چون پشه مالاریا نمی‌تواند خرس را بکشد ولی می‌تواند آن قدر او را آزار دهد که دیگر نتواند بخوابد، دیگر نتواند چیزی بخورد و از آن همه وزوز گیج شود. جنوب نیوز- حسین قاسمی تحلیلگر مسائل سیاسی - امنیتی:

۱- کنت آلکساندر دو مرانش، که بیش از ده سال (۱۹۷۰- ۱۹۸۱) ریاست سرویس اطلاعات خارجی فرانسه SDECE را به دست داشت، در دیداری با دونالد ریگان رئیس جمهور آمریکا، راهکار کم هزینه مقابله با دشمنان غرب را این‌گونه پیشنهاد کرد:

«من پس از کمی شوخی و تعارفات ابتدایی شروع به صحبت کردم: آقای رئیس جمهور، برای مبارزه در این نوع جنگ چندین راه وجود دارد… به دلیل اینکه ما نمی‌توانیم یک میلیون نفر نیروی اعزامی به افغانستان روانه کنیم… پیشنهاد می‌کنم آنچه را که من عملیات مسکیتو [Mosquito:پشه مالاریا] نامیده‌ام، شروع کنیم.
او پرسید: چرا مسکیتو؟

- چون پشه مالاریا نمی‌تواند خرس را بکشد ولی می‌تواند آن قدر او را آزار دهد که دیگر نتواند بخوابد، دیگر نتواند چیزی بخورد و از آن همه وزوز گیج شود… پشه مالاریا می‌تواند دشمنی بسیار خطرناک باشد… ما می‌توانیم از چنین تصور و تمثیلی بهره ببریم و شاید بتوانیم در افغانستان کاری انجام دهیم." (۱)

۲- مهمترین هدف عملیات پشه (مسکیتو) مشغول سازی و غافل سازی از اقدامات اصلی دشمن و هدر دادن انرژی و توان درمسیر فرعی می‌باشد. پشه با بهم ریختن اعصاب افراد یا سیستم مقابل آنان را ازکاراصلی بازمی دارد و با بهم ریختن سیستم عصبی احتمالاً فرد یا سازمان واکنش‌های حساب نشده و هزینه ساز نشان خواهند داد.

بنظر می‌رسد برخی پیج‌ها و کانال‌های مجازی و سلبریتی ها، بعضی سازمان یافته و بعضی به تبعیت از موج، چنین کارکردی دارند: مشغول کردن مسئولان و نیروهای انقلاب و نظام و غفلت آنان از اقدامات اصلی.

۳- بنظر می‌رسد که جریان امنیتی مشکوکی کنترل برخی از سلبریتی های جنجالی را به دست گرفته است بنحوی که بعضاً مدیریت صفحات آنها در فضای مجازی در اختیار همین جریان امنیتی است.

برخی از این سلبریتی ها تا قبل از سوار شدن این جریان امنیتی، این گونه در مقابله با نظام و انقلاب تند و بی پروا نبودند ولی در دو سه سال اخیر ساختارشکن و بسیار بی پروا شده‌اند.

همین جریان با استفاده از ارتباطات خود عده‌ای از حزب الهی‌ها را علیه مطالب این سلبریتی ها در فضای مجازی تحریک می‌کند و توان حزب الله را به هرز می‌برد.

بعبارت دیگر، هم ظرفیت سازی علیه نظام می‌کنند و هم سرگرم کردن و هرز دادن توان جریان موافق نظام به درگیری با بعضی سلبریتی ها.

آنطور که تجارب پیشین نشان می‌دهد، احتمالاً پس از چهره سازی، همین جریان در قالب پروژه‌های به ظاهر موجه، برخی از این سلبریتی‌ها را به خارج از کشور خواهد فرستاد. آنان مأموران مخفی معرفی می‌شوند ولی درواقع با امکانات نظام به افزایش توان نیروهای برانداز یاری می‌رسانند.

۴- این جریان امنیتی گردانندگان این کانال‌های تلگرامی و سلبریتی ها را گاهی سوژه و گاهی منبع معرفی می‌کنند و دوگانه «منبع- سوژه» می‌آفرینند. به این معنا که تا دستگیر یا احضار مخفیانه نشده‌اند به عنوان سوژه معرفی می‌شوند، و توان نظام را صرف انها می‌کنند، و پس از دستگیری یا احضار برای نجات آنان از ایشان در پوشش منبع و نفوذی استفاده می‌کنند. گاهی هم این نوع سوژه- منبع‌ها فدا می‌شوند تا کارنامه عملیات خود را مورد توجه مسئولان نظام قرار دهند.

عناصر و مدیران انقلابی و دلسوز اطلاعاتی برای شناخت و خنثی کردن این ترفند قدیمی وظایف سنگینی بر عهده دارند.

