به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در معمولان حدود 230 قطعه زمین آماده شده و تا هفته آینده ساخت و ساز منازلی که در حاشیه رودخانه شهر تخریب شده اند، آغاز می شود.
وی ادامه داد: در خرم آباد نیز اکثر منازل تخریب شده در بافت فرسوده بوده اند که با توجه به محدودیت زمین، یک قطعه زمین فراهم شده که با کمک خیران و همکاری شهرداری 25 واحد به صورت آپارتمانی احداث می شوند.
وی تصریح کرد: در چگنی 6 خانوار در سایت مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اسکان دائم خواهند شد.
استاندار لرستان با اشاره به ضرورت احداث 130 واحد مسکونی جدید در پلدختر گفت: تاکنون زمین مناسب در این شهر تامین نشده اما سه گزینه پیشنهادی در حال بررسی است که باید تا فردا تعیین تکلیف شود.
استاندار لرستان با مردم سیلزده ابراز همدردی کرد و گفت: کار تامین زمین، قطعه بندی و ساخت و ساز مراحلی دارد که از مردم می خواهیم در این مراحل نیز تحمل داشته باشند.
خادمی افزود: به روستاییان توصیه می شود پس از پاکسازی منازل، در واحدهای خود اسکان موقت شوند و در غیر این صورت نیز دولت همراه آنان است و هزینه های اجازه خانه را به آنها پرداخت می کند.
وی تاکید کرد: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از افزایش اجازه خانه در پلدختر انجام شده و با دادستان و مسئولان ذیربط هماهنگی لازم به عمل آمده است.
استاندار لرستان در خصوص احتمال سفر رییس جمهوری به استان گفت: از دکتر روحانی برای حضور در لرستان دعوت شده اما تاکنون قطعی نشده است.
سیل نوروز امسال به 35 هزار واحد مسکونی لرستان خسارت زد.
7269/6060
انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

احداث طرح تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه اردستانی از تردد خودروها در شهر می‌کاهد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح نصف جهان اظهار کرد: این پروژه بزرگترین پروژه سال جاری شهر اصفهان است که براساس زمان بندی از پیش تعیین شده به اتمام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه رینگ حفاظتی اصفهان به طول ۷۸ کیلومتر است که ۵۴ کیلومتر آن در محدوده شهر قرار دارد، گفت: این رینگ یک حلقه به هم پیوسته یا یک آزادراه دورتادور شهر اصفهان است که اجرای آن می‌تواند بار سنگین ترافیک ناشی از تردد خودرو‌های سنگین را از نقاط مختلف شهر کاهش دهد و سبب روان سازی ترافیک شده همچنین در کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا تأثیر گذار است.

شهردار اصفهان ادامه داد: برای تحقق رینگ حفاظتی باید همت را به کار گرفت تا شاهد روان سازی آن در شهر باشیم، البته از ابتدای فعالیت دوره جدید مدیریت شهری این پروژه را به عنوان اولویت در برنامه‌ها قرار داده‌ایم، اما از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و همچنین استاندار اصفهان تقاضا می‌کنیم برای شکل گیری کامل این حلقه کمک کنند تا شهر‌های دیگر از اعتبارات دولتی برخوردار شده و با شهرداری اصفهان برای تکمیل حلقه حفاظتی شهر همراهی کنند.


وی ادامه داد: اگر این اتفاق رخ دهد بزرگترین رویداد حوزه شهرسازی در اصفهان رقم خواهد خورد و امنیت تردد شهروندان تأمین می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه آذرماه سال گذشته عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی آغاز شد، گفت: در همان روز کلنگ زنی پروژه اعلام کردیم که این تقاطع را ظرف ۱۰ ماه احداث می‌کنیم و به وعده خود عمل خواهیم کرد با وجود اینکه با سرمای زمستان کار ادامه داشت و حتی چند روز بخشی از امکانات و تجهیزات شهرداری در اختیار سیل زدگان قرار گرفت، اما به مردم و مسئولان قول می‌دهیم سرموعد یعنی ۱۰ ماه این پروژه را افتتاح خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه احداث پروژه غیرهمسطح در بزرگراه اردستانی از تردد خودرو‌ها در شهر می‌کاهد، گفت: احداث این پروژه باعث کاهش آلودگی هوا و ترافیک در شهر می‌شود و جان انسان‌هایی که به دلیل بی‌تدبیری در ساخت پل‌ها و راه‌ها کشته می‌شوند را حفظ می‌کند.

شهردار اصفهان ادامه داد: اگر در دوره خدمت مدیریت جدید شهرداری اصفهان از کشته شدن حتی یک نفر جلوگیری شود برای ما موفقیتی بزرگ است.

وی تأکید کرد: بر اساس برنامه زمانبندی مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح نصف جهان ظرف ۲۰ ماه ساخته می‌شود، اما با اعتقاد به توان و پشتکار پیمانکار و کارکنان حوزه عمران شهرداری اعلام می‌کنم که از امروز یعنی ۲۹ فروردین ۹۸ ظرف ۱۸ ماه آینده در هرشرایطی این پل ساخته خواهد شد که البته این قاطعیت در سخن گفتن به دلیل همکاری مسئولان و حمایت آن‌ها است که کار را برای ما آسان کرده و موانع را از سرراه برداشته است.

