ساعت 24- وکیل مدافع ژولین آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس روز دوشنبه اعلام کرد که به دلیلی هراس موکلش از استرداد به آمریکا، آماده همکاری با دستگاه قضایی سوئد است.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس 24، ژولین آسانژ که صدها هزار سند دولت فدرال آمریکا را افشا کرده است و از روز پنجشنبه در بازداشت موقت پلیس انگلیس به سر می برد، با گزینه‌های احتمالی استرداد به آمریکا یا سوئد روبرو است.

'جنیفر رابینسون' وکیل مدافع ژولین آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس می‌گوید: موکل وی آماده همکاری با دستگاه قضایی سوئد است. تصمیم آسانژ مبنی بر آمادگی برای همکاری با دستگاه قضایی سوئد بدلیل هراس وی از استرداد به آمریکا مطرح شده است.
وکیل مدافع بنیانگذار ویکی‌لیکس تصریح کرد: درعین حال ما از دولت سوئد خواستار تضمین‌های لازم در جهت ممانعت از استرداد آسانژ به ایالات متحده آمریکا خواهیم بود.
روز گذشته نیز هفتاد نماینده مجلس انگلیس در نامه‌ای به وزیر کشور، خواستار استرداد 'جولیان آسانژ' به سوئد شده تا به پرونده او درباره اتهام آزار جنسی در این کشور رسیدگی شود.
نمایندگان مجلس انگلیس از دولت خواسته‌اند تا ضمن حمایت از قربانیان آزار جنسی، اطمینان حاصل کند که پرونده آسانژ در این زمینه به جریان بیافتد.
آسانژ پس از هفت سال پناهندگی در سفارت اکوادور روز پنجشنبه 22 فروردین ماه به دست پلیس لندن دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شد.
او چند ساعت بعد در دادگاه حاضر شد و به اتهام نقض قوانین مربوط به ‌قرار وثیقه گناهکار شناخته شد.
آسانژ همچنین در آمریکا به جرم نفوذ و دسترسی به مدارک طبقه ‌بندی و محرمانه پنتاگون متهم است و دولت انگلیس قصد دارد تا او را به این کشور مسترد کند.
آسانژ همچنین به اتهام آزار جنسی در سوئد پرونده دارد که دو سال پیش توسط دادستان این کشور به دلیل عدم دسترسی شاکیان به متهم لغو شد.
حزب کارگر انگلیس به رهبری 'جرمی کوربین' با استناد به افشاگری‌های جولیان آسانژ درباره جنایت‌های دولت آمریکا در حمله به عراق و افغانستان با استرداد وی به خارج از کشور مخالفت است.
قرار است ژولین آسانژ در دادگاهی که روز دوم ماه مه برگزار می‌شود از طریق ارتباط تصویری اینترنتی در رابطه با اتهامات مطرح شده در آمریکا، حاضر شود.

ایرنا

منبع: ساعت24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

موفقیتی چشمگیر در انتظار پوپولیست‌های راستگرا در انتخابات پارلمانی اروپا/ انگلیس هم در انتخابات شرکت خواهد کرد

نتایج جدیدترین نظرسنجی از موفقیت چشمگیر پوپولیست‌های راستگرا در انتخابات پارلمانی اروپایی خبر داده و پیش‌بینی می‌کند که انگلیس هم با وجود برنامه برگزیت در این انتخابات شرکت خواهد کرد. ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱ بین الملل اروپا نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "پاسایر نویه پرسه"، حدود پنج هفته مانده تا برگزاری انتخابات پارلمان اروپایی نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که فراکسیون محافظه‌کار EVP با نامزد آلمانی آن، "منفرد وبر"، از حزب سوسیال مسیحی برای ریاست کمیسیون اروپایی نسبت به رقیب سوسیال دموکرات خود جلوتر است.

بر این اساس و بر اساس اطلاعات پارلمان اروپایی خانواده حزبی دموکرات مسیحی‌ها و سوسیال مسیحی‌ها 24 درصد آراء را کسب کرده و سوسیال دموکرات‌ها با 19.8 درصد آراء پشت آن و بعد از آن لیبرال‌ها با کسب 10.1 درصد آراء قرار می‌گیرند.

برنده بزرگ در این نظرسنجی فراکسیون اروپای ملل و آزادی هستند که در حال حاضر از جمله حزب افراطی آزادی اتریش، حزب افراطی لیگ شمال ایتالیا و حزب افراطی جبهه ملی فرانسه هم به آن تعلق دارند. بر اساس اطلاعات محققان این نظرسنجی این ترکیب حزبی می‌توانند در صورت برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و پذیرش حزب افراطی "جایگزینی برای آلمان" در این تشکل، 8.3 درصد به‌اضافه 3 درصد دیگر از آراء را دریافت کنند، در این صورت سبزها با کسب 7.6 درصد آراء و چپ‌ها با کسب 6.1 درصد آراء در ردیف‌های بعدی قرار خواهند گرفت.

این آمارها پیش‌بینی‌های قبلی را تأیید می‌کند که بر اساس آن به‌خصوص بزرگترین فراکسیون پارلمان اروپا یعنی فراکسیون حزب مردم باید منتظر ریزش شدید آراء خود در این انتخابات باشد و در مقایسه با سال 2014 حدود 5 درصد از آراء خود را از دست بدهد. همچنین سوسیال دموکرات‌ها در این انتخابات شکست تلخی را تجربه خواهند کرد، به این ترتیب اگر این دو فراکسیون مجدداً بخواهند یک نوع ائتلاف را تشکیل دهند تا مثلاً رئیس کمیسیون بعدی اتحادیه را انتخاب کنند باید این بار حداقل یک حزب دیگر را هم مشارکت دهند.

