در سال‌های گذشته برانکو ایوانکویچ همواره به دنبال راهی برای جذب مرتضی پورعلی گنجی بود. آفتاب‌‌نیوز : در سال‌های گذشته برانکو ایوانکویچ همواره به دنبال راهی برای جذب مرتضی پورعلی گنجی بود. مدافع شمالی و کم اشتباهی که از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ در کنار تیم ملی حضور دارد و بازی‌های خاطره انگیزی از او در ذهن هواداران به فوتبال باقی مانده است.

برانکو در پی آن بود که مرتضی را در فصل پانزدهم به لیست تیمش اضافه کند که این اتفاق رخ نداد. با این حال، طی دو فصل گذشته نیز، نام این بازیکن که محبوبیت خاصی نزد کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی داشت، در لیست خرید برانکو بود، ولی پورعلی گنجی می‌خواست خارج از کشور به فوتبالش ادامه بدهد.حالا شایعه شده برانکو از حالا به دنبال جذب این بازیکن است تا خط دفاع قدرتمندی را برای فصل آینده در پرسپولیس بسازد. مرتضی در حال حاضر، مدافع تیم العربی قطر است. باید دید این بار، چنین شایعاتی صحت دارد یا نه و از سوی دیگر، آیا پورعلی گنجی می‌خواهد بار دیگر به فوتبال ایران برگردد؟
اقتصادنیوز

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

'جوزف استالین' همچنان محبوب مردم روسیه

تهران - ایرنا - با گذشت سالها از مرگ دومین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکثر روس ها همچنان 'جوزف استالین' را دوست دارند و وی همچنان محبوب است.

شبکه بی بی سی امروز (جمعه) گزارش داد: مرکز تحقیقاتی «لوادا» روسیه به تازگی یک نظرسنجی در بیش از 137 شهر و روستای این کشور انجام داده و بر اساس نتایج نهایی این نظرسنجی، همچنان 51 درصد از مردم روسیه استالین را دوست دارند و تحسین می کنند.
گرچه حزب کمونیست استالین در دهه 30 میلادی از طریق تصفیه گسترده باعث سرکوب بسیاری از فعالان سیاسی و فرستادن میلیون‌ها نفر به کمپ‌های کار و یا سپردن مخالفان به جوخه اعدام شد، اما پیروزی استالین در برابر آلمان‌های نازی همچنان وی را به یک افتخار ملی تبدیل کرده است.
بر اساس نظرسنجی مرکز لوادا، محبوبیت استالین در 20 سال گذشته در کشور روسیه به ‌شدت افزایش یافته است و این محبوبیت را می‌توان با دیدن تصاویر و مجسمه‌های مکرر وی در خیابان‌ها که با تأیید دولت رسمی نصب شده‌اند، متوجه شد.
با افزایش محبوبیت استالین، به تازگی یک روزنامه روسی مطلبی تحت عنوان «استالین سوپراستار» منتشر کرد.
به گفته خبرنگار بی بی سی از مسکو، شما می‌توانید به ‌وفور یادگاری‌های استالین از جمله تقویم دیواری، مغناطیس یخچال و دیگر خاطرات «ژنرالیسیمو» را در مغازه‌های روسی خریداری کنید.
«یکاترین شولمان» فعال سیاسی با توجه به افزایش محبوبیت استالین در روسیه و علیرغم اقدامات خشونت بار فراوان وی می‌گوید، سه عامل اصلی گذر زمان، تبلیغات دولتی و احساسات ضد نخبگان باعث افزایش محبوبیت وی در جامعه روس شده است.
خانم شولمان در توضیح این عامل‌ها به بی بی سی گفت:
گذر زمان: کشتار مردم و سرکوب مخالفین در سال‌های گذشته رخ داده است.
تبلیغات دولتی: نباید این موضوع را نادیده گرفت که در واقع استالین به‌عنوان پیروز جنگ و یک رهبر عاقل در روسیه شناخته می‌شود و اساساً دوره شوروی به‌ عنوان بهترین زمان ممکن در نظر گرفته می‌شود.
احساسات ضد نخبگان: سبک استالین هرگز به ‌عنوان یک مرد واقعی مطرح نمی‌شود اما چیزی در ذهن مردم روسیه باقی مانده و آن است که استالین نماد نظم آهنین و آخرین کلمه در نبرد با «بوروکرات های» حریص که از هر مقامی دفاع می‌کنند شناخته می شود.
بی بی سی در ادامه گزارش خود افزود: دیدگاه و نظر مردم روسیه نسبت به استالین در دهه‌های گذشته تغییر کرده است.
در دوران استالین از آنجا که سیستم حاکم هرگونه مخالفت با وی را از طریق مقابله با عوامل خارجی و خرابکار مورد سرکوب قرار می‌داد، میلیون‌ها شهروند شوروی در آن زمان استالین را مورد پرستش قرار می‌دادند.
در سال 1956 بعد از مرگ استالین، «نیکیتا خروشچف» رهبر کمونیست در بیستمین سخنرانی حزب کنگره، شخصیت و راه و روش استالین را محکوم کرد که این امر منجر به خیزش موقت در سرکوب سیاسی شد، زیرا هزاران زندانی از اردوگاه‌های کار استالین آزاد شدند.
به گزارش بی بی سی، اما در دهه‌های بعد، مقامات شوروی جنایات واقعی استالین را تا حدود زیادی پنهان کردند.
بدنبال این نوع از سیاست، فعال سیاسی «الکساندر سلجینیتسین» با ثبت جنایات دوره صورت گرفته در کمپ‌های استالین مورد پیگرد قضایی روسیه قرار گرفت.

