبع آن اشتغالزایی و ادامه روند رو به گسترش تعداد هتل ها، نقش سازمان میراث فرهنگی را در حوزه بازآفرینی بسیار حائز اهمیت دانست.

معاون رییس جمهور هم در این دیدار با بیان اینکه سیلاب ها بر حوزه میراث فرهنگی، خسارت هایی را به بار آورد، بر پیگیری برای مرمت آثار تخریب شده تاکید کرد.

وی در ادامه به تشریح عملکرد سازمان تحت امرش پرداخت و گفت: سالی که گذشت برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سال تحول بود و اتفاقات ارزنده و تاثیرگذاری در سه حوزه داشتیم.

مونسان گفت: در حوزه میراث فرهنگی علاوه بر فرهنگ سازی برای جلب مشارکت عمومی در صیانت از آثار تاریخی، در تمامی شاخص های عملکردی این حوزه اعم از بخش های حفاظت و مرمت، حرائم و ثبت آثار، رشد خوبی را تجربه کردیم .

وی با اشاره به مشکلات کشور گفت: در شرایطی که از همه سو در تنگنا بودیم، برغم فشار سیاسی استکبار و ایادی آن توانستیم با تلاشی چشمگیر منظر باستانی ساسانیان در استان فارس را به عنوان بیست و سومین اثر ایران ثبت جهانی کنیم و پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران را نیز انشاء الله به نتیجه خواهیم رساند.

رییس سازمان میراث فرهنگی افزود: همچنین مانع تهدید و تخریب آثار تاریخی و خروج آثار شدیم و با موفقیت های حقوقی و با همکاری وزارت خارجه محموله های میراث فرهنگی و اشیاء تاریخی ما در حال بازگشت به کشور است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این با برگزاری نمایشگاه های متقابل و متعدد آثار تاریخی با کشورهای دیگر حضور جهانی فرهنگ و تمدن و میراث ایران را بیش از پیش تقویت و تثبیت کردیم.

مونسان با تاکید بر اینکه نهضت توسعه موزه ها را با قوت بیشتری ادامه دادیم، ادامه داد: هر هفته شاهد راه اندازی یک موزه بودیم و با ادامه مشارکت مردمی در تاسیس موزه و روند خوب فرهنگسازی برای بازدید از موزه ها، این مکان ها از محیط های سرد و خلوت خارج شده و نوروز امسال شاهد صف های طولانی برای تماشای موزه ها بودیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی در این دیدار توقف فروش فله ای و برندسازی و تجاری سازی صنایع دستی، از سر گیری بیمه هنرمندان، توسعه آموزش هنرمندان و صنعتگران، برگزاری نمایشگاه های متعدد داخلی و بین المللی با کمیت و کیفیتی متفاوت از گذشته، رونق فروش داخلی و رشد صادرات به رغم تحریم ها و دستیابی به مقام نخست جهان در ثبت شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی از شاخص ترین تحولات حوزه صنایع دستی در سال گذشته عنوان کرد.

وی اضافه کرد: افزایش بی سابقه شمار گردشگران ورودی و درآمد ارزی حاصل از آن، اقبال جهانی به صنعت گردشگری ایران در سایه رویدادهایی همچون همدان 2018 و اجلاس سازمان جهانی جهانگردی در ایران، حضور چشمگیر ایران در رویدادهای جهانی گردشگری، برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران با کم و کیفی کاملا متفاوت از گذشته، تحقق عدالت توزیعی در جغرافیای گردشگری کشور، ارتقاء استانداردهای خدمات و تاسیسات گردشگری، گسترش حمایت های قانونی از بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری، همه و همه موجب بهبود شاخص های صنعت گردشگری کشور در ابعاد داخلی و جهانی شد.

رییس سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: در حوزه سرمایه گذاری با اجرای 2200 پروژه که بخش قابل توجهی از آن در سال 97 افتتاح یا کلید زده شد و هم چنین با توسعه بی سابقه بوم گردی ها نه تنها چهره زیرساخت های گردشگری کشور متحول شده، بلکه در سایه اجرای پروژه های گردشگری(درکنار اشتغالزایی صنایع دستی)، سهم سازمان در ایجاد بیش از 170 هزار شغل عملیاتی شده است.

وی افزود: تمام این اتفاقات خوب در سایه همراهی و همگامی دولت و بخش خصوصی و هم چنین حمایت همکاری خوب مجلس در حوزه قانونگذاری و البته با تلاش و خدمات یکساله کارکنان خدوم سازمان رخ داد.

