دریافت 18 MB

کد خبر 4591986

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

چطور بهترین عینک مناسب را انتخاب کنید؟

هنگام خرید عینک آفتابی علاوه بر کیفیت عینک، توجه به اندازه و فرم چهره هم بسیار مهم است. زیرا عینک باید به درستی روی صورت تان بنشیند تا بتواند از چشمان‌تان در برابر نور خورشید به خوبی مراقبت کند. در ضمن عینک آفتابی مناسب، ظاهر شما را هم شیک و جذاب می‌کند.

اندازه قاب عینک

برای انتخاب اندازه قاب عینک، باید به اندازه صورت خود توجه کنید. قاب‌های کوچک مناسب صورت‌های کوچک هستند و برعکس. این یک قاعده کلی است که باید آن را در نظر بگیرید. برای اینکه متوجه شوید اندازه عینک چگونه است، به ابعاد عینک مورد نظرتان توجه کنید که معمولا این سه بخش هستند: اندازه چشم‌ها، اندازه پل عینک و اندازه دسته عینک.

تمام سازندگان عینک با استفاده از این اندازه‌ها، عینک‌های خود را تولید می‌کنند.

اندازه چشم: این اندازه‌گیری به صورت افقی انجام می‌شود و از لبه‌های بیرونی لنز را از این طرف تا به طرف دیگر اندازه می‌گیرند که تقریبا ۴۰ تا ۶۲ میلی‌متر است.

اندازه پل عینک: این بخش هم مربوط به پل بین دو لنز عینک است که پهنای آن معمولا ۱۴ تا ۲۴ میلی‌متر است.
اندازه دسته عینک:طول دسته عینک از ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر متغیر است.

تعیین فرم صورت

برای اینکه بدانید چه عینکی به چهره‌تان می‌آید، ابتدا باید صورت‌تان را اندازه‌گیری و فرم صورت‌تان را تعیین کنید. سپس نوع عینک دلخواه‌تان را انتخاب کنید.

اندازه‌گیری ابعاد صورت کمک می‌کند تا اندازه و فرم صورت‌تان را بدانید. برای اندازه‌گیری آن، ابتدا مقابل آینه بایستید و چند مرحله زیر را انجام دهید:

مرحله۱: اندازه‌گیری صورت از استخوان گونه

متر را روی استخوان گونه (درست زیر چشم) یک طرف صورت‌تان بگذارید و تا به روی استخوان گونه طرف دیگر صورت‌تان را اندازه بگیرید. سپس این عدد را یادداشت کنید.

مرحله۲: اندازه‌گیری خط فک

متر را زیر استخوان فک یک طرف صورت‌تان قرار دهید و از زیر چانه‌تان عبور داده و تا استخوان فک طرف دیگر را اندازه بگیرید. این عدد به‌دست آمده را هم یادداشت کنید.

مرحله۳: اندازه‌گیری طول صورت

متر را در مرکز رویش مو بالای پیشانی قرار دهید و از روی بینی عبور دهید و به زیر چانه برسید. پس از اندازه‌گیری، عدد حاصل را یادداشت کنید.

مرحله۴: اندازه‌گیری پهنای پیشانی

از قسمت رویش مو در سمت راست پیشانی تا سمت چپ پیشانی را با متر اندازه بگیرید. این عدد را هم یادداشت کنید.

پس از اینکه اندازه‌هایتان را یادداشت کردید، کمترین و بیشترین‌های آن‌ها را در نظر بگیرید و صورت‌تان را با انواع فرم‌های صورت، مقایسه کنید.

به طور مثال، اگر پهنای صورت‌تان به اندازه طول آن بود، صورت‌تان گرد یا مربعی است. منتها قسمت فک صورت‌های مربعی، زاویه‌دار است، اما صورت‌های گرد، این زوایا را ندارند.

اگر طول صورت‌تان بیش از پهنای آن است، کشیده، بیضی یا مستطیلی است. اگر می‌خواهید بدانید، دقیقا کدام یک از این فرم‌هاست، باید به اندازه‌گیری‌هایتان در پیشانی، استخوان گونه و خط فک، نگاه کنید. اگر اندازه صورت‌تان از پیشانی تا به چانه، بتدریج کم و باریک می‌شود، صورت‌تان قلب‌شکل یا بیضی است. اگر اندازه‌ها تقریبا مشابه هستند، چهره‌تان کشیده یا مستطیلی است.

