سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکایی ها با کمال وقاحت و دروغ گویی مدعی هستند که با دولت ایران طرفند اما دروغ می گویند آنان با ملت ایران طرف هستند زیرا نمی گذارند کمک های جهانی برای سیل زدگان به کشورمان برسد. ناطقان: آیت الله سید احمد خاتمی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری پس از نشست هئیت رئیسه مجلس خبرگان رهبری  اقدامات آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در جلوگیری از ارسال کمک دیگر کشورها برای سیل زدگان کشورمان را، رذالت، مقابله با انسانیت و حقوق اولیه بشر دانست.

خاتمی گفت: حتی کشورهای در حال جنگ با یکدیگر نیز در این گونه مسائل انسانی همراهی می کنند اما آمریکا و هم پیمانانش بار دیگر در این موضوع رذالتشان را نشان دادند.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها با کمال وقاحت و دروغ گویی مدعی هستند که با دولت ایران طرفند اما دروغ می گویند آنان با ملت ایران طرف هستند زیرا نمی گذارند کمک های جهانی برای سیل زدگان به کشورمان برسد.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به حماقت ترامپ در تروریست دانستن سپاه پاسداران، این اقدام را نیز رذالت کاخ سفید دانست که دنیا متوجه آن شد و عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.
آیت الله خاتمی افزود: نیروهای مسلح و سپاه ما محبوب بوده و هستند اما با این حرکت رذیلانه ترامپ بر محبوبیتشان افزوده شد.
وی گفت: من از آغاز تاسیس سپاه تاکنون به یاد ندارم که چنین موج حمایتی از این نهاد شکل گرفته باشد و یادم نمی آید که تاکنون نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اکثر امامان جمعه، در حمایت از سپاه لباس آنان پوشیده باشند این گونه است که باید شکر خدا را بگوییم که دشمنان اسلام از حمقا (احمق ها) هستند.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری کرد: سپاه پاسداران این سرمایه را در مسیر آرمان های بلند نظام و مردم و ملت به کار بگیرند.
آیت الله خاتمی همچنین با تبیین مباحث مطرح در نشست هیئت رئیسه این مجلس گفت: در این هیئت معمولا پس از هر اجلاس رسمی خبرگان به بررسی اظهار نظر نمایندگان این مجلس می پردازیم که در نطق هایشان داشته اند.
وی افزود: این اظهار نظرها در سه بخش خطاب به رئیس جمهور و وزرا، رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس ایراد شده بود که مقرر شد به طور مکتوب و مجزا برای روسای قوای سه گانه ارسال شود.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: این بخشی از وظیفه ذاتی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری است که پیام اعضای این مجلس را ابلاغ کند.
آیت الله خاتمی بررسی موضوع فعال تر شدن هیئت اندیشه ورز مجلس خبرگان رهبری را از دیگر موضوعات مطرح در نشست هیئت رئیسه دانست و افزود: در این نشست راهکارهایی عرضه شد تا به طور عملی بتوانیم خروجی مناسبی از این هیئت به محضر رهبر معظم انقلاب داشته باشیم.
وی گفت: نامه ای هم از کمیسیون پاسداری و حراست از ولایت فقیه رسیده بود برای طرح موضوع ولایت فقیه در مراکز حوزوی، دانشگاهی و نشست های عمومی و پاسخ به شبهات در این باره که این طرح نیز برای اجرا به دبیرخانه مجلس خبرگان و معاونت فرهنگی آن ارجاع شد.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین با قدردانی از کمک رسانی و امداد و نجات گسترده سیل زدگان، انسجام ملی در پی این رویداد طبیعی را از هدایای الهی به ملت و کشورمان دانست.
آیت الله خاتمی گفت: مسئولان اجرایی، نیروهای مسلح، نیروهای مردمی، روحانیت، دانشجویان و به ویژه موکب های اربعین حسینی وارد صحنه شدند و خدمات بسیار ارزنده ای ارائه کردند.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین مسئله پس از امداد و نجات را، عمران و آبادانی مناطق سیل زده و جبران خسارت ها دانست.
آیت الله خاتمی تاکید کرد: اکنون قضیه داغ است اما نباید پس از مدتی اهتمام جدی در کمک به سیل زدگان به سردی بگراید بلکه باید تا تکمیل بازسازی خانه های آسیب دیدگان ادامه یابد.
وی گفت: این به تنهایی از جانب دولت اجرایی نخواهد شد بلکه باید مردم وارد صحنه شوند و دست به دست یکدیگر کمک کنند تا خانه های سیل زدگان بازسازی شود.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: با همه وجود عرض می کنم که اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری درد و رنج سیل زدگان را درد و رنج خود می دانند.
آیت الله خاتمی آسیب شناسی در موضوع جاری شدن سیل را مسئله ای مهم دانست و ابراز امیدواری کرد: به نحوی برنامه ریزی شود که در آینده با این مشکلات کمتر مواجه شویم.
وی گفت: سیل و زلزله در همه جای دنیا هست منتهی باید به نحوی پیش بینی شود که حتی الامکان از خسارت ها کاسته شود. منبع: فارس برچسب ها: احمد خاتمی ، آمریکا ، سیل زده ها

