ملی‌پوش واترپلوی ایران با انتقاد از شرایط سخت مالی در این رشته، گفت: به همان چند سکه بازی‌های آسیایی دلخوش بودیم که آن‌ها را هم تاکنون نگرفته‌ایم.

امیرحسین کیهانی در گفت و گو با ایسنا، در مورد برنامه‌ها و شرایط فعلی تیم ملی واترپلو توضیح داد: بعد از اتمام بازی‌های لیگ اردوی دو هفته‌ای را قبل از عید داشتیم و بعد از عید هم از تاریخ ۱۷ فروردین ماه اردوهای خود را شروع کرده‌ایم که امیدوارم به نتایج خوبی هم دست پیدا کنیم. باید بگویم که ما بعد از ۴۴ سال مدالی را برای ورزش ایران آوردیم که به نظرم مدال ارزشمندی بود و تأیید این حرفم پرداختن رسانه‌ها به این موضوع خوشحال کننده بود، اما اصلاً آنطور که انتظار داشتیم از ما تقدیر نشد و به هیچکدام از انتظاراتی که چه در بحث مالی و چه در بحث حمایت از این رشته داشتیم، نرسیدیم. البته قول‌هایی داده‌اند اما فعلاً چیزی ندیده‌ایم.

او در پاسخ به این سوال که آیا با این شرایط مالی، تیم ملی واترپلو می‌تواند به نتایج خوبی در مسابقات پیش رو دست پیدا کند؟ توضیح داد: با این شرایطی که هست من میگویم خیر چون واقع بین هستم. تیم‌هایی که قبلاً با آن‌ها بازی کرده‌ایم به شرایط اقتصادی ما نگاه نمی‌کنند و الآن هم اردوهای منظم خود را پیگیری می‌کنند و در رقابت‌های بین قاره‌ای هم شرکت کردند که سطح بالایی داشت. ما در وضعیت قبل هستیم و آن‌ها هم پیشرفت کرده‌اند و هم تمریناتشان بهتر شده است.

بازیکن تیم ملی واترپلو درباره نظر چیریچ برای ادامه فعالیت با ایران نیز گفت: قطعاً چیریچ را همه بازیکنان می‌پرستند. او هم از نظر رفتاری و هم از نظر فنی فوق‌العاده است. حیف است او را به دلیل مسائل مالی یا نداشتن بازی تدارکاتی از دست بدهیم. درست است که ما از جوانی تا به امروز بدون پول تمرین کرده‌ایم اما از جوانی به بعد نیاز به مسئله مالی زیاد است چون اهداف بزرگ‌تری برای هر ورزشکار پیش رو است. چیریچ نیز به دلیل مسائل مالی برخی از بازیکنان خوب خود را از دست می‌دهد که اصلاً برای تیم ملی واترپلو خوب نیست.

او با انتقاد از شرایط سخت مالی تیم ملی واترپلو و بازیکنانش، افزود: هدف ما مدال بازی‌های آسیایی بود که به آن رسیدیم اما، مطمئناً این هدف می‌تواند بزرگ‌تر باشد، مثل مسابقات انتخابی المپیک. رسیدن به این هدف سخت است و باید این مسائل مالی که اصلی‌ترین مشکل تیم ملی واترپلو است برطرف شود.

کیهانی در پاسخ به این سوال، آیا مسائل مالی روی رفتار و عملکرد الکساندر چیریچ (سرمربی تیم ملی) تأثیر گذاشته است؟ اظهار کرد: خوشبختانه اینطور نیست. چیریچ یک فرد کاملاً حرفه‌ای است که چه پول باشد چه نباشد همه مسائل را پشت در استخر گذاشته و برای تمرین کنار بازیکنان حاضر می‌شود.

ملی‌پوش واترپلوی ایران با بیان اینکه اصلی‌ترین مشکل واترپلوی ایران مسائل مالی است، توضیح داد: از وزارت ورزش خواهش می‌کنم به ما نیز نگاه کند، دل ما به همان چند سکه‌ای که می‌خواستند بدهند خوش بود اما الآن می‌گویند در جنگ اقتصادی هستیم. امیدوارم اگر قرار شد سکه‌ها را بدهند پول چند سال پیش را نداده و سکه‌ها را با قیمت روز به همه ورزشکاران بدهند. ما دوست داریم در این رشته ادامه داده و به موفقیت برسیم اما، شرایط سخت است و نمی‌توانیم ادامه دهیم. همه مشکل ما مسائل مالی است و حتی فدراسیون هم با توجه به این وضعیت کنونی در مورد حقوق‌های بسیار ناچیز ما نیز یک روز می‌گوید حقوق می‌دهیم و یک روز حرف دیگری می‌گوید. شرایط سخت است و امیدوارم از ما حمایت کنند. اگر برای انتخابی المپیک تمرین می‌کنیم ما را حمایت کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بازیکن سابق تیم ملی فوتسال زنان: ناچار به کنار گذاشتن ورزش هستم

تهران- ایرنا- بازیکن سابق تیم ملی فوتسال بانوان ایران با بیان اینکه فدراسیون فوتبال پاداش 22 میلیون تومانی قهرمانی در آسیا را به بازیکنان پرداخت نکرده است، گفت: شاید به دلیل شرایط سخت اقتصادی وادار به کنار گذاشتن ورزش شوم.

