به گزارش اخبار حوادث شهر خبر ، عملیات سیل و آب گرفتگی از ٢٤ لغایت ٢٦ فروردین و تا ساعت ۶ صبح امروز به این شکل بوده است که ٩ استان ایلام، خراسان جنوبی و رضوی، زنجان،سیستان و بلوچستان، فارس   کرمان ، هرمزگان و یزد متأثر از سیل بوده‌اند. طبق این خبر سخنگوی سازمان امداد و نجات بیان داشت: مناطق امدادرسانی شده شامل ٦٣شهر و روستاست که خدمات امدادرسانی به ٧٣٠٥ نفر ارائه شده است؛ ضمن اینکه اسکان اضطراری برای ٦٨٦ نفر، 23 نفر انتقال به مناطق امن، 193 واحد تخلیه آب از منازل مسکونی و ۱۱ دستگاه  رهاسازی خودرو از مسیر سیلاب صورت گرفته است.

طبق اخبار حوادث شهر خبر وزیر کشور درخصوص برنامه‌های قرارگاه بازسازی سیل گفت: اولویت اول ما تعیین و پرداخت خسارت و اولویت دوم، اسکان موقت است. وی افزود: همه منابع با توجه به توصیه مقام معظم رهبری و تاکید رئیس‌جمهور از ردیف‌های بودجه، ماده 1012 بحران، بیمه، بانک‌ها، استفاده از صندوق توسعه مدنظر است و مکانیزم تعیین خسارت‌ها توسط دستگاه‌ها ارائه خواهد شد. ضمنا عملکرد همه دستگاه‌ها با هماهنگی و اطلاع قرارگاه بازسازی سیل خواهد بود یعنی پرداخت و هزینه بدون هماهنگی با قرارگاه امکان‌پذیر نیست. بر اساس این خبر وی در بیان اولویت‌های بازسازی سیل گفت: اولویت اول ما تعیین و پرداخت خسارت و اولویت دوم، اسکان موقت است. سکونت در چادرها در خوزستان و لرستان به علت گرم شدن هوا سخت است. برای اسکان موقت مردم این مناطق جلسه‌‌ای خواهیم داشت تا حداقل شرایط زیستی را برای این عزیزان فراهم کنیم. بنا بر این خبر وزیر کشور اضافه کرد: وقتی فکر ما از مقابله راحت شد؛ خود من در گلستان، لرستان و خوزستان حاضر خواهم شد و ستادهای مدیریت بحران استان‌ها را موظف خواهیم کرد که استاندار مسئولیت آن را در این کار عهده دار است.

به گزارش اخبار حوادث شهر خبر ، پژوهشگاه فضایی ایران تصاویر دریافتی از پایش آخرین وضعیت سیل و محدوده پهنه‌های آبی در جنوب استان خوزستان را منتشر کرد. بر اساس این خبر امید شکوفا، رئیس مرکز تحقیقات فضایی پژوهشگاه فضایی ایران در این باره توضیح داد: توجه به گذشت بیش از دو هفته از وقوع سیل در استان خوزستان و جاری شدن حجم عظیمی از آب به سمت جنوب استان در روزهای گذشته، اکنون، نیاز به پایش وضعیت پهنه‌های آبی و محدوده سیل در این قسمت برای اتخاذ تصمیمات درست و آگاهانه وجود دارد.رئیس مرکز تحقیقات فضایی پژوهشگاه فضایی ایران گفت: در این محدوده، افزون بر وقوع سیل در برخی مناطق، تالاب شادگان و چند پهنه آبی دیگر نیز وجود دارد که به دلیل بارندگی‌های سال جاری پرآب شده و نیازمند پایش است.

طبق اخبار حوادث شهر خبر با بارش‌های روز گذشته در جزیره قشم، برخی منازل محله ولیعصر (عج) روستای طولا دچار آب گرفتگی و سیلاب شدند. تلاش‌ها برای مهار آب و جلوگیری از ورود آب به منزل با حضور نیروهای سپاه، شرکت تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم و دهیاری همچنان ادامه دارد.