اگر چهره‌تان از پیشانی تا خط فک، پهن‌تر می‌شود، آن مثلثی شکل است.

با توجه به اندازه‌گیری‌هایتان و مقایسه آن‌ها با یکدیگر، ببینید به کدام یک از فرم چهره‌های زیر شبیه هستید و عینک مناسب خود را تهیه کنید.

صورت گرد

منحنی‌های قابل توجهی روی صورت‌های گرد وجود دارد؛ بنابراین بهترین عینک برای این افراد عینک‌هایی هستند که خطوط منحنی نداشته باشند، اما خطوط زاویه‌ای تیزی در آن‌ها مشاهده شود. این خطوط باعث می‌شوند که صورت گردتر، لاغرتر و کمی تیزتر به نظر آید. فریم‌های دسته بلند و رنگی، مناسب این افراد است. عینک‌های مستطیلی، مربعی، رپ و شیلد برای صورت‌های گرد، ایده‌آل هستند. عینک رپ یا پوشش (wrap)، فریم‌های نیمه گرد دارد و کاملا روی چشم را می‌پوشاند و عینک‌های شیلد یا سپر (shield) هم لنز‌های بزرگ دارند.

صورت مربعی

طول و عرض صورت‌های مربعی معمولا به یک اندازه است. پیشانی این افراد پهن و خط چانه‌شان کاملا مشخص است. این افراد در گروهی قرار می‌گیرند که باید قاب عینک‌های گرد و بیضی شکل انتخاب کنند. بدین ترتیب گوشه‌های تیز صورت‌شان با استفاده از این نوع عینک‌ها، متعادل می‌شود. به طور مثال عینک‌های خلبانی، پروانه‌ای، گرد یا هر نوع عینکی که خطوط گرد یا بیضی داشته باشد، مناسب این افراد است.

صورت بیضی

هر نوع قاب عینکی روی صورت‌های بیضی جذاب به نظر می‌رسد. صورت‌های بیضی اندکی گرد هستند و خطوط چهره‌شان تقریبا با یکدیگر متناسب هستند. هر نوع عینک از عینک‌های ورزشی گرفته تا هر عینک دیگر، مناسب این افراد است. فقط آن‌ها نباید از عینک‌های بسیار بزرگ که خطوط زیبای متقارن صورت‌شان را می‌پوشاند، استفاده کنند. اگر صورت‌تان بیضی است، از عینک‌هایی استفاده کنید که فقط از ابرو تا استخوان گونه‌تان را بپوشاند.

صورت کشیده

صورت‌های کشیده که به مستطیلی هم معروف‌اند، بلند و بازیک هستند و زوایای اندکی دارند. عینک‌های بسیار بزرگ، مناسب صورت‌های کشیده است. در ضمن بهتر است که ششیشه عینک مستطیلی باشد و فریم ضخیمی داشته باشد. بدین ترتیب به پهنای صورت افزوده می‌شود. مدل‌های عینک رپ، شیلد، مربعی، ویفرر و وینتژ مناسب این فرم صورت هستند. بدین ترتیب کمی زاویه و خطوط برجسته به صورت‌های کشیده می‌دهند. اگر صورت کشیده‌ای دارید، هرگز از عینک‌های با قاب‌های کوچک استفاده نکنید.

صورت لوزی

فرم صورت افرادی که خط فک و پیشانی باریکی دارند و گونه‌هایشان، پهن‌ترین قسمت صورت‌شان است، لوزی است. عینک‌های بدون فریم و بیضی مناسب چهره این افراد هستند. اگر صورت‌تان لوزی‌شکل است، باید از عینک‌هایی استفاده کنید که منحنی‌های ملایمی دارند. در ضمن نباید پهنای عینک از گونه‌هایتان بزرگتر باشد.

