خبرگزاری میزان- حجت الاسلام والمسلمین اکبری در جریان برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری استان هرمزگان به نقش سازنده دستگاه قضایی در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری اشاره و بر نقش داوری در سرعت بخشی به اجرای قرارداد‌ها تاکید کرد. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در سومین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه گذاری استان هرمزگان، بیان داشت: از ۱۱ مورد از شاخصه‌های سرمایه گذاری، ۴ مورد آن به صورت مستقیم به دستگاه قضایی بر می‌گردد.

وی گفت: اجرای قرارداد‌ها یکی از ۴ شاخصه‌ای است که دستگاه قضایی به آن رسیدگی می‌کند که براساس آن قرارداد‌ها باید طبق قانون و شرع بوده و برخلاف نظم عمومی نباشد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: در قرارداد‌ها باید اخلاق حسنه رعایت شود لذا قرارداد‌هایی که بر اساس این ویژگی‌ها باشند همه ملزم به رعایت مفاد آن هستند ضمن اینکه قانون اساسی و مدنی هم براین موضوع تاکید دارند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: برای عملیاتی شدن قرارداد‌ها قبل از تشکیل پرونده و مراجعه به محکمه می‌بایست تدابیری برای برطرف کردن مشکل را فراهم ساخت.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری یکی از تمهیدات مؤثر در این خصوص را استفاده از سازش داوطلبانه عنوان کرد و افزود: میانجگری دومین تدبیر قانونی در بررسی عمل به قرارداد‌های سرمایه گذاران در دستگاه قضایی است.

این مقام مسئول ادامه داد: نهاد داوری در دستگاه قضایی در سرعت بخشی به اجرای قرارداد‌ها در حوزه سرمایه گذاری اقتصادی کمک بسیار مهمی است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری اظهار داشت: در این حوزه اگر سازش داوطلبانه و میانجگری ونهاد داوری کارساز نبود و نیاز به اقدام قضایی باشد، دستگاه قضایی با اختصاص شعبه ویژه برای رسیدگی به امور بازرگانان و تجار و سرمایه گذاران رسیدگی خواهد کرد.

وی از دیگر ویژگی‌های رسیدگی دستگاه قضایی در این بخش به پرهیز از اطاله دادرسی (کوتاه شدن روند دادرسی) عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با وجود شعب ویژه و الکتریکی شدن این شعبه‌ها دعاوی مدنی و حقوقی در زمان اندک و معقولی رسیدگی می‌شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان یاد آور شد: همچنین در صورت بروز مشکل بین تجار و سرمایه گذاران با تشکیل شعب ویژه برای این افراد به امور مربوط به آن‌ها نیز رسیدگی خواهد شد.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین اکبری، دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در سهولت امور اقتصادی بسیار کاربردی است و در نتیجه عملکرد آنها، فعال اقتصادی نیازی ندارد برای ارائه دادخواست حتما به شهر‌های مختلف مراجعه کند، بلکه از طریق همین دفاتر می‌توان به روند امور سرعت داد.

وی تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و مفاد قانون اساسی، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و قانون بهبود کسب و کار و رفع موانع تولید، در سال گذشته دستورالعملی از سوی قوه قضائیه ابلاغ شده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در ادامه افزود: در این استان نیز این شیوه نامه که متضمن تشکیل ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است ابلاغ شد و برای سرعت بخشی به کار سرمایه گذاران، تمامی دستگاه‌های مرتبط، مسئول پیگیری شیوه نامه و مصوبه‌ها در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاران هستند.   همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری در استان هرمزگان از امروز دوشنبه در تالار شهید آوینی بندرعباس در ۶ محور صنعت و معدن، انرژی، حمل و نقل و عمران شهری، شیلات و کشاورزی، گردشگری و مناطق آزاد برگزارشده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آمریکا،‌ قراردادها، جنگ و پول بر روی تصمیمات ما بی‌تأثیر است

رئیس دفتر سیاسی حماس بر موفق بودن اعتصاب غذای اخیر اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی تأکید کرد و افزود، آمریکا،‌ جنگ و پول نمی‌تواند مقاومت را مجبور به پذیرش مواردی کند که ملت با آن موافق نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در جلسه امروز (سه‌شنبه) شورای قانونگذاری فلسطین به تحولات اخیر پرداخت.

بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، وی گفت، طی مذاکراتی (که برای حصول آتش‌بس درغزه) که با میانجی‌ها بویژه مصر، سازمان ملل و قطر در جریان بود به آنها گفته شد رسیدن به توافق‌های پایدار ممکن نخواهد بود جز زمانی که مسأله اسرا در داخل زندان‌ها حل شود.

هنیه ادامه داد: اگر تنش در داخل زندان‌ها ادامه پیدا کند، تلاش‌هایی که اکنون به توافق‌هایی در زمینه غزه رسیده، ممکن است فرو بپاشد. آنچه در زندان‌ها در جریان است می‌تواند شعله درگیری گسترده‌ای باشد که هیچ کسی نتواند آن را کنترل کند.

