به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، دکتر فریدون همتی در همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان با تأکید بر اینکه اراده دولت بر تلاش بیشتر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و ایجاد اشتغال است، عنوان کرد: همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان در راستای توسعه همکاری های مشترک با سرمایه گذاران بخش خصوصی طراحی و به اجرا در آمده است.

وی بیان داشت: در استان هرمزگان با ایجاد مرکز خدمات سرمایه گذاری، شرایط را جهت تسهیل امور سرمایه گذاران فراهم کرده ایم.

استاندار هرمزگان افزود: تمامی دستگاه‌های دولتی و اجرایی در هرمزگان در کنار یکدیگر در تلاش هستند تا فضای متفاوت و مناسبی را جهت بهبود کسب و کار در این استان ایجاد نمایند.

همتی اظهار داشت: در هرمزگان تلاش می کنیم تا با توجه به ظرفیت های عظیم این استان، شرایطی را ایجاد نماییم که سرمایه گذاران این استان را برای فعالیت انتخاب کنند.

استاندار هرمزگان افزود: این همایش با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی درحال برگزاری است که نوید اتفاقات مهمی را در استان خواهد داشت.

وی گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال به نام «رونق تولید» توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی این همایش‌ها و گفت و‌گو ها موجب توسعه‌ی اقتصادی در راستای این شعار خواهد شد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: استان ما با ایجاد مرکز خدمات سرمایه‌گذاری گامی بزرگ در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری برداشته است و فضای متفاوت و مناسبی برای کسب و‌کار در استان فراهم است و این تلاش‌ها همه در ر استای انتخاب هرمزگان به عنوان هدف سرمایه‌گذاری است.

همتی خاطرنشان کرد: استان هرمزگان به دلیل مجاورت با خلیج فارس و دریای عمان و همچنین تسلط بر تنگه ‌ی هرمز باعث حضور خطوط کشتیرانی بین المللی شده است که به رونق اقتصادی کشور کمک می کند.

وی ادامه داد: فراوانی انرژی نفت و گاز و همچنین وجود پالایشگاه های مهم در استان،این سرزمین را به عنوان استانی پر ظرفیت معرفی می‌کند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: مناطق ویژه و آزاد و‌همچنین وجود صنایع بزرگ و کوچک و وجود ۵منطقه‌ی ویژه در استان از دیگر مزیت های استان است.

وی گفت: قصد داریم ظرفیت تولید فولاد را به ۱۰میلیون تن در سال افزایش دهیم و استان را به عنوان قطب فولاد کشور معرفی کنیم.

همتی افزود: تعداد قابل توجهی از کشتی های تجاری از مجاورت آب‌های کشور ایران می‌گذرد که تامین سوخت این کشتی ‌ها و مایحتاح کارکنان آن‌ها زمینه‌ی مناسبی برای رونق تولید در استان خواهد بود.

استاندار هرمزگان بیان داشت: کشاورزی یکی دیگر از حوزه‌های پر ظرفیت سرمایه‌گذاری در استان است، در بخش شیلات با توجه به ظرفیت تولید میگو در استان به این بخش توجه ویژه شده است و قصد داریم تا پایان برنامه ششم، ۱۰۰هزار تن تولید میگو داشته باشیم و در دریا حدود ۱۴۰ هزار تن ظرفیت شناسی محیط پرورش ماهی را انجام داده‌ایم که اقدامی مهم تلقی می‌شود.

وی اضافه کرد: ظرفیت ۲میلیون تن برای تولید پودر ماهی در استان موجود است و فرصت خوب سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود.

همتی گفت: وجود گردشگران داخلی و خارجی در استان در فصل‌های پاییز و بهار گواه فرصت خوب سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری در استان هرمزگان است . ایجاد دهکده‌‌های گردشگری در جزایر استان از برنامه‌های پیش رو  و دف‌گذاری ما در بخش گردشگری استان است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: ترانزیت کالا و استقرار استان در جاده‌ی ابریشم این استان را در بحث ترانزیت کالا مطرح ساخته است و زمینه‌ای برای سرمایه‌گذاری سودآور ایجاد ساخته است.

وی گفت: نزدیک به ۶۰ درصد صادرات کشور از بندر شهید رجایی و دیگر بنادر استان صورت می‌گیرد.

همتی خاطرنشان کرد: در بخش گردشگری با رویکرد جذب گردشگر ، جذب ۱۰میلیون گردشگر را هدف‌گذاری کرده‌ایم و سرمایه‌گذاری در این بخش امری ضروری و قطعا سودآور خواهد بود.

