به گزارش ایرنا، امین شاکری دوشنبه شب در کنفرانس ملی، منطقه ای جوان خلاق، ایران پیشرو در بیرجند افزود: در حوزه اقتصادی مشکل در کشور زیاد است و این مشکلات زیربنایی محسوب می شود.
وی ادامه داد: استان های غنی به لحاظ منابع خدادادی در کشور داریم اما از این منابع کمترین بهره برداری می شود و در حوزه های مختلف راحت ترین کار برای ما این است که معادن را کشف، استخراج و سپس خام فروشی کنیم در حالی که در سراسر دنیا این نسخه منسوخ شده است.
رئیس مجمع عالی کارآفرینان در ادامه بیان کرد: خراسان جنوبی مستعد به لحاظ منابع خدادادی است که اگر شناسایی شده و برای آنها پهنه شغلی تعریف کنیم برای استان ارزش افزوده ایجاد می شود.
شاکری گفت: در کنار ارزش افزوده اقتصادی ارزش افزوده اجتماعی، فرهنگی، گردشگری و ... ایجاد شده که به توسعه و پیشرفت یک استان و منطقه کمک می کند.
وی افزود: کارآفرین فردی است که یک ایده را پرورش داده و با مخاطره و ریسک پذیری آن را تبدیل به یک ارزش افزوده کند، کارآفرینی از یک ایده خلاقانه شروع می شود و با مخاطره و ریسکی از جانب کارآفرین به وقوع می پیوندد و به ایجاد یک ارزش افزوده اجتماعی یا اقتصادی منجر می شود.
شاکری اظهار داشت: ترس از شکست مانع پیشرفت می شود اما بزرگان کسب و کار پول را آن طرف ریسک می دانند و بسیاری از افراد موفق در حوزه اقتصادی افرادی هستند که جرات کارکردن داشته و ریسک را قبول می کنند البته ابتدا باید توانمندی خود برای یک کار را بسنجیم و سپس اقدام به انجام کار کنیم.
وی یادآور شد: شاید یک فرد در زمینه موسیقی و سینما و ... موفق باشد اما نباید در انتخاب رشته فقط با توجه به فشار والدین انتخاب رشته کند و فرد باید استعداد خود را کشف کند.
رئیس مجمع عالی کارآفرینان بیان کرد: افرادی با شناسایی توانمندی های خود به موفقیت های بزرگی رسیده اند و قرار نیست همه کشور ما فقط دکتر و مهندس باشد در هر کار تلاش کنید که بهترین باشید.
مجمع عالی کارآفرینان به همت تعدادی از کارآفرینان، مدیران و فعالان حوزه اقتصاد و کسب و کار در تیر 1392 به عنوان مؤسسه ای غیردولتی و غیرانتفاعی تشکیل شد.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی هم در این کنفرانس گفت: تلاش ما پیگیری مطالبات جوانان است تا در کنار آنها مشوق کارهای خوبشان باشیم.
مریم مهرور افزود: بهترین پیامد کارآفرینی اشتغالزایی است و بسیاری از کشورها برای رفع بحران اقتصادی خود به مقوله کارآفرینی توجه ویژه دارند و کشور ما در سال های اخیر به این موضوع توجه خوبی داشته است.
وی اظهار داشت: آموزش هایی که در روزهای آینده در این کنفرانس ارایه می شود نتیجه بخش خواهد بود و امیدواریم فرهنگ پشت میزنشینی سنتی در افراد به نوآوری و فناوری تغییر کند.
کنفرانس ملی، منطقه ای جوان خلاق، ایران پیشرو با محوریت کارآفرینی و ترویج روحیه کارآفرینی، موفقیت و ایجاد انگیزه در بین جوانان منطقه شرق کشور شامل استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان و یزد از 26 فروردین ماه جاری در بیرجند آغاز شده و تا 29 فروردین نیز ادامه دارد.
اختتامیه این کنفرانس با حضور یکهزار و 200 نفر از جوانان 15 تا 25 سال از استان های یاد شده در سالن اجلاسیه دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی برگزار می شود.
7559 * 6054
انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حل مشکل بیکاری آذربایجان غربی در گرو مهارت آموزی فارع التحصیلان دانشگاهی است

