مشاهده اخبار داغ روز

به گزارش پارس نیوز، 

در فاصله پنج هفته مانده به پایان لیگ برتر تیم فوتبال پرسپولیس با ۵ امتیاز اختلاف نسبت به سایر مدعیان قهرمانی در صدر جدول قرار دارد اما بازی‌های آینده این تیم تعیین‌کننده این خواهد بود که شاگردان برانکو ایوانکوویچ برای سومین سال متوالی می‌توانند قهرمان لیگ برتر شوند یا نه. در این بین اما مشکلاتی نظیر مسائل مالی و برخی موارد دیگر پیش روی پرسپولیسی‌ها قرار دارد اما آن‌ها عزم خود را برای قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی و همچنین صعود به مراحل دیگر لیگ قهرمانان آسیا جزم کرده‌اند.

 

با کریم باقری مربی و پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص آخرین وضعیت این تیم در آستانه بازی با ذوب‌آهن اصفهان و همچنین سفر به امارات برای بازی برگشت مقابل الاهلی عربستان گفتگویی کردیم که در زیر می‌خوانید:

 

سال ۹۸ برای پرسپولیس تا اینجا خوش‌یمن بوده و نتایج درخشانی گرفتید. در خصوص آخرین وضعیت پرسپولیس در آستانه بازی با ذوب‌آهن صحبت کنید.

 

بله! خدا را شکر می‌کنیم که تا اینجا نتایج خوبی گرفتیم و خوشبختانه در این چند سال وضعیت پرسپولیس خیلی خوب بوده است و توانسته‌ایم نتایج مورد پسند هواداران پرسپولیس را بگیریم. البته برای ما جای خوشحالی دارد که هواداران در این سال‌ها از پرسپولیس راضی هستند و حمایت خیلی خوبی از تیم انجام دادند. نتایج تیم هم خدا را شکر خوب بوده، اما با شرایطی که امسال پرسپولیس دارد واقعا کار سخت است و بازی‌های خیلی سختی پیش رو داریم. در حال حاضر در انتهای فصل قرار داریم و بازی‌ها هم فشرده است. ما چند فینال سخت داریم و کل عوامل پرسپولیس تلاش می‌کنند تا با نتایج خوب دل هواداران را شاد کنیم. هواداران پرسپولیس در این سال‌ها زحمات زیادی کشیده‌اند و حمایت فوق‌العاده‌ای از پرسپولیس انجام داده‌اند و ما هم با همه توان تلاش می‌کنیم تا زحمات آن‌ها را جبران کنیم. البته کار خیلی سخت است و باید تلاش چند برابری انجام دهیم تا به موفقیت برسیم.

 

 دو روز دیگر باید در اصفهان به مصاف ذوب‌آهن بروید که بازی بسیار سختی برای پرسپولیس در راه رسیدن به قهرمانی لیگ برتر است. این بازی را چطور می‌بینید؟

 

نه تنها بازی با ذوب‌آهن بلکه همه بازی‌ها سخت است و بازی آسان در پیش نداریم. همانطور که آقای برانکو روز گذشته گفت ما در این سال‌ها نتوانستیم ذوب آهن را در اصفهان شکست دهیم؛ چراکه واقعا شرایط سخت است اما همه تلاش خودمان را خواهیم کرد تا نتایج خوبی بگیریم و حضورمان در صدر جدول را تداوم ببخشیم. هر بازی برای ما حکم یک فینال را دارد و امیدواریم که درنهایت بتوانیم به قهرمانی برسیم.

 

پرسپولیس الان ۵ امتیاز نسبت به تیم دوم جدول بیشتر دارد. این موضوع چقدر شما را به قهرمانی مجدد در لیگ برتر امیدوار می‌کند؟

 

درست است که ما ۵ امتیاز از تیم دوم جدول فاصله داریم اما به جز ما چهار تیم دیگر هم برای قهرمانی تلاش می‌کنند و می‌جنگند تا بتوانند خودشان را به صدر جدول برسانند و برای همین است که من در ابتدای مصاحبه هم گفتم که کار سختی در پیش داریم. هنوز پنج بازی سخت و سنگین روبروی ما قرار دارد و نمی‌توانیم از حالا کار را تمام‌شده بدانیم. اما چیزی که می‌توانم با اطمینان به هواداران بگویم این است که همه ما با نهایت توان تلاش می‌کنیم تا پرسپولیس به موفقیت برسد و بتوانیم از این مرحله سخت هم عبور کنیم.