منبع: ناطقان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر انتخاب شد

در نخستین جلسه هیئت نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی بوشهر ، انتخابات اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی برگزار و خورشید گزدرازی مجددا به عنوان رئیس اتاق بازرگانی بوشهر انتخاب شد. ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹ استانها بوشهر نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، نخستین جلسه هیئت نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی بوشهر بعدازظهر امروز برگزار شد.

در این جلسه، انتخابات اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی برگزار و خورشید گزدرازی به عنوان رئیس، مختار قاسمی ، حسین باباخانی ، امیر شهریاری ، عبدالرسول ابراهیمی با کسب اکثریت آرا به عنوان اعضای هیئت رئیسه انتخاب شدند.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر در نخستین جلسه  هیئت نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر در سخنانی از حضورگسترده تمامی فعالان اقتصادی استان در انتخابات 11 اسفند گذشته قدردانی کرد.

ترکیب 15 نفره اتاق بازرگانی بوشهر مشخص شد + اسامیاستثنائات تخفیف 20 درصدی سود بازرگانی در بندر بوشهر برداشته شودتنها راه رفع رکود بندر بوشهر برداشتن استثناهای تخفیف سودبازرگانی است + فیلم

گزدرازی هدف هیئت رئیسه و هیئت نمایندگان دوره نهم اتاق بوشهر را خدمت به جامعه صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی استان بوشهر ذکر کرد و اظهار داشت: تلاش برای حل مسائل و مشکلات فرا روی فعالان اقتصادی استان اولویت اساسی نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر است.

وی به ظرفیت‌های خوب استان بوشهر اشاره و خاطر نشان کرد: می‌توان با استفاده از این ظرفیت، بهترین فرصت را برای توسعه پایدار، رونق تولید و اشتغال در استان ایجاد کرد.

انتهای پیام/ ع R41363/P/S6,53/CT11

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

هیچ ارتباطی بین قتل حاجیان و حسین هدایتی وجود ندارد

کلیدواژه: احمد خاتمی آمریکا سیل زده ها

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۷۶۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فراخوان پنجمین دوره جایزه شعر احمد شاملو
 • نظر لاریجانی درباره‌ی هجمه‌ها به خاتمی و ناطق
 • عضو هیئت رئیسه مجلس: تأخیر دستگاه‌های اجرایی جهت افزایش دستمزد کارکنان دولت عادلانه نیست
 • احکام هیئت رئیسه روابط عمومی های شهرستان ری ابلاغ شد
 • تساوی احمد گروژنی در حضور 90 دقیقه‌ای میلاد محمدی
 • روایت مشاور خاتمی از پوچ درآمدن لیست «تَکرار می‌کنم»
 • تساوی احمد گروژنی مقابل کراسنودار با حضور محمدی
 • هفته بیست و پنجم لیگ روسیه؛ تساوی احمد گروژنی در حضور 90 دقیقه ای میلاد محمدی
 • احکام هیئت رئیسه روابط عمومی های ری ابلاغ شد
 • نشست هیات رئیسه فدراسیون اسکواش برگزار شد
 • اعتراف به گناه عزت الله ضرغامی بعد از 22 سال / اشتباه کردم
 • نماینده کردستان در مجلس خبرگان: پرداخت زکات سبب تقویت زیر ساخت اقتصادی کشور می‌شود
 • دیدار اعضای هیأت رئیسه واحد دهاقان با مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد استان اصفهان
 • پرداخت زکات بنیه اقتصادی کشور را قوی می‌کند
 • حضور اژه‌ای در جلسه هیئت دولت
 • سرنوشت طرح تفحص از سفرهای خارجی نمایندگان چه شد؟
 • عطریانفر: اصلاح‌طلبان در قدرت تمامیت‌طلب می‌شوند
 • ویدئویی که به یاد شهید مدافع حرم حاج احمد غلامی منتشر شد
 • نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا؛ سعید قاسمی احضار شد