قم – ایرنا- رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر قم با انتقاد از وضعیت خط متروکه راه آهن در محدوده شهری و تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف این خط گفت: مدیریت راه آهن با مجموعه مدیریتی قم در این زمینه هیچگونه همکاری ندارند

به گزارش ایرنا، روح الله امراللهی عصر دوشنبه در نود و یکمین جلسه شورای شهر قم در ساختمان شهید باکری این شورا افزود: محدوده راه آهن به وضعیتی گرو کشی تبدیل شده است به گونه ای که با وجود تعیین حریم راه آهن و توسعه این مجموعه در شهرداری، ولی به دلایل مختلف مانع از اقدام شهرداری در این محدوده می شوند.
روح الله امرالهی با بیان اینکه اظهار داشت: برخی طرح های مطرح شده توسط راه آهن مانند قطار پرسرعت و همچنین اتصال ایستگاه خدیجه به فرودگاه امام خمینی(ره) رها شده است.
وی با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف ریل متروکه راه آهن در محدوده شهری گفت: به طور قطع تعیین تکلیف ریل متروکه راه آهن موجب تحرک و رونق شهر به ویژه منطقه 2 شهردرای خواهد شد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر قم با اشاره به کاهش نرخ تعرفه خدمات پیشنهادی تاکسی ها و وانت بارها گفت: کرایه برخی انواع خودروهای فعال در حوزه حمل و نقل بار و مسافر از جمله تعرفه وانت بارها و تاکسی های بیسیم در لایحه جدید، کاهش یافته است.
امراللهی، ادامه داد: هر خط تاکسی معادل هشت سرویس رفت و برگشت درآمد دارد ضمن اینکه درآمد بهترین خطوط تاکسی روزانه بین 700 تا 800 هزار ریال است و با توجه به اینکه رانندگان تاکسی از جمله قشرهای آسیب پذیر جامعه هستند باید در تصمیم گیری ها وضعیت معیشتی این قشر نیز مورد توجه قرار گیرد.

** رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به لایحه اخذ مجوز کاهش بخشی از عوارض، جرائم و هزینه های حفاری ابنیه و ساختمان های راه آهن گفت: حریم راه آهن در محدوده بلوار امام رضا(ع) در بین خط متروکه و خط فعال پاکسازی شده تا اراضی موجود قابل استفاده شده و از شرایط نامساعد موجود خارج شود.
مجید اخوان افزود: در این راستا شهرداری قم تا 10 میلیارد ریال خدمات را در این منطقه تعریف کرده است تا بخشی از محرومیت موجود در این منطقه برطرف شود.

** رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قم نیز گفت: هزینه خودرو نسبت به سال گذشته 67 درصد و هزینه انسانی در این زمینه 25 درصد افزایش یافته است که واقعی شدن تعرفه تاکسی ها نیاز به رشد 49 درصد نرخ همه خطوط بود که برای رعایت حال مردم امکان واقعی شدن این نرخ بهای خدمات وجود ندارد.
مجتبی سبحانی با بیان اینکه پرداخت الکترونیک کارت شهروندی به صورت موقت در تعدادی از تاکسی ها اجرا و موفقیت آمیز بوده است ادامه داد: با ایجاد زیرساخت های فنی این طرح، به زودی کارت شهروندی با ایجاد کیف پول شهروندی در قم راه اندازی می شود.
لایحه مجوز توافقنامه منعقده میان شهرداری قم و تعاونی مسکن انبوه سازان پیام قم از جمله لوایحی بود که در صحن شورای شهر قم مورد بحث قرار گرفت و در نهایت عودت این لایحه به شهرداری تصویب شد.
اعضای شورای شهر قم همچنین به استفساریه ای در خصوص توافقنامه میان شهرداری قم و ورثه مرحوم قولیان مطابق نظر کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در راستای موافقت با نظر کمیسیون تلفیق در این رابطه رای مثبت داد.
لایحه اخذ مجوز کاهش بخشی از عوارض، جرائم، هزینه های حفاری و ابنیه و ساختمان های راه آهن تا پایان سال 1397 ، دیگر لایحه ای بود که اعضای شورای شهر قم با 13 رای موافق به آن رای مثبت دادند.
شورای شهر قم همچنین در ادامه جلسه رسمی امروز خود، لایحه اخذ مجوز نرخ پیشنهادی کرایه انواع خودروهای فعال در حوزه حمل و نقل بار و مسافر درون شهری سال 1398 را مورد ارزیابی قرار داد و در نهایت نظر اعضای این شورا، نظر کمیسیون در این رابطه مبنی بر تعیین حداقل نرخ کرایه خودروهای بیسیم و دربستی با رقم پنج هزار تومان و افزایش حداکثر 25 درصد نرخ کرایه سایر خودرو ها در سال 1398 با 7 موافق، 2 رای ممتنع و 4 رای مخالف به تصویب رسید.
همچنین در این جلسه از اعضای جانباز شورای شهر قم به مناسب روز جانباز تجلیل شد.
7404/ 6133/