استاندار هرمزگان افزود: در  این استان فرآیند بروکراسی اداری به حداقل رسیده است و سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در ادارات سرگردان نخواهد شد و در ر استای تامین امنیت سرمایه‌گذاران تمامی اعضای دولت در استان و مقامات استانی از سرمایه‌گذار حمایت خواهند کرد.

وی ادامه داد: همه‌ی مدیران ماموریت دارند در فرآیند صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری همکاری لازم را انجام دهند و تسهیل در امور را در اولویت کاری خود قرار دهند.

همتی تصریح کرد: هرمزگان مجموعه‌ای از توانایی‌ها و ظرفیت‌های بکر برای سرمایه‌گذاری است که در پنل‌های تخصصی این همایش به طور مفصل به آن پرداخته خواهد شد.

استاندار هرمزگان یادآور شد: چشم انداز ما فقط همایش دو روزه نبوده است و این همایش پنجره‌ای برای ارتباط با سرمایه‌گذاران  خارجی و داخلی در راستای استفاده از ظرفیت‌های استان است.

وی گفت: هرمزگان به عنوان پایتخت اقتصادی کشور، یکی از استان های توانمند ایران اسلامی است که با وجود ظرفیت های مختلف موجود، می تواند موتور محرک اقتصاد کشور باشد.

همتی امتیازات و ظرفیت های جذب سرمایه در هرمزگان را اینگونه برشمرد؛ واقع شدن در کنار تنگه هرمز، وجود سواحل مکران به عنوان دروازه طلایی اتصال به اقتصاد جهانی، وجود 14 جزیره، 17 منطقه نمونه گردشگری، ذخایر بزرگ نفت و گاز، خط لوله صلح با طول 600 کیلومتر به عنوان یک مزیت نسبی تامین انرژی، پالایشگاه نفت بندر عباس و پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان از مزیت های بخش های انرژی استان، فولاد با ظرفت هدف گذاری 10 میلیون تن در سال و فرصت های بالادستی و پایین دستی در صنایع فولاد و آلومینیوم و موقعیت ویژه بندر شهید رجایی برای ایجاد مخازن سوخت و سوخت رسانی.

وی افزود: برنامه ما برای توسعه پالایشگاه ها برای جلوگیری از فروش نفت خام از مزیت های استان برای جذب سرمایه گذاری است.

استاندار هرمزگان بیان داشت: بانکرینگ سوخت در حوزه خلیج فارس و دریای عمان برای سوخت رسانی به خطوط بین المللی کشتیرانی و انجام تعمیرات و ارائه خدمات عرصه بزرگی برای جذب سرمایه گذاری است.

همتی افزود: کشاورزی نیز یکی دیگر از ظرفیت های سرمایه گذاری استان است که پیارم حاجی آباد که ثبت جهانی شده، نارنگی  سیاهو، سیر بشاگرد ، انبه میناب ،لیموی رودان از ظرفیت کشاورزی استان است.

وی گفت: در استان 300 هزار هکتار زمین قابل کشاورزی داریم که اکنون 156 هزار هکتار آن مورد استفاده در کشاورزی است که  76 هزار باغ و بقیه زراعی است.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: 51 بندر صیادی و گردشگری از دیگر عرصه های سرمایه گذاری در استان است و ظرفیت های فراوان نیز در زمینه گردشگری تعیین شده است.

 

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اگر ایران بخواهد حرکت آمریکایی‌ها در تنگه هرمز و باب المندب متوقف می‌شود

یک روزنامه لبنانی با اشاره به اینکه عربستان و امارات توانایی جایگزین کردن نفت ایران در بازار جهانی را ندارند در تحلیلی نوشت: اگر ایران مجبور شود می‌تواند کاری کند که حرکت تمام ناوگان‌های تجاری و نظامی آمریکا از تنگه هرمز به باب المندب و برعکس تعطیل شود.

به گزارش ایسنا، روزنامه لبنانی البنا در یادداشتی به قلم محمد صادق الحسینی تحت عنوان" قاره ایران و تصمیم غیرعملی آمریکا " نوشت: آمریکایی‌ها کافی است با دقت به نقشه ایران و سپس عقربه‌های تاریخ ساعت‌هایشان نگاه کنند تا مطمئن شوند نه تنها نمی‌توانند ایران را محاصره کنند بلکه توانایی به انزوا کشیدن و به صفر رساندن صادرات نفتی آن را نیز ندارند. اولاً اینکه جغرافیای ایران در مجاورت بیش از ۱۵ کشور با نظام‌های سیاسی مختلف است که اغلب آنها هماهنگی کاملی با مواضع واشنگتن ندارند، حتی آنهایی که دوستی‌های تاریخی و روابط سیاسی خوبی با آمریکا دارند نیز نیاز مبرمی به انرژی ایران دارند تا این انرژی در رگ‌های اقتصادی آنان جاری شود.

