به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مهرداد پولادی، دفاع چپ سابق تیم ملی فوتبال ایران که پس از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برای ادامه فوتبالش راهی قطر شد و به دلیل سپری نکردن خدمت مقدس سربازی دیگر حاضر نشد به ایران باز گردد این روز‌ها در آستانه بازگشت به لیک ستارگان قطر قرار گرفته است.

مدافع ۳۳ ساله و مورد علاقه کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی که با نمایشی عالی در جام جهانی ۲۰۱۴ یکی از بهترین بازیکنان کشورمان در آن رقابت‌ها لقب گرفت برای تیم‌های پیکان، استقلال، تراکتورسازی، مس کرمان و پرسپولیس در لیگ برتر کشورمان سابقه بازی دارد، به دلیل اختلاف با مسئولان باشگاه پرسپولیس در نقل و انتقالات لیگ چهاردهم برای بازی در تیم الشحانیه به فوتبال قطر منقل شد.

پولادی در طول سه فصل حضور در تیم الشحانیه ۶۴ بازی انجام داد و ۶ گل به ثمر رساند تا درخشش خوبی در ترکیب این تیم داشته باشد.

او در ۲ سال اخیر عضو تیم بانکوک یونایتد تایلند بوده و برای این تیم ۱۲ بار به میدان رفت.

طبق اعلام یکی از نزدیکان مهرداد او حدود ۲ ماه است که در تمرینات الشحانیه شرکت می‌کند تا در صورت جلب رضایت سرمربی این تیم، فصل آینده بار دیگر به فهرست الشحانیه اضافه شود.

در صورت تحقق این امر و تمدید قرارداد رامین رضاییان، دفاع راست فعلی تیم ملی فوتبال کشورمان با الشحانیه سمت چپ و راست خط دفاعی این تیم در اختیار ایرانی‌ها قرار می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قطر نشست حکومت افغانستان با طالبان را لغو کرد

ریاست جمهوری افغانستان گفته که حکومت قطر به دنبال نپذیرفتن فهرست مشارکت کنندگان دولت در نشست بین‌الافغانی دوحه، این نشست را لغو کرده است.

به گزارش ایسنا، این نشست قرار بود روزهای شنبه و یکشنبه با مشارکت نمایندگان طالبان و نمایندگانی از دولت افغانستان برگزار شود.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری که دیرهنگام شب گذشته منتشر شد، آمده است، پس از آن که تمام آمادگی‌های رفتن هیات تکمیل شد، با تعجب باید گفت که یک فهرست جدید از قطر که حضور متوازن مردم افغانستان در آن مراعات نشده و به معنای بی احترامی به اراده ملی مردم افغانستان بود، دریافت شد که این عملکرد مورد قبول مردم افغانستان نیست.

در خبرنامه ریاست جمهوری آمده که محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در مشورت با بزرگان سیاسی، فهرست ترتیب شده از سوی حکومت قطر را قابل قبول ندانست.

ریاست جمهوری افغانستان گفته از حکومت قطر خواسته فهرست ترتیب شده دولت را بپذیرد و قطر این خواست را رد و در نتیجه "کنفرانس دوحه را لغو کرد."

به گزارش بی.بی.سی قرار بود روز گذشته هیات ۲۵۰ نفری دولت برای مشارکت در نشست دوحه، عازم قطر شود اما نخست خبرهایی از تاخیر در پرواز و بعدا لغو نشست منتشر شد. منابعی دیروز گفتند که مخالفت طالبان با فهرست مشارکت کنندگان دولت دلیل اصلی لغو نشست بوده است.

طالبان و شماری از شخصیت‎های سیاسی و نهادهای مدنی افغانستان چند روز پیش مخالفت‌شان را با فهرست منتشر شده از سوی دولت اعلام کرده بودند. مخالفان این فهرست را "حکومتی" و تلاشی برای به چالش کشیدن روند صلح خوانده بودند.

اما ریاست جمهوری افغانستان تاکید دارد که فهرست مشارکت کنندگان این نشست را در مشورت با تمام جریان‌های سیاسی و اجتماعی و از سوی کمیته گزینش غیرحکومتی تنظیم کرده بودند.

طالبان در واکنش به لغو شدن نشست دوحه گفته این گروه به دنبال نشست مسکو، به اشتراک در نشست دوحه متعهد بود و با اشتراک چندین برابر زنان و مردان از افغانستان در این نشست موافقت کرده بود.

این گروه در اعلامیه‎ای گفته که گرچند قرار بود در این نشست همه نظریات شخصی خود را در مورد قضیه افغانستان مطرح کنند اما حکومت افغانستان سعی داشت این نشست را نشست گفت و گوی طالبان و حکومت بسازد که تلاشی برای مختل کردن نشست بود.

طالبان گفته حکومت امیدوار بود که افراد دلخواه خود را به نمایندگی از حکومت به این نشست بفرستد و این موضوع سبب لغو نشست شد.

مخالفت طالبان با فهرست دولت

 

طالبان با انتقاد از فهرست دولت، گفته بود که نشست دوحه، "محفل عروسی یا مهمانی در تالارهای کابل نیست."

این گروه در اعلامیه‌ای که منتشر کرد، گفت که در این نشست از این فهرست تنها تعداد محدودی مشارکت خواهند کرد و قطر نیز این فهرست را قبول نخواهد کرد.