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فعالیت شرکت تاکسی اینترنتی « ماکسیم » در مهاباد قانونی است

مهاباد - ایرنا - شرکت راشاپارس رایان (تاکسی اینترنتی ماکسیم) اعلام کرد: فعالیت این شرکت در مهاباد قانونی بوده و اظهارات سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ ونقل شهرداری مهاباد مبنی بر فعالیت بدون مجوز در این شهرستان صحت ندارد.

به گزارش ایرنا، روابط ‌عمومی ماکسیم با ارسال نامه ای به دفتر ایرنای مهاباد که روز چهارشنبه وصول شد، ادعا کرد که براساس نامه دادستان کل کشور عالی‌ترین مقام پیشگیری و تعقیب تخلفات و جرایم، خطاب به دادستان‌های مراکز استان‌ها در خصوص فعالیت شرکت‌های حمل‌ و نقل مسافر و بار اینترنتی «باید از هرگونه برخورد و ممانعت از کسب ‌و کار این ‏شرکت‌ها به درخواست شهرداری‌ها خودداری به عمل آید».
در این نامه همچنین آمده است: معاونت حقوقی ریاست جمهوری طی شیوه‌نامه «تشکیل و نحوه عمل کارگروه کاهش موانع کسب‌ و کارهای مجازی از طریق ساماندهی و کاهش شکایت دستگاه‌ها و به طرفیت آنها» مقرر کرده است که این حکم به کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود که اگر هر کدام از دستگاه‌های دولتی قصد شکایت از متصدیان کسب ‌و کار و کارآفرینان مورد بحث را داشته باشد، باید مراتب را در قالب درخواست تجویز شکایت جهت طرح و بررسی در کارگروه به رییس کارگروه اعلام کند.
در بخش دیگری از نامه شرکت راشاپارس رایان (ماکسیم) آمده است: شرکت‌های حمل‌ و نقل هوشمند نیز برای فعالیت ملزم به اخذ مجوز از اتحادیه کشوری صنف کسب‌ و کار مجازی‌ است و براساس این مجوز و تأیید مرکز اصناف و بازرگانان ایران، فعالیت ماکسیم در همه شهرهای ایران مجاز است و نیاز به هیچ‌گونه مجوز ‏مضاعفی نیست.
در این نامه تاکید شده است: هرگونه اقدام در جهت ‏اخلال در فعالیت این سامانه‌ها در زمره تخلف ‏و سرپیچی از مصوبه هیات دولت، معاونت حقوقی ریاست ‏جمهوری و دستور صریح دادستان کل کشور بوده و از این حیث ضمن ایجاد مسوولیت برای خاطیان، قابل ‏پیگیری قانونی است؛ بنابراین، ایجاد هرگونه مانع در این زمینه می‌تواند از مصادیق ماده یک قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 تحت عنوان اخلال در رقابت شمرده شود و ماکسیم حق هرگونه اقدام قانونی از مراجع ذیصلاح را برای خود محفوظ می‌داند.
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد روز دوشنبه طی مصاحبه ای با ایرنا اظهار داشته بود که هرگونه فعالیت تاکسی های اینترنتی در این شهر به دلیل نداشتن مجوز از شهرداری خلاف قانون است و طبق قانون هر کس که قصد فعالیت در زمینه حمل و نقل و جابجایی مسافر را داشته باشد باید از شهرداری آن شهر مجوز بگیرد.
«شیرکو نورانی» مدعی شده بود که شهرداری مهاباد موضوع رعایت قانون در امور شهری را با جدیت پیگیری می کند و از این رو تاکسی های اینترنتی تا زمانی که مجوز اخذ نکنند فعالیتشان غیرقانونی است و شهروندان نباید از آنها استفاده کنند.
وی با اشاره به شکایت شهرداری از فعالیت تاکسیی اینترنتی با عنوان «ماکسیم» در مراجع قضایی نیز اظهار داشت: یکی از تخلف های ماکسیم جابجایی مسافر با خودروهای شخصی است که در جدول جرایم راهنمایی رانندگی نیز مبلغی به عنوان جریمه برای این تخلف در نظر گرفته شده است.
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد، صدور مجوز به ماکسیم را مستلزم پذیرش شرایط مشخص شده در قانون ذکر کرد و افزود: شهرداری ها باید حمل نقل بار و مسافر را از طریق شرکت های بخش خصوصی یا تعاونی ساماندهی کنند و طبق آیین نامه این شرکت ها باید از شهرداری مجوز بگیرند.
شهر 168 هزار نفری مهاباد در مجموع دارای 505 دستگاه گردشی، 158 تاکسی خطی، 90 دستگاه ون، 915 تاکسی تلفنی، 42 دستگاه اتوبوس، 12 میدل باس و 6 مینی بوس است که کار حمل و نقل درون شهری را برعهده دارند.
6185/3072

