مربی تیم فوتبال سایپا گفت: اگر مدیر رسانه‌ای پرسپولیس فحاشی اندک تماشاگران این تیم را تایید می‌کند پس آن فحش‌ها نثار خودش باشد.

به گزارش صدای ایران از فارس، محمد دایی در واکنش به اظهارات پندار خمارلو مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس گفت: مایه تاسف است که این حرف‌ها را خواندم و شنیدم. زیرا انتظار داشتم که باشگاه پرسپولیس با این بی‌اخلاقی‌ها مقابله کند و نه آنکه آن عده اندک از تماشاگران را برای بی ‌اخلاقی بیشتر ترغیب کند. برخی فقط نوک بینی‌شان را می‌بینند و به دنبال حفظ پست و مقام خود هستند. هواداران واقعی پرسپولیس همیشه با فرهنگ و با اخلاق هستند ولی اگر این آقایان رفتار زشت اندک تماشاگران پرسپولیس را تایید می‌کنند پس ناسزاها و فحش‌هایی که این عده به ما دادند نثار خودشان باشد.

وی افزود: شاید روزی همین عده علیه خود آنها نیز فحاشی کنند و به خود آنها نیز ناسزا بگویند. خیلی دوست دارم بدانند آن روز اینها چه نظری در مورد این رفتارها دارند!امروز آنها به عده‌ای اندک همسو شده‌اند. ما خودمان پرسپولیسی هستیم و برای هواداران واقعی این تیم ارزش و احترام زیادی قائل هستیم.

مربی تیم سایپا با اشاره به عملکرد علی دایی در تیم‌های مختلف لیگ برتر به عنوان مربی گفت: علی دایی با تیم‌های مختلف نتایج درخشانی گرفته است. همین تیم سایپا را به آسیا رساند پرسپولیس را با همه مشکلاتی که داشت به نایب قهرمانی رساند و این تیم بعد از مدت‌ها به لیگ قهرمانان آسیا رسید. آن هم در حالیکه یک هزارم امکانات فعلی در باشگاه پرسپولیس نبود و مشکلات فراوانی داشتیم. مدیرعامل باشگاه را کنار گذشته بودند و مشکلات زیادی داشتیم با این حال تیم را آسیایی کردیم.
دایی ادامه داد: اگر من گفتم تیمی بالای ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده منظورم فقط پرسپولیس نبود و خیلی تیم‌های دیگر هم چنین هزینه‌هایی انجام داده‌اند. اکنون آنها از چه چیزی ناراحت هستند؟!

مربی سایپا در مورد اینکه خمارلو با کنایه از حضور علی دایی با لباس شخصی درتمرینات صحبت کرده گفت: علی دایی با همان کت و شلوار در تمرین توانست نفت را قهرمان ایران کند، پرسپولیس را نایب قهرمان ایران و آسیایی کرد. با همین کت و شلوار سایپا را به آسیا رساند و در هر تیمی بوده بهترین نتایج را گرفته است. او هر فصل چندین بازیکن جوان به فوتبال ایران معرفی کرد. آیندگان قضاوت خواهند کرد که چه کسی به فوتبال ایران خدمت کرد آنهایی که بازیکنان جوان را کشف و پرورش دادند یا آنهایی که فقط به قهرمانی‌ها می‌نازند. ضمن اینکه نمی‌خواهد پرسپولیسی بودنشان را به رخ ما بکشند ما از همه پرسپولیسی‌تر هستیم. زمانی که پرسپولیس فصل گذشته فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شد خوشحال‌تر از همه بودیم و برای این تیم وهواداران خوبش آرزوی موفقیت بیشتر می‌کنیم.

منبع: صدای ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نقش امام زمان(عج) قبل از ظهور همانند فرشتگان است/ هر قیامی قبل از ظهور باطل نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصابر جعفری، معاون مؤسسه آینده روشن و استاد حوزه علمیه، در گفت‌وگو با ایکنا؛ در پاسخ به سؤالی در مورد کارکرد‌های امام زمان(عج) در دوره غیبت گفت: کارکرد‌ها دو نوع است؛ گاهی ملموس و محسوس است و گاهی غیرمحسوس؛ اگر از ماهی بپرسند که کارکرد‌های آب چیست نمی‌تواند پاسخ دهد، زیرا هیچ گاه بدون آب زندگی کردن را تجربه نکرده است.