 

پرسپولیس به جز لیگ برتر و جام حذفی یک کار سخت دیگر هم در پیش دارد و آن هم موفقیت در لیگ قهرمانان آسیاست. شرایط پرسپولیس را در لیگ قهرمانان چه‌طور می‌بینید؟

 

به هر حال حضور در لیگ قهرمانان آسیا شرایطی کاملا متفاوت نسبت به لیگ برتر دارد و آنجا واقعا چیزی قابل پیش‌بینی نیست. شرایط جدول گروه ما در آسیا نشان می‌دهد که هر چهار تیم این گروه شانس صعود به مرحله بعد را دارند و کسی نمی‌تواند خودش را برنده بداند. کسانی که می‌گویند پرسپولیس و السد قطر شانس صعود از این مرحله را دارند، باید ببینند که الان پاختاکور در صدر جدول است و حتی الاهلی عربستان هم این شانس را دارد که به مرحله بعد صعود کند. هر چهار تیم این گروه از شانس صعود برخوردار هستند و به همین دلیل فکر می‌کنم تا روز آخر چیزی مشخص نشود.

 

 پرسپولیس در این گروه شرایط خوبی نداشت اما با برد مقابل الاهلی عربستان به جدول مسابقات برگشتید.

 

بله! واقعا کار سختی در این گروه داریم و بازی‌ها هم سخت است، اما همانطور که شما گفتید خوشبختانه با برد مقابل الاهلی عربستان به جدول مسابقات برگشتیم و شانس خودمان را زنده نگه داشتیم. ما بعد از بازی سخت مقابل ذوب‌آهن باید آماده بازی سنگین با الاهلی عربستان باشیم. البته انتظارات از پرسپولیس بالاست و این انتظارات هم به‌جاست. با همه مشکلاتی که وجود دارد باید کارهای سخت را انجام دهیم؛ چراکه هواداران از پرسپولیس موفقیت می‌خواهند.

 

موضوعی که شاید خیلی پرسپولیس را اذیت کرده، بحث فشردگی بازی‌های این تیم است به طوری که هر چهار روز یک‌بار و با سفرهای هوایی متعدد در ایران و خارج از ایران باید به میدان بروید. این مسئله روی عملکرد پرسپولیس تأثیرگذار است؟

 

به هر حال تأثیرگذار است و فشردگی بازی‌ها، بازیکنان را خسته کرده و حتی گاهی شاهد این هستیم که کیفیت بازی‌ها هم پایین می‌آید، اما چاره‌ای نیست و این برنامه‌ریزی صورت گرفته و باید با آن پیش برویم. ما باید خودمان را آماده رقابت در هر شرایطی کنیم و با تمرکز بالا و ریکاوری خوب آماده مسابقات باشیم. ما بازی به بازی پیش می‌رویم و کادر فنی برای هر بازی و هر تمرین برنامه‌ای جداگانه دارد.

 

 از زمانی که ماریو بودیمیر مهاجم کروات به پرسپولیس آمده برخی‌ها از او انتقاداتی می‌کنند اما این بازیکن نشان داده که کیفیت خوبی دارد. نظر شما به عنوان مربی پرسپولیس در خصوص این بازیکن چیست؟

 

ببینید! این بازیکن با نظر مستقیم آقای برانکو به پرسپولیس آمده و او حتماً شناخت کافی از بودیمیر داشته که جذبش کرده است، اما این را باید در نظر گرفت که سبک بازی بودیمیر این گونه است، اما درنهایت تصمیم‌گیرنده اصلی در خصوص بازی کردن این بازیکن و سایر بازیکنان به عهده سرمربی است و او صلاح می‌داند که چه کسی بازی کند و چه کسی روی نیمکت بنشیند. نه تنها بودیمیر، بلکه همه بازیکنان پرسپولیس تلاش زیادی می‌کنند و هرچه در توان دارند می‌گذارند تا پرسپولیس به موفقیت برسد. بازی کردن در پرسپولیس سخت است و چه بودیمیر و چه سایر بازیکنان در پرسپولیس شرایط سختی دارند و قطعا هر بازیکنی که در پرسپولیس حضور دارد، باید تلاش زیادی انجام دهد تا بتواند در این تیم مؤثر باشد.

 

 چند وقتی است که بحث مشکلات مالی مربیان و بازیکنان پرسپولیس به گوش می‌رسد.

