به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، اگر چه این روزها جدال حساس چند تیم در صدر و پایین جدول و حواشی تمام نشدنی آنها به خبر اول رسانه‌های ورزشی تبدیل شده است، ولی انتخاب سرمربی تیم ملی نیز از سوی خبرنگاران به صورت جدی پیگیری می‌شود و به نظر می‌رسد در روزهای آینده شاهد معرفی سرمربی جدید تیم ملی باشیم.

پس از آنکه روز گذشته مسئولان فدراسیون توافق با کلینزمن را تایید و رد نکردند بسیاری این سرمربی آلمانی را گزینه اصلی جانشینی کی‌روش دانستند.

جلال طالبی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که سابقه کسب نخستین برد ایران در جام جهانی را در کارنامه کاری خود دارد، درباره اینکه نظرش پیرامون این موضوع که فدراسیون فوتبال اعلام کرده گزینه داخلی برای سر مربیگری تیم ملی مطرح نیست، به خبرنگار برنا گفت: اینکه در حال حاضر و بعد از حضور 8 ساله کی‌روش ما از یک مربی ایرانی استفاده کنیم در نهایت به ضرر مربی ایرانی می‌شود. چرا که شما هرکسی را در این پست منصوب کنید تحت تاثیر سابقه کی‌روش قرار می‌گیرد و با توجه به انتظارات بالای مردم از تیم ملی کار برای او بسیار سخت می‌شود. در حال حاضر همه منتظر هستند تیم ملی براحتی راهی جام جهانی شود و در مسابقات پیش‌رو نیز حداقل بازی‌های خوب و قابل قبولی داشته باشد.

وی افزود: بنده موافق یک مربی خارجی هستم که صاحب سبک باشد و حداقل آشنایی نیز با فوتبال آسیا داشته باشد. درباره کلیزمن باید بگویم او مربی بزرگی است و سابقه نشستن روی نیمکت تیم‌هایی مانند آلمان و امریکا را دارد، اما او از فوتبال آسیا شناخت ندارد و این کمی کار را سخت می‌کند. تیم ملی فوتبال ایران بنا به خواسته اشتباه مدیران فوتبالی در 8 سال اخیر فقط نتیجه‌گرا بوده و و به نوعی تخریبی بازی می‌کردیم و بازی‌های ما تماشاگرپسند نبود. ضمن اینکه کیفیت بازی تیم ملی نیز متغییر بود. مربی جدید باید استخوان بندی جدیدی را برای تیم ملی بوجود بیاورد.

سرمربی سابق تیم ملی بیان کرد: سبک فوتبال ایران با توجه به فیزیک، قدرت بدنی و خلاقیت فردی به فوتبال فرانسه نزدیک است و به نظر من هروه رنارد، مربی فرانسوی که تیم‌های مختلف آفریقایی را قهرمان کرده با فوتبال آسیا نیز آشنایی دارد و به نظر من او می‌تواند مربیان جوان ایرانی را نیز در کنار خود داشته باشد. سرمربی جدید باید نظارت کامل بر تیم‌های پایه نوجوانان، جوانان و امید داشته باشند تا بازیکنان این تیم‌ها که در آینده به تیم ملی می‌آیند با سیستم حاکم بر تیم ملی آشنا باشند. حتی باشگاه‌های ما نیز باید از چنین سیاستی دنبال‌روی کنند و این موضوع به بار فنی و به روز بودن سرمربی باز می‌گردد.

وی با انتقاد از دست‌آوردهای کی‌روش گفت: 10-20 بازیکن که معلوم نیست سرمربی جدید چند نفر از آنها را بخواهد از کی‌روش باقی مانده است. واقعیت این است که ما از او به خوبی استفاده نکردیم و در این سال‌ها یک مربی داخلی نیز به صورت مداوم کنار او نبود تا تجربه به او منتقل شود و دلیل آن هم این است که کی‌روش تصمیم گیرنده اصلی تیم ملی فوتبال بود نه مسولان فدراسیون.

