استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: محور پاتاوه- دهدشت با 70 درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل عدم پیگیری‌های دستگاه تخصصی و بخش عمده‌ای هم به دلیل کم‌کاری پیمانکار اتفاق مطلوبی در این پروژه رخ نداده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، علی‌محمد احمدی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد هنوز در تب و تاب جمع‌بندی و مدیریت نزولات آسمانی است که استان را سیراب کرد اما در کنار آن به برخی حوزه‌ها خسارت وارد کرد.

وی با بیان اینکه برآوردهای اولیه از میزان خسارت سیل به استان صورت گرفته و به ستاد مدیریت بحران کشور ارسال شده، از معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خواست با توجه به ضعف زیرساخت‌های استان این موضوع را در هیئت دولت مورد حمایت و تاکید قرار دهد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سال گذشته با وجود محدودیت‌های کشور، ده‌ها پروژه بزرگ و کوچک که اولویت‌های استان بود به نتیجه رسید و با افتتاح بیمارستان‌های جدید حدود 400 تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان اضافه شد.

احمدی تصریح کرد: در حوزه اقتصادی هم بخش قابل توجهی از واحدهای تولیدی راکد استان ساماندهی و به مدار تولید بازگشت و عملیات اجرایی برخی واحدها مانند نیروگاه 500 مگاواتی دهدشت و فسفات چرام  هم شروع شد که تاثیر بسزایی در اقتصاد استان دارند.

وی با بیان اینکه در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی هم جزو سه استان اول کشور بودیم و تلاش کردیم از انحراف منابع در این حوزه جلوگیری شود، ادامه داد: همچنین سال گذشته از ظرفیت‌های قانون بودجه برای پیشرفت استان استفاده کردیم و در بحث تهاترهای مالیاتی و بانکی جزو چند استان اول کشور بودیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد واگذاری طرح‌های عمرانی و خصوصی‌سازی را از مهم‌ترین اولویت‌های استان در بحث اقتصاد مقاومتی عنوان و تاکید کرد: در چند سال گذشته طرح‌های قابل واگذاری استان را شناسایی کردیم و در این زمینه نسبت به استان‌های هم تراز به لحاظ عملکرد در وضعیت بهتری قرار داریم .

احمدی از پیگیری ساز و کار اجرایی برای فراهم ساختن زیرساخت‌های راه‌اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی در استان خبر داد و بیان کرد: معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور به ایجاد بسترهای استقرار این صندوق که می‌تواند در بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی تاثیر بسزایی داشته باشد، کمک کند .

وی با اشاره به سند توسعه گیاهان دارویی استان، اظهار کرد: این استان در حوزه گیاهان دارویی ذخایر خوبی دارد که گاهی به استان‌های دیگر می رود و باید از توان علمی دانشگاه‌ها و حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این حوزه استفاده کنیم تا بتوانیم این استان را به عنوان قطب گیاهان دارویی در کشور معرفی کنیم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اتمام طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد را از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان عنوان و تصریح کرد: پتروشیمی گچساران از اولویت‌های مهم استان است که برای حل مشکلات این پروژه به دنبال دور زدن شرایط موجود هستیم و تلاش می‌کنیم راهکارهایی را برای حل مشکلات آن پیدا کنیم که در این زمینه نیاز به همکاری بانک مرکزی داریم .

احمدی با بیان اینکه پروژه ملی محور "پاتاوه_دهدشت" تاثیر به‌سزایی در رشد اقتصادی استان دارد، بیان کرد: 70 درصد این مسیر تکمیل شده اما به دلیل عدم پیگیری‌های دستگاه تخصصی و بخش عمده‌ای هم به دلیل کم کاری پیمانکار اتفاق مطلوبی در مورد این پروژه رخ نداده است و به علت اینکه سال‌های زیادی از شروع این پروژه می‌گذرد بخشی از آسفالت آن دارد از کیفیت می‌افتد .

وی همچنین خواستار افزایش تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج شد و اضافه کرد: پروازهای موجود فرودگاه یاسوج ( دو روز در هفته) از سوی شرکت ماهان کفایت نمی‌کند و باید افزایش یابد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برخی اداره های کهگیلویه و بویراحمد در زمین خواری نقش دارند

یاسوج- ایرنا- دبیر کارگروه مبارزه با زمین‌ خواری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی دستگاه‌ های اجرایی این استان در بروز پدیده زمین ‌خواری و تسهیل شرایط برای انجام آن از سوی افراد سودجو نقش دارند.