دوماً اینکه ایران در زمانی حرکت می‌کند که دیگر زمان پیروزی‌های گذرا بر کشورهای ضعیف‌تر و یا زمان بزن در رو نیست بلکه مساله کاملاً برعکس شده است. امروزه قدرت مردم برای تحقق پیروزهای بزرگ چند برابر شده است.

این مطالب که در زیر می‌آید موید ادعاهای ماست:

اول؛ هیچ یک از کشورهای همسایه ایران از ترکیه گرفته تا عراق، کویت، قطر، افغانستان و پاکستان و حتی کشورهای حاشیه دریای خزر که در رأس آنها روسیه قرار دارد قصد پایبندی به تصمیم آمریکا و اجرای آن را ندارند بلکه مساله کاملاً برعکس است زیرا این کشورها به خاطر خشنودی و جلب رضایت آمریکا خودزنی نمی‌کنند هرچند دوست آمریکا باشند.

دوم؛ تنها کشورهایی که اعلام کردند در تجاوز اقتصادی آمریکا علیه ایران می‌خواهند مشارکت داشته باشند عربستان و امارات هستند اما همانطور که تاریخ به آنها ثابت کرده است جغرافیا نیز به آنها ثابت خواهد کرد که نه تنها آنها در محاصره ایران هستند بلکه اگر به موضع خود برای مشارکت با آمریکا پافشاری کنند با بستن تنگه هرمز از صادرات نفت آنها به جهان ممانعت خواهد شد؛ اگر به انزوای کامل کشیده نشوند.

نویسنده در ادامه این سوال را مطرح می‌کند که چه کسی می‌گوید ریاض و ابوظبی توانایی عملی و حقیقی جایگزین کردن نفت ایران در بازار جهانی را دارند؟ هم امکانات این دو کشور در زمینه استخراج نفت، هم نوع نفت آنها و هم کیفیت نفتی که مصرف‌کننده بین‌المللی به آن عادت کرده است باعث می‌شود که نقشه آنها عملی نشود. این نکاتی که گفتیم بر اساس محاسبات عینی و واقع‌گرایانه است اما اگر بخواهیم دورتر برویم کافی است در چهارگوشه جهان بنگریم تا نگرانی اروپا، ژاپن، کره و هند نسبت به رفتارهای یکجانبه آمریکا که به منافع ملی آنها آسیب می‌رساند را ببینیم، علاوه بر آن مواضع روسیه و چین بطور قاطع مخالفت با آمریکا است.

در ادامه این یادداشت آمده است: چه کسی می‌گوید که آمریکا توانایی اجرا کردن این تصمیم ظالمانه خود را دارد؟ آمریکایی که توانایی تحرک آسان و راحت در محیط استراتژیک ایران را ندارند، محیطی که ایران در آن بر تحرکات آمریکا مسلط است و چشم امنیتی ایران بر آن سیطره دارد. با این وجود ما هنوز به چماق بزرگ ایران نرسیدیم که اگر ایران مجبور به حرکت دادن آن شود حرکت تمام ناوگان‌های تجاری و نظامی آمریکا از تنگه هرمز به باب المندب و برعکس تعطیل خواهد شد.

نویسنده در ادامه با طرح این فرض که صادرات نفتی ایران متوقف شود نوشت: کسانی که ایران را به خوبی می‌شناسند می‌دانند که این کشور ذخایر مالی، انرژی و غذا به اندازه کافی دارد و امسال هم بر ذخایر آبی و صبر و مقاومت مردم این کشور افزوده شد. ایران هنوز جنگ دفاعی خود را آغاز نکرده است جنگی که از سواحل دریای مدیترانه آغاز می‌شود و به جبل الطارق و فراسوی آن و حتی اقیانوس اطلس می‌رسد.

در ادامه یادداشت آمده است: به کسانی که ایران را نمی‌شناسند باید گفت که ایران به تنهایی یک قاره کامل است و از منابع طبیعی، ظرفیت‌های زیستی و همچنین ملت و مغزهایی بزرگ برخوردار است که در طول چهار دهه اخیر آنها را به دست آورده است، ذخایری که ایران دارد نه تنها برای مقاومت در برابر همه اشکال تحریم‌ها کافی است بلکه برای مبارزه با هر تجاوز جهانی از سوی هر طرفی که خود را پلیس جهان نامیده است هم کفایت می‌کند و آن را مجبور خواهد کرد که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پایگاه خود در جهان یعنی سرزمین‌های اشغالی را از بین ببرد.