منابع:
(۱)- کنت دمارانش، جنگ جهانی چهارم، چاپ هفتم، سال ۱۳۹۰، انتشارات اطلاعات، صفحه ۱۳-۹

منبع: جنوب نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امنیت ایران اسلامی؛ مرهون سربازان بی‎نشان امام زمان(عج)

به گزارش ایکنا از همدان، اسم سربازی همیشه و هرجای دنیا در کنار مفاهیمی همچون افتخار و غرور، یادآور سختی و شرایط دشوار است اما نمی‌توان انکار کرد که شکوه و برازندگی لباس و عنوان سربازی و نگاه همراه با تحسین جامعه به سرباز در مفهوم عام آن بخشی از این سختی‌ها را جبران می‌کند.
کودکی که پدرش را به خاطر شغل نظامی یا انتظامی‌اش روزها و یا هفته‌ها نمی‌بیند،برای جبران این دوری، بین هم کلاسی‌ها و همسالانش چنان با افتخار از شغل و رشادت‌ها و سلحشوری‌های پدر می‌گوید که چه بسا حسادت آنها را هم برانگیزد.
اما سربازانی هم در همین جامعه و کنار ما هستند که نادیدنی‌‌اند، تمام سختی‌ها و دشواری‌های گفته شده و چندین و چند برابرش را دارند بی‌آنکه رد و نشانی از خود باقی بگذارند.
این‌ها سربازانی هستند که فرزندانشان و یا نزدیکترین افراد خانواده، هرگز آنان را در لباس و کسوت پرافتخار سربازی ندیده‌اند و با این همه در هر لحظه و دقیقه، عالی‌ترین و دشوارترین شکل از مفهوم و مسئولیت سربازی را بر عهده گرفته و در آن انجام وظیفه می‌کنند.
همین شرایط ناگفتنی و دشوار است که موجب شد، عنوان سربازان گمنام امام زمان (عج) به آنان بخشیده شود.
گمنامی برای این دسته از سربازان، تنها در عنوان و پنهان بودنشان از چشم عموم محدود نمی‌شود بلکه دایره مسئولیت و شرح وظایف آنان نیز گمنام مانده است.
همان اندک شناخت عمومی از سربازان گمنام امام زمان(عج) در افکار عمومی به افرادی محدود شده که بانقشه‌ها و توطئه‌های امنیتی، همچون خرابکاری و بمب‌گذاری و ترور مقابله کرده و آنها را خنثی می‌کنند و این درحالیست که امنیت به عنوان موضوعی بنیادین، مولفه‌های بسیاری دارد که دامنه آن از فرهنگ تا اقتصاد، سیاست و حتی علوم را در بر می‌گیرد و در سالهای اخیر حوزه‌هایی مانند فضای مجازی هم به آن افزوده شده است.
تهدیدات دشمنان در هر یک از این حوزه‌ها می‌طلبد بهترین کارشناسان و متخصصان در موضوعات مختلف علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، تمام توان خود را به کار گیرند تا از هیچ یک از حوزه‌های یاد شده تهدید و گزندی متوجه کشور و مردم نشود.
با وجود این دایره وسیع فعالیت به‌واسطه ویژگی‌ها و حساسیت‌ها، سربازان گمنام امام زمان(عج) حتی امکان آن را ندارند که همچون سایر بخش‌ها و نهادها و مجموعه‌های خدمتگزار کشور، گزارشی از عملکرد خدماتشان را به اطلاع افکار عمومی برسانند.
البته نمی‌توان از این نکته غافل شد که عنوان سربازی گمنام امام زمان(عج) برای مجاهدان این عرصه، بهترین و مبارک‌ترین خلعت بوده و به اطلاق این نام بر خود می‌بالند.
نباید فراموش کرد موفقیت در این وظیفه و مسئولیت سنگین در ایران اسلامی که دشمنان قسم خورده‌اش، هر روز بخش قابل توجهی ازمنابع مالی، انسانی و سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود را به خدمت می‌گیرند تا بر پیکره این درخت تنومند و ریشه‌دار ضربه بزنند، شرایط خاصی دارد که آن را از تمام نهادهای امنیتی دنیا متمایز می‌کند.
سربازان گمنام امام زمان(عج)، مسیر حرکت خود را همواره بر اساس رهنمودها و گام‌ها و خط‌مشی مقام معظم رهبری و ولایت فقیه تنظیم می‌کنند و همین معیار ارزشمند، در کنار توانمندی چشمگیر تخصصی، به آنان قدرتی منحصر بفرد بخشیده است.
بی‌شک سرباز امام زمان(عج) که فراتر ازخط و ربط‌های جناحی و سیاسی عمل کرده و در سایه تبعیت محض و مطلق از ولی‌فقیه زمانه، دعای خیر او را به عنوان پشتوانه همراه دارد در تمامی عرصه‌های فعالیت، فراتر از انتظار ظاهر شده تا جایی که سازمانهای امنیتی و اطلاعاتی اسم و رسم‌دار جهان به قدرت این سربازان گمنام امام زمان (عج) اعتراف و اذعان دارند.
بی‌تردید دستاوردهای شگرفی همچون دستگیری ریگی و بر زمین کشیدنش از آسمان و یا کشف روزانه صدها دسیسه پیچیده در کنار حفاظت و حراست از سرمایه‌های مدیریتی و منابع انسانی و فیزیکی کشور و بستن راه نفوذ بیگانگان و بدخواهان داخلی و خارجی به حوزه‌های گوناگون، تنها از عهده مجموعه‌ای پالوده بر می‌آید که تک‌‌تک فعالان و عوامل آن، در کنار توان تخصصی و حرفه‌ای اسوه شرافت انسانی و انقلابی و اعتقادی هستند.
مجموعه این ویژگی‌ها موجب شده با وجود شرایط خاص و آشوب‌زده منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و قرار گرفتن جغرافیای ایران در کانون بسیاری از این بحرانها، مردم ایران خود را در جزیره ثبات و آرامش دیده و در سایه مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج) بدون کوچکترین دغدغه و یا احساس نگرانی و خطر زندگی روزمره را در تکاپوی توام با آرامش سپری کنند.
اگر امروز دولتمردان به درستی از بهبود شاخص ها در حوزه‌های مختلف سخن می‌گویند و مردم روزبه‌روز شیرینی زندگی در ایران اسلامی را بیشتر در کام خود احساس می‌کنند، تردیدی نیست که بخش عمده‌ای از این موفقیت‌ها مرهون جنگ شبانه‌روزی خاموش و البته پیروزمندانه سربازان گمنام امام زمان‌(عج) با عوامل بازدارنده و تهدیدزا در این مسیر است.
ایران هم‌اکنون به عنوان نظامی مقتدر و کارآمد در صحنه جهانی حاضر شده و بخش قابل توجهی از این اقتدار، حاصل صلابت و قدرت امنیتی ایران است که توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) تامین شده و آنان نیز در هر فرصتی بر این اصل مهم تاکید و تصریح دارند که تنها رمزموفقیتشان، توسل به حبل‌المتین ولایت‌فقیه و پیروی از مقام عظمای ولایت است.
این همان موهبتی است که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی جهان با وجود برخورداری از روزآمدترین تکنولوژی‌ها و سخت‌افزارها از آن بی‌بهره‌اند و به همین دلیل سربازان گمنام امام زمان(عج) همیشه نه یک گام بلکه با فاصله‌ای زیاد پیش از آنان حرکت می‌کنند.
بی‌شک این مجموعه با ویژگی‌های گفته شده مایه فخر و مباهات تک‌تک شهروندان خود خواهد بود و این را می‌توان از قدردانی‌ها و شکرگزاری‌های آنان بابت زیستن در سرزمینی امن در بین گفت‌وگوهای روزانه آنها که این روزها و این سالها بیش از همیشه نقل محافل و مجالس است شنید.
انتهای پیام

