نایب رئیس شورای شهر رشت گفت: امیدوارم بتوانیم تا پایان این هفته با انتخاب شهردار به وضعیت نگران‌کننده شهر رشت پایان دهیم. ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۵ استانها گیلان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، رضا رسولی عصر امروز در هشتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به در پیش بودن روز ارتش اظهار داشت: از همه ارتشیان که در کنار سایر نیروها و بدون هیچ ادعایی در حال خدمت‌رسانی به سیل زدگان هستند، قدردانی می‌کنم.

عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با بیان اینکه با وجود تلاش سیستم مدیریت شهری رشت، متاسفانه ثبت خانه استاد ابتهاج فراهم نشد گفت: باعث تاسف است که برخی به‌خاطر دلایل سیاسی نسبت به حفظ آثار فرهنگی شهر رشت بی‌تفاوت هستند.

وی با اشاره به اینکه برای خرید ملک مذکور 4 میلیارد تومان کنار گذاشته شد تصریح کرد: به علت عدم ثبت این خانه، شهرداری نتوانست اقدام موثری در این رابطه کند و معتقدم همه آسیب‌های این شهر ناشی از نگاه بسته عده‌ای است که جای تاسف دارد.

چهارمین گزینه شورا برای شهرداری رشت کیست؟وزارت کشور دلایل عدم‌تأیید شهردار منتخب رشت را اعلام کندتوجه به حوزه‌های خدماتی اولویت سال 98 شورای شهر رشت است

نایب رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه اعضای شورا در طول 10 ماه گذشته همه توان خود را برای انتخاب شهردار رشت به کار گرفتند افزود: شورای شهر رشت به وظایف قانونی خود در رابطه با انتخاب شهردار عمل کرد اما متاسفانه وزارت کشور کاندیدا را تایید نکرد.

رسولی با اشاره به اینکه عدم تایید کاندیدای اعلام شده شورای شهر رشت توسط وزارت کشور نگران‌کننده است خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم تا پایان این هفته با انتخاب درست خود، به وضعیت نگران کننده در شهر رشت پایان دهیم.

عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای رشت نیز در این جلسه ضمن گله‌مندی از اینکه عده‌ای شورای شهر رشت را مقصر تمام اتفاقات این شهر می‌دانند گفت: این حجم از هجمه و فشار روانی روی افرادی که بالغ بر 400 هزار رای مردمی دارند باعث تأسف است.

اسماعیل حاجی‌پور با طرح این پرسش که چرا کسی وزارت کشور را بخاطر عدم تایید کاندیدای معرفی شده مورد پرسش قرار نمی‌دهد افزود: اعضای شورای شهر رشت، علیقلی‌زاده را با هماهنگی نهادهای مربوطه به عنوان کاندید معرفی کردند اما متاسفانه و در کمال تعجب وزارت کشور او را رد کرد. 

وی با بیان اینکه عدم تایید وزارت کشور بدون ارائه مستندات باعث ریختن آبروی کاندیدا و اعضای شورای شهر رشت می‌شود خاطرنشان کرد: نهایت بی‌ انصافی و بی اخلاقی است که عدم تایید شهردار را صرفاً متوجه قصور اعضای شورا شهر رشت بدانیم.

این عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه اعضای شورا در کمیسیون برنامه و بودجه همه تلاش خود را برای پرداخت حق و حقوق پرسنل شهرداری کردند گفت: ما ظرف حدود 20 روز بالای 40 میلیارد تومان پرداختی داشتیم که برای این منظور از کمک هیچ نهاد دولتی استفاده نکردیم.

حاجی‌پور ضمن درخواست از سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت مبنی بر اینکه وظیفه دارد به تهمت‌ها علیه شورا پاسخ مناسبی دهد تصریح کرد: حرف‌های غیر منصفانه برخی مانند استاندار گیلان علیه شورای شهر رشت باعث تضعیف روحیه ما شده است.

عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای رشت با بیان اینکه عواید حاصل از تبصره 3 باید صرف پروژه‌های تعریف شده با مصوبه شورا شود گفت: قرار بود که با استفاده از تبصره 3 بتوانیم باری از دوش مردم برداریم و به آنها خدمت‌رسانی کنیم که متاسفانه اینطور نشد.

وی با تاکید بر اینکه باید نامه‌ای در رابطه با تبصره 3 به شرکت آب و فاضلاب شهر رشت نوشته شود خاطرنشان کرد: ضروری است تا وضعیت عواید حاصل از تبصره 3 بررسی شده و بر درستی اجرای قوانین مربوط به آن نظارت شود، در غیر این صورت ابطال این تبصره اجتناب ناپذیر است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه ضمن گله‌مندی از انتقادات نامنصفانه مسئولان استانی در باره شورای شهر رشت اظهار داشت: اینکه عده‌ای تمام اتفاقات شهر رشت را به گردن اعضای شورا می‌اندازند غیرمنطقی است و جای تاسف دارد.

بهراد ذاکری با بیان اینکه باید جوابیه رسمی درباره اتفاقات ناخوشایند مربوط به خانه استاد ابتهاج داده شود خاطرنشان کرد: این حق مردم است که بدانند در جریان این اتفاق چه کسانی مقصران اصلی هستند زیرا در غیر این صورت باز هم همه تقصیرها متوجه شورای شهر رشت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برخی کاندیداها و نمایندگان مجلس به خاطر نزدیکی به ایام انتخابات حرف‌های دور از واقعیت می‌زنند گفت: اگر نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی دغدغه وضعیت مردم و شهر را داشتند، پیگیر علت عدم تایید کاندیدا توسط وزارت کشور می‌شدند.

ذاکری با بیان اینکه هیچ دلیل قانع کننده‌ای در رابطه با عدم تایید علیقلی‌زاده وجود ندارد افزود: از آنجایی که رسانه‌ها تنها پل ارتباطی بین اعضای شورای شهر رشت و مردم هستند درخواست دارم که تمام جلسات مربوط به انتخاب شهردار علنی برگزار شود، در غیر اینصورت بنده حاضر نیستم در جلسات غیرعلنی شورا شرکت کنم.

 به گزارش تسنیم مدیرعامل شرکت مهندسی تفاوت از شهر اصفهان، در این جلسه درباره ساخت نرم افزاری که قادر است مصوبات شورا را در اختیار مردم قرار دهد، توضیحاتی داد و خواست که شورای شهر رشت نیز مانند شورای شهر اصفهان از خدمات آن استفاده کند اما با اعتراض چند نفر از اعضای شورای شهر رشت مبنی بر غیر بومی بودن این نرم‌افزار روبه‌رو شد.

در این جلسه با طرح دو فوریتی شهرداری رشت مبنی بر کمک 5 میلیون تومانی به مناطق سیل زده کشور موافقت شد؛ لایحه یک فوریتی اعلام وصول اخذ مجوز واگذاری عرصه به منظور احداث دکل‌های مخابراتی تصویب نشد و این لایحه به صورت عادی به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع داده شد.

انتهای پیام/ح

R7877/P/S6,71/CT7

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

موکب شهدای ورزشکار جامعه فوتبال در رشت برپا شد

رشت - ایرنا - موکب شهدای ورزشکار جامعه فوتبال ایران روز جمعه توسط هیات فوتبال گیلان در ورزشگاه سردارجنگل رشت برای کمک به سیل زدگان برپا شد.