روز گذشته فهرستی در شماری از رسانه‌های داخلی منتشر شد که گفته شد از سوی طالبان و حکومت قطر تایید شده است. این فهرست ۲۴۳ نفری شامل نمایندگانی از احزاب، شخصیت‌های سیاسی، ولایات افغانستان، مهاجران افغان مقیم خارج و ۲۵ نماینده طالبان بود.

در فهرست دولت شمار زنان حدود پنجاه نفر بود اما در این فهرست شمارشان به بیش از 10 نفر می‌رسید.

واکنش‌ها به لغو نشست دوحه

زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان که گفت‌وگوهای مستقیم آمریکا با طالبان را رهبری می‌کند، در توییتر خود نوشته که از تعویق نشست بین‌الافغانی دوحه ناامید شده و همه را به تعهد به گفت‌وگو و روند صلح تشویق می‌کند.

او به اهمیت گفت‌وگو برای رسیدن به صلح تاکید کرده و از طرفین خواسته بر سر فهرست گفت‌وگو کنندگانی که از تمام افغان‌ها نمایندگی کنند، تفاهم کنند و اگر نیاز به کمکی در این مورد باشد، او حاضر به همکاری است.

حامد کرزای، رئیس جمهوری پیشین افغانستان نیز اعلامیه‌ای منتشر کرده و گفته نشست بین‌الافغانی دوحه فعلا به تاخیر افتاده است.

او گفته است که رسیدن به صلح دایمی در افغانستان در اولویت تلاش‌های مردم افغانستان است و به همین دلیل مطمئنا مردم افغانستان از راه اتحاد، اتفاق و تلاش‌های پی‌هم برای صلح، به زودترین فرصت در یک نشست بین‌الافغانی دور هم جمع خواهند شد.

نام کرزای در فهرست ترتیب شده دولت برای مشارکت در نشست دوحه نبود اما او از این فهرست حمایتش را اعلام کرده بود. در نشست نخست این گفت‌وگوها در مسکو، کرزای نقش رهبری کننده نشست را برعهده داشت.

نشست‌های بین‌الافغانی

نشست دوحه، قرار بود دومین نشست بین‌الافغانی باشد. طالبان گفته بود این نشست به هدف صلح برگزار خواهد شد اما بخشی از گفت‌وگوهای صلح نیست و تنها برای ابراز نظریات شخصی برگزار می‌شود.

گروه طالبان با وجود فهرست مشارکت کنندگان دولتی، تاکید کرده بود که در این نشست هیچ کسی از حکومت افغانستان نمایندگی نمی‌کند و حتی وابستگان به حکومت نیز، شخصا اشتراک خواهند کرد.

نشست نخست بین‌الافغانی حدود دو و نیم ماه پیش در مسکو برگزار شده بود؛ نشستی با اشتراک نمایندگان طالبان، احزاب و شخصیت‌های سیاسی افغانستان. در این نشست حکومت غایب بود و برگزاری آن انتقادهای زیادی از مقام‌های حکومتی را به دنبال داشت.

حتی شکایتی از سوی دولت برای سفر و اشتراک نمایندگان طالبان در این نشست که در فهرست سیاه سازمان ملل هستند، در این سازمان ثبت شد.

اما این بار که قرار بود نمایندگان دولت نیز در نشست دوحه اشتراک کنند، چند روز پیش طالبان اعلام کردند اسامی اعضای هیات مذاکره کننده این گروه برای ۹ ماه از فهرست سیاه خارج شده است.

انتهای پیام

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

کلیدواژه: بازی پرسپولیس تیم ملی فوتبال ایران سربازی فصل آینده

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۷۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برنامه روز سوم مسابقات بوکس قهرمانی آسیا اعلام شد/ سه نماینده کشورمان روی رینگ بانکوک
 • قطر برای سیل‌زدگان ایران کمک‌های انسان‌دوستانه ارسال کرد
 • قطر از کمک رسانی به سیل زدگان ایران خبر داد
 • کمک‌های انسان‌دوستانه قطر به سیل‌زدگان ایران
 • سایه ابهام بر لویه جرگه مشورتی افغانستان، پس از لغو نشست قطر
 • جلسه هماهنگی کادرفنی تیم ملی با ملی پوشان دوومیدانی
 • با توجه به لغو نشست قطر، اولویت ما برگزاری لوی جرگه مشورتی صلح است
 • سرمربیان سابق تیم ملی مدرس دوره مشترک UEFA و AFC
 • صندوق توسعه ملی؛ مقصد بالمره «راه‌های غیرمسدود»!/ رویه اصلاح می‌شود؟
 • ادامه تست های دوپینگ از حدادی/ قهرمان آسیا به قطر نرسیده تست داد
 • جودو قهرمانی آسیا| نمایندگان کشورمان رقبای خود را شناختند
 • تلاش خلیلزاد برای ایجاد فهرستی جدید از مشارکت‌کنندگان در کنفرانس قطر
 • ریاست جمهوری افغانستان: دولت قطر نشست دوحه با طالبان را لغو کرده است
 • تصاویری دردناک از درگذشت پسر مربی سابق تیم‌ملی کشتی
 • امکان حرکت روزانه قطار همدان به مقصد تهران مهیاست
 • قطر نشست میان نمایندگان دولت افغانستان و طالبان را لغو کرد
 • حدادی بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در دوحه می‌ماند
 • تیم ملی دوومیدانی کشورمان عازم قطر شد
 • مرگ تلخ پسر 13ساله سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی