بیژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال و مربی پیشین تیم ملی کشورمان معتقد است برنامه ۹۰ مدتها بوده که بر روال عوام گرایی اجرا می شده و این برنامه ۶-۷ سال زودتر و بعد از جام جهانی برزیل باید قطع می شد و دیگر پخش نمی شد چون در این مدت همه شاهد بودند که برنامه ۹۰ چه جو تبلیغاتی را برای بت ساختن از کارلوس کی روش سرمربی وقت تیم ملی (حتی در زمانی که تیم ملی باخت های سنگینی مقابل بوسنی و یا ژاپن داشت) راه انداخته بود و چه اتفاقاتی را برای فوتبال ملی ما رقم زد و بهتر بود مدتها قبل مدیران سازمان صدا و سیما چنین تصمیمی را می گرفتند و مانع پخش این برنامه می شدند.

پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا موفق شد الاهلی عربستان را شکست دهد. در مورد این دیدار صحبت می کنید؟

به نظرم بازی خوبی از پرسپولیس شاهد بودیم. پرسپولیسی ها در این بازی خیلی خوب عمل کردند و کاملاً مشخص بود که تحلیل درستی از حریف شان دارند و از نظر بدنی و روانی هم خیلی خوب بودند و ۳ امتیاز خیلی حساس و مهمی را در این دیدار گرفتند و شرایط بهتری در جدول به دست آوردند.

برد در دربی چقدر روی عملکرد پرسپولیس در این دیدار آسیایی تاثیر داشت؟

قبل از دربی پرسپولیس دو بازی ضعیف در آسیا داشت که مقابل پاختاکور در تهران مساوی کرد و خوب بازی نکرد. بعد از آن هم مقابل السد در قطر و در دقایق پایانی بازی را واگذار کرد اما پیروزی در دربی روحیه تیم را تغییر داد و مقابل پیکان خوب کار کردند و بازی را بردند و برابر الاهلی هم نمایش خوبی داشتند که این عملکرد خوب پرسپولیس کاملاً مشهود بود. به نظرم عملکرد خوب پرسپولیس مقابل الاهلی به خاطر شرایط روحی و روانی تیم و اثرات پیروزی مقابل استقلال در دربی بود.

بیژن ذوالفقارنسب در پاسخ به سوال الاهلی عربستان را چطور تیمی دیدید؟ 

الاهلی به نظر من تیم خوبی است و تیم پرمهره ای دارند و مقابل پرسپولیس غافلگیر شدند و گلهای حساسی را دریافت کردند. به نظر من الاهلی هم حرف برای گفتن دارد و باید ببینیم در ادامه راه چکار می کند اما در مجموع تیم خوب و پرمهره ای است.

در مورد گل زیبایی که شجاع خلیل زاده مقابل الاهلی به ثمر رساند چه نظری دارید؟

شجاع از بازیکنان خیلی خوب لیگ ما است و اگر یک سری حرکات زائد خودش را برطرف کند به لحاظ بدنی و انجام حرکات فوتبالی می تواند در تیم ملی هم بازی کند. ریسک هایی که شجاع در کار دفاعی می کند بعضی از مربیان او را نامطمئن می دانند اما بازیکن خوب و ماهری در یارگیری است هر چند که خطاهای غیر ضروری دارد و اخطارهای زیادی در طول فصل می گیرد که نقطه ضعف او است و باید این رفتارها را تغییر دهد تا به دفاع خیلی مطمئنی تبدیل شود. شجاع در گلزنی هم همیشه کمک می کند چون تایمینگ خوبی در سرزنی هم در دفاع و هم در حمله دارد و به دفعات برای پرسپولیس گل زده است.

فکر می کنید پرسپولیس با این برد مقابل الاهلی عربستان مشکلی برای صعود از این گروه ندارد؟

نه، هنوز مانده و بازی بعدی پرسپولیس خیلی تعیین کننده است. پرسپولیس مهره های خوبی دارد اما یکی دو تا مهره دیگر باید بگیرند تا قدرت بیشتری در آسیا داشته باشند. پرسپولیس الان هم در آسیا خوب است اما یکی دو تا مهره دیگر نیاز دارد تا با قدرت بیشتری در آسیا حضور پیدا کند.

در لیگ برتر کدام تیم را رقیب اصلی پرسپولیس برای قهرمانی می دانید؟

الان ۳-۴ تا تیم هستند که قابلیت صدرنشینی را دارند و پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتورسازی از این شرایط برخوردار هستند.

استقلال را واقعاً شانس قهرمانی می دانید؟

به هر حال هر چند الان با صدر جدول فاصله دارند اما هنوز فرصت هست و استقلال هم شانس دارد. برای کسب سهمیه آسیا ۵-۶ تیم شانس دارند اما قهرمانی جلوه دیگری دارد و این ۴ تیم شانس بیشتری دارند. استقلال شانس دارد چون با ۳ بازی از صدر جدول جدا شد و با ۳-۴ بازی دوباره می تواند به کورس قهرمانی برگردد. حریفان استقلال هم اگر یکی دو تا بازی ضعیف نشان دهند این تیم خیلی به صدر نزدیک می شود.پرسپولیس

در مورد تعطیلی و عدم پخش برنامه ۹۰ چه نظری دارید؟

فکر می کنم این برنامه ۶-۷ سال بیشتر از عرف بین الملل در صدا و سیما ماندگار بود و بلافاصله بعد از جام جهانی برزیل باید این اتفاق می افتاد و قطع می شد.

چرا چنین اعتقادی دارید؟

چون در جام جهانی برزیل و یا همسن جام ملت هاس آسیا اهالی اصلی ورزش مسایلی را دیدند اما در این برنامه تبلیغاتی به سود سرمربی وقت تیم ملی انجام می شد که صدا و سیما باید از همان موقع جام جهانی برزیل این کار را می کرد و این تغییر و تحول باید انجام می شد و ۶-۷ سال قبل باید این کار را می کردند چون این برنامه بر روال عوام گرایی اجرا می شد.

اما برخی همچنان از عادل فردوسی پور حمایت می کنند. در این رابطه چه نظری دارید؟

خیلی چیزها را نمی شود گفت اما وقتی می گویم این برنامه بر روال عوام گرایی اجرا می شد همه منظورم در این حرف گنجانده شده است.

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

زیدان: تغییرات در ترکیب، مطابق انتظار پیش نرفت؛ سبک بازی براهیم دیاز را دوست دارم؛ بنزما اینجاست و سال آینده او را خواهیم دید

زیدان تلاش می کند یکشنبه به ناکامی ها در بازی های خارج از خانه پایان دهد.

طرفداری - از هفته سی و چهارم رقابت های لالیگای اسپانیا، بازی دو تیم ختافه و رئال مادرید با تساوی 0-0 به پایان رسید. زین الدین زیدان پس از بازی در کنفرانس خبری گفت:

بارها به زدن گل نزدیک شدیم اما این کار را نکردیم. از نتیجه کمی عصبانی بودیم چون شایسته نتیجه بسیار بهتری بودیم. بازیکنان خیلی خوب بازی کردند. از نظر دفاعی بسیار خوب بودیم و خطر چندانی روی دروازه ما ایجاد نشد. از اینکه پیروز نشدیم، کمی عصبانی هستیم. 

زیزو همچنین در مورد تغییرات در ترکیب اصلی گفت:

هر کس می خواهد تغییر ایجاد کند تا پیشرفت کند اما تغییرات مطابق انتظار نتیجه نداد. بازی بعدی یکشنبه است. پس از آن هم بازی به بازی پیش می رویم. ما خوب بازی کردیم و به خوبی آماده شده بودیم. شانس هایی برای گلزنی داشتیم اما نتوانستیم از آن استفاده کنیم. نکته مثبت بازی، کلین شیت ماست. 

کیلور ناواس و کورتوا:

هر دوی آنها در بین گزینه های من برای استفاده هستند. امشب کیلور بازی کرد و در آینده خواهیم دید. 

عدم پیروزی در بازی های خارج از خانه؟

یکشنبه برای پیروزی تلاش می کنیم.

براهیم دیاز؟

از او راضی ام چون بازی خیلی خوب انجام داد. او می خواهد بازی کند و من از بازیکنانی که می خواهند بازی کنند، خوشم می آید. او ترسی ندارد. سریع است و از دو پایش استفاده می کند. خودش هم از بازی خودش راضی بود.

آینده براهیم؟

خواهیم دید. مساله مهم، اکنون است. او خوب بازی کرد و من خوشحالم چون من سبک بازی اش را دوست دارم. فصل آینده خواهیم دید چه پیش می آید. 

ایسکو؟

اینجا همه بازیکنان مهم هستند. به همه زمان بازی می رسد. من از کار ایسکو راضی ام. او خوب بازی کرد و ما شایسته نتیجه بسیار بهتری بودیم. 

بنزما؟

کریم اینجاست و سال آینده او را خواهیم دید.

راهیابی ختافه به لیگ قهرمانان؟

اگر آنها در رده چهارم هستند، دلیلی وجود دارد. آنها تمام فصل خوب کار کرده اند و در رده چهارم هستند. باید به آنها تبریک بگوییم و امیدوارم تا حد ممکن در جایگاه بهتری باشند.

 

نمایندگان مجلس تصویب کردند؛ دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد| وزارت اطلاعات موظف به شناسایی حامیان اقدام آمریکا درباره سپاه

ماجرای قبض‎های نجومی همراه اول چیست؟| توضیح وزیر

آیا روحانی نامه صدام به هاشمی را افشا کرد؟

کلیدواژه: فوتبال تیم ملی جام جهانی کارلوس کی روش بوسنی ژاپن سازمان صدا و سیما لیگ قهرمانان آسیا عربستان بازی پرسپولیس جدول قطر روحی و روانی استقلال زیبایی لیگ برتر صدا و سیما برزیل عادل فردوسی پور تیم ملی برنامه نود ذوالفقار نسب

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۵۳۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • احضار معاون سیما و مدیر شبکه سه به خاطر برنامه ۹۰
 • تعطیلی مدارس طبیعت در سکوت
 • مروری بر مفهوم کار در فرهنگ اسلامی
 • کار در فرهنگ اسلامی
 • سرنوشت نودِ عادل در انتظار برنده باشِ گلزار؟!
 • آمار خوب وولورهمپتون در مقابل 6 تیم اول لیگ جزیره(گرافیکی اختصاصی)
 • وینفرد شفر: در نیمه اول بازی با الهلال خوب نبودیم
 • ایووبی پس از باخت آرسنال مقابل وولورهمپتون: این نتیجه برای تیمی که می‌خواهد سهمیه اروپایی بگیرد، خوب نیست
 • بدمن‌های سینمای ایران در دهه نود
 • هافبک نود ارومیه از این تیم جدا شد
 • نمره خوب رسانه‌های روسی به دو ستاره ایرانی
 • انتظار مخاطبان میلیونی «نود» برای بازگشت آن
 • وزارت نیرو
 • وزارت راه و شهرسازی
 • وزارت نفت
 • آب و فاضلاب کشور
 • احمدی نژاد برای مقابله با من فدراسیون ورزش زنان اسلامی را تعطیل کرد/ پدرم گفت رد صلاحیت می شوم/ چون فرزند هاشمی بودم بازجویی نشدم/ آیت الله هاشمی ریاست قوه قضائیه را نپذیرفت
 • بخت آزمایی؛ نود، برنده باش و برجام
 • برای استفاده از نقاط ضعف تیم «تایپه چین» برنامه ریزی کرده ایم