پیروز حناچی در جلسه شورای معاونان شهرداری تهران که روز گذشته در معاونت فنی و عمرانی شهرداری برگزار شد، بر پاسخگویی دقیق مدیران شهری به سوالات اعضای شورای شهر تاکید کرد و گفت: تلاش کنید به صورت درست و مستدل به سوالات اعضای شورا پاسخ دهید. برخی اعضای شورای شهر گلایه دارند که وقتی نسبت به پاسخ ها اعتراض دارند اعتراضشان باز هم به همان مقام ارجاع می شود.

وی عنوان کرد: واقعیت این است که رابطه ما با شورا مثل مجلس تعریف شده نیست؛ در مجلس آیین نامه و چارچوب مشخصی درباره سوال نمایندگان از وزرا وجود دارد، اما در رابطه شهرداری و شورای شهر چنین چارچوبی نیست و اتفاقا بد نیست پیشنهاد بدهیم دولت برای این رابطه چارچوبی تعیین کند.

شهردار تهران در ادامه در تشریح سفر اخیر خود به خوزستان گفت: متاسفانه سیل اخیر زمین های کشاورزان را از بین برده و این در حالی است که کشاورزان خوزستانی در انتظار سال خوبی برای برداشت محصولات‌شان بودند. به همین دلیل در برخی نقاط که نیروهای عملیاتی می خواستند مسیر های آب را هدایت کنند و مثلا دژی را بشکنند با مقاومت مردمی مواجه می شدند، چراکه بیم ورود آب به زمین های کشاورزی را داشتند.
وی از برخی فعالیت های هماهنگ میان مردم و مسئولان در تعدادی از شهرها تقدیر کرد و یادآور شد: در سوسنگرد مردم به کمک مسئولان دژی را ساختند که به خوبی جلوی ورود آب به برخی بخش ها را گرفت.
شهردار تهران یکی از مشکلات پیش روی بعضی از شهرهای خوزستان را مسائل بهداشتی دانست و گفت: در برخی شهرها با بالا آمدن سطح آب، فاضلاب به خانه ها وارد شده و اگر از هم اکنون تدبیر نشود در این مناطق با بروز بیماری های عفونی مواجه خواهیم شد. بر همین مبنا معتقدم ما در روزهای آینده همچنان با تبعات این سیل در خوزستان دست به گریبان خواهیم بود.

وی با مثبت و موثر دانستن عملکرد شهرداری تهران در خوزستان تاکید کرد: حضور آقای رستمی معاون امور مناطق در این عملیات به دلیل تجربه بالای ایشان در حل مشکلات منطقه و ایجاد هماهنگی های لازم، بسیار موثر بوده است. مردم هم در مناطقی که شهرداری تهران فعال است از اقدامات انجام شده رضایت داشتند، البته در بخش توزیع اقلام مصرفی شکایت هایی وجود داشت که به نظر من طبیعی است. در واقع، در شرایط فعلی هر اقدامی آن جا انجام شود قطعا عده ای معترض خواهند بود. ضمن این که درخواست های مردم در مناطق مختلف خوزستان متفاوت بود؛ به طور مثال، در برخی روستاها و مناطق عشایری مردم خواستار علوفه برای دام هایشان بودند.

به گفته حناچی در روزهای آینده نیروهای شهرداری از آق قلا و سایر مناطق سیل زده کشور خارج شده و در خوزستان متمرکز خواهند شد و در هماهنگی با سایر دستگاه ها به امدادرسانی به سیل زدگان خواهند پرداخت.

وی تصریح کرد: هم اکنون در دولت این نگرانی وجود دارد که با گرم شدن هوا روان آب های ناشی از ذوب شدن برف ها باعث شود که باز هم میزان آب ورودی به سدها افزایش یابد و مسئولان مجبور شوند که دریچه سدها را باز کنند.

حناچی همچنین از تصویب لایحه دوفوریتی برای کمک به مناطق سیل زده در شورای شهر قدردانی و ابراز رضایت کرد و در ادامه به موضوع پهنه بندی سیل در تهران اشاره کرد و گفت: تمامی دستگاه های ذیربط در شهرداری این موضوع را هر چه سریع تر انجام دهند. در بحران هایی مانند سیل اطلاع رسانی پیامکی حداقل کاری است که می توانیم انجام دهیم که بسیاری از مشکلات را حل می کند. اقدامات بعدی هم توسط دستگاه ها باید انجام شود و برنامه های لازم برای آن تدارک دیده شود.  