رئیس انجمن علمی مهدویت با بیان اینکه جایگاه امام(ع) در هستی همانند جایگاه فرشتگان است، تصریح کرد: فرشتگانی هستند که مأمور حیات، مرگ و برخی برای نزول باران و برخی خواص دیگر دارند؛ فرشتگان را نمی‌بینیم، ولی قرآن و روایات بر کارکرد‌های غیبی آنان اشاره دارند و برای ما هم این کارکرد محسوس است؛ بنابراین کسی نمی‌تواند منکر نقش فرشتگان و تأثیر آنان شود.

معاون آموزش و پژوهش مؤسسه آینده روشن بیان کرد: طبق اعتقادات ما انسان کامل مقام بالاتری نسبت به فرشتگان دارد و فرشتگان مقامشان از ولی خدا پائین‌تر است؛ «وَعَلَّمَ آدَمَ الْأَسْمَاءَ کُلَّهَا ثُمَّ عَرَضَهُمْ عَلَى الْمَلَائِکَةِ فَقَالَ أَنْبِئُونِی بِأَسْمَاءِ هَؤُلَاءِ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ؛ و خدا همه معانى نام‌ها را به آدم آموخت‏، سپس آن‌ها را بر فرشتگان عرضه نمود و فرمود اگر راست مى‏‌گویید از اسامى این‌ها به من خبر دهید(بقره/۳۱)» فرشتگان وقتی در مورد خلقت انسان دچار سؤال و تردید شدند خداوند آزمونی برای آنان قرار داد و معارفی در اختیار انسان و آن‌ها قرار داد و فرشتگان نتوانستند در این آزمون موفق باشند، ولی به آدم مأموریت داده شد که «أَنْبِئْهُمْ بِأَسْمَائِهِمْ»؛ بنابراین فرشتگان هر مقام و فعالیتی که دارند، زیرمجموعه و مأذون از ولی خداست هر چند اذن ولی خدا هم از خود خداوند است.

جعفری با اشاره به این پندار که غیبت به معنای نبودن امام است، اظهار کرد: غیبت به معنای ناشناس بودن است نه نبودن؛ بنابراین فعال بودن، خیر رساندن و نقش داشتن منوط به شناخته بودن نیست؛ در دوره ظهور و تشکیل حکومت مهدوی، نیاز است که ایشان شناخته شده باشند، ولی همه فعالیت‌هایی که امام انجام می‌دهند منوط به شناخته شدن نیست؛ بنابراین غیبت به معنای نبودن امام، بودن در بیابان‌ها و نداشتن نقش یا اینکه ما منتظر باشیم روزی ایشان ظهور کند نیست.

محقق مؤسسه آینده روشن بشریت تصریح کرد: اگر غیبت به معنای ناشناس بودن ولی خدا باشد وجود او تأثیر دارد؛ تأثیر انسان‌های خوب در عالم مورد تأیید روایات شیعه و سنی هم هست و در روایت است که عذاب به خاطر وجود انسان‌های خوب از مردمان دفع می‌شود؛ عیسی وقتی به دنیا آمد و برای مردم عجیب بود که چگونه مریم بدون ازدواج فرزند به دنیا آورده است؛ خداوند معجزه سخن گفتن در گهواره را ایجاد کرد تا این باور به دست آید؛ عیسی فرمود که من هر کجا باشم مایه برکت هستم، یعنی نفس وجود ولی خدا مایه برکت است؛ خورشید کار و آثار خود را دارد چه در پشت ابر باشد و یا با نباشد.

جعفری با بیان اینکه برخی امور امام با واسطه است تصریح کرد: امام علی(ع) فرمانداران و عالمانی را در اختیار داشت که از طرف ایشان امور را اداره می‌کردند؛ این مدل در دوره غیبت هم رخ می‌دهد؛ وقتی امام فرمود که در دوره غیبت سراغ علما بروید به همین معناست؛ البته عالمانی با شاخصه‌های ذکر شده در روایات؛ عالمانی که بنای بر اشتباه و گناه ندارند و اگر در جایی اشتباهی هم از آنان سر زد امام کمک و ورود می‌کنند، زیرا وقتی فرمودند عالمان نمایندگان ما هستند از آنان حمایت هم می‌کنند.