فارغ‌التحصیلان بیکار زیادی در آذربایجان غربی وجود دارند در حالی که اگر در دانشگاه‌ها مهارت‌آموزی در کنار تحصیل در دستور کار قرار می‌داشت دانشجویان می‌توانستند به‌سادگی وارد بنگاه‌های اقتصادی شوند این خلاء فقط از طریق مرکز آموزشی فنی قابل پر شدن است. ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹ استانها آذربایجان غربی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، دانشگاه فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی جزء دانشگاه‌های متولی آموزش‌های عالی فنی و حرفه‌ای در کشور هستند که بین علم، عمل و تبدیل آن به ثروت پیوند ایجاد کرده‌اند و تلاش می‌کنند از طریق تربیت تکنسین‌های ماهر و کارآفرین و نیز تعامل با مراکز صنعتی، بخش دولتی و غیردولتی، زمینه لازم را برای کسب مهارت، اشتغال و کارآفرینی فراهم کنند و  این دانشگاه‌ها توانسته‌اند به معنای واقعی علم را به محصول تبدیل کرده و ارتباط خوبی با صنعت برقرار کنند.

 دانشگاه جامع علمی-کاربردی در مهرماه سال 1370  باهدف افزایش سطح مهارت دانشجویان در رشته‌های مختلف تحصیلی و کارآفرینی تأسیس شده و  امروزه  بیش از 1000 مرکز آموزشی در رشته‌های مختلف مهارت‌آموزی در سراسر کشور وجود دارد.

دانشگاه فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی یکی از مراکز آموزش عالی هستند که به ارتقای شاخص‌های کمی و کیفی آموزش‌های کاربردی در جامعه، فراهم‌سازی زیربنای مناسب به‌منظور به‌کارگیری توان دانش‌آموختگان در حل مسائل کاربردی و انتقال فناوری نوین در نسل جوان و جویندگان مهارت و دانش است.

فقر و بیکاری دو عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی بیان می‌کرد:  آموزش‌های مهارتی نقش ارزنده‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.

محسن مددی در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ارومیه با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی نقش بسیار ارزنده‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند تصریح می‌کند:  آموزش فنی و حرفه‌ای در استان با حضور در این حوزه همگام با سایر دستگاه‌های ذی‌ربط از قبیل بهزیستی، سازمان زندان‌ها، نیروی انتظامی و کمیته امداد، با ارائه آموزش در راستای توانمندسازی زندانیان، زنان سرپرست خانوار، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، معتادان بهبودیافته، کودکان کار، ساکنین بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشین‌ها  و دانشجویان گام‌های مؤثر در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی برمی‌دارد.

مددی می‌گوید:  توانمندسازی افراد در معرض خطر ضمن ایجاد اشتغال برای آنان و بازگشت دوباره به آغوش اجتماع، ایجاد انگیزه، امید به زندگی، گرایش به ارتکاب جرم و بزه اجتماعی را در آنان کاهش می‌دهد.

استان مرکزی در زمره سه استان برتر کشور در حوزه نرخ پایین بیکاری قرار گرفتتنها یک استان کشور در نرخ بیکاری وضعیتی بدتر از کردستان داردنرخ بیکاری در استان مرکزی 8.4 درصد است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ارومیه با اشاره به اینکه بحث اشتغال یکی از مؤثرترین راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی است، می‌افزاید:  با توجه به بررسی‌های انجام‌شده اکثر مفاسد در خانواده هایی که بنیان خانواده و تعهد خانوادگی در آن‌ها ضعیف بوده و  افراد فاقد شغل و درآمد صورت گرفته است.

مصطفی حبیبی می‌گوید: زنان سرپرست خانوار در معرض بیشترین صدمات قرار دارند و نیازمند خدمات بیش‌ازپیش در قالب برنامه‌های حمایتی هستند و فقر وبیکاری دو عامل اساسی درزمینه آسیب‌های اجتماعی است.

آموختن مهارت کارآفرینی از اولویت‌های دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای است

سرپرست دانشگاه علمی و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به مسائل و مشکلات فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در انتخاب شغل و راه‌اندازی کسب‌وکارهای مرتبط با رشته تحصیلی دانشجویان بیان می‌کند: موضوع اشتغال آفرینی در کشور بسیار حائز اهمیت بوده  و از این سو دانشگاه‌های کشور سوق دادن دانشجویان و فارغ‌التحصیلان را به سمت کارآفرینی را در مبنای کار خود قرار داده‌اند.

یعقوب پور اسد می‌افزاید: برای مهارت‌آموزی دانشجویان در دانشگاه‌ها فنی حرفه ای تلاش می‌شود تا فارغ‌التحصیلان بتوانند مستقیماً وارد بازار کارشده و یا به یک کارآفرین نمونه تبدیل شوند که این امر مهم در جای خود عامل کمک به تولید ملی، انجام خدمات و گره‌گشایی از مشکل آسیب‌های اجتماعی نیز می‌شود.

