خبرگزاري آريا - بيرجند - ايرنا - رئيس مجمع عالي کارآفرينان گفت: تا وقتي فرهنگ کارآفريني در جامعه ايجاد نشود کارآفريني رخ نمي دهد و خود به خود کشور توسعه اقتصادي نمي يابد چون نيازمند به زيرساخت هاي درست فرهنگي براي اقتصاد هستيم.

به گزارش ايرنا، امين شاکري دوشنبه شب در کنفرانس ملي، منطقه اي جوان خلاق، ايران پيشرو در بيرجند افزود: در حوزه اقتصادي مشکل در کشور زياد است و اين مشکلات زيربنايي محسوب مي شود.
وي ادامه داد: استان هاي غني به لحاظ منابع خدادادي در کشور داريم اما از اين منابع کمترين بهره برداري مي شود و در حوزه هاي مختلف راحت ترين کار براي ما اين است که معادن را کشف، استخراج و سپس خام فروشي کنيم در حالي که در سراسر دنيا اين نسخه منسوخ شده است.
رئيس مجمع عالي کارآفرينان در ادامه بيان کرد: خراسان جنوبي مستعد به لحاظ منابع خدادادي است که اگر شناسايي شده و براي آنها پهنه شغلي تعريف کنيم براي استان ارزش افزوده ايجاد مي شود.
شاکري گفت: در کنار ارزش افزوده اقتصادي ارزش افزوده اجتماعي، فرهنگي، گردشگري و ... ايجاد شده که به توسعه و پيشرفت يک استان و منطقه کمک مي کند.
وي افزود: کارآفرين فردي است که يک ايده را پرورش داده و با مخاطره و ريسک پذيري آن را تبديل به يک ارزش افزوده کند، کارآفريني از يک ايده خلاقانه شروع مي شود و با مخاطره و ريسکي از جانب کارآفرين به وقوع مي پيوندد و به ايجاد يک ارزش افزوده اجتماعي يا اقتصادي منجر مي شود.
شاکري اظهار داشت: ترس از شکست مانع پيشرفت مي شود اما بزرگان کسب و کار پول را آن طرف ريسک مي دانند و بسياري از افراد موفق در حوزه اقتصادي افرادي هستند که جرات کارکردن داشته و ريسک را قبول مي کنند البته ابتدا بايد توانمندي خود براي يک کار را بسنجيم و سپس اقدام به انجام کار کنيم.
وي يادآور شد: شايد يک فرد در زمينه موسيقي و سينما و ... موفق باشد اما نبايد در انتخاب رشته فقط با توجه به فشار والدين انتخاب رشته کند و فرد بايد استعداد خود را کشف کند.
رئيس مجمع عالي کارآفرينان بيان کرد: افرادي با شناسايي توانمندي هاي خود به موفقيت هاي بزرگي رسيده اند و قرار نيست همه کشور ما فقط دکتر و مهندس باشد در هر کار تلاش کنيد که بهترين باشيد.
مجمع عالي کارآفرينان به همت تعدادي از کارآفرينان، مديران و فعالان حوزه اقتصاد و کسب و کار در تير 1392 به عنوان مؤسسه اي غيردولتي و غيرانتفاعي تشکيل شد.
معاون فرهنگي و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبي هم در اين کنفرانس گفت: تلاش ما پيگيري مطالبات جوانان است تا در کنار آنها مشوق کارهاي خوبشان باشيم.
مريم مهرور افزود: بهترين پيامد کارآفريني اشتغالزايي است و بسياري از کشورها براي رفع بحران اقتصادي خود به مقوله کارآفريني توجه ويژه دارند و کشور ما در سال هاي اخير به اين موضوع توجه خوبي داشته است.
وي اظهار داشت: آموزش هايي که در روزهاي آينده در اين کنفرانس ارايه مي شود نتيجه بخش خواهد بود و اميدواريم فرهنگ پشت ميزنشيني سنتي در افراد به نوآوري و فناوري تغيير کند.
کنفرانس ملي، منطقه اي جوان خلاق، ايران پيشرو با محوريت کارآفريني و ترويج روحيه کارآفريني، موفقيت و ايجاد انگيزه در بين جوانان منطقه شرق کشور شامل استان هاي خراسان شمالي، رضوي و جنوبي، کرمان و سيستان و بلوچستان و يزد از 26 فروردين ماه جاري در بيرجند آغاز شده و تا 29 فروردين نيز ادامه دارد.
اختتاميه اين کنفرانس با حضور يکهزار و 200 نفر از جوانان 15 تا 25 سال از استان هاي ياد شده در سالن اجلاسيه دانشگاه پيام نور خراسان جنوبي برگزار مي شود.
7559 * 6054
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فعالیت زنان در عرصه رونق تولید نیازمند گفتمان سازی است/ زنان پتانسیل فوق العلاده ای در زمینه اقتصادی دارند

کارشناس اقتصاد خانواده می گوید: ظرفیت و پتانسیل زنان در عرصه رونق تولید بالاست ولی این ظرفیت خوب گفتمان سازی نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شهلا باقری کارشناس اقتصاد خانواده در گفتگو با خبرنگار مرآت، با تاکید بر اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند، اظهار کرد: زنان برای ورود به مسائل اقتصادی و رونق تولید ظرفیت و سرمایه انسانی خوبی به شمار می روند.