به گزارش ایرنا، فهرست انتخابی تیم ملی فوتسال زنان در حالی در فروردین ماه منتشر شد که نام سه تن از بازیکنان در آن مشاهده نمی شود.
فرزانه توسلی، نسترن مقیمی و آرزو صدقیانی زاده از جمله فوتسالیست های بنام این عرصه محسوب می شوند که نام آنان از این فهرست حذف شده است.
انتشار این لیست با اعتراض این سه بازیکن و واکنش علی رعدی مدیر فنی تیم ملی فوتسال زنان همراه شد. حاشیه هایی که هر کدام به نحوی در رسانه های خبری منتشر شده اند.
این امر سبب شد تا رعدی نشست خبری را با حضور خبرنگاران برگزار و دلیل حذف این بازیکنان از فهرست تیم ملی را عنوان کند. با این وجود اما هنوز هم ابهاماتی در خط خوردن نام این بازیکنان از فهرست انتخابی تیم ملی مشاهده می شود.
برای بررسی بیشتر این موضوع با «آرزو صدقیانی زاده» یکی از ملی پوشان خط خورده از فهرست تیم ملی به گفت و گو پرداختیم.
وی دلیل اصلی دعوت نشدنش به اردوی جدید تیم ملی را اعتراض به عدم پرداخت 22 میلیون تومان پاداش قهرمانی در آسیا عنوان کرد و گفت: برای پرداخت نکردن پاداش ناراحت بودم و در این مدت به فکر شغل دیگری افتادم. با توجه به اینکه هزینه های زندگی بسیار سنگین است، به نظر می رسد باید ورزش را کنار بگذارم.
آنچه در ادامه می خوانید، متن کامل این گفت و گوست:
ایرنا: دلیل حذف نام شما از فهرست انتخابی تیم ملی فوتسال زنان چه بود؟
صدقیانی زاده: اردیبهشت سال قبل در آسیا قهرمان شدیم و پس از آن مسئولان اعلام کردند که وقتی به ایران برگشتید، پاداش ها را مشخص و بعد از آن پرداخت می کنیم. اما تاریخ خاصی را برای پرداخت پاداش ها تعیین نکردند. از این موضوع 9 ماه گذشت و ما دوباره از مسئولان خواستیم تا پیگیر پاداش ها باشند اما اعتراضی نکردیم. لیلا صوفی زاده نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال چند وقت پیش در گفت و گو با رسانه ها اعلام کرد که تا یک ماه آینده این پاداش ها پرداخت می شود اما باز هم این اتفاق نیفتاد.

ایرنا: یعنی دلیل دعوت نشدن به تیم ملی اعتراض به پرداخت نشدن پاداش ها بود؟
صدقیانی زاده: واقعا دلیل دعوت نشدنم را نمی دانم. من از علی رعدی و لیلا صوفی زاده دلیل دعوت نشدن مان به تیم ملی را نپرسیدم. اما مدیر تیم ملی در گفت و گویی با رسانه ها اعلام کرده که همان بازیکنانی که در اردو حضور داشته اند، باید به تیم ملی دعوت شوند. این حرف متین و مورد قبول است اما فهیمه زارعی و سارا شیربیگی در 2 اردوی قبلی نبودند پس چرا این دو بازیکن دعوت شده اند اما ما دعوت نشده ایم؟ رعدی همچنین گفته است که می خواهد جوانگرایی کند. آیا فوتسالیست 28 ساله جوان نیست و زیر 30 سال پیر محسوب می شود؟

ایرنا: در این یکسال چه مشکلاتی را پیش رو داشتید؟
صدقیانی زاده: منبع درآمد یک ورزشکار، ورزش است. چون بازیکنان به طور شبانه روزی در تیم ملی هستند و شغل دیگری ندارند، مجبور هستند پاداش مسابقات را خرج زندگی خود کنند. قصد ما اعتراض کردن نبود. برای پرداخت نکردن پاداش ناراحت بودم و در این مدت به فکر شغل دیگری افتادم. با توجه به هزینه های بسیار سنگین زندگی، به نظر می رسد باید ورزش را کنار بگذارم.

ایرنا: چرا در اردوی تیم ملی فوتسال حاضر نشدید؟
صدقیانی زاده: اردوی تیم ملی 2 روز بعد از پایان لیگ بود. از یک لیگ پرفشار بیرون آمدیم و بعد از هشت ماه خستگی در بازی آخر مصدوم شدم و مربیان و سرپرستان در جریان این مصدومیت بودند به همین دلیل نتوانستم در این اردوها شرکت کنم.

