زن تحصیلکرده به شیوه فیلم‌های گانگستری با نارنجک و اسلحه وارد بانک شد تا 22 هزار دلار پول نقد سرقت کند. او تهدید کرد می‌خواهد بانک را به همراه کارمندانش منفجر کند. اما این فیلم هیجان انگیز فقط 8 دقیقه طول کشید. آفتاب‌‌نیوز : ساعت 10:30 صبح دوشنبه 26 فروردین زن میانسالی درحالی که بسته‌ای زیر چادرش مخفی کرده بود وارد بانک ملت شعبه فرمانیه شد. او چند دقیقه‌ای روی صندلی انتظار مشتریان بانک نشست و زمانی که مطمئن شد مشتری دیگری به غیر از خودش داخل بانک نیست به میز رئیس بانک نزدیک شد. اما قبل از آن یک قبضه نارنجک را داخل گلدان نزدیک در اتاق رئیس بانک قرار داد.
زن 64 ساله وارد اتاق رئیس شد و ناگهان جعبه‌ای را روی میز رئیس گذاشت و گفت: داخل این جعبه بمب است. اگر به خواسته‌ام عمل نکنی بمب منفجر می‌شود. من 22 هزار دلار نقد می‌خواهم.چراغ کوچکی که روی جعبه چشمک می‌زد و ریموت کنترلی که در دست داشت خبر از یک انفجار زود هنگام می‌داد.
زن گفت اگر پول را ندهی دکمه را می‌زنم و همه جا را منفجر می‌کنم.رئیس بانک به بهانه آوردن پول اتاق را ترک کرد و از کارمندان نیز خواست بلافاصله از بانک خارج شوند. سپس با پلیس تماس گرفته و درخواست کمک کردند. دقایقی بعد نیز باتوجه به حساسیت موضوع سرکلانتر و رئیس کلانتری 123 نیاوران و مأموران پلیس در محل حاضر شدند. آنها با اینکه می‌دانستند هر لحظه امکان انفجار وجود دارد اما وارد بانک شده تا با زن میانسال وارد گفت‌و‌گو شوند.
8 دقیقه بعد.../ سر کلانتر نیاوران شروع به صحبت با زن میانسال کرده و درنهایت موفق شد هشت دقیقه بعد او را وادار به تسلیم کنند. وی بعد از تسلیم مدعی شد که بمب و نارنجک تقلبی بوده است و تنها برای ترساندن رئیس بانک و رسیدن به هدفش این کار را انجام داده است. سردار ظهیری- رئیس پلیس پیشگیری پایتخت- در تشریح این خبر گفت: داخل جعبه‌ای که زن میانسال به همراه داشت، مقداری سنگ بود که به هیچ وجه چاشنی و مواد منفجره به همراه نداشت. همچنین مشخص شد کلت و نارنجک همراه وی نیز قلابی بوده و قابلیت شلیک و انفجار نداشته است.
گفت‌و‌گو با زن میانسال
چرا تصمیم به این کار گرفتی؟
از زندگی خسته شده بودم، وضعیت زندگی‌ام در ایران خیلی سخت بود و برای همین به همراه دخترم و یکی از دوستانم تصمیم گرفتیم که از ایران خارج شویم. اما هزینه رفتنمان از ایران 20 هزار دلار بود و من این پول را نداشتم. این موضوع انگیزه‌ای شد تا به فکر سرقت از بانک بیفتم.
چرا این بانک را انتخاب کردی؟
من از مترو تجریش پیاده شدم. در راه 5 بانک دیگر را هم دیدم و برای ارزیابی و سنجش ماجرا به داخل آنها هم رفتم. اما آنها مناسب سرقت نبودند و درنهایت من بانک ششم را برای این کار انتخاب کردم.
این بانک چه ویژگی داشت که آن را انتخاب کردی؟
چهره رئیس بانک معصوم بود و به نظر می‌رسید که راحت می‌شود از آنجا سرقت کرد.
شوهرت از این ماجرا با خبر بود؟
شوهرم سال 79 یا 80 بود که ما را رها کرد و رفت. من در اوج جوانی مجبور شدم که به تنهایی دخترم را بزرگ کنم.
ایده این سرقت را چه کسی داد؟
خودم. من لیسانس علوم اجتماعی دارم و بسیار مطالعه می‌کنم.
وسایل را از کجا آوردی؟
همه آنها را در خانه داشتم. چراغ چشمک زن برای یک عروسک بود. تمام وسایلی را که در خانه داشتم کنار هم گذاشتم و با ایده گرفتن از فیلم‌های گانگستری خارجی آنها را درست کردم.
منبع: ایران

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سرقت در خراسان جنوبی ۶۵ درصد افزایش یافت

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی از انهدام ۱۶ باند سارقان و دستگیری ۷۵ نفر سارق در فروردین ماه امسال خبر داد و گفت: سرقت در خراسان جنوبی ۶۵ درصد افزایش داشته است. ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳ استانها خراسان جنوبی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سرهنگ سیدغلامرضا حسینی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: یکی از وظایف پلیس آگاهی رسیدگی به جرائم جناحی و بحث سرقت است.