نویسنده افزود: آقای ترامپ و عصای ترک خورده آن یعنی پمپئو تنها بمب‌هایی صوتی هستند که تلاش می‌کنند بر روی حرکت محور مقاومت تأثیر بگذارند؛ محوری که با قدم‌های ثابت به سوی فلسطین درحرکت است.

در یادداشت این روزنامه لبنانی آمده است: آیا این آمریکا نبود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست تروریست‌ها قرار داد سپس تصمیم خود را نقض کرد و برای برخی کشورها و سازمان‌های بین المللی که با سپاه تعامل دارند استثنائاتی قائل شد؟ آمریکا همه این مسائل را به خوبی می‌داند زیرا ایران امروز دیگر تنها یک کشور انقلابی در محدوده جغرافیایی مشخص نیست بلکه یک خط مشی جهانی است که در همه جا منتشر شده است و با رفتارهای متوحش و غیرعاقلانه آمریکا مقابله می‌کند. به همین دلیل و به دلایل دیگر دوست و دشمن در روزهای آینده مطمئن خواهند شد که ایران کشوری امن و امان است و هیچ کس نمی‌تواند آنرا محاصره کند چه به رسد به انزوا و یا به صفر رساندن صادرات نفت. این آمریکاست که با توجه به خط مشی انقلابی جدید از طریق زمینی و دریایی محاصره خواهد شد و این آمریکاست که باید بزودی یک نقشه‌راه امن برای خود پیدا کند تا از کشورهای ما، دریاهای ما و آسمان‌های ما خارج شود قبل از اینکه مجبور شویم با موشک‌هایمان در تاریکی شب ان ها را بیرون بیندازیم همان کاری که فرزندان با غیرت عراق در سال ۲۰۱۱ با آن انجام دادند.

در پایان این یادداشت آمده است: ای یانکی یک بار دیگر به ساعتت نگاه کن، زمان دیگر زمان تو نیست، به خوبی به سخنانت توجه کن زیرا هر سخن جایی و هر نکته زمانی دارد به خصوص اینکه تو در سرزمین بین النهرین و شام قرار داری سرزمین‌هایی که بارها گذاشتند جام زهر بنوشی این درحالی است که یمن هنوز اقدام نکرده است.

انتهای پیام

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

کلیدواژه: اقتصاد سرمایه سرمایه گذاری فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۶۷۲۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تحویل 4600 خانه به خانواده‌های دارای دو معلول
 • شگفتی‌های اردیبهشتی طبیعت ایلام؛ از «ویژدرون» تا «ابوغویر»
 • سفری مجازی به تفرجگاه زیبا و بکر تنگ لیتون کهگیلویه +تصاویر
 • کاشان دارای ۸۵۰ واحد صنعتی دارای پرونده بهره برداری است
 • انتقاد شدید استاندار هرمزگان از روش ها و عملکرد مدیران
 • تحویل ۴۶۰۰ مسکن به خانوارهای دارای دو معلول
 • ماجرای داغ حمله الکترونیک آمریکا به صداو سیما وسط مناظره های انتخاباتی
 • پذیرفتن FATF در شرایط جنگ اقتصادی یک خیانت بزرگ به کشور است/ تحول محتوایی مردم، محصول کار سپاه در منطقه/ ماجرای داغ حمله الکترونیک آمریکا به صداو سیما وسط مناظره‌های انتخاباتی
 • قرار دادن سپاه در لیست تروریستی بزرگترین پارادوکس جهان است/ پذیرفتن FATF در شرایط جنگ اقتصادی خیانت بزرگ به کشور است
 • تولید فیلم تلویزیونی خالو کریم با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد
 • به بهانه روز زمین؛ طبیعت بکر کهگیلویه و بویراحمد فقط نامهربانی می‎بیند
 • کاپلو: آ اس رم تاوان فروش آلیسون بکر را پس می‌دهد
 • معرفي ظرفيت هاي اقتصادي کيش در همايش فرصت هاي سرمايه گذاري استان هرمزگان
 • استاندار قم:ضعف زیرساخت‌های تولید در قم، سرمایه‌گذاران را گریزان می‌کند
 • زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در قم دارای نقص است
 • طبیعت زیبای بهاری در تفرجگاه کال سوهه فتح آباد رشتخوار+ تصاویر
 • تصاویری از طبیعت بکر «شیلگان دره»
 • استاندار هرمزگان آماده همکاری و پیگیری امور حوزه‌های علمیه استان است
 • تاب‌آوری، چارچوبی الزام‌آور برای مدیریت آینده شهرها