به گزارش اخبار حوادث شهر خبر و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، خسارت‌های وارد شده به واحدهای صنعتی تاکنون 5 هزار میلیارد ریال، واحدهای صنفی حدود 4 هزار و 500 میلیارد ریال، قالیبافان حدود هزار و 300 میلیارد ریال و زیر ساخت ها و تاسیسات شهرک های صنعتی و راه های دسترسی به معادن حدود هزار و 550 میلیارد ریال برآورد شده است. خسارت‌های صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان با توجه به وضعیت فعلی قابل بررسی نیست، اما طبق برآوردهای اولیه حدود 10 هزار میلیارد ریال به این استان خسارت وارد شده است.

اخبار حوادث را از سایت شهر خبر دنبال کنید

 

 

منبع: پارس نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

چه کسانی خیالشان از وقوع سیل راحت بود؟

روزهای پایانی سال ۹۷ و فروردین ۹۸ شاهد بروز سیل در قریب به ۷۰ درصد از وسعت کشور بودیم که البته هنوز هم ادامه دارد. ۲۸ استان، ۲۶۹ شهر و ۵۱۴۸ روستا کمابیش تحت تاثیر سیلاب‌های اخیر قرار گرفتند و متحمل خسارات زیادی شدند.

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام ایران اچ پی، به گفته رئیس ستاد بحران، ۱۵ هزار میلیارد تومان خسارت به خانه‌ها، زیرساخت‌ها، مزارع و سیستم حمل‌ونقل وارد شده است.

یکی از همین زیرساخت‌ها که دچار خسارت شده‌اند، تجهیزات اداری و عمرانی سازمان‌های خصوصی و دولتی هستند. این تجهیزات با توجه به اهمیت و قیمت‌شان باعث ضرر و زیان زیادی به شرکت‌ها و سازمان‌ها شده‌اند.

پرینتر و ماشین‌های اداری شاید کمترین خسارات را در پی داشتند اما سرور، استوریج و تجهیزات شبکه بالاترین زیان مالی را به سازمان‌ها و مجموعه‌ها وارد کرده‌اند. این تجهیزات علاوه بر اینکه سخت‌افزار گران‌قیمتی دارند، حاوی اطلاعات ارزشمندی هستند که حذف شدن آنها خسارت جداگانه‌ای را تحمیل می‌کنند.

فالنیک (ایران اچ پی) از سال ۸۸ تمامی سرورهای خود را با ضمانت پوشش حوادث عرضه کرده است. به موجب این ضمانت هرگونه خسارت ناشی از سیل، آب گرفتگی، نم و رطوبت به طور کامل جبران خواهد شد.

اکنون تمامی سازمان‌هایی که در مناطق سیل‌زده هستند و سرور خود را از فالنیک (ایران اچ پی) تهیه کرده‌اند و مهلت ضمانت پوشش حوادث آن‌ها تمام نشده، می‌توانند از این ضمانت استفاده کنند.

برای پیگیری شرایط ضمانت می‌بایست با شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۲۰۴ تماس گرفته و مشکلات پیش آمده را با کارشناسان مطرح کنند تا در اسرع وقت اقدامات جبرانی توسط فالنیک انجام شود.

همه با هم یک خانواده هستیم

فالنیک (ایران اچ پی) علاوه بر همکاری با خیریه جمعیت امام علی علیه‌السلام برای کمک به هموطنان عزیزمان که در سیل خسارت‌های مادی و معنوی زیادی دیدند؛ قصد دارد سهم کوچکی در احیای دوباره زیرساخت‌های آسیب دیده کشور داشته باشد.

بدین منظور هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان سرور و تجهیزات شبکه فالنیک از تهران به مناطق سیل زده تا ۱۵ اردیبهشت ماه رایگان خواهد بود.

تمامی سازمان‌های دولتی و خصوصی دایر در گنبدکاووس، آق قلا، بندر ترکمن، گمیشان، سرپل ذهاب، شیراز، خرم آباد، معمولان، پلدختر، اهواز و … که دچار خسارات ناشی از سیل شده‌اند، امکان استفاده از این خدمت را دارند.

