«این دفتر بی‌معنی» عنوان خاطرات زنده‌یاد ایرج افشار است که به کوشش بهرام، کوشیار و آرش افشار تدوین شده است. ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷ فرهنگی ادبیات و نشر نظرات - اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نشر سخن در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران با 25 عنوان کتاب جدید حضور خواهد داشت. از جمله آثاری که از این ناشر باری اولین‌بار در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود، می‌توان به «هدیه»، منتخبی از اشعار هوشنگ ابتهاج(سایه) اشاره کرد که به خط عبدالله فرادی نوشته شده است.

«نامه‌های خاموشان»، شامل نامه‌هایی از بزرگان ایران به ایرج افشار نیز از دیگر آثاری است که برای اولین‌بار در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. این اثر به کوشش محمد افشین‌وفایی و شهریار شاهین‌دژی جمع‌آوری و تدوین شده است. «نامه‌های ژنو» عنوان تازه دیگری از این ناشر است که شامل نامه‌های محمدعلی جمالزاده به ایرج افشار است. همچنین این ناشر خاطرات زنده‌یاد ایرج افشار را با عنوان «این دفتر بی‌معنی» در دست چاپ دارد. این اثر به کوشش بهرام، کوشیار و آرش افشار جمع‌آوری و تدوین شده است.

«گل رنج‌های کهن»، «سخن‌های دیرینه» و «شاهنامه و فرهنگ ایران» از دیگر آثار تازه‌منتشر شده از سخن است که دربردارنده مجموعه‌ای از مقالات جلال خالقی مطلق درباره شاهنامه است.

تصحیح محمدرضا شفیعی کدکنی از «تذکرة‌الاولیا» منتشر شد

 

«یادداشت‌های روزانه از محمدعلی فروغی»، «نخستین کوشش‌های قانون‌گذاری در ایران» و «روزنامه خاطرات ناصرالدین‌شاه» نیز از دیگر عناوین جدیدی است که سخن در نمایشگاه عرضه می‌کند.

انتهای پیام/

R1013197/P/S4,35/CT1 واژه های کاربردی مرتبط سی و دومین نمایشگاه کتاب کتاب و ادبیات

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

از علاقه پروانه معصومی به پوشش چادر در کارهایش تا برگزاری افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران

خبرگزاری میزان- سومین روز از اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به اظهار نظر پروانه معصومی در خصوص پوشش چادر در جدیدترین سریال تلویزیونی‌اش اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، سومین روز از اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به اظهار نظر پروانه معصومی در خصوص پوشش چادر در جدیدترین سریال تلویزیونی‌اش اشاره کرد.

پوشش چادر را در کارهایم بسیار دوست دارم/معتقدم زنان چادری بسیار شیک و زیبا هستند

بازیگر سریال تلویزیونی «شرایط خاص» گفت: پوشش چادر در کارهایم را دوست دارم، من در اقوام خودم بانوان چادری بسیاری دارم و معتقدم همه آنها بسیار شیک و زیبا و در عین حال بسیار مرتب و منظم هستند و برایم بسیار قابل احترام هستند.


پروانه معصومی بازیگر سریال «شرایط خاص» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره حضورش در این اثر گفت: داستان سریال «شرایط خاص» بسیار زیباست و با قصه‌هایی که به من پیشنهاد می‌شد تفاوت دارد، ضمن اینکه گروه بازیگران هم بسیار مورد پسندم بود اگرچه معتقدم بازیگر باید هر نقشی را بازی کند و صرفا نباید برایش حضور دیگر بازیگران مهم باشد.


معصومی که عقلب در سریال‌هایی با موضوعات جدی و درام نقش آفرینی کرده، درباره سختی نقشش در مجموعه تلویزیونی «شرایط خاص» تصریح کرد: بازی کردن در این سریال که نسبتا حال و هوای متفاوتی با دیگر کارهایم دارد، اصلا برایم سخت نبود و با اینکه مجموعه موضوعی کمدی را با خود به یدک می کشد اما من توانستم به خوبی با این مجموعه ارتباط برقرار کنم.

این بازیگر درباره پوشش چادر خود در این سریال و اکثر مجموعه های تلویزیونی که با این پوشش ظاهرشده است بیان کرد: هم در سریال‌هایی که نقش یکی از اعضای خانواده شهداء را تا کنون بازی کرده‌ام با چادر ظاهر شده‌ام و هم وقتی صحبت از قشر خاص و مهمی از جامعه می‌شود باید در نقش هایم با چادر ظاهر شوم که برای من خوشایند است و من هیچ مشکلی با آن ندارم.