وی می‌گفت: برای افزایش مهارت‌آموزی دانشجویان در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان مرکز نوآوری ایجادشده  و فعالیت مهم این مرکز آشنا کردن دانشجویان با فضای بازار کار و ایجاد اشتغال  است و همچنین دانشجویانی که دارای طرح‌های دانش‌بنیان، نوآورانه و خلاقانه هستند با ارائه طرح‌هایشان به مرکز نوآوری و بعد از بازدید این طرح و ایده‌ها توسط اساتید مرکز آنهایی را که واقعاً قابلیت تجاری‌سازی دارند انتخاب و حمایت می‌شوند که درنهایت شیوه تجاری‌سازی و کسب درآمد از این طرح‌ها از طریق مرکز نوآوری آموزش داده می‌شود.

ایجاد مرکز نوآوری حمایت از  طرح‌های نوآورانه

پور اسد بیان می‌کند: دانشگاه علمی و فناوری کشور کلاً 120 مرکز دارد که از این تعداد فقط به 6 استان برتر مجوز تأسیس مرکز علمی و فناوری داده‌شده است و دانشگاه فنی حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه  به دلیل داشتن پژوهش‌های موردتأیید دانشگاه علمی و فناوری کشور، جزو شش استان برتر بوده و  باید از دانشجویان این دانشگاه حمایت شود.

وی می‌افزاید: هدف از ایجاد مرکز نوآوری حمایت از  طرح‌های نوآورانه و خلاقانه‌ای که از سوی دانشجویان به این مرکز ارائه می‌شود و به همین جهت با صندوق کارآفرینی امید در این زمینه تفاهم‌نامه امضاء شد و همچنین دانشگاه علمی و فناوری کشور مجوز یک مرکز شکوفایی نوآوری و خلاقیت را به دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان اختصاص داده است.

سرپرست دانشگاه فنی حرفه‌ای آذربایجان غربی تأکید می‌کند: دانشگاه فنی و حرفه‌ای یک دانشگاه مهارتی است و بیشترین نیاز و دغدغه در این دانشگاه به‌روزرسانی تجهیزات کارگاه است که انتظار می‌رود تا مسئولین استانی این مشکلات را بررسی و حل نمایند اما متأسفانه تاکنون هیچ حمایتی از سوی مسئولین و مدیران استانی صورت نگرفته است.

گزارش از زهرا بخشی

انتهای پیام/ن

R41361/P/S6,48/CT7

حذف صفرهای پول ملی کلید خورد

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

(تصاویر) درگیری در تبریز پس از باخت تراکتورسازی

کلیدواژه: 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 اداره کل ورزش و جوانان جامعه فرهنگ سازی فناوری موسیقی 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۸۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • لیگ ربات‌ها به مرحله حساس نزدیک می‌شود/ برپایی نمایشگاهی از جنس کارآفرینی رباتیکی
 • کسب و کار صنایع دستی در بومگردی در قاب همایش
 • مناطق محروم آرادان نیازمند برنامه‌های فرهنگی و تربیتی است
 • پنجمین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی برگزار می‌شود
 • تبیین فرهنگ مهدویت عامل بالندگی جامعه است
 • کنفرانس بین‌المللی ریاضی و علوم کامپیوتر در دانشگاه کردستان برگزار شد
 • آغوش سرد جامعه برای معتادان بهبود یافته
 • لزوم ايجاد روحيه و فرهنگ کارآفريني ميان جوانان در هنديجان
 • ماجرای اظهار‌فضل وزیر مختار سفارت لهستان بعد از کنفرانس ضد ایرانی ورشو
 • کنفرانس اراده آزاد و علیت برگزار می شود
 • 15 درصد مدارس قزوین نیازمند تخریب و بازسازی
 • امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشکده کارآفرینی و انجمن علمی تعاون ایران
 • فولادگر: روش حمایت دولت از تولید «رانت‌پرور»است
 • روش حمایت دولت از تولید «رانت‌پرور»است/امیدی به دوپینگ اروپا نیست
 • انسان معاصر نیازمند اندیشه ناب سعدی است/«بوستان و گلستان»منبع فضل
 • واکنش طالبان به تعویق نشست قطر؛ کابل با ایجاد بی‌نظمی سعی در تغییر خط مشی کنفرانس داشت
 • علت غیبت ساری در کنفرانس خبری پیش از بازی
 • کنفرانس اقدامات جنگی وشورشی درامپراتوری بزرگ اسلامی برگزار می شود
 • واحد تعاون و کارآفرینی در جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی افتتاح شد