حذف صفرهای پول ملی کلید خورد

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

کاظم تارتار؛ از کنایه به خانم‌ها تا نخستین برنده ۱۰۰ میلیونی برنده باش!

کلیدواژه: حسین قاسمی سلبریتی

منبع این خبر، وبسایت www.jonoubnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۵۲۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • یزد| دستگاه‌های ذی‌ربط برای برطرف کردن مشکل تصفیه‌خانه فاضلاب شاهدیه اقدام کنند
 • هپاتیت B، کشنده‌تر از مالاریا
 • نوید تحول در روابط دیرینه ایران و پاکستان
 • معضل فاضلاب و پشه در شاهدیه به صورت عملی رفع شود
 • آلاینده‌ها باغشهر شاهدیه را تهدید می‌کند/اقدام برای سمپاشی هوایی
 • پشه و بوی بد تا زمان عدم استفاده از پساب فاضلاب یزد ادامه دارد
 • انجام اقدام جدی برای رفع نگرانی مردم شاهدیه از مشکلات فاضلاب
 • ‫ انتشار بروزرسانی امنیتی جدید شرکت ادوبی
 • به‌روزرسانی امنیتی ماه آوریل سال ۲۰۱۹ شرکت ادوبی
 • سلبریتی‌هایی که خون نجیب زادگی در رگ‌های خود دارند
 • برنامه‌ریزی وزارت بهداشت برای حذف مالاریا تا سال ۱۴۰۴
 • جنگنده‌های سعودی صنعا را بمباران کردند؛ عملیات متجاوزان علیه توان پهپادی یمن
 • نقاط روشن و امیدوارکننده بحران سیل اخیر چه بود؟
 • آماده همکاری با پاکستان در عرصه های اطلاعاتی و امنیتی هستیم
 • رقابت سلبریتی‌ها برای عکس گرفتن با بچه‌های جنوب
 • همایش روز جهانی مالاریا در چابهار برگزار می شود
 • سوریه در نشست امنیتی مسکو شرکت می‌کند
 • خطیبان نماز جمعه:مردم و دولت همراه انقلاب و رهبری هستند
 • کامنیت‌های برتر مخاطبان الف/ جنگ ما با حزب بعث عراق بود نه مردم عراق/ اگر برجام نبود دیوار تحریم‌های ایران فرو ریخته بود؛ محمود صادقی هم منتقد برجام شد!/ سلبریتی‌ها فازتان چیست؟/ چرا پیاز و سیب زمینی باید به دلار وابسته باشد؟/ برجام برای این بود که افرادی