مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۰ هسته و واحد فناور در مرکز رشد این شهرستان فعالیت می‌کنند گفت: این مرکز منجر به کارآفرینی برای بیش از پنجاه نفر شده‌ است. ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶ استانها لرستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، محمد زندیه شیرازی امشب در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: بی‌شک در شرایط حاضر ایجاد اشتغال و توسعه پایدار جز با سرمایه‌گذاری بر اقتصاد دانش‌بنیان و توجه به تحقیقات و فعالیت‌های علمی امکان‌پذیر نیست و می‌توان با تکیه بر پتانسیل‌های موجود، فضای مناسبی برای کارآفرینی افراد فعال و مبتکر ایجاد کرد تا ایده‌های جدید با توجه به امکانات مراکز رشد و حمایت‌های لازم به محصول تبدیل شده و علاوه بر رفع بخشی از نیازهای جامعه، زمینه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در کشور فراهم شود.

وی افزود: مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود به‌عنوان شتاب‌دهنده نوآوری عمل کرده و به‌همین منظور فضای فیزیکی، تسهیلات و خدمات مورد نیاز کارآفرینان و کسب‌ و کارهای مبتنی بر فناوری را مهیا می‌کند توجه به ایجاد و گسترش مراکز رشد، ضامن دستیابی به اشتغال پایدار و برطرف کردن نیازهای روزافزون جامعه است.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود عنوان کرد: مراکز رشد بر اساس سیاست‌های توسعه‌ای دولت و به‌منظور ایجاد اشتغال کارآفرینان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، تجاری‌سازی دستاوردهای تحقیقاتی کاربردی، توسعه کسب‌وکارهای کوچک و متوسط دانش‌بنیان، تسهیل در انتقال دانش و فناوری میان جامعه و صنعت و برطرف نمودن نیازهای جامعه، در حال ایجاد و گسترش هستند.

وی به خدماتی که در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود ارائه می‌شود اشاره و بیان کرد: این مرکز با توجه به نیاز روزافزون دانشجویان و جوانان به اشتغال می‌تواند با ارائه خدمات حمایتی و هدایتی نظیر تأمین فضای فیزیکی استقرار و پشتیبانی‌های لازم، کمک به تجاری‌سازی محصولات، ایجاد ارتباط میان واحدهای مستقر و نهادهای مرتبط نقشی تأثیرگذار در توسعه شهرستان ایفاء نماید.

زندیه شیرازی گفت: هم‌اکنون مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود پذیرای طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و کلیه افراد مبتکر، مخترع و دارای ایده‌محوری در حوزه‎‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، شیلات، توریسم و سایر حوزه‌هاست.

اردبیل| راه‌اندازی مرکز رشد و پارک علم و فناوری در شهرستان پارس‌آبادخراسان جنوبی| یک میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز مرکز رشد و فناوری قاین اختصاص می‌یابدمرکز رشد جامع واحدهای فناور مرکز مازندران افتتاح شد

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود با تشریح فرآیند پذیرش هسته‌ها و واحدهای فناوری در مرکز رشد، تصریح کرد: واحدهاى فناور طى دو مرحله در مرکز رشد تحت حمایت قرار مى‌گیرند، مرحله رشد مقدماتى که در این دوره به افراد یا گروه‌هاى مستعدى که داراى ایده‌هاى نوآورانه و با قابلیت تجاری‌سازی و صنعتى هستند به‌مدت 6 ماه فرصت داده مى‌شود تا با دریافت خدمات، مشاوره و آموزش‌هاى لازم براى آشنایى با بازار، شناسایى گروه کارى، تثبیت ایده و ایجاد هویت‌هاى حقوقى مستقل، خود را براى مرحله بعدى آماده نمایند، هم‌چنین در مرحله رشد طی یک دوره استقرار حداکثر سه ساله، واحدهاى فناورى مستقر در مرکز رشد به معیارهاى رشدیافتگى دست‌یافته و پس از آن از مرکز رشد خارج می‌شوند.