از خسارات مشابه پیشگیری کنیم

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که در دوران خشکسالی، چنین سیلی کشور را درنوردد. همانطور که از نام این حوادث (غیرمترقبه) پیداست، پیش‌بینی نشده و دور از انتظار هستند. پیشنهاد فالنیک به سازمان‌ها گارانتی پوشش حوادث است تا در بروز حوادث مشابه متحمل هزینه‌های گزاف نشوند.

با داشتن این گارانتی کلیه خسارات ناشی از سیل، آب گرفتگی، صاعقه، انفجار، آتش‌سوزی، رانش زمین، نشست زمین، لغزش زمین، ریزش کوه و … توسط فالنیک جبران خواهد شد.

امکان تمدید گارانتی سرور و استوریج و همچنین گارانتی تجهیزاتی که از ایران اچ پی خریداری نشده باشند نیز وجود دارد.

فالنیک (ایران اچ پی) تنها شرکتی است که گارانتی پوشش حوادث سرورها را ارائه می‌کند. همچنین با مجوز سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، گارانتی رسمی محصولات HP در ایران است. این شرکت علاوه بر عرضه سرور، استوریج و تجهیزات شبکه، محصولات خانگی مثل لپ تاپ، پرینتر و کارتریج را نیز در سبد محصولات خود دارد و این امکان برای مصرف کنندگان وجود دارد تا از مرکز خدمات پس از فروش مجهز این شرکت، خدمات تعمیرات و پشتیبانی دریافت کنند.

خسارات وارد شده به سرورهای تحت پوشش ضمانت حوادث فالنیک در سیل‌های اخیر، به طور کامل جبران خواهد شد.

انتهای رپرتاژ خبری

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

هیچ ارتباطی بین قتل حاجیان و حسین هدایتی وجود ندارد

کلیدواژه: استان کشور تالاب خدمات رسانی سازمان امداد و نجات سیل

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۷۵۷۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آنچه از ماست که بر ماست
 • نیمی از متوفیان حوادث رانندگی سال ٩٧ پایتخت سهم عابرین پیاده است
 • نیمی از متوفیان حوادث رانندگی سال ٩٧ پایتخت عابران پیاده بودند
 • در اتاق مدیریت بحران خوزستان زمان حضور رئیس جمهور چه گفته شد؟
 • حوادث فوتی ناشی از کار در کهگیلویه و بویراحمد کاهش یافت
 • هنگام وقوع حوادث و بلایا سازمان‌های محلی سریعا وارد عمل شوند
 • تجربه سیل و ضرورت ارتقای سازمان مدیریت بحران
 • رزمایش حوادث غیرمترقبه طبیعی در فردیس برگزار شد
 • حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد 14 کشته بر جا گذاشت
 • خدمات رسانی ۶۰۰ خادم افتخاری مسجد جمکران از رفسنجان در ایام نیمه شعبان+تصاویر
 • جزئیات شیوه فعالیت صندوق بیمه حوادث طبیعی
 • تشکیل صندوق بیمه حوادث طبیعی در انتظار جواب دولت و مجلس
 • بهره مندی تیم های سحر هلال احمر خوزستان از ظرفیت سمن ها در کمک به سیل زدگان/خدمات رسانی تیم های سحر ۵ استان در خوزستان
 • پوشش بیمه ای در حوادث طبیعی مستلزم مشارکت دولت و حاکمیت است
 • نقش بیمه در جبران خسارت حوادث طبیعی/شرکت های بیمه تمایلی به بیمه حوادث ندارند
 • لایحه بیمه همگانی حوادث 16 سال در پیچ و خم مجلس و دولت
 • 20 گروه جهادی در شهرستان باوی مشغول خدمات­ رسانی هستند
 • برگزاری اولین جلسه قرارگاه خدمت رسانی شهید حاج مهدی عراقی/ کمک اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی برای تأمین لوازم منزل سیل زدگان
 • طرح جمع‌آوری اطلاعات خسارت‌دیدگان ناشی از حوادث طبیعی اجرا می‌شود