مشاهده اخبار داغ روز

تجمعات پیمانکاران مقابل شهرداری تهران برای دریافت مطالباتشان پایانی ندارد. شهرداری معتقد است بخش عمده ای از بدهی را پرداخت کرده ولی پیمانکاران این موضوع را رد می کنند. از سوی دیگر میزان بدهی های شهرداری به اذعان مسئولانش بالاست و تاکنون بلدیه از انتشار لیست امتناع کرده و همین امر باعث بروز حواشی شد.

به گزارش فارس، تجمع اعتراضی پیمانکاران شهرداری تهران مقابل ساختمان شورای شهر در پی عدم پرداخت مطالبات به صورت مستمر در روزهای یک شنبه و سه شنبه انجام می شود.

پیمانکارن در مقابل شورا و شهرداری با سردادن شعارهایی مانند «تسویه مطالبات حق مسلم ماست، شورای شهر تهران حمایت حمایت، آبادگران دیروز بزهکاران امروز، شورای بی‌لیاقت استعفا استعفا» خواستار رسیدگی به مشکلاتشان هستند.

در آغاز به کار شورای پنجم برخی اعضای شورا در بین این افراد حاضر شده و با آنها صحبت می کردند ولی بعداز گذشت یک و نیم سال دیگر این اعتراضات به بخشی از برنامه های روزهای علنی شورا تبدیل شد؛ این افراد مقابل شورا صف می کشند و با در دست داشتن پلاکاردهایی فریاد می زنند و انتظامات شورا نیز مقابل در ورودی شورا می ایستند و آنها را تماشا می کنند.

یکی از این پیمانکاران به خبرنگار فارس گفت: ۳ سال است از شهرداری طلب دارم و زندگی شخصی و کاری ام از هم پاشیده شده و هیچ کس پاسخگو نیست.

وی با بیان اینکه من از طریق مزایده پروژه گرفته بودم و تمام مراحل قانونی را طی کرده بودم،گفت: باور کنید کار را درست انجام داده وکلی هزینه کردم و حالا سرگردان شده ام و کسی هم جواب درست و حسابی نمی دهد و مدام وعده می دهند. با توجه به نوسانات ارز هر روز وضعیت ما بحرانی تر می شود.

از داخل شهرداری تجمعات هدایت می شود

اما نکته قابل توجه این است که پیروز حناچی شهردار تهران می‌گوید که شنیده شده که برخی از این تجمعات با هدایت عواملی از شهرداری های نواحی و مناطق صورت می گیرد که در صورت اثبات با عوامل آن برخورد خواهد شد و شهرداران مناطق مراقب چنین تحرکاتی باشند.

وی در ادامه گفت: معاونت مالی در حال بررسی بدهی های شهرداری به پیمانکاران است. حدود 80 درصد پیمانکاران از شهرداری طلب های جزئی دارند که با کمی برنامه ریزی می توان آن ها را پرداخت کرد، اما 20 درصد طلب های هنگفت دارند که پرداخت آن کمی مشکل است.

روز گذشته هم باز پیمانکاران مقابل شورا و شهرداری تجمع کردند و پیروز حناچی در این باره گفت که مقدار زیادی از مطالبات پیمانکاران پرداخت شده و مابقی آن نیز پرداخت خواهد شد.اما در این باره که دقیقا چقدر از دیون و به چه نحو پرداخت شده است توضیحاتی نداد. این در حالی است که بسیاری از پیمانکاران شهرداری تهران معتقدند که اتفاق خاصی رخ نداده و آنها همچنان به دنبال دریافت مطالبات خود هستند.

اولویت بندی بر اساس میزان بدهی/نوبت با خرده پیمانکاران است

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در خصوص شیوه پرداخت بدهی پیمانکاران از سوی شهرداری تهران گفت: پیشنهاد داده‌ایم که شهرداری تهران ابتدا بدهی ۸۰ درصد پیمانکاران که ۲۰ درصد بدهی را دارند، پرداخت کند و در ادامه پیمانکارانی که طلب های با رقم بالا دارند با آنها مذاکره شود و به صورت نقدی یا غیر نقدی مطالبات آنها پرداخت شود.