دیدگاه‌های متفاوت نامزدهای ریاست کمیسیون اروپایی درباره برگزیتحمایت رئیس شورای اروپایی از تعویق تاریخ برگزیت علیه انتقادهای گسترده از پارلمان اروپاسخنرانی خداحافظی یونکر در برابر پارلمان اروپا

مسئولیت این ریزش شدید آراء این خانواده بزرگ حزبی در پارلمان اروپا ارزیابی‌های بد احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی است. بر اساس این نظرسنجی احزاب متحد مسیحی نسبت به سال 2014  چهار کرسی کمتر در پارلمان اروپا را تصاحب خواهند کرد و روی هم 30 کرسی پارلمان را به خود اختصاص دهند. سوسیال دموکرات‌ها هم بر اساس این نظرسنجی از 27 کرسی به 17 کرسی در پارلمان تنزل پیدا خواهند کرد. سبزها هم با 7 درصد صعود 18 کرسی، حزب افراطی جایگزینی برای آلمان با 4 پله صعود 11 کرسی و حزب لیبرال دموکرات هم با 4 پله صعود 7 کرسی را تصاحب خواهد کرد.

محققان این نظرسنجی بر این باورند که انگلیس با وجود برنامه‌های برگزیت یک بار دیگر در انتخابات پارلمانی اروپا شرکت خواهد کرد، بر این اساس سوسیال دموکرات‌های انگلیس باید انتظار کسب 26.5 درصد آراء و حزب محافظه‌کار نخست وزیر این کشور 16.5 درصد آراء را کسب خواهد کرد. بعد از آن حزب جدید برگزیت نایجل فاراژ با 13.5 درصد آراء قرار خواهد گرفت. لیبرال دموکرات‌های انگلیس هم 9 درصد و سبزها 7 درصد آراء را کسب خواهند کرد.

از مشارکت انگلیسی‌ها در انتخابات پارلمانی به‌خصوص سوسیال دموکرات‌ها و پوپولیست‌های راست افراطی اروپا سود می‌برند، به‌خصوص سوسیال دموکرات‌ها می‌توانند به این ترتیب 19 کرسی غیرمنتظره را به دست آورند و فراکسیون پوپولیست‌های راستگرای اروپای ملل و آزادی هم می‌توانند انتظار 10 کرسی غیرمنتظره را داشته باشند.

مشارکت انگلیس در انتخابات اروپا هیچ امتیازی را برای فراکسیون حزب مردم این پارلمان نخواهد داشت. اخیراً دیگر هیچ حزب انگلیس عضو این فراکسیون نبوده است.

انتخابات پارلمان اروپایی جدید از 23 تا 26 ماه می (2 تا 5 خرداد) در کشورهای اروپایی برگزار می‌شود و جانشین یونکر به‌پیشنهاد سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا تعیین می‌شود. "منفرد وبر"، رئیس فراکسیون حزب مردم اروپا به‌عنوان نامزدی با بخت بالا برای جانشینی یونکر مطرح است. "فرانس تیمرمانس" سوسیال دموکرات هم رقیب وی برای تصاحب این سمت است.

یونکر بعد از انتخابات اروپایی سال 2014 به مسئولیت ریاست کمیسیون اتحادیه اروپا نائل آمد و دوران مسئولیت وی در این سمت رسماً اواخر اکتبر به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/*

R31356/P/S8,89/CT10 واژه های کاربردی مرتبط پارلمان اروپا

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

کلیدواژه: سوئد

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۶۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هفته سی و چهارم لیگ برتر انگلیس؛ برایتون در شب نیمکت‌نشینی جهانبخش به یک‌قدمی منطقه سقوط رسید
 • آمریکا و انگلیس خواستار توقف جنگ در لیبی شدند
 • فوتبال جهان| نامزدهای بازیکن سال لیگ برتر انگلیس معرفی شدند
 • نامزدهای مرد سال فوتبال انگلیس معرفی شدند
 • یونکر: انگلیس به احتمال زیاد در انتخابات اروپایی شرکت خواهد کرد
 • در بازی ناتینگهام فارست برابر استون ویلا اتفاق افتاد؛ کریم انصاری‌ فرد، قربانی جدید نژادپرستی در فوتبال انگلیس
 • معرفی 10 هتل عجیب و غریب در جهان (+عکس)
 • احیای شب نیمه شعبان در سوئد
 • بازداشت ۶۸۰ فعال محیط زیست در اعتراضات انگلیس+ تصاویر
 • معاون وزیر: کاهش قیمت خودرو در پایان سال ۹۷ محسوس بود؛ سیاست ۵ درصد زیر قیمت بازار در دراز مدت اثرگذار است/ خروج ارز برای واردات کالا‌ به صابون حمام رسید/ ثروتمندان آمریکایی چه قدر مالیات می‌پردازند؟
 • سقوط آزاد پول سوئد در مقابل دلار
 • چمپیونشیپ انگلیس| شکست ناتینگهام با تداوم نیمکت‌نشینی انصاری‌فرد و تساوی ردینگ
 • انگلیس به جنایت های عربستان در بمباران‌های یمن اعتراف کرد
 • انگلیس درخواست آمریکا برای پیروی از تحریم‌های علیه کوبا را محکوم کرد
 • دلار، کرون سوئد را کله پا کرد
 • سقوط آزاد پول سوئد
 • سازمان ملل از احتمال عقب‌نشینی طرفین درگیر از الحدیده خبر داد
 • افزایش جرایم اینترنتی علیه مسلمانان در سوئد
 • ابراز نگرانی انگلیس از دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه کوبا