وی با قدردانی از حمایت‌های دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان شهرستان جهت راه‌اندازی این مرکز بیان کرد: مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود در راستای حمایت از ایده‌های نودانشجویان، استادان، مبتکران، صنعتگران، محققان و نیز ایجاد زمینه لازم جهت فعالیت‌های اقتصادی اشتغال‌زا مبتنی بر فنآوری‌های نوین از دی‌ماه سال 1394 با عنوان مرکز خلاقیت، نوآوری و شکوفایی شروع به فعالیت نمود که پس از برگزاری جلسات تخصصی لازم و ارائه برنامه کاری، پتانسیل‌سنجی لازم در زمینه تأسیس مرکز رشد در شهرستان صورت گرفت که در نهایت منجر به صدور ابلاغیه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم مبنی بر تایید مجوز اصولی مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود شد.

زندیه شیرازی گفت: خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی سه زنجیره بهم پیوسته هستند که فرد کارآفرین باید برای تأسیس کسب و کارهای کوچک و متوسط، این زنجیره را طی کند به این معنی که وقتی ایده خلاقانه‌ای در ذهن فرد شکل می‌گیرد، می‌باید آن ایده به نوآوری تبدیل گردد.

وی افزود: مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود جهت ترغیب و تشویق افراد با هدف کمک و حمایت از ایده‌های نو و فناورانه و مساعدت به‌منظور تولید محصول یا خدمات اعضای هیئت علمی، دانشجویان، دانش‌آموختگان، مخترعین  و افراد دارای ایده علمی و تجاری مناسب می‌تواند حمایت‌‌های عمومی، اختصاصی و ویژه مرکز رشد را در صورت وجود ایده و طرح مبتنی بر فناوری، نوآوری و قابلیت تجاری کردن برای تولید ثروت، داشتن تیم کاری مناسب برای اجرایی نمودن ایده یا ترکیب نیروی انسانی متخصص و ارائه برنامه کاری مشخص ارائه نماید.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود عنوان کرد: تاکنون بیش از 30 هسته و واحد فناور در دوره‌های رشد مقدماتی، دوره رشد و دوره رشدیافتگی در مرکز رشد واحد دورود در حوزه‌های صنایع فلزی و غیرفلزی، کشاورزی، شیلات، صنعت، گردشگری و سایر زمینه‌ها  پذیرش شده و فعالیت می‌کنند که منجر به کارآفرینی برای بیش از پنجاه نفر به‌صورت تمام‌وقت و پاره‌وقت شده‌ است.

انتهای پیام/ح

R41450/P/S6,72/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برنامه‌ریزی و اراده فناورانه داخلی راه برون‌رفت از شرایط تحریم

عطاالله ربانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا در خصوص اینکه آیا پارک‌های علم و فناوری می‌توانند در شرایط تحریم نقش‌آفرین باشند، افزود: باید این موضوع در جلسات روسای پارک‌های علم و فناوری در دستور کار پارک‌ها قرار گیرد، پارک‌ها در این زمینه می‌توانند فعال شوند و تاثیرگذار باشند.

وی بیان کرد: توانمندی فناورانه ما به گونه ای است که در حال حاضر که دنیا (استکبار) علیه ایران موضع گرفته است و اعلام می‌کند که فناوری را بر روی ایران می‌بندد و تحریم می‌کند، این بخش از جامعه فناور یعنی پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با این موضوع مقابله کنند.

ربانی ادامه داد: ما در این فضا بسیاری از کالاها را از خارج کشور وارد می‌کنیم که به صورت معمول توان تولید آن در کشور وجود دارد، طوری که در روزهای اخیر خبر ممنوعیت ارز برای واردات غذای حیوانات خانگی اعلام شد، این محصول را الان شرکت‌های فناور ما در پارک علم و فناوری البرز تولید میکنند.

