به گزارش فارس، فرهاد رضایی عصر امروز در جلسه اصلی کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: 427 هزار و 855 قطعه جوجه یک روزه قاچاق از اول تا 25 فروردین ماه‌جاری در مرزهای استان کشف و معدوم‌سازی شده است.

وی افزود: بر اساس رصد انجام گرفته این جوجه‌های یک‌ روزه عموما از استان‌های قزوین، البرز و آذربایجان شرقی وارد می‌شود و در طول مسیر هم چون ضوابط خاصی وجود ندارد در نقاط مرزی توسط افراد کولبر اقدام به خارج کردن آنها می‌شود.

رئیس اداره مبارزه با قاچاق مرزبانی استان کردستان تصریح کرد: چون این جوجه مجوز بهداشتی ندارد معدوم‌سازی می‌شود چرا که علاوه بر مشکلات اقتصادی احتمال عواقب بهداشتی دارند.

رضایی با تاکید بر اینکه باید تدابیری اندیشید و پیش از ورود به مبادی مرزی، این نوع محموله ها توقیف شود، عنوان کرد: دستی پشت این پرده است چراکه 427 هزار قطعه جوجه یک روزه می‌تواند یک استان را در طول یک ماه تامین کند.

وی اضافه کرد: انتظار داریم که همانند شیوه‌نامه حمل دام زنده یک تدابیری برای جلوگیری از این روند اندیشیده شود تا این محموله‌ها به مرز نرسد.

رئیس اداره مبارزه با قاچاق مرزبانی استان کردستان افزود:‌ مجموعه از اسفند ماه سال گذشته تا پایان روز 25 فروردین ماه جاری در مجموع 598 هزار و 226 قطعه جوجه یک روزه قاچاق در مرزهای استان کشف و معدوم‌سازی شده که اگر این روند ادامه داشته باشد مشکلاتی را در بازار به وجود می‌آورد.

رضایی با بیان اینکه در بحث مقابله با قاچاق کالاهای اساسی بر اساس مصوبات تمام اقدامات انجام گرفته است، گفت:‌ حساسیت‌های لازم در این خصوص انجام می‌شود و هیچ مشکلی در این حوزه نداریم.

منبع: الف

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پشت پرده الزام پزشکان به کارتخوان