اما داستان میزان دیون شهرداری تهران تمامی ندارد و رقم این بدهی ها هر زمان یک عدد اعلام می شود. مدیران پیشین شهرداری در زمان قالیباف دیون شهرداری را ۱۶ هزار میلیارد و مدیران جدید دیون شهرداری را تا ۵۶ هزار میلیارد عنوان می کنند.

افزایش ۲۲ هزار میلیاردی بدهی های شهرداری در ۲ ماه!

محمد علی نجفی اولین شهردار شورای پنجمی ها در ابتدای حضور خود میزان بدهی های شهرداری تهران را ۳۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد اما ۲ ماه بعد میرزایی معاون برنامه ریزی و امور شوراهای وقت شهرداری تهران این میزان بدهی را ۵۲ هزار میلیارد عنوان کرد.

بدهی ۹ هزار میلیاردی پیمانکاران

میرزایی همچنین بدهی شهرداری به پیمانکاران را ۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و «بخش زیادی از این بدهی‌ها فاقد اسناد و اطلاعات مستند هستند».

این در حالی است که قدرت الله گودرزی معاون مالی و اقتصاد محمد باقر قالیباف در شهرداری تهران تاکید می کند که میزان بدهی های شهرداری تهران ۱۶ هزار میلیارد است و البته یک عددی هم از سال ۹۵ اضافه شده است و تمامی اسناد و ریز بدهی ها موجود است.

به گفته گودرزی، هر سال بخشی از تعهدات و دیون باقی می‌ماند و این کار روال است.

اسناد را بررسی کنید؛ ابایی نداریم

معاون قالیباف با طرح این موضوع که اعلام کردند قالیباف به بنده دستور داده تا سندهای شهرداری را دست‌کاری کنم و هیچ ردی بر جا نگذارم، گفت: انتشار این مطالب کار خنّاسان است. افراد بی‌تقوا و ضدانقلاب دست به این کار می‌زنند، بله، آقای قالیباف به همه قسمت‌ها تاکید کردند که تلاش کنید در روزهای پایانی کاری بر زمین نماند و همه چیز شفاف و مشخص شود. شخص قالیباف هم همانند روزهای اول کار را باجدیت انجام داد.

گودرزی گفت: اگر کسی شک و شبهه‌ای دارد مراجعه و اسناد را بررسی کند ما از این موضوع بسیار استقبال می‌کنیم و ابایی هم نداریم.

بدهی ۳۶ هزار میلیاردی به پیمانکاران

نجفی یک شبه تصمیم به استعفا گرفت و بعد از کش و قوس های فراوان از شهرداری تهران رفت و محمد علی افشانی دومین شهردار شورای پنجمی شد. وی مجموع بدهی های شهرداری را حدود ۵۶ هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: از این میزان، حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان بدهی به سیستم بانکی بوده و ما بقی بدهی شهرداری به پیمانکاران است.

هر بار مسئولان شهرداری تهران رقم بدهی های شهرداری تهران را متفاوت اعلام می کنند و در نهایت نیز به یک رقم واحد نرسیدند.

بدهی پیمانکاران ۱۲ هزار میلیارد تومان است

احمد میرلوحی عضو شورای شهر تهران در این باره به فارس گفت: بر اساس گزارش حقوقی، مالی شهرداری تهران 56 هزار میلیارد تومان بدهی وجود دارد که 12 هزار میلیارد تومان آن مربوط به پیمانکاران است.

به گفته میرلوحی حدود 500 نفر از پیمانکاران بدهی‌های قابل توجهی دارند و ما بدهی اکثر افرادی که کمتر از 500 میلیون تومان از شهرداری تهران طلب داشتند را پرداخت کرده‌ایم.