شهردار تهران با تاکید بر ضرورت انتقال تجربیات مقابله با سیل در تهران به سایر شهرها تصریح کرد: از شهرداران مناطق می خواهم به صورت فنی و علمی لکه گیری معابر آسیب دیده از بارندگی های اخیر را انجام دهند. بارندگی، آسفالت برخی معابر را شسته و به آن آسیب زده که لازم است همه دستگاه های ذیربط هر چه زودتر نسبت به لکه گیری فنی و درست این معابر اقدام کنند. کسب رضایت مردم در این زمینه برای ما مهم است و مردم باید بدانند که مدیریت شهری به فکر رفاه حال آنان است و اگر نوروزگاه برای شادی مردم برپا می کند، در عین حال به فکر حل مشکلات آنها هم هست.
شهردار تهران عنوان کرد: در انتهای سال گذشته و ابتدای سال جدید کار بزرگی انجام شد که متاسفانه به خاطر اخبار مربوط به سیل توجه کافی به آن نشد و آن افتتاح خط 6 و 7 مترو بود. رییس جمهور نیز در مراسم افتتاح خط 6 حاضر بود و قول همکاری و پیگیری داد که این بزرگ‌ترین موفقیت ما بود. افتتاح 1250 هکتار فضای سبز نوار شمالی تهران هم اقدام قابل توجهی محسوب می شود.
شهردار تهران با تشکر از تمامی کارکنان شهرداری که در کنترل بحران احتمالی و جلوگیری از سیل در تهران نقش داشتند ، اظهار کرد: در نوروز امسال رییس جمهور نگران وضعیت تهران بود که خوشبختانه با درایت و برنامه ریزی درست مشکلی پیش نیامد و من خوشحالم که آرامش را به شهر و شهروندان بازگرداندیم.
حناچی در خاتمه تصریح کرد: به دلیل پیش‌بینی درست و اقدامات بهنگام، در آن شرایط دشوار کسی نگران تهران نبود هر چند وزیر کشور دغدغه هایی داشتند مبنی بر اینکه در روز 12 فروردین اتفاقی در تهران نیفتد. ما باید تجربه و برنامه ریزی های خودمان را به سایر شهرها منتقل کنیم تا هم تلاش های همکارانم دیده شود و هم آن ها بدانند که با برنامه ریزی می توان جلوی بحران را گرفت.

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تعیین تکلیف تعدادی از همکاران علمی پیام نور

دانشگاه پیام نور اعلام کرد: تا پایان فروردین ماه سال جاری ۶۷۷ نفر از کل ۸۹۴ نفری که به صورت «پیمانی مشروط»، «دستیار علمی» و «قراردادی» با دانشگاه همکاری داشته‌اند، تعیین تکلیف شدند.

به گزارش مهر، دانشگاه پیام نور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

متأسفانه در طول سال‌های ۱۳۸۴ لغایت ۱۳۹۳ تعداد ۸۹۴ نفر با عناوینی که در آئین‌نامه‌های استخدامی وجود نداشته است به صورت «پیمانی مشروط»، دستیار علمی» و «قراردادی» در دانشگاه مشغول به خدمت شده‌اند و مشخص نبودن وضعیت استخدامی این افراد یکی از معضلات دانشگاه بود.

علی‌رغم عدم انطباق وضعیت اشتغال این افراد با قوانین و ضوابط مقرر و متأسفانه فقدان حداقل شرایط عضویت هیئت علمی در برخی از آنان از جمله شرایط سنی ورود به خدمت، تقریباً اقدام مؤثری برای تعیین‌تکلیف این افراد به‌عمل نیامده بود.

یکی از اهداف عمده مدیریت جدید دانشگاه توقف کامل جذب هرگونه نیروی انسانی اعم از هیئت علمی و غیر هیئت علمی و ساماندهی نیروهای انسانی موجود و تطبیق وضعیت اشتغال آنان با ضوابط و مقررات بوده است و به همین دلیل تعیین تکلیف این قبیل افراد که دارای همکاری علمی با دانشگاه در طی چند سال بوده و همچنان بلاتکلیف مانده بودند در اولویت کاری مدیریت دانشگاه قرار گرفت.

تا پایان فروردین ماه سال جاری ۶۷۷ نفر از کل ۸۹۴ نفر افرادی که به صورت «پیمانی مشروط»، «دستیار علمی» و «قراردادی» با دانشگاه همکاری داشته‌اند به شرح ذیل تعیین‌تکلیف شده‌اند:

الف) ۵۸۸ نفر هم‌اکنون دارای حکم استخدامی پیمانی هستند. با مساعدت، همراهی و موافقت هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، احکام استخدامی این افراد صادر شده و هم‌اکنون به عنوان عضو هیئت علمی پیمانی مشغول به خدمت هستند.

ب) تعداد ۲۸ نفر به دلیل آنکه بازنشسته سایر دستگاه‌های اجرایی بوده‌اند و یا صلاحیت‌های علمی و عمومی آنان به هیچ‌وجه با توجه به شاخص‌های زمان استخدام، توسط مراجع ذیربط احراز نشده بود، قرارداد آنان تمدید نشده است.

ج) تعداد ۲۸ نفر شخصاً از ادامه همکاری با دانشگاه استعفا داده‌اند.

د) پرونده ۳۳ نفر از این افراد مورد تأیید هیئت مرکزی جذب وزارت علوم قرار نگرفته است و فرصت پیگیری و تجدیدنظر به آنها داده شده و لذا احکام این افراد نیز تا تعیین تکلیف نهایی تمدید شده است.