جلالی در ادامه و پیرامون شکایت کی‌روش از فدراسیون فوتبال و انتقاد او از تاج که به تعهداتش عمل نکرده عنوان کرد: فدراسیون خودش مطالباتی از فیفا دارد و با توجه به مسائل تحریم برخی مشکلات وجود دارد ولی در نهایت پول سرمربی طبق قرارداد باید پرداخت شود. آقای کی‌روش برای گرفتن دستمزد قهر می‌کرد،  به دبی می‌رفت تا پولش را هم نمی‌دادند به ایران باز نمی‌گشت. به هرحال در جامعه ما متاسفانه عادت شده قول بدهیم و بعد دنبال آن قول بدویم تا عملی شود. برای ما قول دادن راحت است. کی‌روش هم که چند سالی دریافتی خوبی داشت کمی صبر کند به مابقی پولش هم خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

از نماینده مجلس تا شخص رئیس‌جمهور، مقصر وضعیت کنونی است/ دست‌های پشت پرده، شبانه قوانین را دور می‌زند

این روزها، گرانی‌های پی‌درپی و بالا رفتن قیمت‌ها و پایین آمدن ارزش پول، باعث سرگردانی مردم در بازارها شده و البته قشرهای کم‌درآمد و حقوق‌بگیر، بیش از هر کس دیگری با مشکلات زندگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و بیشتر فشارها بر دوش این قشر است، ولی در این بین، نه کسی مسئولیتی قبول می کند و نهادی به فکر بهتر کردن اوضاع است.

به گزارش «تابناک»؛ برخی از مردم، مجلس شورای اسلامی را مسئول این وضعیت می‌دانند و اعتقاد دارند که نظارت‌های صورت گرفته از سوی مجلس کافی نبوده و دولت هر کار که توانسته علیه مردم انجام داده است. عده‌ای دیگر اما نهادهای قضایی را مسئول وضعیت موجود می‌دانند و بر این باورند که برخورد مناسبی با اخلالگران اقتصادی نشده است.

اما در این میان، بیشتر نهادها و به ویژه برخی از نمایندگان مجلس، دولت را مقصر وضعیت کنونی می‌دانند. به اعتقاد آنان، سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته از سوی نهادهای تصمیم‌گیر و همچنین قوانین بالادستی از سوی مسئولان دولتی به خوبی اجرا نشده و همین باعث پدید آمدن این وضعیت شده است.

روح‌الله حضرت‌پور در گفت‌وگو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: من نمی‌گویم که مجلس شورای اسلامی در به وجود آمدن اوضاع کنونی در کشور سهیم نبوده است. حتماً ما نمایندگان اشتباهاتی داشته‌ایم؛ بنابراین، از عملکرد مجلس و نمایندگان دفاع نمی‌کنم؛ اما به ‌عینِه می‌بینید که نمایندگان در زمان تصویب بودجه تمام پیشنهادهایی که دادند به نفع منافع ملی و منافع نظام بود و هیچ‌ یک جناحی و سیاسی نبود و درواقع همه به فکر منافع ملی بودند، ولی کمبودهایی وجود دارد و این موضوع هم به‌ هیچ ‌عنوان کتمان کردنی نیست.

وی در ادامه گفت: اما واقعیت این است که ما در بخش اجرایی مشکلاتی داریم و برنامه‌ریزی‌های ما برای معیشت مردم و بهبود وضعیت اقتصاد و مبارزه با تحریم و گرانی درست بوده است. هم در سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبری و هم در برنامه ششم توسعه راهکارهایی برای برون‌رفت از این مشکلات وجود دارد، ولی هیچ‌ یک اجرا نشده است. اگر همه برنامه‌های ما در راستای این سیاست‌ها اجرا می‌شد، می‌توانستیم به نتیجه مطلوب برسیم؛ اما همان ‌طور که می‌بینید، نه ‌تنها نتیجه‌ای نمی‌گیریم، بلکه عقب می‌رویم. برنامه دولت باید در راستای بهبود وضعیت زندگی مردم باشد، ولی متأسفانه برنامه‌ریزی دولت برای مثال در ایجاد درآمد، تنها روی فروش نفت و مالیات است. نمی‌شود با فروش نفت و یا فشارهای مالیاتی کشور را اداره کرد، بلکه باید در بخش‌های دیگر هم کار کنیم؛ برای نمونه، ما می‌توانیم از بخش گردشگری و حتی گردشگری سلامت و یا زمینه‌های دیگری که در کشور وجود دارد، ایجاد درآمد کرده و با اولویت قرار دادن این مسائل، بسیاری از کسری ها را جبران کنیم.