عضو شورای شهر تهران گفت:‌پیمانکاران شهرداری دسته‌بندی شدند و طلب پیمانکاران در سال‌های 93 و 94 به صورت بدهی‌های خرد کاملا تسویه شد و امیدواریم در ادامه بتوانیم به صورت عادلانه مابقی بدهی‌ها را نیز تسویه کنیم.

قالیباف: بدهی ۵۴ هزار میلیاردی در دوران مدیریت بنده دروغ بزرگ است

محمد باقر قالیباف شهردار اسبق تهران با حضور در برنامه تلویزیونی بدون توقف در خصوص بدهی 54هزار میلیارد تومانی شهرداری پس از پایان مدیریتش در شهر تهران گفت: این رقم 54هزار میلیارد تومانی که مدیریت شهری فعلی به مدیریت شهری قبلی نسبت می‌دهد، یک دروغ بزرگ است و بنده آن را تکذیب می‌کنم.

وی ادامه داد: در واقع هر کسی که نخواهد کار کند و بخواهد در قدرت بماند باید دروغ بگوید. این افراد، برای ماندن در قدرت علاوه بر اینکه باید دروغ بگویند، باید ذلت هم بپذیرند و زدوبند کنند و در واقع چون کشور و جامعه نیاز به کار دارد، این افراد می‌آیند و بهانه‌های بیخودی می‌گیرند.

البته اعضای شورای شهر تهران در خصوص سخنان قالیباف واکنش نشان دادند و خواستار این شدند که صدا و سیما به آنها هم وقت دهد که از خود دفاع کنند و همچنین از دفتر حقوقی شهرداری تهران نیز خواستند اقدام حقوقی و قضایی نسبت به این سخنان انجام دهند. اما روابط عمومی صدا و سیما اعلام کردند قبل از قالیباف در برنامه های متعددی اعضای شورای پنجم در تلویزیون حضور به هم رساندند و درباره بدهی های شهردای نظرات خود را بیان کردند.

پیروز حناچی، شهردار تهران در پاسخ به اظهارات قالیباف گفت: «رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر ضمیر».

بعد از اینکه محمد باقر قالیباف شهردار اسبق تهران بدهی های شهرداری با رقم ۵۴ هزار میلیارد تومان را کذب اعلام کرد اعضای شورای شهر تهران خواستار انتشار لیست بدهی های شهرداری تهران شدند اما با واکنش جالب حناچی شهردار تهران رو به رو شدند که گفت: ترجیح می دهیم به کار خود ادامه دهیم ولی تا این لحظه لیستی از دیون شهرداری تهران برای تنویر افکار عمومی منتشر نشده است.

میزان دیون شهرداری تهران و اخبار ضدو نقیضی که در این باره منتشر شد؛ باعث شد که قالیباف از محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران شکایت کند و میرلوحی در دادگاه محکوم و تا این لحظه نیز در خصوص دادگاهش صحبت نکرده و هر بار نیز وعده می دهد که بزودی در این باره حرف خواهد زد.

البته محمود میرلوحی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در خصوص انتشار لیست بدهی شهرداری به فارس گفت که ماه هاست گزارش رسمی مالی با امضای پنج نفر روی میز من است، ارائه آن به روزنامه‌ها کار دشواری نیست، اما به نظرم درست نیست در شرایطی که بنگاه‌های بدهکار خوشنام نیستند، این کار را انجام دهیم.

اشرفی:نزدیک به ۵۲ هزار و ۱۲۳ میلیارد بدهی شهرداری تهران است

سکینه اشرفی، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری شهرداری تهران در خصوص میزان بدهی شهرداری تهران «رقم قطعی بدهی‌های ثبت شده و ثبت نشده شهرداری تهران تا پایان شهریور ۹۶، نزدیک به ۵۲ هزار و ۱۲۳ میلیارد تومان است که البته با توجه به افزوده شدن جرایم مربوط به تسهیلات بانکی بیشتر هم شده است.»