تصحیح برداشت از یک روایت

دبیر جشنواره دکترین مهدویت در پاسخ به این سؤال که برخی روایات هستند که تشکیل حکومت شیعه در دوره غیبت محکوم به شکست و باطل و مورد تایید ائمه(ع) نیست اظهار کرد: روایات نمی‌گوید هر کسی که به نام شیعه قیام کند قیامش باطل است؛ فضای روایاتی که وجود دارد مربوط به بعد از کربلاست چون در آن مقطع و بعد از سقوط بنی امیه قیام‌های مختلفی رخ داد و بری به بهانه امام حسین و مظلومیت ایشان قیام می‌کردند و اهدافشان باطل بود لذا اهل بیت هشدار می‌دادند که مواظب باشید که هر کسی که شعار می‌دهد و قیام می کند معلوم نیست درست باشد؛ مثلا ابو مسلم خراسانی هدفش از بین بردن بنی امیه برای روی کار آوردن بنی عباس بود ولی پرچم اهل بیت در دست داشت بنابراین امام صادق می‌فرمایند که مراقب این گروه‌ها و افراد باشید.

هر قیامی قبل ظهور باطل نیست

این پژوهشگر و محقق ادامه داد: برخی از این دست روایات می‌فرماید هر پرچمی قبل از ظهور بلند شود؛  در این روایات از واژه پرچم استفاده شده یعنی هر کسی گفت که من امام زمان و فرزند او و از طرف او آمده‌ام، یمانی و سیدخراسانی و ... هستم دروغ می‌گوید و ربطی به این موضوع ندارد؛ در جمع‌‌بندی این مطلب، امام رضا وقتی قیامی در دوره ایشان توسط برادر امام که انسان خوبی نبود رخ دادو فتنه‌گری‌هایی داشت؛ مامون می‌خواست او را از بین ببرد و گفت همان طور که زیدبن علی را کشتند من هم باید او را می‌کشتم؛ امام رضا در جواب می‌فرماید برادر ما را زید فرزند امام سجاد(ع) مقایسه نکن؛ زیدبن علی انسانی دین شناس بود و هرهری مذهب نبود که بی جهت قیامی به راه انداخته باشد و عواقب کار را نداند؛ او برای خدا قیام کرد و هدفش در راه اهل بیت بود و در راه خدا جهاد کرد و شهید شد.

دبیر جشنواره دکترین مهدویت افزود: زید قبل از قیام نزد امام صادق(ع) رفت و در مورد قیامش مشورت کرد؛ امام فرمود تو را خواهند کشت و در همان حال امام وقتی زید از محضر او بیرون رفت فرمودند که وای بر کسی که صدای کمک‌خواهی و هل من ناصر زید را بشناسد  و به او کمک نکند. اگر این قیام باطل بود و قرار بود تا قبل از ظهور احدی دست به قیام نزند که امام از وی تمجید نمی کرد.

جعفری بیان کر:د هیچ منطق و عقلانیتی هم نمی‌گوید هر قیامی درست و یا باطل است و به شرائط و عده و عده نیز توجه می‌شود؛ روایت می‌فرماید برخی قیام‌ها مورد تایید و برخی باطل است؛ مثلا روایت داریم که مردی از قم قیام می‌کند که عده ای از او حمایت می کنند و این گروه مانند پاره های فولاد هستند؛ الان برای ما مهم نیست که مصداق امام خمینی هست یا نیست ولی این روایت موید قیامی قبل از ظهور است که بر حق است یا امام جواد فرمودند که عده ای قیام می‌کنند و حضرت فرمود قتلهم شهداء.

معاون آموزش و پژوهش موسسه آینده روشن بشریت تصریح کرد: این بخشنامه بنیاد شهید نیست که اگر فردی در فلان میدان کشته شد شهید باشد؛ امام جوادی که آخرت ما را تضمین می‌کند می‌فرماید؛ زیرا برخی افراد در میدان جنگ هم کشه می‌شدند ولی امام می فرمود شهید نیست زیرا اهداف دیگری داشتند ولی در اینجا امام آخرت این افراد را تضمین کرده است.