صورت قلبی

این فرم صورت را گاهی مثلثی می‌گویند. صورت در قسمت شقیقه‌ها پهن است و به چانه که می‌رسد، باریک می‌شود. عینک‌هایی که خطوط نرم و گرد دارند، مناسب این نوع صورت هستند. عینک‌های چشم‌گربه‌ای یا عینک‌هایی که لبه‌های آن گرد است، برای این گروه از افراد ایده‌آل‌اند. این عینک‌ها، فرم صورت‌شان را متعادل‌تر می‌کند.

انتخاب عینک بر مبنای رنگ پوست و مو

رنگ پوست سرد

اگر رنگ پوست شما زمینه صورتی، قرمز یا آبی دارد، در گروه افرادی قرار دارید که پوست‌شان سرد است؛ بنابراین باید از عینک‌هایی با قاب‌های سبز، ارغوانی، آبی، صورتی یا نقره‌ای استفاده کنید.

رنگ پوست گرم

اگر رنگ پوست‌تان زمینه زرد، هلویی و طلایی دارد، پس پوست‌تان از نوع گرم است؛ بنابراین عینک‌های با قاب‌های قرمز، قهوه‌ای، نارنجی، طلایی یا زرد مناسب‌تان است.

رنگ پوست طبیعی

اگر رنگ پوست‌تان، ترکیبی از رنگ پوست سرد و گرم است، بنابراین قاب‌های تیره، مناسب‌تان است. البته انتخاب رنگ سیاه، کمی دلگیرکننده است. می‌توانید به جای آن از رنگ قهوه‌ای سوخته استفاده کنید.

انتخاب عینک برمبنای رنگ مو

شیشه‌های تیره برای افرادی که مو‌های تیره دارند، مناسب است. این نوع رنگ‌ها به طور طبیعی زیبایی موهایتان را برجسته می‌کنند و شکوه بسیاری به چهره‌تان می‌دهند. همچنین رنگ‌های روشن مناسب افرادی است که مو‌های روشن دارند.

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

کلیدواژه: ابراهیم حاتمی کیا حجت الاسلام محمد قمی عباس صالحی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۷۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اردیبهشت +عکس
 • حادثه طبس چهره معنوی و الهی انقلاب را معرفی می‌کند/شکست آمریکا در طبس سند رسوایی و توطئه‌گری‌های آمریکائی‌ها است
 • سلن دیون با چهره شکسته هم خواهان دارد
 • رضایتمندی عمومی در قاب پاسخگویی چهره به چهره مسئولان
 • سعيدي کيا:نيروگاه برق خرم آباد امسال وارد مدار مي شود
 • نمایش تبلیغات هدفمند در تاکسی‌های توکیو با کمک فناوری تشخیص چهره
 • بهترین بازیکن تاریخ تیم ملی فوتبال ایران را انتخاب کنید
 • امیر حاتمی: ادعای آمریکا ‌در به صفر رساندن صادرات نفت ایران غیرعملی است
 • امیر حاتمی: ادعای آمریکا ‌در به صفر رساندن صادرات نفت ایران غیر‌عملی است
 • امیر حاتمی: سردمداران رژیم آمریکا ‌‌‌بدانند سپاه پاسداران قدرتمند است
 • فناوری تشخیص‌چهره در تاکسی‌های توکیو
 • چهره های مشهور ایرانی متولد 4 اردیبهشت + تصاویر
 • دیدار امیر حاتمی با دبیرکل وزارت دفاع عراق
 • چهره وحشتناک دیوید بکهام در سال ۲۰۲۰ +تصویر
 • نتوانستیم حق شهدا را در آثار هنری ادا کنیم/انقلاب در تمام ابعاد هنری تحول ایجاد کرد
 • تسلیت استاندار قزوین به مناسبت درگذشت 2 چهره هنری و علمی
 • استاندار، درگذشت 2 چهره علمی و هنری قزوین را تسلیت گفت
 • یزد | هنوز حق شهدای ترور، شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس در هنر ادا نشده است
 • ابراهیم حاتمی کیا به کاخ چارسو می‌رود/اکران فیلم «دیده‌بان» در روز ششم جشنواره جهانی فجر