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران گفت: «ما یک سری بدهی‌های قطعی و ثبت شده در شهرداری تهران داریم که رقم آن تقریباً ۲۹ هزار و ۵۱۰ میلیارد تا شهریور ۹۶ است. از این رقم تقریباً ۶۵ درصد، بحث اصل سود و جرایم تسهیلات بانکی است که در طول یک سال و نیم که از شهریور ۹۶ گذشته بر این جرایم افزوده شده، ولی تا پایان شهریور سال ۹۶ حدود ۱۹ هزار و ۶۵ میلیارد تومان رقم همین جرایم، اصل و سود این تسهیلات بانکی است.»

به این موارد «باید اوراق مشارکتی که قبلاً ارائه شده و تا شهریور۹۶ ارزش آن حدود هزار میلیارد تومان است را هم اضافه کنیم. بقیه هم مربوط به مانده تعهدات سازمان‌های وابسته و شرکت‌های تابعه بوده که خارج از موافقت‌نامه‌های بودجه‌ای متعهد شدند.» رقمی که سکینه اشرفی به آن اشاره می‌کند تقریباً سه هزار و ۶۶۴ میلیارد تومان است.

بر اساس این گزارش، میزان دیون شهرداری تهران به بانک ها و پیمانکاران هر بار یک رقم اعلام می شود و تاکنون رقم نهایی مشخص نشده است. مدیران شهرداری هر بار می گویند بخش عمده‌ای از دیون پیمانکاران پرداخت شده است اما پیمانکاران نیز هر روز مقابل شورای شهر تهران تجمع می کنند و این حرف ها را کذب اعلام می کنند. از سوی دیگر بیشتر پروژه های شهرداری تهران به دلیل نبود پول و اعتبارات البته به گفته مسئولان فعلی آن متوقف شده است.

منبع: تابناک

مطهری لیست اموال خود را اعلام کرد/ یک خانه ۵۷۶ متری؛ یک پژو پارس و...

عکس| اعتراض مردمی در فرانسه، اغتشاش و آشوب در ایران!

وزیر کشور: افزایش قیمت کالاها بخاطر بنزین طبیعی است!+فیلم

عکس| مهناز افشار با تیپ متفاوت در کنار ابی و آرش

سخنرانی جنجالی نماینده دانشجویان مقابل رئیس قوه قضائیه در دانشگاه تهران + صوت

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۸۸۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: شهرداری تهران بدهی تجمع پیمانکاران

خبر بعدی:

شورای عالی هماهنگی اصلاحات لیست انتخاباتی مشترک ارائه می‌دهد

مصطفی کواکبیان شامگاه جمعه بعد از ثبت نام برای نمایندگی مجلس یازدهم در جمع خبرنگاران گفت: شورای عالی هماهنگی اصلاحات تصمیم می گیرد که یک لیست واحد را که اعلام کند. در این لیست تاکنون هشت نفر از نمایندگان فعلی مجلس حضور دارند.

 وی افزود: شاید حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر در انتخابات حضور پیدا نکنند ما باید ببینیم چه کسانی ثبت نام می کنند و چه کسانی می مانند آن وقت تصمیم می گیریم.

وی ادامه داد: ما قرار است در شورای عالی هماهنگی اصلاحات لیست ارایه دهیم و قرار نیست که این ۳۰ حزب هرکدام لیست جدا بدهد بنابراین در فرصت مناسب این لیست را تنظیم خواهیم کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین در پاسخ به سوالی درمورد طرح سرا گفت: من اصلا از این طرح خبر ندارم و در شورای هماهنگی اصلا ما دنبال این حرف ها نیستیم.

