گفت: یکی می‌گوید اگر طلبه‌هایی که برای کمک رفته‌اند راست می‌گویند عمامه‌هایشان را بردارند! آن یکی می‌گوید عراقی‌ها همان‌ها هستند که با ما جنگیدند و...

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، کیهان در گفت و شنود امروز خود نوشت:

گفت: حضور یکپارچه مردم ایران و نیروهای مقاومت از افغانستان و عراق و سوریه و لبنان و… در مناطق سیل‌زده و کمک ایثارگرانه آنها به سیل‌زدگان بدجوری اجق وجق‌های کاسه‌لیس را عصبانی کرده و به پرت و پلا گویی انداخته است.

گفتم: یک وقتی با هزینه همین مردم برای خودشان برو بیایی داشتند و حالا که دیگر از رمق افتاده‌اند و کسی محلشان نمی‌گذارد، اینجوری ابراز وجود می‌کنند!

گفت: یکی می‌گوید اگر طلبه‌هایی که برای کمک رفته‌اند راست می‌گویند عمامه‌هایشان را بردارند! آن یکی می‌گوید عراقی‌ها همان‌ها هستند که با ما جنگیدند و...

گفتم: اگر طلبه‌ها عمامه‌شان را بردارند، همین کاسه‌لیس‌ها برای خوشامد آمریکایی‌ها می‌گویند چرا روحانیون برای کمک نرفته‌اند؟! و اگر عمامه داشته باشند می‌گویند چرا عمامه را برنمی‌دارند! به آن یکی هم باید گفت؛ نیروهای مقاومت عراق همان‌هایی هستند که با صدام می‌جنگیدند و شهید و مجروح می‌شدند و همان جوانان عراقی هستند که در مقابل داعش و آمریکا و آل‌سعود ایستاده‌اند و...

گفت: حیف نیست خودشان را هیزم آتش دشمن کرده‌اند؟!

گفتم: چه عرض کنم؟! باید بهشون گفت؛

وفا مجوی ز دشمن که پرتوی ندهد
چراغ موشی دشمن کنار لیزر دوست!

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هنرمند به مانند شمع است که می سوزد تا چراغ هنر روشن بماند

صاحب تندیس طوبی زرین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از هنرمند به عنوان یک شمع روشن نام برد و گفت: هنرمند به مانند شمع است که باید خود بسوزد و چراغ هنر را نگاه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، پرداختن به « هنر» یکی از ظرفیت های بی نظیر انسان است که به این وسیله رشد تفکر و بلوغ فکری خود را به عرصه نمایش و تظاهر می گذارد و از این فرآیند، قابلیت های درونی خویش را با دیگر هم نوعان خود به اشتراک می نهد. از این ره گذر؛ هنر خوشنویسی شکوهی از هنرآفرینی و خلاقیت را به ظهور می نشاند و از فرآیند خلق آثاری که در طول تاریخ نیز ماندگاری دارد، بخشی از فرهنگ را به آیندگان انتقال می دهد.

 

نام خوشنویسان ایرانی در دنیا پرآوازه است، چرا که با هنر خوشنویسی، زبان گوهربار فارسی را برای آنان که دوستدار ادب و فرهنگ هستند به نمایش می گذارند. « نیما ایلکایی»، یکی از آن هنرمندان برجسته البرزی است که به عنوان صاحب تندیس طوبی زرین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر این فرصت را در اختیار ما قرار داد تا در مجالی از هنر خوشنویسی و موفقیت خود در این عرصه هنری بگوید.

 

 

بفرمائید عشق و علاقه شما نسبت به هنر خوشنویسی از چه زمانی آغاز شد؟

 

سال اول راهنمایی بودم که عشق و علاقه معلم خوشنویسی ام، انگیزه ای از نوشتن را در من ایجاد کرد. هر هفته سرمشق های خوشنویسی را با علاقه و اشتیاقی برایم مشق می کرد که همین مطلب انگیزه شکل گیری علاقه به هنر خوشنویسی شد. پیش از آن علاقه وافری به هنر نقاشی داشتم ولی طرز استفاده معلم ام از قلم و مرکب برای نوشتن خط، انگیزه بالایی شد تا به این هنر به صورت ویژه بپردازم.

 

بفرمایید انگیزه بخشی نسبت به هنر با چه برنامه هایی در میان دانش آموزان رشد پیدا می کند؟

 

معتقدم یک معلم با عشق و علاقه برای دانش آموز، ایجاد انگیزه می کند. این انگیزه به اندازه ای اثرگذار است که راه و برنامه زندگی را برای دانش آموز مشخص می کند. نوجوان و جوان امروز اگر با هنر آشنا باشد می تواند، بسیاری از موفقیت های زندگی را برای خود و خانواده کسب کند، چرا که هنر فرصت و انگیزه ای برای خوب زیستن و خوب زندگی کردن است. اینکه در اوقات فراغت با هنری ارزشمند انسان وقت و انرژی خود را بگذراند، یک موفقیت و دستاورد تلقی می شود که یک معلم هنر با ایجاد انگیزه آن را به ظهور می نشاند.