*** تحریم کشورهای خارجی از صادرات محصولات سطح پایین به ایران

وی با بیان اینکه، باید دولت از قبل بر روی این قضیه تصمیم می‌گرفت، افزود: خود ما باید کشورهای خارجی را برای صادرات محصولات سطح پایین این چنینی به کشور تحریم کنیم.

ربانی بیان کرد: در حال حاضر به وزارت صنایع اعلام شده است شرکت فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز آمادگی تامین نیاز کل کشوردر زمینه غذای حیوانات خانگی و حتی صادرات را دارد و در حال حاضرحتی این محصول از سوی شرکت فناور ایرانی به کانادا صادر می‌شود.

وی افزود: ما باید کشورهای خارجی را این چنین تحریم کنیم. درعرصه فناوری نیز هر کجا دولت مشکل داشته باشد و کشورهای خارجی ما را تحریم کنند، فناوران ما آمادگی کامل دارند. همین الان که کشورهای خارجی مورد به مورد ایران را تحریم می‌کنند شرکت های فناور ما قد علم کرده و می‌گویند که ما تولید می‌کنیم.

ربانی یادآور شد: آمادگی داخل کشور هست، پارک های علم و فناوری و شرکت‌های فناور و دانش بنیان خط مقدم کار در شرایط تحریم هستند. هرکجا دولت بخواهد شرکت ها جلوی تحریم‌ها بایستد آمادگی کامل داریم. توان فناوران ایرانی آن‌قدر است که دنیا ما را با این مباحث نترساند، ما در سلول های بنیادی جز ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم، در بحث نانو وفناوری های های تک نیز جز اولین ها هستیم، کشور نباید از تحریم ها نگران باشد فقط یک برنامه ریزی داخلی و اراده فناورانه داخلی نیاز است، مجموعه فناوری کشور آماده است که در برابر تحریم مقابله کند.

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پشت پرده قضیه رقص‌ یک‌ زن در گلسار رشت و برخورد مأمور پلیس با او! +فیلم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۸۶۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برخورد قاطع با دارندگان سلاح غیرمجاز در دورود؛ مشکلات زندانیان بررسی می‌شود‌
 • سورنا ستاری : معنای واقعی توسعه با شناخت خلاقیت و نوآوری جوانان تجلی می‌یابد
 • شرکت‌های دانش‌بنیان منطقه ارس از چه امتیازاتی برخوردارند؟
 • افزایش سوددهی واحد‌های فناور در کشور
 • ساخت ترانس‌های فوق العاده کم صدا به دست متخصصان ایرانی تا کارآفرینی با استفاده از حشرات+فیلم
 • صندوق حمایت از توسعه صنایع الکترونیک جهت رشد واحدهای فناور در گیلان اقدام کند
 • جسد گردشگر غرق شده پس از ۱۵روز پیدا شد
 • کشف جسد گردشگر غرق شده در دورود پس از 15 روز
 • جسد گردشگر غرق شده در دورود پس از 15 روز پیدا شد
 • ستاری: آذربایجان شرقی پایتخت دانش‌بنیان می‌شود
 • غرق ۶ نفر در رودخانه‌های دورود؛ جسد ۳ غرق‌شده پیدا نشد
 • لرستان|جسد غرق‌شده گردشگر تهرانی پس از ۱۵ روز جستجو پیدا شد
 • معرفی طرح‌ و ایده‌های برتردانش آموزان در حوزه فناوری اطلاعات
 • پیدا شدن جسد غرق‌شده پس از ۱۵ روز در دورود
 • حدود چهار هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعال است
 • موانع کارآفرینی را با استفاده از ظرفیت های استانی برطرف کنیم
 • ایده‌های برتر دانش آموزان در حوزه فناوری اطلاعات معرفی شدند
 • لرستان|سقوط بیل دستگاه مینی‌لودر در دورود راننده را به کام مرگ کشاند
 • ۱۲ ایده برتر اسباب بازی رونمایی شد