 

بله! متأسفانه مشکلات مالی در پرسپولیس وجود دارد و نمی‌دانم چرا این مسئله به وجود آمده است. من نمی‌دانم این مشکلات به چه دلیل است، اما با این حال باید این مسائل حل شود و پول اعضای پرسپولیس پرداخت گردد. گاهی اتفاقاتی رخ می‌دهد که با هیچ پولی نمی‌توان آن را جبران کرد. الان پرسپولیس در کورس قهرمانی است اما اگر خدای نکرده از کورس قهرمانی عقب بمانیم و دلیل آن مشکلات مالی باشد، با چند میلیارد تومان هم نمی‌توان عقب افتادن از قهرمانی را جبران کرد. خوشبختانه بازیکنان و مربیان پرسپولیس شرایط را می‌دانند و با وجود سختی‌هایی که هست کار می‌کنند تا به موفقیت برسند. بازیکنان پرسپولیس اعتراض دارند اما بی‌سروصدا مشغول انجام دادن کارشان هستند و تلاش می‌کنند تا دل هواداران شاد شود. از طرف مقابل هم مسئولان باشگاه پرسپولیس باید تلاش کنند تا وعده‌های خود را عملی کنند و امیدوارم هرچه سریع‌تر این اتفاق رخ بدهد. من از همین جا از آقای عرب و اعضای هیأت مدیره پرسپولیس درخواست می‌کنم که هرچه سریع‌تر این مشکلات را حل کند و این حرف را به نمایندگی از خودم و اعضای تیم پرسپولیس می‌گویم. امیدوارم مطالبات اعضای تیم پرسپولیس پرداخت شود و شرایط پرسپولیس بهتر گردد.

 

چند وقتی است که صحبت از وجود داشتن اراده‌ای برای قهرمان کردن پرسپولیس به گوش می‌رسد و از طرفی هم برخی‌ها می‌گویند اراده‌ای در کار است تا پرسپولیس قهرمان نشود. شما در این خصوص چه صحبتی دارید؟

 

همیشه این طور حرف‌ها وجود دارد و ما کاری به حرف‌هایی که زده می‌شود نداریم. هرکه هرچه می‌خواهد بگوید، مطمئنا اگر حرف زدن پولی بود، خیلی‌ها ساکت می‌شدند! هر کسی آزاد است هر نظری می‌خواهد بدهد و ما مسئول حرف دیگران نیستیم. ما کار خودمان را می‌کنیم و با تلاش به دنبال موفقیت پرسپولیس هستیم اما در این بین بقیه هرچه می‌خواهند بگویند.

 

 صبحت از رفتن برانکو به تیم ملی به گوش می‌رسد. شما در این خصوص چیزی شنیده‌اید؟

 

به گفته خود برانکو او قرار دارد و در پرسپولیس کار می‌کند، اما در کار مربیگری چیزی معلوم و مشخص نیست. هیچ مربی نمی‌داند که فردا سر کارش قرار دارد یا نه، اما چیزی که من می‌دانم این است که او تا پایان فصل آینده با پرسپولیس قرارداد دارد و قطعا تا پایان لیگ امسال در کنار ما هست، اما کسی نمی‌تواند در خصوص آینده حرف بزند. باید اجازه دهند که ما با تمرکز کار کنیم. برانکو امسال با ما هست اما این‌که در فصل آینده چه می‌شود مشخص نیست.

 

داوری‌های بازی‌های پرسپولیس گاهی سروصدای زیادی به راه انداخته است. این مسائل چقدر در عملکرد پرسپولیس تأثیرگذار خواهد بود؟

 

من درباره داوری‌ها صحبت نمی‌کنم؛ چراکه همه داوران برای ما قابل احترام هستند اما همانطور که ما مربیان یا بازیکنان اشتباهاتی انجام می‌دهند، گاهی داوران هم دچار خطا می‌شوند، اما امیدوارم که این خطاها عمدی نباشد که مطمئنا نیست. داوران ایرانی تلاش می‌کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند و در خصوص عملکرد آنان کارشناسان باید نظر بدهند.

 

 جعفر کاشانی رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در اظهارنظری عجیب مدعی شده که قهرمانی‌هایی پرسپولیس به خاطر برانکو نیست! شما این صحبت‌ها را شنیدید و نظرتان در خصوص آن چیست؟

 

در هر جای دنیا سرمربیان در قهرمانی تأثیرگذار هستند و عملکرد سرمربیان در نتایج تیم‌ها کاملا مشخص است. به نظر من گفتن این حرف‌ها جالب نیست؛ چراکه عملکرد برانکو و همکارانش در این سال‌ها کاملا مشخص است. نمی‌دانم کاشانی منظورش از این صحبت‌ها چه بوده، اما همه جای دنیا سرمربیان تأثیرگذارترین افراد در نتیجه‌گیری هستند.