۵- پرونده تعداد ۲۱۷ نفر از مجموع ۸۹۴ نفر به شرح ذیل در حال بررسی است:

الف) به تعداد ۴۷ نفر فرصت داده شده است که وضعیت آموزشی و پژوهشی خود را تقویت کنند تا پرونده آنان در مراجع ذیصلاح مجدداً مطرح شود.

ب) مراحل تکمیل تعداد ۱۷۰ پرونده نیز در دانشگاه انجام شده و آماده برای طرح در جلسات هیئت مرکزی جذب وزارت علوم است که در صورت تصویب، احکام استخدامی آنان صادر خواهد شد.

صرف شرکت در فراخوان چنانکه در آرا متعدد دیوان عدالت اداری نیز درج شده است، دلالت بر حق استخدامی به عنوان عضو هیئت علمی نمی‌کند. شرکت در فراخوان شرط لازم است، اما کافی نیست. همچنانکه اخذ ردیف استخدامی ایجاد حق استخدام نمی‌کند و باید علاوه بر آن صلاحیت‌های علمی و عمومی منطبق با ضوابط مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی احراز شود.

معتبر بودن محل اخذ مدرک دانشگاهی، احراز حداقل میانگین نمرات و یا داشتن شرط سنی موضوعاتی نیست که هم‌اکنون هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصویب کرده باشد و این شاخص‌ها از ابتدا وجود داشته‌اند.

متأسفانه برخی از افراد در همان زمانی که در دانشگاه اشتغال به کار پیدا کرده‌اند، فاقد این شرایط حداقلی بوده‌اند، بنابراین نه شاخص جدیدی به دانشگاه ابلاغ شده است و نه قانون عطف به ماسبق شده است.

اگر هم احیاناً فردی فاقد برخی از این شرایط باشد می‌تواند منطبق با دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت متبوع، با تقویت فعالیت‌های پژوهشی خود کسری امتیازات لازم اعم از کبر سن یا … را جبران کند.

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

پناهندگی سردار نصیری؛ از شایعه تا واقعیت +تصاویر

کلیدواژه: شهرداری تهران شهرداری اعضای شورای شورای شهر آیین نامه دولت سیل زمین کشاورزی مشکلات معاون لایحه شادی مترو رییس جمهور فضای سبز نوروز وزیر کشور دولت رییس جمهور شورای شهر شهرداری مترو

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۶۳۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حداد عادل: ایران خواهان رابطه ای راهبردی با چین است
 • از احضار سعید قاسمی تا آخرین وضعیت پرونده دکل نفتی
 • اسماعیلی در اولین نشست خبری: در حوزه قضایی عزل و برکناری نداریم/ مرتضوی‌مقدم رئیس دیوان عالی کشور شد/ ١٥ سال با اژه‌ای فاصله سنی دارم/ توضیح درباره پرونده نسرین ستوده/محمدعلی طاهری آزاد است/سعید قاسمی احضار شد/تاکنون بدهی حسین هدایتی پرداخت نشده است
 • قول مساعد رئیسی برای تعیین تکلیف قبول‌شدگان
 • تلاش شورای شهر برای کاهش وابستگی شهرداری به درآمد ناپایدار
 • ظریف: ایران راهبرد خود را بر اساس راهنمایی خارجی‌ها -چه رسد به آمریکایی‌ها- تعیین نمی‌کند
 • برای داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش چه کنیم؟
 • رابطه جنسی چه تاثیری بر عضله سازی و هرمون‌های بدن دارد؟
 • تاب‌آوری، چارچوبی الزام‌آور برای مدیریت آینده شهرها
 • راه‌های دورزدن تحریم‌ها چیست؟ /اولویت‌هایی که مهم‌تر از حذف صفر‌ها از پول ملی هستند! /معادله پیچیده رابطه تهران و اسلام‌آباد
 • معادله پیچیده رابطه تهران و اسلام‌آباد
 • انتصاب فرمانده جدید سپاه، آغاز فصل جدید مقابله با استکبار
 • تجری: بنیاد مسکن هنوز تکلیف زلزله‌زدگان قصر شیرین را تعیین نکرده است
 • شهردار تهران عضو هیات دولت است، طرح ارائه دهد
 • گرانی روزانه مسکن اصلی‌ترین شاخص تعیین قیمت اجاره‌بها/۱۲۰برابرشدن کرایه خانه کمر مستاجران را می‌شکند
 • جزییات مصوبه افزایش حقوق کارمندان/ حداقل حقوق ۱.۵ میلیون تومان تعیین شد
 • حداقل حقوق 1.5ميليون تومان تعيين شد
 • ابلاغ مصوبه افزایش حقوق کارمندان/ حداقل حقوق ۱.۵میلیون تومان تعیین شد
 • ابلاغ مصوبه افزایش حقوق کارمندان/ حداقل حقوق ۱.۵ میلیون تومان تعیین شد