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

کلیدواژه: اجتماعي شوراي شهر راه آهن قم

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۷۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پاسخ مدیر عامل اسنپ به علت قرار گرفتن نام خلیج عربی بر روی نقشه یاب این تاکسی اینترنتی
 • شهرداری هیچ نظارتی بر تاکسی‌تلفنی‌های یزد ندارد!
 • پاسخ پورسید آقایی به دلایل عدم ارسال استفساریه به شورا درباره اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد
 • تغییر نظر شورای شهر درباره اخذ عوارض از محدوده زوج و‌ فرد
 • حقوق ماهانه 138 میلیون تومانی کارشناس خارجی در یک شرکت دولتی!/ مدیر ناکارآمد بیمه‌ای در شرکت دیگری مدیرعامل می‌شود!/ گرانی خودرو با وجود طرح فروش فوری/ افزایش قیمت لوازم خانگی در راه است/واگذاری پالایشگاه کرمانشاه 900 میلیارد زیر قیمت
 • تصویب لایحه کاهش عوارض و بهای خدمات‌شهری در شورای‌شهر شیراز
 • نمایش تبلیغات هدفمند در تاکسی‌های توکیو با کمک فناوری تشخیص چهره
 • فیلمنامه نویس «راننده تاکسی»: جشنواره جهانی فجر رویدادی پرشور است/ دیگر به آمریکایی بودن افتخار نمی‌کنم
 • انتقال پسماند شهرک صنعتی روی تعیین تکلیف می شود
 • عضو شورای شهر خرم آباد خواستار تعیین تکلیف شهر بازی کیو شد
 • پارسال نگران متروکه شدن اصفهان بودیم امسال سیل مهاجران نظارت بر کنسرت‌ها وظیفه شهرداری نیست
 • افزایش ۱۸ درصدی نرخ کرایه تاکسی در انتظار تاییدیه شورای تطبیق/تا زمان اعلام رسمی نرخ جدید، هر گونه افزایش کرایه تاکسی غیر قانونی است
 • نفت را ملی کرد اما خانه‌اش متروکه مانده است
 • فناوری تشخیص‌چهره در تاکسی‌های توکیو
 • ۶۰ درصد تاکسی‌های تحت پوشش تاکسیرانی به صورت الکترونیکی فعالیت می‌کنند
 • فعاليت 60 درصد تاکسي‌هاي پايتخت به صورت الکترونيکي/ نظارت روي تاکسيرانان قوي‌ترمي‌شود
 • قول مساعد رئیسی برای تعیین تکلیف قبول‌شدگان
 • تعیین تکلیف تعدادی از همکاران علمی پیام نور
 • ضرورت تعریف ساختار مشخص برای تسریع در تعیین تکلیف کالاهای قاچاق کشف‌شده