کواکبیان درباره پاسخ به این سوال که اگر اصلاح طلبان وارد مجلس یازدهم شوند آیا به وعده هایی که دادید عمل می کنند، گفت: اگر اکثریت مجلس در اختیار ما باشد هر وعده ای می دهیم حتما باید پای آن بایستیم.

وی افزود:در مجلس دهم اکثریت فراکسیونی داشتیم اما اکثریت مجلس را نداشتیم. کافی بود علی لاریجانی یک اشاره ای به مستقلان کند تا به سمت اصولگرایان بروند آنها اکثریت می شدند. ما که هیچ وقت اکثریت نبودیم بنابراین امیدوارم مردم مشارکت جدی داشته باشند.

دبیرکل حزب مردم سالاری یادآور شد: دو گروه می خواهند که مردم در انتخابات حضور پیدا نکنند. یک سری از آنها، آن طرف آبی ها و براندازانی هستند که می گویند این نظام از اساسا نباید باشد. یکسری هم از دوستان اصولگرا هستند که خوششان می آید مردم در انتخابات کمتر شرکت کنند چون می دانند که آنها خیلی رای نمی آورند و اگر مشارکت بیشتر باشد مردم به اصلاح طلبان رای می دهند.

کواکبیان با بیان این که تا روز انتخابات مجلس دوماه مانده است، گفت: شرایط را با چهار سال گذشته مقایسه کنید، قبل از افزایش قیمت بنزین فضا یک طور بود و بعد از آن فضا به گونه دیگری شد بنابراین ما باید دست به دست هم دهیم و قبل از این که به فکر کرسی خود باشیم به فکر منافع ملی بوده تا مشارکت گسترده تر شود، بحت تحریم ها بهتر حل می شود مشارکت هرچه کمتر باشد ترامپ خوشحال تر خواهد بود.

وی افزود: هرکس جدی به دنبال رفع تحریم ها است باید به تشویق مشارکت مردم بیشتر تلاش کند، معتقدم اگر ما همانند انتخابات قبل مشارکت داشته باشیم هیچ نگرانی برای پیروزی اصلاح طلبان نخواهیم داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره اولویت های مجلس دهم در ماه های باقیمانده گفت: هنوز از عمر این مجلس چند ماه دیگر مانده است بنابراین باید در این مدت چند کار جدی انجام دهیم که یکی  از آنها  تشکیل کمیته حقیقت یاب درمورد حوادث اخیر است، این را حتما پیگیری خواهیم کرد و جزو وظایف انقلابی، شرعی، اخلاقی و وجدانی است.

وی همچنین گفت: این که در آشوب های اخیر بد تصمیم گرفته شده یک بحث و بد هم اجرا شده نیز یک بحث دیگر است، این که با اعتراضات مردم مواجه شد بحث دیگری است که این دو موضوع  آخر با تصمیمات سران فرق می کند.

کواکبیان افزود: رییس جمهوری گفت ما به وزارت کشور این موضوع را سپرده ایم بنابراین وزیر کشور باید  پاسخ دهد که چرا این گونه اجرا و چرا این گونه با معترضان برخورد کردند. بعد از کمیته حقیقت یاب بحث استیضاح این وزیر بحث جدی ما است.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم گفت: سومین موضوعی را که پیگیری خواهیم کرد لایحه دو فوریتی است که دولت نیز دنبال آن است و ما هم یکی از طرح های ما این بود که حتما میادینی در تهران و کلان شهرها مشخص شود و برای تجمع مسالمت آمیز مردم با حفظ امنیت و نظم بدون این که شعارهای ساختارشکنانه داده شود اعتراضات خود را بگویند که به مردم قول می دهیم در همین دوره اینها را دنبال کنیم.

وی افزود: ما باید در مجلس بعدی ترکیب آن را دقت کنیم. ما اگر اکثریت داشته باشیم حتما هدف اصلی و اولیه بحث رفاه ملی، معیشت مردم، اقتصاد است. چرا که مردم واقعا در مسایل اقتصادی و معیشت مشکل جدی دارند که بخشی از این مشکلات را در همین مجلس در بودجه ۹۹ پیگیری خواهیم کرد.