به گزارش ایرنا، سید حسین کاظمی روز سه شنبه در نشست کارگروه مبارزه با زمین‌ خواری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: دستگاه ‌های خدمات رسان این استان از جمله شرکت های آب و فاضلاب، برق و گاز با دادن انشعاب و ارائه خدمات مورد نیاز سبب افزایش بروز پدیده زمین ‌خواری در استان شده و می شوند.
وی افزود: بارها اعلام شد که نباید به ساخت و سازهای غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد انشعاب آب، برق و گاز داده شود اما هم اینک تمامی ساخت و سازهای غیرمجاز در این استان دارای انشعاب است.
دبیر کارگروه مبارزه با زمین‌ خواری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: موضوع ندادن انشعاب آب، برق و گاز به ساخت و سازهای غیرمجاز در این استان در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان نیز به تصویب رسید اما تاکنون اجرا نشده است.
کاظمی با اشاره به ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه در منطقه پریکدان بویراحمد و ایجاد مشکلات برای اهالی آن در سیل ایام نوروز امسال، عنوان کرد: در مورد این مسأله به طور مکرر تذکر و هشدار داده شد اما بی نتیجه بود.
وی به خسارت های وارده به کهگیلویه و بویراحمد در بارش ‌های شدید اوایل امسال اشاره کرد و ابراز داشت: بروز این خسارت ها نتیجه تخطی از قانون بود.
دبیر کارگروه مبارزه با زمین‌ خواری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دلایل مهم بروز پدیده زمین‌ خواری در این استان شامل سهل ‌انگاری و کم‌ کاری متولیان امر، ضعف مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل راه و شهرسازی و دیگر دستگاه های اجرایی مربوطه، محصور و مستندسازی نبودن زمین ها و بالا بودن ارزش زمین هاست.
کاظمی اظهار داشت: زمین خواری یکی از مهمترین موانع توسعه اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در شهر یاسوج مرکز این استان است.
وی بدون اشاره به آمار، افزود: بیشترین میزان تغییر کاربری زمین ها در اطراف شهرهای بزرگ کهگیلویه و بویراحمد از جمله یاسوج، دوگنبدان و دهدشت انجام شده است.
دبیر کارگروه مبارزه با زمین‌ خواری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: زمین های باارزش اطراف شهرهای این استان باید در خدمت مسائل توسعه ای استان باشد اما بخش عمده ای از آنها در دست سودجویان و زمین خواران است.
کاظمی عنوان کرد: مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد تاکنون نتوانسته اند به وظایف خود در زمینه صیانت از این زمین ها عمل کنند.
وی ابراز داشت: تعاونی ‌های مسکن برخی دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد از جمله فرمانداری بویراحمد و سازمان جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استانداری، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل حفاظت محیط زیست و شرکت آب و فاضلاب شهری این استان بیشترین نقش را در تغییر کاربری زمین های استان داشته ‌‍‌اند.
دبیر کارگروه مبارزه با زمین‌ خواری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون برخورد قانونی لازم با مظاهر زمین خواری در این استان انجام نشده است.
کاظمی اظهار داشت: پدیده زمین خواری در تمامی نقاط کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و مختص یک یا چند منطقه نیست.
وی افزود: زمین های منابع ملی از پل زردک تا پل مختار بویراحمد تخریب شده و گندم، جو و عدس در آنها کشت می شود.
کاظمی بیان کرد: حدود 100 هکتار زمین منابع ملی در منطقه بکر و طبیعی سرگچینه بویراحمد تخریب و تصرف شد.
سال 1394 تاکنون افزون بر پنج هزار هکتار از زمین ‌های منابع ملی در کهگیلویه و بویراحمد با رفع تصرف از دست سودجویان و زمین خواران خارج شده است.
7535/1662

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

هیچ ارتباطی بین قتل حاجیان و حسین هدایتی وجود ندارد

کلیدواژه: استاندار کهگیلویه و بویراحمد محور پاتاوه دهدشت

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۷۶۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حضور ۳ کتاب نمایشنامه حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه کتاب تهران
 • دمای هوا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش می یابد
 • محموله کالای قاچاق در دنا کشف شد
 • اختلاف تعاونی‌های کهگیلویه و بویراحمد حل و فصل می‌شود
 • شکوه اردیبهشت در جاذبه های طبیعی کهگیلویه و بویراحمد
 • سرطان، تغذیه و مرگ و میر در کهگیلویه و بویراحمد
 • لیکک در کهگیلویه و بویراحمد لرزید
 • مسابقات کشوری هندبال خردسالان در دهدشت برگزار می شود
 • تومور مغزی یک بیمار در دهدشت با موفقیت برداشت شد
 • افزایش کمر شکن اجاره بها و ناتوانی مستاجران در دهدشت+تصاویر
 • خیابان های زخمی و مستهلک دهدشت بلای جان جلوبندی خودروها+تصاویر
 • اولین گام شورای سیاست گذاری تئاتر کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۸
 • مرکز داوری اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود
 • حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد 14 کشته بر جا گذاشت
 • بازدید میدانی فرماندار دنا از روستایکتا پاتاوه و دیدار با مردم+تصاویر
 • کهگیلویه و بویراحمد|عملکرد میز خدمت برخی ادارات رضایت‌بخش نیست
 • متهمان اول زمین‌خواری در کهگیلویه و بویراحمد
 • گزارشی از طرح های عمرانی شهرستان کهگیلویه
 • سرمایه گذاری در ورزش همگانی کهگیلویه و بویراحمد یک ضرورت است