برای مشاهده کامل این خبر اینجا کلیک کنید.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب افتتاح شد/صالحی:کتاب، پدیده بشری خارق‌العاده‌ای است/ جوادی: نباید از کتاب غفلت کنیم

مراسم افتتاحیه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور مسئولین ناشران و دوست داران کتاب و کتاب خوانی در مصلی تهران برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مراسم افتتاحیه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیگر مسئولین، ناشران و دوست داران کتاب و کتاب خوانی در ضلع جنوبی مصلای تهران و در مجموعه چهل‌سرا برگزار شد.

در ابتدا محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: شعار این دوره نمایشگاه «خواندن توانستن است» است که ما با این شعار به استقبال بزرگترین رویداد فرهنگی کشور که به عنوان بزرگترین اتفاق فرهنگی دنیا با محور کتاب برگزار می‌شود، می رویم.


وی ادامه داد: در این دوره علاوه بر ۲۴۰۰ ناشر داخلی، ۸۰۰ ناشر خارجی به صورت مستقیم و غیر مستقیم آثارشان را ارایه می دهند. علاوه بر ارایه ۴۰۰ هزار عنوان کتاب مربوط به ۴ یا ۵ سال گذشته ده‌ها رویداد فرهنگی مثل رونمایی ، برنامه های پژوهشی و گفتگو ها با محور کتاب در نمایشگاه برپا می‌شود.

رییس نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تصریح کرد: اگر ایران را در تاریخ خود به نام کتابهای بزرگی که از آثار چهره‌ها و دانشمندان بزرگ شناخته شده بنا داریم، نام ایران در نمایشگاه کتاب همچنان با کتاب و کتابخوانی و دانشمندانش معرفی شود.

برای مشاهده کامل این خبر اینجا  کلیک کنید.

هیجان در کاخ جشنواره با حضور نویسنده راننده تاکسی/شریدر: استعداد، دقت و شانس ترکیب جادویی موفقیت است

روز گذشته همزمان با پنجمین روز از جشنواره جهانی فیلم فجر در دوره سی و هفتم با حضور پررنگ هنرمندان ایرانی و خارجی در پردیس سینمایی "چارسو" موسوم به کاخ رسانه پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پنجمین روز از جشنواره جهانی فیلم فجر در دوره سی و هفتم با حضور پررنگ هنرمندان ایرانی و خارجی در پردیس سینمایی "چارسو" موسوم به کاخ رسانه پیگیری شد.


حضور هنرمندانی همچون سروش صحت، نرگس آبیار، جواد عزتی، نوید محمدزاده، هوتن شکیبا، پژمان جمشیدی، سیروس ابراهیم زاده، نگار جواهریان و رضا میرکریمی هنرمندانی بودند که با حضور در پردیس سینمایی چارسو باعث رونق بخشیدن به روز پنجم جشنواره شدند.

روز پنجم سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر را بدون شک باید روز اکران آثار خارجی دانست و حضور هنرمندان ایرانی و استقبال آنان از اکران فیلم های خارجی اتفاقی جذاب برای اهالی رسانه و همچنین تولید کنندگان آثار خارجی بود.

برای مشاهده کامل این خبر اینجا کلیک کنید.

احتمال دارد بخشی از اشعارم توسط «شهرام ناظری» خوانده شود/نسخه کامل شده «فصلی از یادها» منتشر خواهد شد

شاعر «کوچه باغ آسمان» گفت: به تازگی منظومه‌ای با عنوان «فصلی از یادها» نوشته‌ام که ممکن است توسط شهرام ناظری اجرا شود چراکه شهرام ناظری خلق و خوی خوبی دارد و از آنجا که پیش از این هم یکی از غزل‌هایم را اجرا کرده بود مشتاقم دوباره با وی همکاری کنم.


محمدجواد محبت شاعر و نویسنده معاصر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره آخرین فعالیت‌های هنری خود در عرصه شعر گفت: منظومه‌ای با عنوان «فصلی از یادها» نوشته‌ام که ممکن است توسط شهرام ناظری اجرا شود.