وی گفت: سرقت مختص استان و کشور ما نیست بلکه تمام جوامع بشری با این معضل دست و پنجه نرم می‌کنند که علت عمده این سرقت‌ها نیاز مالی، عدم اشتغال و سهل انگاری و غفلت صاحبان اموال است.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی افزود: خراسان جنوبی استان مرزی و محروم است و مشکلات زیادی به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم دارند و این استان برای مردم استانی امن و برای سارقان ناامن است.

حسینی با بیان اینکه تا حدودی موج سرقت‌ها در استان کنترل و تاکنون چند باند سرقت نیز متلاشی شده است تصریح کرد: خراسان جنوبی از نظر جرائم جناحی اعم از قتل‌ها، سرقت‌های خشن، سرقت‌های بانک و سرقت‌های مسلحانه استان امنی است که این امنیت به واسطه ولایتمداری و هوشیاری مردم بوده است.

باند سرقت لوله‌های شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران دستگیر شدندعاملان سرقت‌های مسلحانه در جنوب شرق کشور دستگیر شدندسرقت 4.5میلیارددلاری سالانه رژیم صهیونیستی از نوار غزه

وی با اشاره به انواع سرقت‌ها ادامه داد: از ابتدای سال 98 تا پایان فروردین ماه سرقت منزل 34 درصد و سرقت مغازه‌ها 350 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در این مدت سرقت از اماکن دولتی 25 درصد، سرقت خودرو 63 درصد، سرقت از محتویات داخل خودرو 70 درصد، سرقت موتورسیکلت 27 درصد، سرقت لوازم خودرو 123 درصد و سرقت احشام 45 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

حسینی با بیان اینکه در مجموع سرقت‌های استان 65 درصد افزایش داشته است اظهار کرد: تاکنون 75 درصد از این سرقت‌ها منجر به کشف شده است.

وی افزود: امسال در ایام نوروز برخی از زندانیان استان با رأفت و عفو اسلامی آزاد شدند اما اکثر این سرقت‌ها توسط کسانی انجام شده که از زندان آزاد شده بودند و از این رأفت اسلامی استفاده نکردند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه در ایام دهه فجر سال گذشته نمایشگاهی از کشف سرقت‌ها در بیرجند برپا شد گفت: تاکنون مالباختگان بالغ بر 180 فقره سرقت و لوازم خود را شناسایی کردند.

حسینی از انهدام 16 باند سارقان و دستگیری 75 نفر سارق در فروردین ماه امسال خبر داد و افزود: تاکنون 300 فقره سرقت در استان کشف شده و 85 درصد از سارقان بومی و 15 درصد نیز غیربومی بودند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی بعد از جزیره کیش امن‌ترین استان کشور در بحث سرقت است بیان کرد: خراسان جنوبی از لحاظ وقوع و کشف سرقت‌ها در رتبه 33 کشور قرار دارد.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه هم‌استانی‌ها برای منازل خود از حفاظ‌های پنجره‌ای و شبکه‌ای استفاده کنند عنوان کرد: 98 درصد تماس‌ها و پیامک‌ها مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی و اینترنت رایگان کلاهبرداری است و هم‌استانی‌ها به این تماس‌ها توجهی نداشته باشند و بسیاری از سایت‌های فروش قابل اعتماد نیستند.

انتهای پیام/ش

R41348/P/S6,56/CT11

روحانی: مجوزهای ساخت در جوار یا داخل رودخانه‌ها کار غلطی بود|دولت اجاره مسکن آسیب‌دیدگان را خواهد پرداخت| ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ما شده است

حذف صفرهای پول ملی کلید خورد

سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه

کلیدواژه: سرقت مسلحانه زن بانک

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۵۲۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • معرفی خدمات بانکداری‌الکترونیک پاسارگاد؛ ارایه انواع خدمات بانکی در همراه بانک پاسارگاد
 • حمله مسلحانه به يک مرکز امنيتي در شمال رياض
 • اعلام خنثی شدن حمله مسلحانه به مرکز امنیتی در شمال ریاض
 • افزایش ۶۵ درصدی سرقت‌ در استان
 • دوازدهمین همایش دانشجویی تازه‌های علوم بهداشتی کشور 11 اردیبهشت برگزار می‌شود
 • دلایل لغو نشست بین‌الافغان در دوحه/ سناریوی طالبان برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان
 • درخواست طلاق به درگیری مسلحانه منجر شد
 • انهدام باند سارقان گوشی قاپ با ۳۰ فقره سرقت به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان
 • انهدام باند سارقان گوشی قاپ با ۳۰ فقره سرقت
 • انهدام باند سارقان گوشی قاپ/ سارقان ۳۰ فقره سرقت داشتند
 • درخواست جدایی از همسر به درگیری مسلحانه منجر شد
 • افزایش 65 درصدی سرقت در خراسان جنوبی
 • وقوع ۷ مورد کلاهبرداری/ سرقت در خراسان جنوبی ۶۵ درصد افزایش یافت
 • مجازات محاربه در انتظار عاملان سرقت مسلحانه از طلافروشی کرمان
 • تیم ویژه‌ای جهت دستگیری عاملان سرقت مسلحانه بازار کرمان تشکیل شده است
 • مجازات محاربه در انتظار عاملان سرقت مسلحانه از طلافروشی بازار کرمان
 • ارائه انواع خدمات بانکی در همراه بانک پاسارگاد
 • ارايه انواع خدمات بانکي در همراه بانک پاسارگاد
 • سناریوی دخالت خارجی مستقیم در لیبی بعید نیست