کواکبیان گفت: اولویت دیگر و مهم تر احیای در راس امور بودن مجلس است.

وی درباره عملکرد اصلاح طلبان در مجلس دهم هم گفت: صدا و سیما در دست ما نیست. سخنگوی شورای نگهبان می گوید مجلس برای قانون انتخابات هیچ کاری نکرده است. بنده از طرف کمیسیون امنیت ملی ۶ ماه در کمیسیون شوراها اصلاح قانون انتخابات را پیگیری کردم که دوستان شورای نگهبان آن را رد کردند. تناسبی بودن، استانی شدن انتخابات را تایید نکردند البته حزبی بودن انتخابات را تایید کردند. این اصلاحیه در دستور کار مجلس است که نمی دانم به عمر مجلس دهم می رسد.

وی به بی نتیجه رسیدن درخواست تحقیق و تفحص از اموال شهردار پیشین تهران اشاره کرد و ادامه داد: مجلس دهم در رابطه با اعاده اموال نامشروع مسوولان کار کرد، در تلویزیون می گویند که فقط پالرمو و سی اف تی را تصویب کردند و مجلس دیگر کاری نکرده است که این واقعا بی انصافی است، مجلس در حد توانایی خود کار کرد.

برچسب‌ها مجلس شورای اسلامی حزب مردمسالاری وزارت کشور انتخابات مجلس شورای اسلامی مصطفی کواکبیان

دیگر خبرها

 • ۴۲۰۰ میلیارد تومان از بدهی های دولت به شهرداری تسویه می شود
 • قالیباف: مشکل دولتی است که تولید فقر و بی‌عدالتی می‌کند/ رئیسی: به دولت اطلاع دادم که افزایش قیمت سوخت مشکلاتی را ایجاد می‌کند/رحیم‌پور ازغدی: آقای روحانی! اگر توهین کرده‌ام صوت جلسه را منتشر کنید/ رسائی:
 • دست افراد دزد و دلال را از شهرداری قطع خواهیم کرد
 • شیرکوند: مشکلات واحدهای صنعتی استان مرکزی با مدیریت جهادی حل می‌شود
 • جزئیات بحث ازغدی و روحانی/ ازغدی:اگر توهین کردم، صوت را منتشر کنید
 • جزییات ورود پابرهنه داماد وزیر اطلاعات به پرونده فساد بانک ملت
 • جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰ میلیارد تومانی به داماد وزیر اطلاعات
 • به دلیل بدهی؛ آب خوابگاه بازیکنان پارس جنوبی قطع شد
 • ماجرای هبه ۲۶۰ میلیارد تومانی به داماد آقای وزیر
 • جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰ میلیارد تومانی به داماد آقای وزیر
 • جنبش دانشجویی؛ آغازی تلخ، پایانی بی انتها
 • راهکارهایی برای رهایی از بدهی های سبک و سنگین
 • وضعیت قرمز در تیم پارس جنوبی/ گدایی پول کنار بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های نفت و گاز
 • شورای عالی هماهنگی اصلاحات لیست مشترک از نامزدهای خود در انتخابات مجلس یازدهم ارائه می دهد
 • سیزدهمین شماره فصلنامه مطالعات سیاست خارجی تهران منتشر شد
 • شعبانی‌بهار: پرونده‌ فدراسیون مربوط به دوران شجاعی است/ ظرفیت‌های جداگانه برای پرداخت بدهی‌ها نداریم
 • گزارش عملکرد لیست امید تا اوایل دی ماه کامل می‌شود/ عملکردم را تا آخر هفته منتشر می‌کنم
 • سوگنامه ای برای زنبورهای فوتبال ایران
 • اسپاتیفای لیست محبوب‌ترین‌های سال را منتشر کرد