رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: دولت‌های اروپایی باید خجالت بکشند که زیر نظر آمریکا هستند که هر چه آمریکا بگوید سربسته قبول می کنند؛ از این نظر باید سرافکنده باشند.

به گزارش صدای ایران، آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در ابتدای جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری که عصر امروز در تهران برگزار شد، ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های آسیب دیده از سیل در روزهای گذشته، گفت: سیل‌های اخیر در عین اینکه خسارت‌های جانی و مالی در پی داشت، اما برکات زیادی را هم به همراه داشت که باید اینها نعمت الهی، تلقی نمود.
رئیس مجلس خبرگان افزود: خداوند متعال همواره این مملکت را به برکت خون شهدا از آفات داخلی و خارجی حفظ کرده و لذا سیل اخیر را باید از خیرات الهی دانست که کشور را از خشکسالی، گرد و غبار و مهاجرتها نجات داد و به مردم سیل زده هم علی رغم رنج و آسیبی که از سیل دیدند عرض می‌کنم "عَسی أن تکرَهوا شَیئاً وهو خیرٌ لکم". مبادا مردم از نعمت خداوند شکایت داشته باشند.
آیت الله جنتی ابراز امیدواری کرد: بازسازی مناطق سیل زده با شور و نشاط ادامه داشته باشد و باید تشکیلات منسجم داشته باشیم تا با با همین شور و شوق کمک‌ها و امداد رسانی‌ها استمرار پیدا کند تا خانه‌های مردم بازسازی و نوسازی شود. البته مقداری صبر و حوصله می‌خواهد.
رئیس مجلس خبرگان در ادامه با اشاره به اقدام اخیر رژیم ایالات متحده علیه سپاه پاسداران با محکوم نمودن این عملخبیثانه گفت: سپاه مورد علاقه مردم بود ولی با این اقدام ترامپ، در داخل یک انسجام ملی در پشتیبانی و ارتقا جایگاه این نهاد مقدس بوجود آمد و صددرصد به نفع سپاه شد و همه سپاهی شدند؛ مجلس، دولت، خبرگان، عموم مردم سپاهی شدند و این عزتی بود از طرف خداوند به این برادران داد و در این سیل هم در صف مقدم خدمتگزار هستند. سپاه از نیروهای حزب‌اللهی تشکیل شده و عملشان عبادی است. ما نیز به سهم خود از این عزیزان تشکر می‌کنیم.
وی افزود: در هر صورت این اقدام نابخردانه آمریکا در داخل، آثار و برکات فراوانی داشت و ابعاد خارجی آن را باید تحمل نمود مثل زمان جنگ و باید به این فکر کنیم که در نهایت این سپاه پاسداران است که در این جنگ روانی پیروز می‌شود. امیدواریم خداوند سایه مقام معظم رهبری را بر سر ما مستدام کند.
آیت الله جنتی در پایان با اشاره به بدعهدی اروپا در قبال برجام تاکید کرد: در خارج همه دست به دست هم دادند که ایران را منزوی کنند و اتحادیه اروپا در حاشیه برجام اگرچه ابراز علاقه و دوستی کرد اما در عمل ماهیت بدعهدی خودشان را نشان دادند. دولتهای اروپایی باید خجالت بکشند که زیر نظر آمریکا هستند که هر چه آمریکا بگوید سربسته قبول می‌کنند و از این نظر باید سرافکنده باشند.


منبع: صدای ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سخنان آیت‌الله علم‌الهدی درباره ظهور امام زمان(عج)

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه اول نماز جمعه در حرم مطهر رضوی گفت: کلام ما در خطبه اول درباره وعده‌های خدا در قرآن است، در دو آیه قرآن نکته‌ای در مورد حق بودن وعده‌های قرآن و عکس‌العملی که از نظر عقلانیت انسان‌ها در برابر حق بودن وعده‌های قرآن بایستی نشان دهند، بیان شده است.

امام جمعه مشهد افزود: لازمه حق بودن وعده‌های قرآن عکس‌العمل انسان‌ها و مکلفین عبادت، بندگی خدا و ترک گناه است، اما در این دو آیه شریفه قرآن یکی در سوره لقمان آیه 33 و دوم در سوره مبارکه فاطر آیه 5، عکس‌العملی که افراد بایستی در برابر حق بودن وعده خدا نشان دهند، غیر از عمل و تقوا چیز دیگری معرفی شده است.

وی اظهار کرد: در تفسیری که مفسرین برای حق بودن وعده خدا ارائه کرده‌اند گفته شده وعده خداوند ثابت است و قابل تخلف نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: کسی در وعده خدا تخلف می‌کند که یا نفعی از تخلف می‌بَرد و یا اینکه قدرت ثبات در آن را ندارد، اما در خصوص خداوند این دو محقق شدنی نیست.

در وجود بشر فنا و نابودی نیست

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به‌این نکته که در وجود بشر فنا و نابودی نیست، اظهار کرد: پیامبر فرمودند «شما برای باقی ماندن و زندگی کردن آفریده شدید و نه برای فانی شدن، مُردن برای پایان یک دوره گذار و ورود به‌دوران ثبات است.

وی ادامه داد: وعده خداوند این است که در دوره گذار هر گونه که زندگی کنید در دوره ثبات هم به‌همان خواهید رسید، این خودمان هستیم که مشخص می‌کنیم که به‌زندگی پر از مصیبت یا زندگی سرشار از شادی برسیم.