حماس از اواخر سال گذشته تا کنون مذاکراتی غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی برای حصول آتش‌بس در نوار غزه دارد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد، به مصر اعلام شده که به اطلاع رژیم اشغالگر برساند تمام اقدامات تنبیهی اعمال شده علیه اسرای فلسطینی باید از بین برود، دستگاه‌‌های پارازیت‌انداز نیز باید برچیده شود و به  اسرا باید اجازه داده شود که با خانواده‌های خود دیدار کنند.

هنیه سپس گفت: با حضور «نیکلای ملادینوف» خط تماسی با فرمانده اسیر «عباس السید» برقرار شد و اتفاقات رخ داده برای اسرا در زندان مستقیما از وی شنیده شد.

وی تأکید کرد: این اولین بار از سال 1967 است که تلفن عمومی در داخل‌ زندان‌های صهیونیستی گذاشته می‌شود.

رئیس دفتر سیاسی حماس ادامه داد، پیروزی اسرا، پیامدهای مثبتی بر توافق‌ها درباره نوار غزه نیز خواهد داشت و مسأله اسرا در جدول کاری این توافق‌ها قرار دارد.

هنیه‌ اشاره‌ای به طرح آمریکا موسوم به «معامله قرن» هم داشت و گفت: نه آمریکایی‌ها، نه قراردادها، نه مال و نه جنگ‌ها نمی‌تواند ما را به سمتی سوق دهد تا چیز‌هایی را بپذیریم که ملتمان نمی تواند بپذیرد؛ غزه از سمت شمال گسترده خواهد شد اما از سمت سینا، وجبی پیش نخواهد رفت.

صدها اسیر فلسطینی پس از هشت روز اعتصاب غذا سرانجام دوشنبه شب (دیشب) توانستند شروط خود را بر رژیم صهیونیستی تحمیل کنند و با موافقت تل‌آویو برای نصب تلفن عمومی در زندان‌های این رژیم، اعتصاب غذای مذکور پایان یافت.

هنیه در واکنش به اعلام آمادگی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان برای دیدار بدون قید و شرط با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به شبکه «المیادین» گفت: ابومازن باید به (اوضاع) داخلی فلسطین توجه و یک چارچوب رهبری موقت ایجاد کند و راهبردی برای ایستادگی بیندیشد.

وی خطاب به محمود عباس گفت، نتانیاهو هیچ کاری برای وی انجام نخواهد داد جز اینکه او (عباس) را در مکانی محدود نگه می دارد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد، گمراهی سیاسی که توافق «اسلو» آن را تحمیل کرد باید تمام شود.

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

تعطیلی مدارس شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ صحت دارد؟

کلیدواژه: رئیس کل دادگستری هرمزگان سرمایه گذاری صنعت معدن تجارت مناطق آزاد

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۷۱۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هرمزگان روی ریل سرمایه گذاری
 • دیدگاه‌ و افکار منفی برخی افراد باعث دلسردی سرمایه گذاران می شود
 • قوانین سختگیرانه سرمایه‌گذاران را فراری داده است
 • اجرای طرح جهاد همبستگی ملی باعث سرعت‌بخشی در بازسازی مناطق سیل‌زده می‌شود/محوریت بسیج و مساجد در کمک به سیل‌زدگان اعتماد مردمی را به دنبال دارد
 • رد پای قتل در پرونده موسسات اعتباری/ پرداخت وام ۴ درصد به برخی از مسئولان ارشد استانی
 • قطور ترین پرونده های اخلالگران و مفسدان اقتصادی ایران/عکس
 • فرصت های طلایی برای سرمایه گذاری در هرمزگان وجود دارد/حامی سرمایه گذاران هستیم
 • برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان زمینه‌ساز تحرک اقتصادی در سال رونق تولید است/امضای ۲۴۰ تفاهم نامه با سرمایه‌گذاران به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد تومان
 • شعبه جدید بنیاد بین المللی نهج البلاغه افتتاح می‌شود
 • تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفت/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات ملی
 • تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ وقتی لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار می‌گیرد/ دستور به معاونت مالی دادگستری برای خرید تولیدات داخلی
 • تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرائم مشروبات الکلی در گیلان
 • تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و حذف واسطه‌های سرمایه گذاری/ وقتی لیستی از تولیدات داخلی تهیه و در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار می‌گیرد/ دستور به معاونت مالی دادگستری مبنی بر خرید تولیدات داخلی
 • احتمال توقف کوتاه‌مدت ارتباط تجاری ایران و چین
 • دستاوردهای روز دوم همایش فرصت های سرمایه گذاری در هرمزگان
 • هرمزگان فرصت کم نظیر برای پذیرش سرمایه گذاران است
 • هنیه: آمریکا،‌ قراردادها، جنگ و پول بر روی تصمیمات ما بی‌تأثیر است
 • برپایی نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذای هرمزگان
 • اختصاص شعبه ویژه برای رسیدگی به امور بازرگانان، تجار و سرمایه‌گذاران در هرمزگان