 

منبع: پارس نیوز

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

درگیری در مجلس/ پایداری‌ها علیه نماینده اصلاح طلب/سلحشوری: به جز اقلیتی برخوردار از تبعیض و امتیاز، بقیه مردم را رها کرده‌ایم

ایرانی‌هایِ توئیتر، جهرمی را سورپرایز کردند!

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۷۱۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: پرسپولیس جدول فوتبال پرسپولیس مشکلات مالی یمن پارس پارس نیوز

خبر بعدی:

روز‌های دشوار در انتظار پرسپولیس؛ هر ۴ روز، یک بازی سخت!

با توجه به حضور هم‌زمان تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، این تیم رقابت‌های فشرده‌ای را از سال جاری پیش رو خواهد داشت؛ آن‌ها از ۱۲ بهمن تا ۱۲ اسفند سال جاری باید به طور میانگین هر ۴ روز یک بار، یک بازی انجام دهند.

اخبار ورزشی-پرسپولیس در ۱۲ بهمن باید در آبادان به مصاف صنعت نفت برود و ۵ روز پس از آن، دربی را پیش رو دارد. پرسپولیسی‌ها ۵ روز بعد از دربی، در قطر دیدار سختی با الدحیل این کشور دارند و هفته بعد در تهران میزبان الشارجه امارات هستند.

شاگردان کالدرون باید در تاریخ چهارم اسفند در دیداری حساس در اصفهان به مصاف سپاهان بروند و ۴ روز بعد در یک بازی سخت با شهرخودرو دیدار خواهند کرد. شاگردان کالدرون ۴ روز بعد در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا با تیم فوتبال التعاون عربستان بازی دارند که هرچند پرسپولیس میزبان است، اما این بازی به‌جای تهران باید در کشور ثالث برگزار شود. این موضوع باعث می‌شود پرسپولیس مجبور باشد یک سفر دیگر را انجام دهد و در واقع این بازی برای آن‌ها خارج از خانه است. از امارات، قطر و عمان به عنوان کشور میزبان دیدار این دو تیم نام برده می‌شود.

با این شرایط پرسپولیس روز‌های سختی را در بهمن و اسفند سال جاری خواهد داشت که کار کالدرون و شاگردانش را به شدت سخت می‌کند.

 

دیگر خبرها

 • نکته آماری؛ بوکایو ساکا با تاثیر مستقیم روی 6 گل، بعد از رحیم استرلینگ، موثرترین بازیکن انگلیسی رقابت های اروپایی فصل 2019/20 است
 • ظهور یک کریم باقری جدید در پرسپولیس؟!
 • فرکی: بازی سخت و دشواری را مقابل سپاهان پیش‌بینی می‌کنیم
 • مهلت ۴ روزه داوطلبان برای اعتراض به نتایج آزمون مهندسان
 • نتایج نظرسنجی فارس: ۷۶درصد به نمایندگان فعلی رأی نمی‌دهند
 • تراکتور مسیر برانکو را تغییر داد!
 • تراکتور مسیر برانکو را تغییر داد/ زلف ایوانکوویچ به سه تیم گره خورد!
 • کمیسیون انتخابات: نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری امروز اعلام می شود
 • افزایش اختلافات در کمیسیون انتخابات افغانستان؛ نتایج بزودی اعلام نمی‌شود
 • شورای نامزدهای افغانستان: اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری بحران‌زا است
 • اصلاح قیمت بنزین در کاهش ترافیک تهران تاثیر داشت؟
 • لیست باشگاه های بدنسازی اتوبان باقری تهران
 • تاثیر چیدمان کلاس درس بر دانش‌آموزان
 • سخت ترین نقشی که پژمان جمشیدی بازی کرده است!
 • ۳۱۰ هزار نفر تحت تاثیر سیلاب‌های اخیر کنگو و اتیوپی
 • «فریز تخمک» راهکاری برای تداوم بقا/تاثیر استفاده مکرر از لاک ناخن بر ذخیره تخمدانی
 • امروز درباره اعلام نتایج ابتدایی انتخابات تصمیم گیری خواهد شد
 • آخرین وضعیت از مذاکره فدراسیون فوتبال با برانکو
 • چرخش دوباره فدراسیون فوتبال به سمت برانکو