وی در همین راستا بیان کرد: شهرام ناظری خلق و خوی خوبی دارد و از آنجا که پیش از این هم یکی از غزل‌هایم را اجرا کرده و شعری از من بخاطر درگذشت مادر وی منتشر شده، می‌خواهم نظر ناظری را درباره خواندن بخشی از این منظومه جویا شوم.

 برای مشاهده کامل این خبر اینجا کلیک کنید.

ابراهیم حاتمی کیا به کاخ چارسو می‌رود/اکران فیلم «دیده‌بان» در روز ششم جشنواره جهانی فجر

سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر پس از گذراندن پنج روز از برگزاری وارد نیمه دوم و روز ششم شده است. روز ششم این جشنواره در سه سینمای پردیس چارسو موسوم به کاخ جشنواره، سینما فلسطین و سینما فارابی میزبان مخاطبان خواهند بود.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر پس از گذراندن پنج روز از برگزاری وارد نیمه دوم و روز ششم شده است. روز ششم این جشنواره در سه سینمای پردیس چارسو موسوم به کاخ جشنواره، سینما فلسطین و سینما فارابی میزبان مخاطبان خواهند بود.


ششمین روز از جشنواره جهانی فیلم فجر با اکران فیلم سینمایی "به دور از ساحل" به کارگردانی گوستادین یونف از کشور بلغارستان آغاز به کار خواهد کرد. این فیلم در چارسو شماره ۱ در ساعت ۱۲:۲۰ میزبان مخاطبان خواهد بود.

امروز اکثریت آثار آغازین جشنواره را آثار خارجی تشکیل می‌دهند. قهرمانان از کوگن آرکون، دلبستگی از بوراک چوپک، یک کولی در فضا از بالاش لانگیال، عبور از مرز از هو منگ، حیوان از آرماندو بو و مهمانخانه ماه نو از تاکه سوتسویی آثار هستند که اکثراً در سانس‌های ابتدایی جشنواره اکران می‌شوند.

فیلم سینمایی "مهین" ساخته "محمدحسین حیدری" نخستین فیلم ایرانی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر است. این فیلم در ساعت ۱۹:۱۰ در سالن شماره ۳ پردیس سینمایی چارسو اکران مردمی خواهد داشت.

 برای مشاهده کامل این خبر اینجاکلیک کنید.

انتهای پیام/

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

زن اماراتی پس از حدود ۳ دهه از کما خارج شد

کلیدواژه: سی و دومین نمایشگاه کتاب کتاب و ادبیات سی و دومین نمایشگاه کتاب کتاب و ادبیات

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۸۱۸۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانلود آهنگ جديد ايمان پوررضوان بنام سايه
 • حضور ۳کتاب نمایشنامه حوزه هنری استان در نمایشگاه کتاب تهران
 • جولان پایان نامه فروشان در‌نمایشگاه کتاب/ تماس امروز ۱۰ درصد تخفیف دارد
 • تجلیل از ایرج فاضل پیشکسوت جامعه جراحی کشور
 • فعالیت رسمی نمایشگاه کتاب تهران آغاز شد
 • نمایشگاه کتاب تهران آغاز بکار کرد
 • تازه‌واردهای نمایشگاه کتاب
 • کوشش در راه علم از وظایف دانشجویان و منتظرین ظهور است
 • کتاب ابراهیم یزدی ممنوع الورود به نمایشگاه کتاب شد/ چه کسانی مانع ورود برخی کتاب‌های مجوز‌دار به نمایشگاه می‌شوند؟
 • عرضه ۲۰۰ عنوان کتاب توسط نشر شاهد در نمایشگاه بین‌المللی کتاب
 • عرضه 200 عنوان کتاب توسط نشر شاهد در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
 • ارائه تازه‌ترین آثار آیت الله جوادی آملی در نمایشگاه کتاب
 • چه کسانی مانع ورود برخی کتاب‌های مجوز‌دار به نمایشگاه می‌شوند؟
 • یادروز سعدی با دل‌جویی از سیل‌زدگان
 • عرضه ترجمه‌های قانع از آثار هاوکینز با چاپ‌های دوازدهم و سوم
 • تازه‌وارد‌های نمایشگاه کتاب را اینجا بشناسید
 • «تاریخ تحلیلی دولت نهم» در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود
 • حجت الاسلام والمسلمین علی کمساری: ‏مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)‌‏ ‌‏با بیش از 48 عنوان کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شرکت می کند
 • انتقاد مهناز افشار از تعیین جایزه برای ازدواج