2 عاملی که انسان را از رسیدن به‌بهشت باز می‌دارد

آیت‌الله علم‌الهدی زندگی دنیا و توجه بیش از حد به‌لذایذ آن و وجود شیطان و ترفندهای آن را دو عاملی دانست که انسان را از رسیدن به‌زندگی‌ در بهشت باز می‌دارد.

امام جمعه مشهد یکی از اقدامات بزرگ امام راحل را آشنا کردن مردم با مناجات شعبانیه دانست و خاطرنشان کرد: ماه شعبان ماه بسیار با عزمت و مقدمه ورود به‌ماه رمضان است و یکی از اقداماتی که بندگان می‌توانند در این ماه انجام دهند، خواندن مناجات شعبانیه است.

ظهور امام زمان(عج) یک حادثه نیست

وی در بخش سیاسی خطبه‌های نماز جمعه، ضمن دعوت کردن مردم مشهد برای حضور در راهپیمایی منتظران حضرت مهدی(عج)، گفت: امام رضا(ع) بر توجه به‌ امام زمان(عج) بسیار تاکید می‌کردند و دعایی را هم که در قنوت نماز می‌خوانیم، یکی از تاکیدات امام رضا(ع) است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: هر سالی که می‌گذرد و هرچه در این انقلاب به‌نیمه شعبان وارد می‌شویم، یک فراز دیگری از مسئله ظهور برایمان باز می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر این نکته که ظهور امام زمان(عج) یک حادثه نیست، تصریح کرد: چنانچه حادثه بود تاکنون رخ داده بود، ظهور ایشان یک فرآیند و از یک جا آغاز می‌شود و به‌ظهور ختم می‌شود.

وی به‌بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی گام‌هایی هستند که در این بیانیه برای رسیدن به‌ظهور اشاره شده است.

آیت الله علم‌الهدی تاکید کرد: جامعه امروز، جامعه اسلامی نیست، بلکه جامعه درندگی است، البته گام‌هایی برای رسیدن به‌آن جامعه برداشته شده و همان‌گونه که دیدید در جریان سیل بسیاری کمک کردند، به‌ویژه نسل جوان که جلودار کمک‌کنندگان همین جوانان هستند.

در سیل صحنه‌هایی خلق شد که کشورهای دیگر تاکنون به‌خود ندیده‌اند

امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه هیچ کشوری چنین صحنه‌های کمک‌رسانی را در تاریخ خود ندیده‌اند، خاطرنشان کرد: مسئله و آسیب سیل یک امر عمیق‌تر از این چیزی است که رخ داده است، این افراد خانه، اسباب زندگی، پوشاک و سرمایه زندگی می‌خواهند.

وی تاکید کرد: مهربانی باید ادامه داشته باشد، طبق آنچه که گفته شده، می‌شد پیش از وقوع سیل دست به‌اقداماتی زد که شاهد این میزان از خسارات نباشیم، اما حال که چنین شده است، مسؤولان باید بیش از پیش برای کمک‌رسانی حضور یابند.

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: همان‌گونه که شاهد بودیم حضور نیروهای مردمی بسیار بیشتر از افرادی بود در این زمینه مسؤولیت داشتند.

فارس

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

کلیدواژه: دولت های اروپایی آیت الله جنتی

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۴۸۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توصیه آیت الله بهجت درباره شب نیمه شعبان
 • برگزاری کارگاه آموزشی خوب زیستن در دفتر آیت الله جوادی آملی
 • حضور در مراسم افتتاح مسجد بازار بزرگ ایرانیان در برنامه آیت الله صدیقی نیست
 • کارگاه آموزشی «خوب زیستن» در دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی
 • اندیشه‌های آیت‌الله محمدمهدی آصفی بررسی می‌شود
 • عکاسان حمل و نقل پاک را در فتوواک به تصویر بکشند
 • نمایندگان آیت الله فاضل لنکرانی از مناطق سیل‌زده بازدید کردند
 • همایش بزرگداشت مرحوم آیت‌الله آل‌محمد برگزار می‌شود
 • گفتگو با امام زمان به روایت آیت الله بهجت + فیلم
 • کرمان| برخورد قاطع پلیس با کسانی که جشن‌های نیمه شعبان را به انحراف بکشند
 • دیدار مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان ، آیت الله رمضانی ، عضو مجلس خبرگان رهبری و آیت الله رودباری + تصاویر
 • تقدیر آیت الله اراکی از مواضع گروه مقاومت اسلامی نجبای عراق
 • عبدالمهدی: فتوای جهاد آیت الله سیستانی نقطه عطفی در مقابله با داعش بود
 • بجنورد| نخستین سالگرد رحلت آیت‌الله مهمان‌نواز به‌روایت تصویر
 • آیت الله رئیسی:اخم و لبخند امریکایی ها اثری در ملت ایران ندارد
 • اعزام دومین گروه طلاب از سوی آیت الله مکارم به مناطق سیل زده
 • آیت الله منتظری؛ پیشگام تشیع سیاسی +تصاویر
 • آیت الله علم الهدی در مناطق سیل‌زده کلات حضور یافت
 • رئیس مجلس شورای اسلامی با آیت‌الله علوی گرگانی دیدار کرد