ایرنا: آیا حاضرید عذرخواهی کنید تا به اسم شما در فهرست تیم ملی قرار گیرد؟
صدقیانی زاده: نه. حاضر نیستم عذرخواهی کنم و پای حرفم هستم و پیش خودم شرمنده نیستم. همه ما حق خودمان را خواستیم. پرداخت 22 میلیون تومان بعد از 2 سال اردوهای شبانه روزی واقعا خواسته زیادی است؟ به خاطر بیان کردن چنین حرفی حق طبیعی ما بود و هیچ گونه بی احترامی هم نکردیم. حتی برای نرفتن به اردو هم اطلاع دادم. اگر دلیل دعوت نشدن قضیه پاداش ها باشد، ترجیح می دهم به این اردو دعوت نشوم.

ایرنا: چه مشکلاتی را در لیگ تجربه کردید؟
صدقیانی زاده: طبیعی است که باشگاه ها به دلیل مشکلات اقتصادی بدقول و بی پول شوند. سال های قبل اگر از طرف تیم ملی حمایت نمی شدیم و اردویی نمی رفتیم، از طرف باشگاه ها حمایت می شدیم اما الان باشگاه ها نیز مبلغ کامل قرارداد را به ما نمی دهند. در حالی که 2 ماه است لیگ فوتسال تمام شده ولی 70 درصد از مبلغ قرارداد خود را از باشگاه طلبکار هستم. فدراسیون فوتبال هم بدقولی کرده است. از مسئولان می خواهم خود را جای ما بگذارند، زیرا ما شغل دوم نداریم. 22 میلیون تومان برای فدراسیون پول زیادی نیست. تنها تیم توپی ورزش زنان بودیم که 5 سال پیش در ایران بعد از 50 سال مقام دوم را کسب کردیم و سال قبل نیز مقام اول آسیا را به دست آوردیم.

ایرنا: مسئولان در جواب اعتراض شما چه می گویند؟
صدقیانی زاده: بسیار ناراحتم زیرا مسئولان می گویند شما به دلیل نیامدن به اردو، به پرچم تیم ملی پشت کرده اید. مگر می شود ورزشکاری که برای میهن خود پا به عرصه مسابقات می گذارد، چنین کاری کند؟
ورزشی**9128**9129*1834

روحانی: مجوزهای ساخت در جوار یا داخل رودخانه‌ها کار غلطی بود|دولت اجاره مسکن آسیب‌دیدگان را خواهد پرداخت| ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ما شده است

حذف صفرهای پول ملی کلید خورد

سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه

کلیدواژه: شنا شیرجه واترپلو واترپلو

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۵۲۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عباسی: اردو‌های تدارکاتی تیم ملی واترپلو تعطیل شده است/ تنها کادر فنی به وعهده‌های خود عمل کرده است
 • آرزو صدقیانی زاده، بازیکن تیم ملی فوتسال زنان: ناچار به کنار گذاشتن ورزش هستم
 • دنیای واقعی بی رحم است/ نباید انتظار معجزه از واترپلو داشت
 • بررسی مشکلات مالی پرسپولیس در نیم‌فصل دوم؛ درآمد چندمیلیاردی آسیایی چگونه توزیع شد؟
 • کیهانی نایب رییس اول دوومیدانی آسیای میانه شد
 • کیهانی نایب رئیس اول دوومیدانی آسیای میانه شد
 • ناکامی مدیریتی دوومیدانی ایران درانتخابات کنفدراسیون آسیا
 • کیهانی نایب رئیس اول آسیای میانه شد
 • کیهانی نایب رئیس دو و میدانی منطقه آسیای میانه شد
 • تلاش‌های کیهانی بی‌ثمر ماند/ نایب رئیسی اول آسیای میانه برای رئیس فدراسیون ایران
 • کیهانی نایب رییس کنفدراسیون دوومیدانی آسیا/ دهلان الحمد رییس ماند
 • انتخاب کیهانی به عنوان نایب رئیس اول آسیای میانه
 • پرداخت پاداش همکاری به مشترکان برق
 • درخواست مسئولان سپیدرود برای برگزاری همزمان بازی‌ تیم‌های قعر جدولی/ پاداش برد مقابل تراکتورسازی پرداخت شد
 • توزیع کریمانه 20 میلیارد تومان در پرسپولیس!
 • اتفاق تاریخی با کمک هواداران رقم خورد/جزو تیم های ارزان لیگ بودیم
 • چرا "بی‌پولی" درد مشترک بازیکنان و "باشگاه" شده است؟
 • واکاوی مشکلات مالی این روزهای پرسپولیس/ توزیع کریمانه ۲۰ میلیارد تومان!
 • فرکی: در اتفاقات پایان بازی با تراکتورسازی نقشی نداشتیم/ در بازی با پرسپولیس هم مانند این بازی یکدل بودیم نمی‌باختیم