تهران- ایرنا- نایب رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی در باره الزام پزشکان به نصب کارتخوان در مطب هایشان گفت: نگرانی من از این بابت است که نکند مافیایی با عنوان مافیای ورود دستگاه کارتخوان پشت پرده باشد و برخی افراد هم به صورت ناخواسته وارد این بازی شده باشند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان نظام پزشکی، عزت‌اله گل‌علیزاده با بیان این مطلب افزود: حتما کسانی هستند که کارتخوان وارد کشور کردند. اگر اینطور نیست چه اشکال دارد که شرکت‌هایی که کارتخوان وارد کشور کرده‌اند، معرفی و مشخص شود که منتسب به چه کسانی هستند تا حداقل این شبهه برطرف شود.
وی افزود: این روزها انواع و اقسام سلطان‌ها را می‌بینیم حال اگر سلطانی پشت پرده است که دستگاه کارتخوان وارد کشور کرده و به اشکال مختلف فشار وارد می‌کند تا جامعه پزشکی را تحت فشار قرار دهند، معرفی و مشخص شود که چرا و به چه شکلی و به چه میزان کارتخوان وارد کشور کرده‌اند. اگر چنین نیست این شرکت‌ها را اعلام کنند تا حداقل خیال‌مان راحت شود که مافیایی پشت این موضوع نیست.
نایب رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی با بیان اینکه جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی تابع قوانین بوده و همکاری و همراهی لازم را خواهد داشت، گفت: اما جامعه پزشکی اجازه نخواهد داد که با ادبیات سخیف و مصاحبه‌های عجیب و غریب بخواهند زحمات این قشر را مورد تخریب قرار دهند
وی گفت: زمانی که مصوبه به کارگیری سامانه فروشگاهی در مطب پزشکان مطرح شد، شورای نگهبان آن را رد کرد، اما این موضوع در بودجه آمد و ابلاغ شد.
گل علیزاده اظهار داشت: به هر حال این ابلاغیه مستمسکی شده تا اهرم فشاری برای جامعه پزشکی قرار دهند. در این زمینه متاسفانه بحث فرار مالیاتی را مطرح کردند و گزارش کذبی به مرکز پژوهش‌های مجلس نسبت داده شد که حتی در صحن مجلس هم توزیع شد ولی بعدا با پیگیری که انجام شد اعلام کردند که این گزارش مرکز پژوهش‌ها نبوده است. در این مورد کمیسیون بهداشت و سازمان نظام پزشکی پیگیر موضوع هستند و امیدواریم با افراد خاطی برخورد شود.
وی افزود: به جرات می‌توان گفت که اعضای سازمان نظام پزشکی یکی از منضبط ‌ترین گروه‌ها در پرداخت مالیات بوده و هستند و اگر درصدی فرار مالیاتی هم در این حوزه وجود داشته، ناشی از نقص سیستم مالیاتی کشور است. ای کاش سازمان امور مالیاتی میزان پرداخت مالیات‌ پزشکان را با سایر اصناف مقایسه می‌کردند. ما سال‌ها با سازمان امور مالیاتی تفاهم‌نامه داشتیم و همکارانمان بر اساس این تفاهم‌نامه‌ها اقدام می‌کردند.
گل‌علیزاده ادامه داد: از آنجایی که بحث الزام پزشکان به نصب کارتخوان در مطب‌هایشان در بودجه آمده، مستمسکی شده برای هجمه‌هایی که اخیرا بر جامعه پزشکی وارد می آورند. به‌طوریکه می‌بینیم بعضا مصاحبه‌ها و صحبت‌هایی با لحن و ادبیات بسیار بد مطرح می‌شود. باید پرسید چرا جامعه پزشکی را به این صورت زیر ذربین قرار داده‌اند؟. در حالیکه در قانون مالیات مستقیم، مالیات تمام اصناف مشخص شده است. بنابراین اینکه چرا جامعه پزشکی را مستثنی کردند جای تامل دارد.
گل‌علیزاده با بیان اینکه جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی تابع قوانین بوده و همکاری و همراهی لازم را خواهد داشت، گفت: اما جامعه پزشکی اجازه نخواهد داد که با ادبیات سخیف و مصاحبه‌های عجیب و غریب بخواهند زحمات این قشر را موردتخریب قرار دهند و زحمات چندین ساله این قشر را زیر سوال ببرند. جامعه پزشکی کسانی هستند که در دوران دفاع مقدس بیشتری خدمات را به رزمندگان اسلام ارائه دادند. آنها بعد از جنگ هم همین راه را ادامه دادند.
وی با اشاره به مباحث مطرح شده درباره پلمپ مطب‌های فاقد کارتخوان نیز گفت: در این زمینه به حقوق عامه استناد شده است، اما وقتی یک صنفی پروانه و نظام صنفی دارد، به این صورت برخورد کردن و حتی گفتن این جملات درست نیست. تهدید کردن کار خوبی نیست. به هر حال از نظر قانونی روال برخورد برای اصنافی که پروانه کسب دارند،‌ مشخص است و در خصوص صنف پزشکی مشخص کرده کمیسیون سه نفره‌ای با حضور نمایندگان تعزیرات، دانشگاه و سازمان نظام پزشکی مباحث و تخلفات را مطرح و بررسی کنند.
گل‌علیزاده تاکید کرد: به نظر بنده در این زمینه برخورد تحت عنوان حقوق عامه موضوعیتی ندارد. بنده دوستانی را که در این زمینه صحبت‌ می‌کنند، به خویشتن‌داری دعوت می‌کنم تا کمی ملایم‌تر صحبت کنند. با ادبیات بهتری هم می‌شود با صنف صحبت کرد. ای کاش در جلسات هماهنگی این مباحث، روسای نظام پزشکی‌ها هم دعوت می‌شدند. به هر حال هم باید قانون اجرا شود و هم موانع دیده شود. به عنوان مثال یکی از موانع این است که اگر مطبی تراکنش کمی داشته باشد، کارتخوان در اختیارش نمی‌گذارند. بنابراین ای کاش جلسات هماهنگی گذاشته می‌شد و حرف‌های یکدیگر را می‌شنیدیم.
اجتمام*٧٢۶٨*1095*1193

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۷۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خوش اقبالی «جهان» در «فجر جهانی»/ وقتی دبیر هم پشت در می‌ماند!
 • معدوم سازی 3 تن مواد غذایی فاسد در اردل
 • پشت پرده حمایت ترامپ از دیکتاتور لیبی
 • پشت پرده حمایت ترامپ از حفتر
 • «دیگو مارادونا» این بار روی پرده سینماها
 • نگاهی به پشت پرده «برنده باش»
 • روزه‌داری دو بازیکن لیورپول در بازی حساس با بارسلونا
 • نوسان قیمت مرغ از ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان
 • از پشت پرده «برنده باش» چقدر می‌دانید؟
 • کشف و معدوم سازی 360 لیتر مشروب الکلی دست‌ساز در حوزه قضایی بخش لیلان
 • آخرین تحولات بازار مرغ/ قیمت مرغ به ۱۳ هزار تومان رسید
 • قضای روزه‌های ماه مبارک رمضان سال گذشته را چه زمانی بجا بیاوریم؟/اهمیت به پیشواز رفتن ماه فضیلت خدا
 • لزوم مقابله جدی با تظاهرکنندگان روزه خواری در ماه مبارک رمضان
 • معدوم سازی مواد غذایی فاسد در شهرستان بناب
 • سفر یک روزه پزشکیان و شهریاری به شهرستان تکاب
 • پشت پرده شکست استقلال مقابل الهلال
 • نمایش نسخه‌ مرمت‌شده‌ «پرده آخر»+فیلم
 • رونمایی از پشت‌پرده‌ی تعطیلی شبکه کلمه +فیلم
 • چرا برآمدگى پشت گوش بوجود می‌آید و درمان آن چیست؟