مونسان درباره برنامه های آتی سازمان میراث فرهنگی گفت: برای امسال نیز علاوه بر ادامه مسیر خوبی که در سال گذشته طی کردیم برنامه های موثری داریم تا بتوانیم سهم خود را در تحقق شعار استراتژیک امسال مبنی بر رونق تولید ایفا کنیم.

وی تشریح کرد: شتاب بخشی به واگذاری خانه ها و بناهای تاریخی با هدف حفظ و احیاء و بهره برداری هر چه بهتر از آنها، اجرای طرح میراث‌بانان افتخاری با هدف جلب مشارکت های اجتماعی برای حفاظت از آثار تاریخی در سراسر کشور، تلاش مضاعف برای بازگشت آثار تاریخی، تکمیل پرونده ها برای ثبت جهانی آثار، پیگیری برای اصلاح قوانین مربوط به میراث فرهنگی و شتاب بخشی به ثبت آثار، مواردی است که امسال به طور جدی پیگیری می کنیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی افزود: در حوزه صنایع دستی حمایت همه جانبه از هنرمندان و صنعتگران، برنامه های اشتغالزایی با توسعه کارگاه های تولیدی، استمرار برنامه تجاری سازی محصول، توسعه صادرات و ارتقاء جایگاه جهانی صنایع دستی ایران قاطعانه در دستورکار است.

مونسان با اشاره به موضوع بوم گردی ها در مناطق مختلف ایران تصریح کرد: در حوزه گردشگری نیز پاسخگویی بهتر به تقاضاهای بی شمار در حوزه تاسیس بوم گردی ها به عنوان یکی از مهم ترین برنامه های توسعه اقتصاد گردشگری در تمام نقاط کشور، تمرکز روی کشورهای هدف گردشگری و تعریف و اجرای بسته های گردشگری خلاقانه جهت جذب هرچه بیشتر گردشگر، شتاب بخشی به روند اجرای پروژه های زیرساختی جهت بهره برداری هرچه سریع تر از آنها برای عقب نماندن از ارایه خدمات مناسب به روند رو به افزایش شمار گردشگران داخلی و خارجی، بیش از پیش دنبال خواهد شد.

وی در پایان با ابراز امیدواری در تحقق شعار سال از سوی این سازمان تصریح کرد: امیدوارم امسال با انسجام بیشتر درون سازمانی، انگیزه بخشی به بدنه سازمان، جوانگرایی و تحرک افزایی و هم چنین تعامل بهتر با سایر دستگاه‌ها برای توسعه همکاری های بین بخشی، بتوانیم سالی شایسته عنوانرونق تولید را برای سازمان رقم بزنیم.

انتهای پیام

حمله تند زنوزی به وزیر و تاج

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

تبعید و شلاق برای مرد سینماگر به جرم رابطه نامشروع با دختر عاشق بازیگری!

کلیدواژه: علی اکبر صالحی احمدی نژاد

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۰۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بیوگرافی پیام صالحی خواننده + زندگی شخصی و هنری
 • سفر مسئولان سازمان انرژی اتمی به مناطق سیل زده استان لرستان
 • بازدید سخنگوی سازمان انرژی اتمی از مناطق سیلزده لرستان
 • کمک های امدادی سازمان انرژی اتمی تحویل مقامهای لرستان شد
 • بازتاب بازدید رییس جمهوری از مناطق سیل زده دررسانه های داخلی
 • ایران جزو ۱۰ کشور دارای فناوری خلا در دنیاست
 • بازدید هیات سازمان انرژی اتمی از مناطق سیل‌زده
 • صالحی امیری با رییس فدراسیون جهانی جودو در امارات دیدار کرد
 • دیدار صالحی امیری با رئیس فدراسیون جهانی جودو
 • دستور رییس جمهوری برای کاهش رسوب کالا/پیگیری پیشنهادات وزارت اقتصاد
 • گفت‌وگوی صالحی‌امیری با رئیس فدراسیون جودوی ژاپن
 • دیدار صالحی امیری با رییس فدراسیون جهانی جودو در امارات
 • سفر صالحی‌امیری به امارات برای حمایت از جودو
 • اهداف آمریکا از اصلاح معاهده ان پی تی درجهت منافع سیاسی
 • رئیس سازمان انرژی اتمی انتصاب سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه را تبریک گفت
 • پیام تبریک رییس سازمان انرژی اتمی به سردار سلامی
 • رئیس سازمان انرژی اتمی انتصاب سردار سلامی را به فرماندهی کل سپاه پاسداران تبریک گفت
 • خط و نشان اتمی هند برای پاکستان
 • استاندار:گزارش خسارت سیل ایلام را به رییس جمهوری ارائه کرد