** احیای نقش استالین به ‌عنوان قهرمان
بسیاری از روس‌ها در اواخر دهه 80 میلادی، وقتی که 'میخاییل گورباچف' رهبر سابق اتحاد جماهیر شوروی، حجاب بر استالینیسم را با سیاست «گلاسنوست» (باز بودن) برداشت، شوکه شدند.
فراموشی استالینیستی در سراسر اروپای شرقی که بسیاری از مردم او را برای خشونت و بی‌کفایتی دوران کمونیستی سرزنش می‌کردند، از بین رفته است.
بر اساس تحقیقات لوادا، در سال نخست قرن بیست ویکم، دیدگاه طرفداران و ضد استالین در روسیه تقریباً متعادل شده است.
در سال‌های 2008 تا 2014 اکثر پاسخ دهندگان نسبت به استالین نگرش بی‌طرفی داشتند اما از سال 2015، در میان تمام گروه‌های مردمی با سن‌ها متفاوت، نسبت افراد با نظرات مطلوب در مورد استالین به‌طور پیوسته افزایش یافته است.
«کارینا پیپیا» جامعه شناس مرکز لوادا در این مورد به بی بی سی گفت: در جامعه کنونی روسیه نوستالژی رو به رشدی برای دوره شوروی و استالین به ‌عنوان یک رهبر وجود دارد. استالین اکنون به ‌عنوان شخصیت اصلی شکست دهنده فاشیسم و کسب افتخار پیروزی در جنگ‌های میهنی تبدیل شده و در واقع این پیروزی، نماد غرور ملی برای همه روس‌ها است، حتی برای کسانی که در دوره پس از شوروی متولد شده‌اند.
پیپیا جامعه شناس مرکز لوادا در ادامه می‌افزاید، گرایش به سیاست‌های استالین در واکنش به از سرخوردگی مردم روسیه نسبت به سیاست‌های اجتماعی و مشکلات اقتصادی افزایش یافته است.
طبق نظر پیپیا، با مخالفت اصلاحات نظام بازنشستگی بسیاری احساس کردند که دولت مسئولیت اجتماعی خود را نادیده گرفته است.
به گزارش ایرنا، یافته های پژوهش مردمی مرکز نظرسنجی لوادا سنتر روسیه که در تیر سال 1396 انتشار یافت نیز نشان داد که 38 درصد پاسخ دهندگان جوزف استالین را چهره محبوب خود معرفی کردند.
روس ها در این نظرسسنجی جوزف استالین را به عنوان برترین و تاثیرگذارترین چهره تاریخ این کشور و بالاتر از 'ولادیمیر پوتین' رئیس جمهوری کنونی قرار دادند.
'ژوزف ویسارینویچ جوگاشویلی' معروف به جوزف استالین(آهنی) سوم آوریل سال 1922 میلادی پس از 'ولادیمیر لنین'، قدرت را در اتحاد جماهیر شوروی در دست گرفت.
با مرگ استالین در پنجم مارس 1953 میلادی، زمامداری وی در اتحاد جماهیر شوروی نیز پایان یافت.
آساق ** 9473 ** 1071

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

آیا شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ تعطیل است ؟

کلیدواژه: برانکو مرتضی پورعلی گنجی کی روش

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۷۱۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اعلام استارت لیست وزنه برداری قهرمانی آسیا/ ۳ ایرانی صدرنشین شدند
 • مدافع برزیلی لاتزیو مدنظر پوچتینو
 • پل پارکر: منچستریونایتد به شش بازیکن جدید نیاز دارد؛ این تیم پس از خداحافظی گری نویل مدافع راست خوبی نداشته است
 • خبر خوب برای پرسپولیس؛ مدافع سپاهان الکلاسیکو ایران را از دست داد
 • تیم‌های محبوب مسی برای گلزنی در لیگ قهرمانان+عکس
 • بازگشت مدافع سرخ ها به لیست پرسپولیس
 • مربی اسمی مثل کی‌روش یا مربی جوان مثل سانچس...
 • رامین برای فصل آینده هم در تیم قطری می‌ماند
 • مدافع ملی پوش ایرانی با تیم قطری تمدید کرد
 • چشمی و کنعانی؛ جنجال شاگردان محبوب کی روش(عکس)
 • چشمی برابر کنعانی؛ زد و خورد شاگردان محبوب کی روش(عکس)
 • برانکو تنها یک بار درخواست پول کرده است؛ مسئولان پرسپولیس به دنبال حل مشکل آقای سرمربی
 • تنور ليگ همچنان داغ است؛ محروميت شجاع از بازي با سپاهان و بازگشت قائدي با گل سه امتيازي
 • دایی: تمام خانواده‌ام برای برانکو احترام قائل هستند
 • برانکو: دنبال بهانه نیستم قهرمانی سخت شد
 • رونمایی از لیست خرید فصل بعد شفر
 • دایی: تمام خانواده‌ام برای برانکو احترام قائل هستند/ اگر ساکت می‌ماندم نصف تهران برای من بود
 • به دو جوان قلعه گنجی پای چوبه دار حیاتی دوباره اهدا شد
 • سومین سالگرد شهید مدافع حرم سروان در گالیکش برگزار می‌شود