وی با بیان اینکه ظرفیت و پتانسیل زنان در عرصه رونق تولید بالاست ولی این ظرفیت خوب گفتمان سازی نشده است، تصریح کرد: این قشر با توانمندی و قابلیت های خاصی که دارند، مستعد این هستند تا بتوانند در عرصه اقتصادی خوب نقش آفرینی کنند.

این کارشناس اقتصاد خانواده اذعان کرد: متناسب با این ظرفیت هایی که زنان دارند و با توجه به نقش مادری و همسری که بر عهده دارند، می توان ایده ها و امکانات و تسهیلاتی را با رویکرد خانواده برای قشر زنان تعریف کرد تا هم حضور این پتانسیل را در بحث تولیدی و اقتصادی داشته باشیم و هم از طرفی دیگر کیان خانواده محفوظ بماند.

باقری با بیان اینکه مرکز فکر و سیاست گذاری در حوزه بانوان، هم اندیشی کنند و برای خانم های مجرد، متاهل، زنان سرپرست خانوار هر کدام ایده های جداگانه ای طراحی کنند، افزود: تا زمانی که این اقدامات هدفمند نشود، نمی توان انتظار داشت بانوان به عرصه رونق تولید نقش افرینی کنند.

وی تاکید کرد: باید مجاری فعالیت بانوان در عرصه اقتصادی و رونق تولید باز شود چرا که ظرفیت، پتانسیل و توانمندی این اقدام در بانوان فوق العلاده وجود دارد.

کارشناس اقتصاد خانواده، گفت: معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری و شورای فرهنگ اسلامی زنان که زیر مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد، از دست اندرکار حوزه های زنان و خانواده هستند که باید نسبت به این امر توجه ویژه ای داشته باشند که البته قوه قضائیه هم اگر تمهیداتی در این زمینه دارند می توانند فعال شوند.

باقری اظهار کرد: در حوزه اجرا، قانونگذاری و سیاستگذاری و حتی نظارتی باید هیئت مشترکی تحت عنوان ستاد ملی زنان و خانواده ایجاد و در این زمینه کار شود.

وی با اشاره به اینکه سریعترین راهی که می توان در این زمینه نتیجه گرفت، اقدامات جهادی است، افزود: می توان از ظرفیت سازمان بسیج هم برای تعریف ایده های اقتصادی، کارآفرینی و تولیدی در حوزه بانوان استفاده کرد چرا که این سازمان از لحاظ عملیاتی با اقشار مردم ارتباط وسیعتری دارد.

کارشناس اقتصاد خانواده با بیان اینکه سازمان بسیج در زمینه اقتصاد مقاومتی اقدام داشته و قطعا در زمینه رونق تولید نیز می تواند ورود پیدا کند، تصریح کرد: هر چند بسیج به صورت کلی در بحث اقتصاد مقاومتی نسبتا موفق بوده ولی در بخش اقتصاد زنان موفق نبوده است چون به صورت ویژه به این بخش ورود پیدا نکرده و این قابلیت را برای زنان برنامه ریزی نکردند.

باقری خاطر نشان کرد: بسیج را برای طراحی ایده های متناسب با اقشار مختلف زنان دارای قابلیت می دانم که امیدوارم از این ظرفیت استفاده بیشتری شود  یعنی اتاق فکری با حضور اندیشمندان این حوزه تشکیل و عالمانه تر وارد این بحث شوند.

وی ابراز کرد: زنان زیادی هستند که یا ایده دارند، یا سرمایه دارند و یا علاقه دارند که حیف است از این عناصر استفاده نشود و این ظرفیت ها تعدیل و یا خاموش شود و رونق تولید تبدیل به شعار شود.

انتهای پیام/ 

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۴۸۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۲۵ میلیارد ریال برای رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند استان بوشهر پرداخت شد
 • نیازمند: روش گلزنی سپاهان بد است؟ جلویش را بگیرید
 • کانون‌های مساجد در حوزه کارآفرینی موفق هستند
 • بیرو - نیازمند؛ نبرد گلرها در ال کلاسیکو
 • ضرورت ترویج فرهنگ مقاومت، حفظ هویت اجتماعی و استقلال اقتصادی
 • تجاری سازی ایده ها و اختراعات نیاز ضروری کشور
 • افزایش ۱۸ درصدی مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در خراسان رضوی
 • آغاز همکاری صندوق کارآفرینی امید و دانشگاه فنی و حرفه ای استان
 • امضاء تفاهم نامه بین صندوق کارآفرینی امید و دانشگاه فنی و حرفه ای استان
 • واکاوی این موضوع که چرا کارآفرینی رونق نمی‌گیرد؟
 • اهدای اعضای بدن جانباز زنجانی به خانواده های نیازمند
 • دانشگاه چمران، میزبان استارتاپ کارآفرینی اجتماعی
 • برپایی کارگاه اثر استراتژی‌های کارآفرینی بر توسعه شرکتهای کوچک و متوسط
 • نخستین رویداد کارآفرینی و فناوری «امداد و نجات» ۱۲ اردیبهشت برگزار می‌شود
 • مثلث توسعه اقتصادی طرحی برای رونق تولید مبتنی بر اقتصاد مقاومتی
 • کارگاه استراتژی‌های کارآفرینی توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط برگزار می‌شود
 • طرح مهارت افزایی و کارآفرینی فنی در 900 مدرسه مازندران اجرا می شود
 • دانشگاه شهید چمران، میزبان استارتاپ کارآفرینی اجتماعی
 • کارآفرینی؛ پاسخ آمادگی شغلی قرن بیست و یکم