برخی کج‌فهمی‌ها درباره اعیاد ائمه(ع)

جعفری در پاسخ به این سؤال که برخی می‌گویند چرا باید بری امام زمان و ... جشن بگیریم  و هزینه کنیم، می‌توان هزینه آن را خرج کمک به محرومان و سیل‌زدگان کنیم اظهار کرد: این عده‌ای که این سخنان را می‌گویند از هزینه سفرهای خارجی و ولنتاین ها و ... حرفی نمی‌زنند که از آن‌ها بکاهیم و به یتیمان رسیدگی کنیم؛ بنده معتقدم برخی قصد زدن این معارف را دارند و آن را غیر مستقیم به جشن ائمه(ع) مربوط می‌کنند همچنین این افراد دقت نمی کنند که این مراسمات چقدر مفید است؛ هیچ مجلسی مانند مجلس اهل بیت نیست که دارا و ندار کنار هم بنشینند و هیچ کس کارت دعوت نمی‌خواهد؛ فقیر و غنی کنار هم هستند و جالب اینکه همان افراد اهل حج و مومنین در این مخارج پای کار هستند.

وی با بیان این برخی افراد می‌گویند ما امسال جشن نگیریم و پولش را برای سیل زدگان بدهیم بیان کرد: از نظر بنده این مسئله کج فهمی است؛ جشن باید بگیریم ولی ریخت و پاش نکنیم و در همین جشن‌ها می‌توانیم پول برای سیل‌زدگان جمع‌آوری کنیم؛ من معتقدم در همین مراکز سیل زده هم باید جشن بگیریم تا نام  یاد امام در این مناطق هم زنده باشد؛ زیرا افراد سیل زده امیداور می شوند و افرادی که کمک کننده هم هستند اشتیاق بیشتری برای خدمت به سیل زدگان بهره می‌برند.

انتهای پیام

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

کلیدواژه: دایی سایپا

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۷۰۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قلعه‌نویی: باید قبول کنیم استقلال و پرسپولیس ملی هستند
 • اخراج مربی گلرهای جنجالی پرسپولیس
 • مربی استقلالی پرسپولیس اخراج شد
 • پرسپولیس مربی استقلالی را اخراج کرد
 • مواردی که جواب سلام واجب نیست
 • پرسپولیس مربی استقلالی اش را اخراج می کند
 • واکنش تند علی دایی به شکست سنگین
 • وقتی جیک بازیکنان سایپا در نمی آمد!
 • تساوی پرگل شاگردان دایی مقابل سرخپوشان پاکدشت در دیداری تدارکاتی
 • تساوی شاگردان دایی مقابل سرخپوشان در دیداری تدارکاتی
 • انتقام قلعه نویی از شکست فصل قبل مقابل دایی
 • انقلاب با سپاه و بسیج معنا پیدا می کند/خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده باید ادامه داشته باشد/ نقش بارز سربازان گمنام امام زمان(عج) در تامین امنیت/ ارتش و سپاه در کنار یکدیگر به مردم خدمت رسانی می کنند
 • دایی بازی سایپا را نیمه کاره رها کرد و رفت !
 • اصفهان| سپاهان و سایپا؛ خط‌‌ و نشان زردپوشان در سکوت شهر قدس
 • برانکو: در مورد مسائل مالی صحبت کردیم اما شرایط خوب نیست/ معمولا تغییر مربی در یک یا دو بازی اول خوب جواب می‌دهد
 • برانکو: در مورد مسائل مالی کردیم اما شرایط خوب نیست/ معمولا تغییر مربی در یک یا دو بازی اول تیم‌ها خوب جواب می‌دهد
 • برانکو: در مورد مسائل مالی با هیئت مدیره صحبت کردم اما شرایط خوب نیست/ معمولا تغییر مربی در یک یا دو بازی اول تیم‌ها خوب جواب می‌دهد
 • تمجید ویژه قلعه نویی از دایی بعد از برد پرگل
 • تغییرات دایی در ترکیب سایپا جواب نداد