 

شما رتبه برتر جشنواره فجر را در بخش هنر خوشنویسی و تجسمی کسب کردید، برپایی این جشنواره ها تا چه اندازه در ایجاد انگیزه و پیشرفت کار موثر است؟

 

به واسطه علاقه ای که به هنر خوشنویسی داشتم، همینطور تمرین های متعدد در نوشتن به تدریج در جشنواره های مختلف حضور پیدا کردم و با کسب رتبه های برتر، بیش از پیش در این هنر، خلاقیت و توانمندی خودم را نشان دادم. در میان جشنواره های متعدد، جشنواره فجر به عنوان جشنواره ملّی کشور،  که راه یابی به آن سخت است از دیگر فرصت هایی بود که توانمندی خودم را به نمایش گذاشتم و رتبه اول را کسب کردم. 

 

 

از نظر شما، هنر خوشنویسی چه اثراتی در زندگی فردی و اجتماعی انسان دارد؟

 

خوشنویی، هنری است که با تاریخ هویت ما ارتباط مستقیم دارد، این ارتباط آن چنان است که ظهور آن را در تمام کارهای خلق شده می توان دید. هنر خوشنویسی به طور دائم درگیر این موضوعات می شود و در این خصوص ایده های بسیار خوبی را مطرح می کند و هرچه عمق باورهای یک هنرمند بیشتر باشد، آثاری خلاقانه و هنرمندان خلق می کند.

 

هنر خوشنویسی آمیخته به شور و شعور است هنرمند همواره قدر می داند و بر سطح می نشیند و همانند شمع روشنی می دهد تا هنر بماند و امروز جوانانی که مشتاق ورود به این عرصه هستند باید بر این باور باشند که در عرصه هنر چه جایگاه ارزشی دارند.

 

هنر خوشنویسی شما در ابعاد معنوی نیز پیاده شده مانند ذکر صلوات خاصه و آیات قرآنی، این تآثیربخشی از کجا ریشه می گیرد؟

 

طهور خط یکی از بزرگترین اتفاقی بود که در سپیده دم تاریخ به دست بشر شکل گرفت بود که در تاریخ بشر شکل گرفت و اگر خط نبود، میراث فرهنگی بشر به یغما می رفت. در آئین اسلامی ما به خط توجه ویژه ای شده است ، آن چنان که در احادیث ما آمده است هرکس بسم الله را به زیبایی بنگارد بی حساب به بهشت می رود همینطور حضرت علی (ع) می فرمایند خط برای فقیر مال و برای غنی جمال و برای بزرگان کمال است. 

 

و نقطه پایانی این هنرمند و معلم هنر برجسته البرزی:

 

  پیر ما گفت خطا بر قلم صنع نرفت          آفرین بر نظر پاک خطاپوشش باد

 

خبرگزاری شبستان در البرز، کسب رتبه اول و دریافت تندیس طوبی زرین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بخش خوشنویسی از میان ۶۰ هنرمند برجسته کشور و ۷۲ اثر منتخب با همت «استاد الیکایی» را  به عنوان فعال مسجدی، و معلم نمونه مدرس حکیم ناصرخسرو را مایه مباهات می داند و پیشاپیش روز معلم را به این معلم برجسته و هنرمند تبریک عرض می کند.

 

پایان پیام/564

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

کلیدواژه: کیهان گفت و شنود مردم آمریکا

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۴۸۲۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چشم و چراغ فرهنگ امروز
 • گفت و شنود/ دیوانه‌ها
 • خرید‌های چراغ خاموش برانکو برای پرسپولیس
 • هیوندا النترای ۲۰۱۷ را بشناسید
 • (تصاویر) تصادف خونین پراید با تیر برق
 • چراغ‌های راهنمایی تاثیرگذارترین تجهیزات حمل ونقلی بر رفتار رانندگی
 • ابعاد چراغ سبز آمریکا و عربستان به شورشیان لیبی
 • بیانیه «گام دوم»؛ چراغ راه مسیر خودسازی و تمدن‌سازی
 • چراغ خانه روستاهای در محاصره سیل استان کرمانشاه روشن شد
 • چراغ حافظ روشن شد
 • دانش بنیان ها چراغ راه «رونق تولید»
 • گفت و شنود/ معامله قرن
 • چراغ کم فروغ تولید در صنایع کوچک کرمان
 • امامی سومین چراغ را برای کشتی آزاد روشن کرد
 • چراغ تالار شیشه ای برای دومین روز متوالی قرمز شد
 • عکس/ مراسم عمامه گذاری طلاب در اهواز
 • روحانیون قداست لباسی که بر تن دارند را حفظ کنند
 • راز عمامه‌های گِلی
 • ‌آئین عمامه‌گذاری ۱۴ طلبه حوزه علمیه حضرت بقیه‌الله(عج) در اهواز+ تصویر‌