مسئول روابط عمومی هیات فوتبال استان در خصوص برپایی این موکب در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همزمان با برگزاری دیدار تیم های سپیدرود رشت و فولاد خوزستان ، موکب شهدای ورزشکار جامعه فوتبال به منظور کمک به سیل زدگان در ورزشگاه سردارجنگل رشت برپا شد.
علیرضا وهابی افزود: این موکب پیرو تاکیدات و توصیه های مسئولان فدراسیون فوتبال و به دستور قربانعلی الماس خاله رئیس هیات فوتبال گیلان و همچنین مشارکت بسیج ورزشکاران این استان در ورزشگاه سردارجنگل برپا شده است.
وی ادامه داد: موکب شهدای ورزشکار جامعه فوتبال ایران از ظهر امروز و پیش از آغاز بازی تیم های سپیدرود و فولاد خوزستان به منظور جمع آوری کمک های مردمی و خدمت رسانی به سیل زدگان شمال ، جنوب و غرب کشور در ورزشگاه سردارجنگل دایر شده است.
وهابی بیان کرد: مردم نوعدوست گیلان به خصوص طرفداران و تماشاگران سپیدرود رشت و سایر اقشار می توانند کمک های خود را در بخش های مختلف نقدی و غیر نقدی به این موکب ها ارائه دهند تا با هماهنگی های مربوطه، این کمک ها در اختیار سیل زدگان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی، پیش بینی می شود که استقبال از بازی حساس تیم های سپیدرود و فولاد خوزستان بسیار خوب باشد و امیدواریم که به همین اندازه نیز افرادی که به ورزشگاه مراجعه می کنند ، از موکب های برپا شده شهدای ورزشکار جامعه فوتبال استقبال کنند تا بتوانیم قدم کوچکی را برای سیل زدگان استان های مختلف کشور برداریم.
تیم های فوتبال سپیدرود رشت و فولاد خوزستان از ساعت 17 و 15 دقیقه عصر امروز (جمعه) در هفته بیست و هفتم رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور در ورزشگاه سردارجنگل رشت به مصاف هم می روند.
به گفته مسئولان روابط عمومی هیات فوتبال استان گیلان ، بلیت فروشی این بازی که به قضاوت علیرضا فغانی انجام خواهد شد ، از ساعت 14 آغاز می شود و با آغاز بلیت فروشی ، درب ورزشگاه نیز به روی تماشاگران و طرفداران گشوده خواهد شد.
7285/2007

نمایندگان مجلس تصویب کردند؛ دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد| وزارت اطلاعات موظف به شناسایی حامیان اقدام آمریکا درباره سپاه

ماجرای قبض‎های نجومی همراه اول چیست؟| توضیح وزیر

آیا روحانی نامه صدام به هاشمی را افشا کرد؟

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۶۴۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فولاد در رشت از سد سپیدرود گذشت
 • فولاد خوزستان در برابر سپیدرود رشت به‌برتری دست یافت
 • فولاد در رشت از سد سپیدرود گذشت/ شاگردان دست‌نشان یک قدم به سقوط نزدیک‌تر شدند
 • بازیکنان سپیدرود رشت به‌داور بازی اعتراض کردند
 • برتری فولاد خوزستان مقابل سپیدرود رشت در نیمه نخست
 • ترکیب «سپیدرود رشت» و «فولاد خوزستان»
 • کنگره شهدای شیمیایی و بهداشت و درمان گیلان با سخنرانی استاد رائفی‌پور در رشت برگزار می‌شود
 • ترکیب سپیدرود رشت و فولاد خوزستان اعلام شد
 • امام جمعه رشت: رونق تولید موجب عزتمندی کشور می‌شود
 • امام جمعه رشت: رونق تولید در گرو تلاش کارگران است
 • واکنش اعضای شورای شهر تهران به استعفای مدیر عامل برج میلاد
 • همایش پیاده روی خانوادگی هفته جوان در رشت برگزار شد
 • شهردار سوم به خط پایان نزدیک شده است؟ / حناچی زیر تیغ گروکشی های سیاسی شورای اصلاح‌طلب
 • جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت برگزار نشد
 • امکان یا امتناع بازنگری در قانون اساسی
 • سه عضو شورای نظامی انتقالی سودان استعفا کردند
 • پاسخ پورسید آقایی به دلایل عدم ارسال استفساریه به شورا درباره اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد
 • منافع مردم یا معامله‌گری
 • برکناری سه عضو شورای نظامی انتقالی سودان