نوروزی ادامه داد: بار‌ها برای رفع مشکلات به تهران سفر کردیم و با مسئولان مربوطه مذاکراتی انجام دادیم، شهردار منطقه نیز هر روز پیگیری‌های لازم را انجام داد؛ شهرداری به تعهدات خود برای پرداخت ۲۳ میلیارد تومان هزینه زمین و آزادسازی عمل کرده است در این راستا ۱۷ هکتار زمین مورد نیاز برای احداث پل آزادسازی و در اختیار شهرداری قرار گرفته است.


وی تأکید کرد: ما ابتدا پل نمی‌سازیم و پس از آن در دادگاه به دنبال آزادسازی زمین باشیم بلکه ما به دنبال این هستیم که بدون دغدغه کار را آغاز کنیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح نصف جهان از پنج پل به طول یک و نیم کیلومتر احداث می‌شود، گفت: ظرف ۱۸ ماه آینده پنج پل به مساحت یک و نیم کیلومتر از حلقه حفاظتی احداث خواهد شد، این اقدام کار کمی نیست چرا که این پروژه اگر بزرگتر از پل‌های قبل نباشد، کوچکتر نیست.

وی با بیان اینکه این پل نقش مهمی در رفع مسائل ترافیکی شهر خواهد داشت. خاطرنشان کرد: محموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح نصف جهان با نگاه معماری و دروازه ورودی شهر ساخته خواهد شد؛ برای احداث پروژه عجله نداریم، اما درصدد هستیم فعالیت‌ها را دقیق و به موقع در راستای تحقق وعده‌هایمان انجام دهیم.

نوروزی با بیان اینکه ۷۸ کیلومتر حلقه حفاظتی از شهر‌های اصفهان خورزوق، برخوار و باغ ابریشم عبور خواهد کرد، گفت: برای تکمیل حلقه حفاظتی شهر نیاز به همراهی و همکاری دستگاه‌های مربوطه هستیم.

وی با تبریک فرارسیدن روز ارتش گفت: از ارتش تشکر می‌کنم که برای آزادسازی بیش از ۱۰ کیلومتر از مسیر حلقه حفاظتی شهر نهایت همکاری را داشتند همچنین همکاری استانداری اصفهان وصف ناپذیر است که ۱۰ کیلومتر از مسیر را آزاد می‌کند و قطعا اگر این اتفاق محقق شود زندگی در شهر راحت‌تر خواهد بود.

شهردار اصفهان تصریح کرد: از پل نصف جهان تا تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه اردستانی هفت کیلومتر مسافت است که اگر احداث شود سالانه از نظر سوخت ۳۰ میلیارد تومان سود در بر خواهد داشت و این به معنای کاهش هزینه‌ها است؛ از این ۳۰ میلیارد تومان ۱۸ میلیارد تومان به هزینه‌های کاهش سوخت مربوط می‌شود.

وی عنوان کرد: به مسئولان شهرداری اعلام می‌کنم که به صورت دو شیفت و بدون توقف کار کنند و بدانند که تا ۱۸ ماه دیگر هرگز تعطیلی چند روزه نخواهیم داشت البته به احترام برخی مناسبت‌ها از جمله شهادت حضرت علی (ع) و تاسوعا و عاشورای حسینی کار تعطیل خواهد شد، اما تعطیلات چند روزه و بلند مدت نخواهیم داشت.

انتهای پیام/م

  مراسم آغاز عملیات اجرایی مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح نصف جهان

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

نجات پیرمرد ۷۰ ساله به وسیله بالگرد اورژانس فارس از کوه سبز

کلیدواژه: 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 رییس جمهوری ساخت و ساز سیل مسکن مسکن مهر 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۴۳۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیگیری خریدمصالح ساختمانی برای واحد‌های مسکونی احداثی/ خسارات سیل به بیش از ۱۷هزار واحد مسکونی در گلستان
 • رییس جمهوری فردا به لرستان سفر می کند
 • تخریب کامل ۳۸ هزار واحد مسکونی در استان های سیل زده
 • رييس جمهوري شنبه به لرستان سفر مي کند
 • رییس جمهور فردا به لرستان سفر می کند
 • سیل به 819 واحد مسکونی سبزوار آسیب زد
 • جزئیات خسارات سیل در ۸ استان/ ۳۸ هزار واحد مسکونی کامل تخریب شد
 • مقاوم‌سازی 28 درصد واحدهای مسکونی روستایی روی گسل در زنجان
 • کارشناسان برای مطالعات تایید ایمنی زمین جایگزین روستای حسین آباد کالپوش دست به کار شدند
 • در سه استان سیلزده کشور، رژه خدمت برگزار شد
 • دبیرکل جنبش توحید اسلامی لبنان با مردم سیلزده لرستان ابراز همدردی کرد
 • رانش زمین در ۳۰ روستای گلستان؛ ۷۳۰۰ واحدمسکونی براثر سیل تخریب شد
 • آغاز عملیات ساخت واحدهای مسکونی در دلفان
 • احداث ۹ واحد مسکونی برای مددجویان چهارمحالی
 • شعب سه رشت و لنگرود در زمره واحدهای برتر تامین اجتماعی کشور
 • ۶۵ واحد مسکونی روستایی در شهرستان قروه بازسازی شد
 • رانش غربت آفرین
 • لزوم جلوگیری از زمین‌گیر شدن واحدهای تولیدی استان بوشهر
 • بازسازی واحدهای مسکونی تخریبی سیلاب در مراوه تپه آغاز شد