وی در ادامه یادآور شد: یکی از ایرادات ما این است که واردات و صادرات کشور در همه زمینه‌ها به ویژه مواد غذایی در دست عده‌ای خاص است. دلالان در بازارهای ما جولان می‌دهند و دولت تا زمانی که نخواهد نمی‌شود با آن برخورد کرد، باید واردات و صادرات ما کامل به بخش خصوصی واگذار شود.

نماینده مردم ارومیه افزود: اگر لازم است مواد غذایی وارد کشور شود، باید به نحوی عمل شود تا هر که توان مالی دارد، بتواند وارد کند و از انحصار خارج شود. انحصاری بودن واردات اقلام باعث شده تا دلال‌ها از موقعیت سوءاستفاده کرده و قیمت‌ها را بالا ببرند.

وی در پاسخ به این که آیا مجلس هم در پدید آمدن این وضعیت سهمی دارد، گفت: به هر حال کمبودهایی در مجلس وجود دارد، ولی متأسفانه نماینده‌ها قدرت اجرایی ندارند و عده‌ای قوانین را دور می‌زنند و کار خود را می‌کنند؛ مثلا در همین موضوع واردات خودرو، با اینکه مجلس وارد شده و اقداماتی هم انجام داده و حتی قوانینی در این خصوص وجود دارد، باز هم دست‌های پشت پرده ای است که نمی‌گذارند کاری صورت بگیرد و شبانه کارهایی می‌کنند که مجلس اصلاً خبردار نمی‌شود.

این نماینده مجلس در پایان گفت: پس از چهل سال مشکل اساسی کشور شده گوشت؛ این نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی در کشور وجود ندارد و این نوع مشکلات انرژی زیادی از همه می‌گیرد، باید هر کس به سهم خود تلاش کند تا این مشکلات رفع شود؛ از من نماینده تا شخص رئیس‌جمهور مقصر این مشکلات هستیم.

نمایندگان مجلس تصویب کردند؛ دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد| وزارت اطلاعات موظف به شناسایی حامیان اقدام آمریکا درباره سپاه

ماجرای قبض‎های نجومی همراه اول چیست؟| توضیح وزیر

آیا روحانی نامه صدام به هاشمی را افشا کرد؟

کلیدواژه: کی روش کلینزمن جلال طالبی رنار

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۵۳۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • با تکیه بر توان داخلی و نیروی انسانی ماهر می‌توانیم از برهه حساس اقتصادی کنونی عبور کنیم
 • دایی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌شود؟
 • دستیار سابق کی‌روش گزینه اصلی هدایت تیم ملی فوتبال هندوستان
 • برگزاری نشست ملی با مشارکت تمام گروه های سیاسی الجزایری
 • گزینه مطلوب کی‌روش سرمربی تیم ملی می‌شود؟
 • ثوری: بوکس با مربیان فعلی به جایی نمی‌رسد،مدال جهانی مربی خارجی جهانی می‌خواهد/نتایج قهرمانی آسیا مورد تایید نیست
 • تمجید کلوپ از صلاح و انتخاب مجله تایم
 • معرفی گزینه های سرمربیگری تیم ملی به هیئت رئیسه
 • شیعی: سرمربی تیم ملی تا ۱۰ روز آینده معرفی می‌شود/ برانکو گزینه نیست، اما درباره دایی توضیح نمی‌دهم
 • شیعی: تا 10 روز آینده سرمربی تیم ملی مشخص می‌شود/ برانکو گزینه نیست
 • تا 10 روز آینده سرمربی تیم ملی مشخص می‌شود/ برانکو گزینه نیست
 • شیعی: برانکو جزو گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی نیست/ فرکی فصل بعد سرمربی پیکان است
 • کاهش استقبال از رشته ریاضی/ هدایت تحصیلی ناکارآمد است
 • فوتبال جهان| تیم منتخب فصل لیگ برتر در قبضه منچسترسیتی/ خبری از محمد صلاح نیست
 • ۵ گزینه مجمع نمایندگان گلستان برای انتخاب استاندار مشخص شدند
 • هدایت ‌سیلاب‌ها‌ی ‌شادگان و ‌اطراف آبادان به سمت خلیج فارس/وضعیت ‌خوزستان تا سه روز آینده کاملا پایدار می‌شود‌
 • قابلیت سوال چند گزینه‌ای به اینستاگرام اضافه شد +فیلم
 • سرمربی تیم طارمی گزینه هدایت لیون
 • همه ایران در انتظار و معطل یک اسم بزرگ